ماهنامه بازی نما

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
مجله رو گرفتم, واقعا کاور مجله خفن بود برعکس پوسترش:d مطالبش هم فعلا فقط مصاحبه رو خوندم ... میخواستم بگم آقای رحمانی میتونست تو سوالاش تنوع بده, بیشترش مربوط به گیم پلی و طراحی مراحل بود, یه کم سوالای شخصی تر مثل کار تو From Software یا بهترین بازیهای عمرتون یا چمیدونم از این سوالای چیپ مثل نظر شما راجب ایران یا بازیسازی ایران ( باور کنید خیلی مزه میده به مصاحبه) یا مشکلاتی که حین ساخت بازیها پیش میومد و ... فقط چواب آخرین سوال برام جالب بود:d کلا احساس کردم دارم نقد بازیهای میازاکی میخونم تا یه مصاحبه جالب با میازاکی ... بازینما Gamasutra نیست که بیاد همش راجب بازیسازی با میازاکی صحبت کنه. من مجله رو به خاطر مصاحبه خریدم که از این نظر تیر نخورد به هدف! اینجور مطالب به طور غیر مستقیم تر راجبش خیلی بیشتر صحبت شده.

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
سایت و انجمن کی کاملا راه میفته ؟ با کلی ذوق گفتیم سایت دوباره برگشته ولی هنوز وضعیتش خیلی ابتداییه!!

والا در خصوص انجمن تا اونجایی که اطلاع دارم و همونطور توی فیسبوک هم ریز اشاره هایی شد، انجمن پای برجا هست و یک سری کارها باقی مونده و فعلا نیست

آخرین ویرایش:

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
مجله رو دو روز پیش گرفتم ، مطالب مثل همیشه عالی بود خسته نباشید میگم به همه

بچه ها توجه کردید جنس پوستر این شماره چقدر خوب بود ؟ من خیلی راضی بودم

خیلی خوشحالم بازینما همچنان پابرجاست و مثل همیشه هر ماه یه دلخوشی برای خریدنش داریم :x

Bat vigilante

the murderer
کاربر سایت
Dec 7, 2012
211
نام
اميرهمايون
خب من مجله رو خوردم فقط يه سمت مصاحبه مونده:d كه اونم يه خلاصه خوندم خيلي خوب بودولي نقد و ها و پيش همشون عالي بودن مخصوصا پيش متال و نقد Ac china و صد البته ويچر:d به شخص با ده تا بازي هم حال كردم خيليم خوشحال شدم بخش معرفي شخصيت برگشته بقيه مطالبم حرف نداشتن ديگه ولي بايد بگم غلط املايي و نگارش بعضي جاها وحشتناكه يه نمونش:
در اين نسخه قرار است چند دهه پس از ارنو در پاريس سفر كنيم:|اينجا خودمم به شك افتادم بالا رو نگاه كردم ديدم لندنه :|
بازم ممنون كه برگشتي بازينما :bighug:

آخرین ویرایش:

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
توی نقد The witcher 3، آخراش که یک‌دفعه مطلب تبدیل شد به نقد سینمای ایران، باید بگم آقای هرندیِ عزیز، چیزی که راجع به سینمای ایران فرمودید، فقط مسائل ظاهریِ سینمای ایرانه نه حقایقش. این حرفها درست مثل این حرفِ مسخره‌ی مردم ما راجع به جنگ با آمریکاست به این مضمون که:"الان دیگه جنگ مثل قدیم نیست که. یارو تو اتاقش یه دکمه فشار میده موشک میریزه رو سرت نابود میشی." یا "آمریکا یه بمب هسته‌ای بزنه ایران با خاک یکسان میشه"و... . برای مردمی با این حد طرز تفکر پایین (درحالی که ادعای داناییشون میشه) خیلی زوده که متوجه بشن بمب هسته‌ای ساخته شده که استفاده نــشه!
بحثو سیاسیش نکنیم. برگردیم به همون سینما. این که وضع فیلمسازیِ ما چرا تا این حد بد شده، دلایل خیلی زیادی داره که نیاز به بحثی طولانی داره و از حوصله‌ی این سایت خارجه (درضمن ربطی هم به این سایت نداره این موضوع!). شما یک نگاه به فیلمهای دهه 70 خودمون بندازید. چقدر ساختار فیلمها و از همه مهم‌تر فیلمنامه‌هامون «سینمایی» بود ولی الان؟ فقط داریم مستند می‌سازیم بجای فیلم. یک نگاه به فیلمهای اکشن دهه 70 بندازید و ببینید که چه ساختار سینمایی داشت ولی الان؟ ژانری به نام اکشن اصلاً وجود نداره!
خب چرا این اتفاق افتاده؟ بخش بزرگیش برمیگرده به تهاجم فرهنگی که خیلی جای بحث داره و واردش نمیشم. ولی دلیل دیگش هم برمیگرده به مدیریتِ غلطی که همیشه و در هر زمنیه‌ای توی ایران وجود داشته و داره. این که همیشه افرادی که تخصصی نامربوط دارن روی کار میان، نتیجه میشه هرج و مرج. الان وقتی فیلمسازی مثل پوراحمد (قصه‌های مجید) جدیدترین فیلمنامه‌شو «مجبور» میشه بندازه کنار چرا؟ چون فیلمنامه «یکمی ملتهبه»! خب فیلمساز مجبور میشه به بنجل‌سازی. از طرفِ دیگه وقتی مردمی که براشون داره کار می‎سازه به معنای واقعیِ کلمه احمق هستن، خب قطعاً نمیتونن چنین مخاطبی رو دانا فرض کنن. وقتی مردم ما هر چیزی که خارجی باشه رو میگن به به و هر چیز داخلی اه اه، چطور شما به چنین مردمی میگین دانا؟ وقتی مردمی که با دیدن فیلمهای هالیوودی خودشونو فیلم‌بین میدونن، چطور میشه به چنین مردمی گفت دانا؟ وقتی از یک فیلم هالیوودی فقط زرق و برق فیلمها اونا رو میگیره و متوجه اصل موضوع نیستن؟
این وضع متاسفانه درمورد بازیهای ویدیویی هم صدق میکنه وقتی بازیهای آبکی‌ای که هیچ چالشی برای آدم نداره و هر بچه‌ای میتونه اونا رو انجام بده، فقط بخاطر گرافیک بالا و داستان، بهش میگن هاردکور! و مثل فیلمهای هالیوودی فقط زرق و برق بازیها اونا رو میگیره ولی توی انجام بازی‌های به ظاهر ساده‌ای مثل سری بازیهای ماریو عاجزن، چطور میشه به چنین افرادی گفت گیمر حرفه‌ای؟!
اینجور مسائل جای بحث خیلی زیادی داره ولی مشکل اصلی اینجاس که کسانی که مدعی سرگرمی‌سازی هستن(بازی‌سازها و فیلم‌سازها و آهنگ‌سازها و...) با ظاهری فریبنده، سطح سلیقه‌ی مردم رو پایین آوردن. این یعنی قدرت هوشمند که نمیدونم چیزی درمورد قدرت هوشمند مطالعه کردین یا نه. اگه نه؟ پیشنهاد میکنم حتماً در این مورد مطالعاتی داشته باشید تا متوجه عمق فجایع درحال رخ‌دادن باشید.

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
متاسفانه اصلا از این شماره خوشم نیومد. سعی میکنم یه پست خوب فردا بذارم نکات قوت و ضعف رو فردا بنویسم. فقط جهت اطلاع اختتامیه ای که برای ویچر نوشته شده بود ... :|

Eclipse

کاربر سایت
May 16, 2010
7
نام
Eclipse
مجله رو گرفتم, واقعا کاور مجله خفن بود برعکس پوسترش:d مطالبش هم فعلا فقط مصاحبه رو خوندم ... میخواستم بگم آقای رحمانی میتونست تو سوالاش تنوع بده, بیشترش مربوط به گیم پلی و طراحی مراحل بود, یه کم سوالای شخصی تر مثل کار تو From Software یا بهترین بازیهای عمرتون یا چمیدونم از این سوالای چیپ مثل نظر شما راجب ایران یا بازیسازی ایران ( باور کنید خیلی مزه میده به مصاحبه) یا مشکلاتی که حین ساخت بازیها پیش میومد و ... فقط چواب آخرین سوال برام جالب بود:d کلا احساس کردم دارم نقد بازیهای میازاکی میخونم تا یه مصاحبه جالب با میازاکی ... بازینما Gamasutra نیست که بیاد همش راجب بازیسازی با میازاکی صحبت کنه. من مجله رو به خاطر مصاحبه خریدم که از این نظر تیر نخورد به هدف! اینجور مطالب به طور غیر مستقیم تر راجبش خیلی بیشتر صحبت شده.

سلام دوست عزیز.
ممنون بابت نظرتون. خواستم بگم که فرصت مصاحبه خیلی سریع پیش اومد و من حدودا فقط 24 ساعت وقت داشتم که سوال طراحی کنم. با این حال اگر یک هفته هم وقت داشتم هیچ وقت سراغ اون دست سوال هایی که شما اشاره کردین نمی‌رفتم. (البته مشکلات حین ساخت مساله جالبیه که متاسفانه اینقدر سوال‌های دیگه ذهنم رو درگیر کرده بود، فراموش کردم بهش بپردازم یا شاید هم فکر میکردم تو یکی از پاسخ‌ها به نوعی این مساله هم اشاره بشه) اما اینکه کار کردن توی فرام سافتور چه جوریه یا مزخرف‌ترین سوال تمام دوران اینکه نظرتون در مورد ایران چیه، پرسیدنش چه حسنی داره؟ فقط با خودمون حال کنیم که ای وای فلانی راجع به ما این طوری گفته و فکر کنیم با این تعریف‌ها واقعا اتفاقی تاثیرگذار میافته؟ من که ترجیح میدم این طوری نباشه. روی هم رفته فکر می‌کنم من مسئولیتم این بود که سعی کنم سوال‌هایی در حد شان و شخصیت بازی‌نما و خواننده‌هاش و همچنین خود هیدتاکا میازاکی بپرسم و اون سوال‌های بچه‌گونه جاشون توی این مجله‌های دیجیتال و الکیه که هرکس از راه رسیده چندتا بچه دور خودش جمع کرده و یه مجله واسه خودش راه انداخته. (البته مجله‌های دیجیتال با کیفیت و رویکرد حرفه‌ای هم وجود دارن و منکر اون‌ها نیستم ولی همه می‌دونیم که اکثرا این طور نیستن!)
در نهایت ممنون بابت نظرتون و امیدوارم هرچه زودتر انجمن خود سایت هم راه بیافته تا بتونیم اونجا بیشتر و راحت‌تر در اتباط باشیم.
شخصا ترجیح میدم و برای این هدف تلاش میکنم که بازی‌نما هرچه بیشتر شبیه به گاماسوترا بشه چون فکر میکنم سن مخاطب‌های مجله هم مثل خود مجله هرسال داره بالاتر میره و ما باید مطالبی مناسب این قشر سنی تهیه کنیم.
موفق و سلامت باشید.
یا علی

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
سلام دوست عزیز.
ممنون بابت نظرتون. خواستم بگم که فرصت مصاحبه خیلی سریع پیش اومد و من حدودا فقط 24 ساعت وقت داشتم که سوال طراحی کنم. با این حال اگر یک هفته هم وقت داشتم هیچ وقت سراغ اون دست سوال هایی که شما اشاره کردین نمی‌رفتم. (البته مشکلات حین ساخت مساله جالبیه که متاسفانه اینقدر سوال‌های دیگه ذهنم رو درگیر کرده بود، فراموش کردم بهش بپردازم یا شاید هم فکر میکردم تو یکی از پاسخ‌ها به نوعی این مساله هم اشاره بشه) اما اینکه کار کردن توی فرام سافتور چه جوریه یا مزخرف‌ترین سوال تمام دوران اینکه نظرتون در مورد ایران چیه، پرسیدنش چه حسنی داره؟ فقط با خودمون حال کنیم که ای وای فلانی راجع به ما این طوری گفته و فکر کنیم با این تعریف‌ها واقعا اتفاقی تاثیرگذار میافته؟ من که ترجیح میدم این طوری نباشه. روی هم رفته فکر می‌کنم من مسئولیتم این بود که سعی کنم سوال‌هایی در حد شان و شخصیت بازی‌نما و خواننده‌هاش و همچنین خود هیدتاکا میازاکی بپرسم و اون سوال‌های بچه‌گونه جاشون توی این مجله‌های دیجیتال و الکیه که هرکس از راه رسیده چندتا بچه دور خودش جمع کرده و یه مجله واسه خودش راه انداخته. (البته مجله‌های دیجیتال با کیفیت و رویکرد حرفه‌ای هم وجود دارن و منکر اون‌ها نیستم ولی همه می‌دونیم که اکثرا این طور نیستن!)
در نهایت ممنون بابت نظرتون و امیدوارم هرچه زودتر انجمن خود سایت هم راه بیافته تا بتونیم اونجا بیشتر و راحت‌تر در اتباط باشیم.
شخصا ترجیح میدم و برای این هدف تلاش میکنم که بازی‌نما هرچه بیشتر شبیه به گاماسوترا بشه چون فکر میکنم سن مخاطب‌های مجله هم مثل خود مجله هرسال داره بالاتر میره و ما باید مطالبی مناسب این قشر سنی تهیه کنیم.
موفق و سلامت باشید.
یا علی

شخصا از مقاله‌هایی که Gamasutra می‌نویسه بیشتر خوشم میاد تا نقد و بررسی/پیش‌نمایش. مطالبی که می‌ذاره متنوع و تخصصی هستن و بهتر بازی‌های رو بررسی می‌کنن چون اکثر نویسنده‌هاش بازیساز هستن. ولی بازی‌نما Gamasutra نیست. همون‌طور که Game Informer یا Edge هم تمایلی به شبیه شدن به Gamasutra ندارن، چون این سایت تو کار نقد و بررسی نیست و نقدهایی هم که می‌ذاره بیشتر تحلیلی هستن تا جمع‌بندی نکات خوب/بد برای امیتاز دادن. مخاطباش هم اکثرا بازیساز هستن، ولی فکر نکنم کسایی که بازی‌نما می‌خونن (یا حداقل درصد خیلی زیادی) نگاه حرفه‌ای به این صنعت داشته باشن و یا بازیساز باشن. حالا شاید یکی فکر کنه چون بازی‌ها رو دنبال می‌کنه حرفه‌ای هست ولی واقعا این‌طور نیست. سایت‌هایی مثل IGN و Gamespot و یا همین بازیسنتر بیشتر روی entertainment تاکید دارن تا تخصصی بودن مطالب که خب این اصلا نکته‌ی منفی نیست. ولی خب مخاطب‌هاشون کاملا فرق می‌کنن. شاید اگه یه قسمتی از مجله به این‌طور مطالب اختصاص داده بشه خیلی خوب می‌شه و امثال من و اون عده‌ای که به صورت حرفه‌ای این صنعت رو دنبال می‌کنن بیشتر جذب می‌شن، ولی خب فکر نکنم بازی‌نما بخواد به Gamasutra (یا یه چیزی شبیه به اون) تبدیل بشه. یا شاید آقای یوسفی موافق باشن، ولی اگه روزی بازی‌نما شبیه به Gamasutra شد شخصا استقبال می‌کنم؛ خیلی بیشتر به صنعت بازیسازی تو ایران کمک می‌کنه. در هر صورت من که اصلا به مجله دسترسی ندارم و به همین دلیل نظرم هم اهمیتی نداره. صلاح مملکت خویش خسروان دانند. :d

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
همون طوری که آقای رحمانی گفتن، چیزی که خیلی امیدوار کنندست، روحیه انتقادی خواننده های مجلست که چند وقتی بود معطوف به DVD و باقی مسائل جانبی می شد.
هر مجله ای نیاز به انتقاد داره و همه اینو می دونیم. اکثر تیم بازی نما در بازیسنتر هستن و می تونه یه مکان خوب برای انتقاد هایی باشه. انتقاد هایی که ممنون میشیم مروبط به کیفیت DVD ها نباشه و اصل به چالش کشیدن یک مطلب باشه. این به نفع همست. هم نویسنده ها و هم خواننده ها. ایشالله هر وقت انجمن بازی نما راه افتاد انتقاد ها جامع تر هم بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر