مایکروسافت به استودیوهای خود اجازۀ ساخت بازی برای سایر پلتفرم‌ها را می‌دهد

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
Screenshot_2019_06_11_at_07.20.29-300x208.png

شرکت مایکروسافت به‌تازگی تمرکز ویژه‌ای بر روی خرید استودیوهای گوناکون کرده است تا بتواند کیفیت ناکافی در بخش بازی‌های خود را جبران کند. فیل اسپنسر، مدیرعامل ایکس باکس در مصاحبۀ اخیر خود به این موضوع اشاره کرده بود که خروجی بازی‌های کنسول ایکس باکس وان از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و آنها در تلاش‌اند تا با خرید استودیوهای بیشتر و حمایت از سازندگان، در کنار سرویس Xbox Game Pass شرایط را برای تجربۀ بازیبازان بهتر کنند. عناوینی که قرار است در سال‌های پیش‌رو برای کنسول ایکس باکس وان منتشر شوند به طور قابل توجهی قوی‌تر از سال‌های گذشته شده‌اند ، اما سوال اصلی این است که این عناوین چه نوع بازده‌ای را در سال‌های آینده به دنبال خواهند داشت.
به‌تازگی بازی Cuphead که...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
فکر نکنم به این راحتی باشه :D مثلا اولین بازی نینجا که قبل از خریداری شدن توسط مایکروسافت در دست ساخت بوده و قطعا برای پلی ۴ هم قرار بوده عرضه بشه، انحصاری هست. احتمالا یه سری عناوین خاص و محدود برای سوییچ عرضه بشه، مثل همون کاپهد یا شماره اول اوری. اصلا هیچ منطقی نداره بخواد اکثر بازی هاش برای بقیه پلتفرم ها بیاد.

این شامل اکثر بازی هاش نمیشه
ولی یه پترن مشخصی داره

مثلا این که Halo:MCC روی استیم اومده یه حرکت به شدت خفنی بود که کاملا با فضای فعلی استیم جور در اومد و به نظرم از هر زاویه ای بیشتر از استیم به خود مایکروسافت و اسم برند اش کمک کرد

یا کاپهد برای سوییچ... که نه... در حقیقت اومدن بانجو-کازویی برای SSBU، من نمیدونم مایکروسافت کی میخواد دست رو صورت فرنچایز بکشه... ولی هر وقت بکشه واسه این حرکتی که زده دعای خیر بالای 15 میلیون پلیر بیس SSBU پشت شه... که کم چیزی نیست :D

بقیه بازی هایی هم که مثل Minecraft Dungeon رو پلفترم های دیگه میان دلیلش واضحه! پلیربیس بیشتر...

همه ی اینا رو بگیر بذار تو این جعبه که اگه کسی به همه اینا علاقه داشته باشه ناخودآگاه میاد سمت ایکس باکس به خاطر گیم پس... منظورم اینه
وگرنه منطقی نیست اکثر بازی هاش رو روی پلتفرم های دیگه بده و قطعا هم این اتفاق رخ نمیده و رخ نداده.

به شرطی که از این به بعد بازی های با کیفیت تولید کنن، اگه بخوان به بقیه پلتفرفا کرک و پر پشم ریزون بدن ، کاری میکنن همون چند نفری هم که با نسل قبل نوستالژی داشتن هم کلا فراموش کنن بره

درسته دقیقا
البته تو بخش بازی های AA به نظرم مایکروسافت الان قشنگ قویترین لاین آپ رو بین سه تا کمپانی داره، مخصوصا با خرید Double Fine...
مسئله اینه که بازی های AA عملا سیستم سلر نیستن و همه چیز برمیگرده به چیزهای گنده ای مثل God of War و Super Smash Bros. Ultimate و این که چیزی در اون ابعاد داشته باشه بده بیرون یا نه...
که خب واقعا نمیشه خوشبین بود... Gears 5 این وسط خیلی مهمه که چجور عمل کنه و اگه در حد انتظار ظاهر نشه، Halo Infinite قشنگ پوستش کنده است تا بخواد سیستم سلری شه که چهره بازی های AAA مایکروسافت رو عوض کنه :D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
با این تابستون کذایی عرضه انحصاری های پلی استیشن برای باقی پلتفرمها که داره پشت سر گذاشته میشه من حداقل جای Ps فن ها بودم مزه نمیریختم :D

این بخش از مصاحبه هم حالت شعاری بوده من باب ازادی عملی که مایکروسافت به استدیو هاش میده و مت بوتی میگه اونقدری ازادی عمل دارند که فکر کنند اگر عرضه بازی شون به صورت مولتی پلفترم به نفع اشون هست ما مانع این کار نمیشیم ولی خب کامنت ها قشنگ دق دلی این تابستون رو میخوان در بیارند

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
من قبلا گفتم مایکرو هدفش کل صنعت گیمه که با برند xbox در بنورده :D. یعنی xgs رو میخواد به اون پتانسیل برسونه که حتی از پلیر بیس پلتفرم های دیگه هم استفاده کنند و درکنار بازی های انحصاری و بقول دوستمون کنسول سلر وارد پلتفرم های دیگه هم بشند حالا به چه صورت و با چه محدودیت هایی نمیدونم . مشخصه نمیخوان خودشون رو محدود و متمرکز به تنها ایکس باکس بکنند بلکه xbox رو میخوان همه جا ببرند و گسترش بدند محدوده ی فعالیتشون رو. دیدی که فیل اسپنسر نسبت به صنعت گیم داره به این صورت نیست که مثلا رقابت مستقیم با سونی یا نینتندو داشته باشند، بلکه میخوان حتی از بازاری که اونها هم ایجاد کردند استفاده کنند توی مصاحبه وقتی ماینکرافت رو خریدن ازش درباره بازی روی پلتفرم پلیستیشن میپرسن که فیل میگه چرا باید میانکرافت رو از ps خارج کنیم وقتی که پلیرهای زیادی هستند که دوست دارند روی این پلتفرم بازی کنند. این دید، دیدی بزرگیه که البته تحسین برانگیزه و هم سوداور برای خود مایکروسافت.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
این که چیزی نیست...Xbox اگه نسل بعد هم شکست بخوره، استدیوهاش کلا باید برای پلتفرم‌های دیگه بازی بسازن! از نظر سرمایه‌گذاری هم خیلی براشون به صرفه‌تره.
بستگی داره تعریف شما از شکست چی باشه؟:D شکست تجاری با شکست تو رقابت با یک شرکت دیگه خیلی فرق داره، که ایکس باکس این نسل نتنها شکست تجاری نخورد، بلکه سال به سال هم ارزشش بیشتر شده. نسل بعد هم اگر از این مدل شکست ها بخوره هم فکر نمیکنم اتفاق خاصی برای خود اکس باکس بی افته

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
با این تابستون کذایی عرضه انحصاری های پلی استیشن برای باقی پلتفرمها که داره پشت سر گذاشته میشه من حداقل جای Ps فن ها بودم مزه نمیریختم :D

منم جای شما بودم بعد همچین نسل نزدیک و قشنگی کلا کامنت نمیدادم تا شروع نسل بعد مزه پروندن دیگه پیشکش :D البته خب سطح توقع و روی فن ها با هم فرق داره

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
:D
قبلا هم گفتم الانم میگم مایکروسافت دیگه تبدیل شده به یه ناشری که فقط سرویس ارائه میده و انحصارگری رو ول کرده و میخواد همه بازیاش رو تجربه کنن اگه فن هاشم بیخیال بشن بد نیست این چیزی نیست که واسش زور بزنید اصلا هم اتفاق بدی نیست خیلیم عالی...........
البته این اتفاق ممکنه یروزی برای سونی و نینتندو هم بی افته چرا که هزینه ها بالا رفته اون حرف پیتر مور رو هم یادمون نره که گفت تو آینده کنسولی وجود نداره الان مایکروسافت امده چندین سال زود تر اینکار انجام داده روزی که سونی و نینتندو هم اینکار کنن خیلی شاید دور نباشه و اون روز دیگه فن بازیی هم وجود نداره

• Like
Reactions: Fratos

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
بستگی داره تعریف شما از شکست چی باشه؟:D شکست تجاری با شکست تو رقابت با یک شرکت دیگه خیلی فرق داره، که ایکس باکس این نسل نتنها شکست تجاری نخورد، بلکه سال به سال هم ارزشش بیشتر شده. نسل بعد هم اگر از این مدل شکست ها بخوره هم فکر نمیکنم اتفاق خاصی برای خود اکس باکس بی افته
تعریف من از شکست اینه که نتونی طرفدارای واقعی‌ خودتو راضی کنی. طرفدارا می‌تونن یه نسل صبر کنن ولی اگه بازم مشخص بشه وعده‌ها الکیه، دیگه نسل بعدش کسی نیست کنسولتو بخره و بهت اعتماد کنه. اگه مایکروسافت ببینه که بیشتر سودش از طرف بازیا و سرویس‌هایی مثل گیم بهش میرسه، خیلی راحت می‌تونه کنسول رو بزاره کنار...همین الانشم یه جورایی میشه گفت از تاکیدش روی کنسول خیلی کم کرده و روی گیم‌پس و PC تمرکز داره.
سگا هم دو بار کنسول شکست خورده داد و در نهایت بیخیال سخت‌افزار شد. خیلی از تحلیل‌گرا پیش‌بینی می‌کردن بعد از فاجعه Wii U نینتندو هم اگه سوییچ‌اش شکست بخوره، تبدیل به یه ناشر میشه و برای پلتفرم‌های دیگه بازی میده.
اینجا ارزش تجاری چندان اهمیتی نداره این مهمه که چقدر نسبت به قبل تونستی رشد کنی. اگه رقبا اجازه سودآوری کافی توی بازار کنسول بهش ندن، مایکروسافت خیلی راحت میره سراغ بازاری که بتونه داخلش رقابت کنه. کلا اگه کنسول سودآوری بالایی نداشته باشه، مطمئن باش مایکروسافت می‌تونه همون پول رو جاهای دیگه سرمایه‌گذاری کنه و خیلی بیشتر سود کنه. اینجا شکست ضرر کردن محسوب نمیشه...شکست یعنی به اندازه قبل نتونی سود کنی و رسما هم از نظر درآمد از طریق فروش کنسول و هم از نظر محبوبیت برند پسرفت کنی!
حالا این وسط یه سری طرفدار هستن که هر چی جلوشون بزاری میگن به به! اینا توی اقلیت هستن و خود مایکروسافت هم جدی‌شون نمیگیره...

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اما بنظرم خیلی دوستانه و جوری که خیلی هم خراب نکرده باشه میخاد به نینتندو و سونی که شرایط خیلی بهتری دارن بگه...بابا دست مارو هم بگیرین... :Dببینین ما چقدر مهربونیم :D:D
باز تحلیل های من دراوردی و آبکی شروع شد؟! از زمان اومدن نادلا حداقل سیاست ها در بخس xbox تغییر کرده و بیشتر میخدان به سمت گسترش برن رو پلتفرم های دیگه اما بازی های نه چندان مهم و کوچک تر بازی های بزرگسون رو هم که رو گیم پس و.. میاد هیچوقت سونی نمیاد بازی های انحصاریش رو ویندوز و.. بده پس دست ما رو بگیر بی معنیه

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
فکر نکنم به این راحتی باشه :D مثلا اولین بازی نینجا که قبل از خریداری شدن توسط مایکروسافت در دست ساخت بوده و قطعا برای پلی ۴ هم قرار بوده عرضه بشه، انحصاری هست. احتمالا یه سری عناوین خاص و محدود برای سوییچ عرضه بشه، مثل همون کاپهد یا شماره اول اوری. اصلا هیچ منطقی نداره بخواد اکثر بازی هاش برای بقیه پلتفرم ها بیاد.
اکثر بازی هاش به جز بازی های AAA برای بقیه پلتفرم ها میاد برنامه ریختن بازی های کوچکترشون رو پلتفرم های دیگه بدن یکسری بازی AAA یا برندشون خوب معلومه نمیاد مثل گرز و هیلو

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,467
نام
محمد
تعریف من از شکست اینه که نتونی طرفدارای واقعی‌ خودتو راضی کنی. طرفدارا می‌تونن یه نسل صبر کنن ولی اگه بازم مشخص بشه وعده‌ها الکیه، دیگه نسل بعدش کسی نیست کنسولتو بخره و بهت اعتماد کنه. اگه مایکروسافت ببینه که بیشتر سودش از طرف بازیا و سرویس‌هایی مثل گیم بهش میرسه، خیلی راحت می‌تونه کنسول رو بزاره کنار...همین الانشم یه جورایی میشه گفت از تاکیدش روی کنسول خیلی کم کرده و روی گیم‌پس و PC تمرکز داره.
سگا هم دو بار کنسول شکست خورده داد و در نهایت بیخیال سخت‌افزار شد. خیلی از تحلیل‌گرا پیش‌بینی می‌کردن بعد از فاجعه Wii U نینتندو هم اگه سوییچ‌اش شکست بخوره، تبدیل به یه ناشر میشه و برای پلتفرم‌های دیگه بازی میده.
اینجا ارزش تجاری چندان اهمیتی نداره این مهمه که چقدر نسبت به قبل تونستی رشد کنی. اگه رقبا اجازه سودآوری کافی توی بازار کنسول بهش ندن، مایکروسافت خیلی راحت میره سراغ بازاری که بتونه داخلش رقابت کنه. کلا اگه کنسول سودآوری بالایی نداشته باشه، مطمئن باش مایکروسافت می‌تونه همون پول رو جاهای دیگه سرمایه‌گذاری کنه و خیلی بیشتر سود کنه. اینجا شکست ضرر کردن محسوب نمیشه...شکست یعنی به اندازه قبل نتونی سود کنی و رسما هم از نظر درآمد از طریق فروش کنسول و هم از نظر محبوبیت برند پسرفت کنی!
حالا این وسط یه سری طرفدار هستن که هر چی جلوشون بزاری میگن به به! اینا توی اقلیت هستن و خود مایکروسافت هم جدی‌شون نمیگیره...
وقتی کنسول نسل بعدش رو تو E3 رسما تایید کرده، چطور تاکید روی کنسول خیلی کم بوده؟ این کنسول قرار هست 16 ماه دیگه بیاد، کدوم شرکت از 16 ماه قبلش میاد رو بازاریابی کنسول بعدیش تمرکز میکنه؟ :D همین نسل فعلی اینا حداقل 50 میلیون کنسول میتونن بفروشن، نسبت به رقبا درصد کمی هست و نسبت به نسل قبل هم کاهش زیادی داشته ولی با اون وضعیت افتضاحی که Xbox One تو شروع نسل داشت، همچنان رقم جالبی هست. حالا مایکروسافت برای اینکه سهم بیشتری از بازار کسب کنه در ابتدا اومد سرویس های جذابی راه اندازی کرد، بعد با عرضه Xbox One X نشون داد که گیمرهای هاردکور براش اهمیت زیادی داره، بعد از اون هم که روند خرید استودیوهای جدید برای ساخت انحصاری های بیشتر و بهتر شروع شد. این موارد در کنار هم داره نشون میدونه واسه آینده برند Xbox برنامه های بزرگ و مناسبی دارن، حالا نسل بعد چی پیش میاد مشخص نیست. اگه قرار باشه بازی هایی که میسازن کیفیت بالایی داشته باشه، قطعا به کمک سرویس ها و سایر موارد، فروش کنسول هم بالاتر میره، اگر هم تعداد بازی های با کیفیت بخواد کم بشه که خب حتی ناشر شدن هم مهم نیست دیگه :D
===
این قضیه که بازی های Xbox بخوان رو پلتفرم های دیگه بیان تحت هیچ شرایطی منطقی نیست. اگه قرار هست بازی هاش برای بقیه پلتفرم ها بیان برای چی میاد اینقدر هزینه میکنه برای ساخت کنسول؟ اگه قرار هست کنسول بده تا از طریق گیم پس به سود برسه پس چرا میاد استودیو میخره؟ قرارداد واسه عرضه بازی رو گیم پس که خیلی به صرفه تر هست. واقعا بعیده روند همکاری، فراتر از چیزی باشه که تا الان دیدیم.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار

این بخش از مصاحبه هم حالت شعاری بوده من باب ازادی عملی که مایکروسافت به استدیو هاش میده و مت بوتی میگه اونقدری ازادی عمل دارند که فکر کنند اگر عرضه بازی شون به صورت مولتی پلفترم به نفع اشون هست ما مانع این کار نمیشیم ولی خب کامنت ها قشنگ دق دلی این تابستون رو میخوان در بیارند
باقیه پلتفرم ها! ؟؟ از کی تا حالا pc شده پلتفرم ها! شما که سال هاست بازیاتون برای بقیه پلتفرما میاد باید بازیسنتر رو کلا ترک می‌کردید هیچی از رو هم نرفتید!

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
اخطار به کاربر به دلیل به راه انداختن بحث منتهی به Console Wars
باقیه پلترفر ها! ؟؟ از کی تا حالا pc شده پلتفرم ها! شما که سال هاست بازیاشون برای بقیه پلتفرما میاد باید بازیسنتر رو کلا ترک می‌کردید هیچی از رو هم نرفتید!
منظورش ریمیک بازی 1999 هست :)) اوضاع وخیم تر از اونیه که فکر کنی :D امیدوارم لااقل بازیو بگیرن یکم به کمال درست حسابی برسن
PC هم فقط برادر ایکس باکسه حتی استیم جدیدا هم سوییچ برادر شده
جورنی هم یادش بخیر امیدوارم سونی غیر از ios و اپیک استور برا xbox هم منتشر کنه تا تجربه کنن ببینن چطوری یه حماسه 500 مگابایتی سال 2012 هیلو 4 رو مالوند به هم :D البته اون سال که قحطی هم بود باز جزو top5 نامزدها نمیشد ولی خب بازم ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر