ماهنامه بازی نما

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
سلام دوستان
مجله ی جدید 108اومده؟
چند بار دکه رفتم خبری نبود در مشهد!ممنون میشم اطلاع بدید
و این که چرا بچه ها دیگه تو تاپیک نمیان !هیشکی نظر نمیده!؟
لطفا دوستان اینجا بیشتر بیان تا درباره ی مجله صحبت کنیم از تحریریه عزیز هم که اینجا هستند این خواهشو دارم واین که بیشتر اطلاع رسانی کنند دمتون گرم
من تازه اینجا اومدم و دوست دارم ما گیمرا بیایم دور هم درباره مجله صحبت کنیم مرسی
مجله منتشر شده

Hiccup

کاربر سایت
Nov 11, 2015
42
دمت گرم آقای lord sky خیلی لطف میکنی که اینجا بچه هارو مطلع میکنی ودرخواستارو پیگیری میکنی ممنون
ای شاالله میگیرمش بعد نظرمو میگم
یه پیشنهادی دارم این که چرا تو dvd ویدیو های اختصاصی باسه مجله نمیزارین؟یعنی مثلا گیم پلی از بازیهایی که نقد کردین خودتون تهیه کنید فکر میکنم جذابه چون تریلرای دیگه که همشون تو سایتا هست و دیگه میشه نقد ویدیویی یا تریلر از استر اگ های جذاب گذاشت یا مثلا تریلرایی مثل تمام سینماتیکای متال گرهای قبلی که تو یوتیوب هست ولی خیلیا ندیدنش این طوری دی وی دی ها هم متفاوت میشه نظرتون چیه؟
راستی شما آقای حسین رضایی تو مجله هستین؟
مرسی

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
دمت گرم آقای lord sky خیلی لطف میکنی که اینجا بچه هارو مطلع میکنی ودرخواستارو پیگیری میکنی ممنون
ای شاالله میگیرمش بعد نظرمو میگم
یه پیشنهادی دارم این که چرا تو dvd ویدیو های اختصاصی باسه مجله نمیزارین؟یعنی مثلا گیم پلی از بازیهایی که نقد کردین خودتون تهیه کنید فکر میکنم جذابه چون تریلرای دیگه که همشون تو سایتا هست و دیگه میشه نقد ویدیویی یا تریلر از استر اگ های جذاب گذاشت یا مثلا تریلرایی مثل تمام سینماتیکای متال گرهای قبلی که تو یوتیوب هست ولی خیلیا ندیدنش این طوری دی وی دی ها هم متفاوت میشه نظرتون چیه؟
راستی شما آقای حسین رضایی تو مجله هستین؟
مرسی
لطف دارید. بله خودم هستم و البته بهتره بگم خودم بودم. این پیشنهادتون رو هم با آقای میرزایی در میون میذارم. اگر چه احتمالش رو زیاد نمی دونم چون یه سری مشکلات خاص خودش رو داره

Hiccup

کاربر سایت
Nov 11, 2015
42
ببخشید آقای رضایی میتونم بپرسم چرا گفتین بودم؟چون من عضو تازه هستم و از خیلی چیزااطلاع ندارم
یعنی دیگه شما هیچ وقت نمیخواین باسه مجله بنویسین؟
این طوری که بده ،خیلی ناراحت شدم
امیدوارم اگه براتون ممکنه دوباره برگردین و از مطالبتون بهره ببریم

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
ببخشید آقای رضایی میتونم بپرسم چرا گفتین بودم؟چون من عضو تازه هستم و از خیلی چیزااطلاع ندارم
یعنی دیگه شما هیچ وقت نمیخواین باسه مجله بنویسین؟
این طوری که بده ،خیلی ناراحت شدم
امیدوارم اگه براتون ممکنه دوباره برگردین و از مطالبتون بهره ببریم
ممنون بابت لطفتون
والا خیر و شماره 107 آخرین شماره ای بود که برای بازی نما نوشتم. البته نه برای همیشه و برای چند ماه! ایشالله اگه فرصت شد برای ویژه نامه عید شاید دوباره چیزهایی بنویسم اما الان رسماً عضوی از تیم بازی نما نیستم. شدیداً مطمئن هستم که مخاطب های بازی نما از شماره های آینده مجله بی نهایت لذت می برن

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
دل نوشته های یک فن قدیمی بازینما به مناسبت انتشار شماره 108

تابستون سال 88
اصفهان
بعد از کلاس زبان اون طرف خیابون کنار دکه روزنامه فروشی.
داشتم همینجوری مجله ها را نگاه می کردم که چشمم خورد به یه مجله که روش نوشته بود بازینما. با یه عکس رنگین از یه آدمک سیبیلو که سوار یه موجود سبز بود تو یه پس زمینه زیبا و جوندار آبی.
اون مجله را برداشتم.ورقش زدم. یه دفعه چشمم افتاد به یه صفحه که عکس شاهزاده ایرانی توش بود. برای من که اون موقع سر جمع چهار تا بازی هم نمیشناختم خیلی جالب بود.
اون روز بازینما من را وارد دنیایی کرد که چندین ساله داره زندگیم را تشکیل می‌دهد. بازینما برای من همش خاطرست. با این که همه مجله های دیگه را هم می گرفتم، اما هیچکدام اندازه بازینما خاطره انگیز نبودن برام. خاطره دوره های سخت زندگیم. خاطره اون روز هایی که مجله را زیر لباس مخفی می کردم و می بردم خونه، خاطره اون روز هایی که اینترنت مناسب نداشتم و هر هفته روزی دو،سه بار می رفتم دکه به امید اینکه مجله اومده باشه تا بتونم از توش اخبار جدید را بخونم و خیلی چیز های دیگه. حالا از اون سه تا مجله فقط بازینما مونده و به لطف خدا داره قدرتمند تر از همیشه به کارش ادامه میده.
این شماره دو چیز نظرم را خیلی جالب کرد. اول تبلیغ بتزدا رو جلد پشتی مجله و دوم نقد MGS V.
حدود یک سال پیش به دلیل انتشار یه بازی، مجلات اج و UK play گویم اینفورمر را دانلود کردم تا نقدشون را بخونم.
چیزی که برام جالب بود، این بود که تبلیغ بازی ها تو اون مجلات بود. امروز که دیدم تبلیغ فالاوت 4 یاد اون مجلات بین‌المللی افتادم و احساس غرور کردم که مجله مورد علاقه ام توسط ناشر های بین‌المللی آنقدر مورد قبول است که اولین تبلیغ گیم به طور رسمی تو ایران را بدن بهش.
یه چیز دیگر هم از مجلات خارجی یاد گرفتم. اونم اینکه این مجلات مثلا بین‌المللی، در مقابل مجلات داخلی ما عملا زباله هایی بیشتر نیستن. از صفحه آرایی، زیبایی مجله ها، جامع و طولانی بودن نقد ها و...هیچکدام به گرد پای مجلات داخلی خودمون نمیرسن. برای مثال طولانی ترین نقد گیم اینفورمر 2 صفحه به زور بود!
همچنین تو این شماره برا اولین بار بعد از مدت ها به یه بازی 10 کامل داده شد و تو ایرادات نوشته بود ندارد. آخرین بار قبل از این دفعه مربوط به RDRبود. واقعا خوشحال شدم که بازینما از جو منفی که حول متال گیر بود تاثیر نگرفت ( و البته گوتی امسال مجله هم عملا معلوم شد :d)
در آخر یه چند تا انتقاد:
Preview های مجله اصلا در حد نقد ها نیست و باید بهتر باشند (بر خلاف بازی رایانه فقید که preview های عالی داشت)
DVD مجله، تریلر هاش واقعا بده درکل و دیزاین آتو ران و محتوای کلی DVD ها چندان جالب نیست (بیشتر در مقایسه با بازی رایانه)
چرا مجله تو Metacritic نمراتش ثبت نمیشه؟ در این زمینه اقدام بشه لطفا.
مجله غلط املایی زیاد داره. مثلا همیشه اصلاً، نوشته می‌شود اصلن.
بعضی وقتها بعضی کلمات توی متن نقد ها هست که غیر حرفه ای هست و نشون میده منتقد کاملا جوگیر بوده اون لحظه :d
راستی جناب حسین رضایی عزیز، اگه متنی برا مجله ارسال بشه که کیفیت لازم را داشته باشد و از،شیوه نویسندگی منتقدان مجله پیروی کنه، احتمال چاپش هست؟ میتونیم نقد هم بنویسیم؟
همچنین لطف کنید از بهزاد خرم عزیز از طرف من خیلی تشکر کنید :d

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
تابستون سال 88
اصفهان
بعد از کلاس زبان اون طرف خیابون کنار دکه روزنامه فروشی.
داشتم همینجوری مجله ها را نگاه می کردم که چشمم خورد به یه مجله که روش نوشته بود بازینما. با یه عکس رنگین از یه آدمک سیبیلو که سوار یه موجود سبز بود تو یه پس زمینه زیبا و جوندار آبی.
اون مجله را برداشتم.ورقش زدم. یه دفعه چشمم افتاد به یه صفحه که عکس شاهزاده ایرانی توش بود. برای من که اون موقع سر جمع چهار تا بازی هم نمیشناختم خیلی جالب بود.
اون روز بازینما من را وارد دنیایی کرد که چندین ساله داره زندگیم را تشکیل می‌دهد. بازینما برای من همش خاطرست. با این که همه مجله های دیگه را هم می گرفتم، اما هیچکدام اندازه بازینما خاطره انگیز نبودن برام. خاطره دوره های سخت زندگیم. خاطره اون روز هایی که مجله را زیر لباس مخفی می کردم و می بردم خونه، خاطره اون روز هایی که اینترنت مناسب نداشتم و هر هفته روزی دو،سه بار می رفتم دکه به امید اینکه مجله اومده باشه تا بتونم از توش اخبار جدید را بخونم و خیلی چیز های دیگه. حالا از اون سه تا مجله فقط بازینما مونده و به لطف خدا داره قدرتمند تر از همیشه به کارش ادامه میده.
این شماره دو چیز نظرم را خیلی جالب کرد. اول تبلیغ بتزدا رو جلد پشتی مجله و دوم نقد MGS V.
حدود یک سال پیش به دلیل انتشار یه بازی، مجلات اج و UK play گویم اینفورمر را دانلود کردم تا نقدشون را بخونم.
چیزی که برام جالب بود، این بود که تبلیغ بازی ها تو اون مجلات بود. امروز که دیدم تبلیغ فالاوت 4 یاد اون مجلات بین‌المللی افتادم و احساس غرور کردم که مجله مورد علاقه ام توسط ناشر های بین‌المللی آنقدر مورد قبول است که اولین تبلیغ گیم به طور رسمی تو ایران را بدن بهش.
یه چیز دیگر هم از مجلات خارجی یاد گرفتم. اونم اینکه این مجلات مثلا بین‌المللی، در مقابل مجلات داخلی ما عملا زباله هایی بیشتر نیستن. از صفحه آرایی، زیبایی مجله ها، جامع و طولانی بودن نقد ها و...هیچکدام به گرد پای مجلات داخلی خودمون نمیرسن. برای مثال طولانی ترین نقد گیم اینفورمر 2 صفحه به زور بود!
همچنین تو این شماره برا اولین بار بعد از مدت ها به یه بازی 10 کامل داده شد و تو ایرادات نوشته بود ندارد. آخرین بار قبل از این دفعه مربوط به RDRبود. واقعا خوشحال شدم که بازینما از جو منفی که حول متال گیر بود تاثیر نگرفت ( و البته گوتی امسال مجله هم عملا معلوم شد :d)
در آخر یه چند تا انتقاد:
Preview های مجله اصلا در حد نقد ها نیست و باید بهتر باشند (بر خلاف بازی رایانه فقید که preview های عالی داشت)
DVD مجله، تریلر هاش واقعا بده درکل و دیزاین آتو ران و محتوای کلی DVD ها چندان جالب نیست (بیشتر در مقایسه با بازی رایانه)
بعضی وقتها بعضی کلمات توی متن نقد ها هست که غیر حرفه ای هست و نشون میده منتقد کاملا جوگیر بوده اون لحظه :d
راستی جناب حسین رضایی عزیز، اگه متنی برا مجله ارسال بشه که کیفیت لازم را داشته باشد و از،شیوه نویسندگی منتقدان مجله پیروی کنه، احتمال چاپش هست؟ میتونیم نقد هم بنویسیم؟
تمام مواردی که گفتید درسته و شکی درش نیست.
در خصوص متاکریتیک هم همونطور که قبلاً گفتم بستگی به محمد میرزایی و وحید یوسفی داره. البته من در اولین تماسم با محمد میرزایی در میون میذارم موضوع رو
صد در صد اینطوریه. بازی نما متعلق به تحریریه شاخصی نیست و هر کسی که دست بر قلم خوبی رو داشته باشه می تونه در این مجله فعالیت کنه. اونطوری که من خبر دارم اگر نمونه کارها قدرتمند باشه چند ماهی رو آزمایشی برای مجله خواهید نوشت و بعد از اون مستقیماً وارد تیم میشید و از مزایای مجله بهره می برید.
اگر می خواید عضوی از مجله بشید نمونه کارها و سابقه و یه سری اطلاعات در خصوص خودتون و میزان حرفه ای که دارید رو با ایمیل مجله در میون بذارید. info@bazinama.com. یقیناً اگه نمونه کارها مناسب باشه و البته مجله به نیرو احتیاج داشته باشه، آقای یوسفی کارهای لازم رو انجام میدن

Spotter

کاربر سایت
Aug 7, 2007
438
نام
Peyman
در آخر یه چند تا انتقاد:
انتقاد های به جایی بود ولی کو گوش شنوا‌ ؟
به نظر من مجله خیلی وقته تینیجری شده و ظاهرا اولویت اصلی خوشگل بودن عکس ها و صفحاته نه حرفه ای بودن مطالب!
دلیل نداره عکس ها اونقدر با سایز بزرگ و گنده چاپ بشه مگر برای جلب توجه و ...
شما نقد until dawn شماره قبل رو حتما خوندی ... به معنای واقعی کلمه مضحک و خنده دار بود! (غلط املایی. اطلاعات غلط در مورد داستان و شخصیت ها و ... )
متاسفانه اکثر بچه های قدیمی بازینما دیگه فعالیتی ندارن یا خیلی کم مطلب می نویسند ... از جمله سروش فلاحتی. آرمان نیک سرشت. امیر علی قبادیان و ...
در مورد DVD هم من چند سالی هست دیگه اصلا سمتش نمیرم چون واقعا هیچ چیز به درد بخوری نداره شما راحت میتونی خودت دانلود کنی.

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
انتقاد های به جایی بود ولی کو گوش شنوا‌ ؟
به نظر من مجله خیلی وقته تینیجری شده و ظاهرا اولویت اصلی خوشگل بودن عکس ها و صفحاته نه حرفه ای بودن مطالب!
دلیل نداره عکس ها اونقدر با سایز بزرگ و گنده چاپ بشه مگر برای جلب توجه و ...
شما نقد until dawn شماره قبل رو حتما خوندی ... به معنای واقعی کلمه مضحک و خنده دار بود! (غلط املایی. اطلاعات غلط در مورد داستان و شخصیت ها و ... )
متاسفانه اکثر بچه های قدیمی بازینما دیگه فعالیتی ندارن یا خیلی کم مطلب می نویسند ... از جمله سروش فلاحتی. آرمان نیک سرشت. امیر علی قبادیان و ...
در مورد DVD هم من چند سالی هست دیگه اصلا سمتش نمیرم چون واقعا هیچ چیز به درد بخوری نداره شما راحت میتونی خودت دانلود کنی.

این انتقاداتون رو بنده هم قبول دارم ، نقد های مجله اون قوام گذشته رو نداره و کاملا مشخصه نویسنده ها از نظر اطلاعات عمومی و فنی شاید خیلی باتجربه نیستن و این میتونه به میانگین سنی پایین نویسنده ها مربوط باشه یا به عدم تجربه کافی اونا در حیطه نویسندگی .
یادش به خیر ، سال 86 شماره آذر ماه بود فکر کنم ، آرمان نیک سرشت نقد COD World at war رو نوشته بود و Gears of war2 و فکر کنم Brother in arms ، اگه اشتباه نکنم ونداد فرهادی نقد fallout رو نوشته بود و کلی نقد و بررسی شاخ دیگه که هوش از سر میپروند . اون موقع شهرستان دانشجو بودم ، تو اون روزای سرد چه حالی میداد خوندن این نقدها و لحظه شماری برای برگشت به تهران و بازی کردن . یادش به خیر

ولی در مجموع بازی نما تنها مجله گیم ایران هست و امیدوارم با برطرف کردن مشکلات به کارش ادامه بده .

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
این انتقاداتون رو بنده هم قبول دارم ، نقد های مجله اون قوام گذشته رو نداره و کاملا مشخصه نویسنده ها از نظر اطلاعات عمومی و فنی شاید خیلی باتجربه نیستن و این میتونه به میانگین سنی پایین نویسنده ها مربوط باشه یا به عدم تجربه کافی اونا در حیطه نویسندگی .
یادش به خیر ، سال 86 شماره آذر ماه بود فکر کنم ، آرمان نیک سرشت نقد COD World at war رو نوشته بود و Gears of war2 و فکر کنم Brother in arms ، اگه اشتباه نکنم ونداد فرهادی نقد fallout رو نوشته بود و کلی نقد و بررسی شاخ دیگه که هوش از سر میپروند . اون موقع شهرستان دانشجو بودم ، تو اون روزای سرد چه حالی میداد خوندن این نقدها و لحظه شماری برای برگشت به تهران و بازی کردن . یادش به خیر

ولی در مجموع بازی نما تنها مجله گیم ایران هست و امیدوارم با برطرف کردن مشکلات به کارش ادامه بده .
نقد و بررسي Fallout 3ي بازي نما،به ياد ماندني ترين نقد فارسي گيمي بود كه خوندم تا الان...

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
پوستر ها خیلی خوبه مخصوصا این پوستر آخری QB . اما خب کاش میشد یه طوری پوستر ها رو قرار بدن که نیاز به تا خوردن نداشته باشه و خط روش نیفته !:(

Hiccup

کاربر سایت
Nov 11, 2015
42
عناوین این دفعه تقریبا خوبند چیزی که خوشم اومد یه نقد طولانی برای متال گر چون به نقدهای کوتاه و در حده چی خوبه چی بد گفتن علاقه ندارم اما هنوز کامل نخوندمش ولی یه مقدار جای پیشنمایشی برای یه عنوان خیلی معروف فراگیرتر خالیه برخلاف دفعه ی قبل که پیش نمایش زیاد داشت و این دفعه نسبت به شماره قبل یه مقدار رنگ ها تاریک تره و خیلی از عکسای مجله که زمینه ی تاریک دارند یا صحنه ای در شبه یا سایه وجود داره خوب دیده نمیشند اما جای دیگه ا ی پیشنمایش فارکرای و بازی بلیزنسکی رو من ندیدم که خوشحال شدم اینجا هست
اما بازم این اشکال وجود داره که یه شماره پرنقده یکی پر پیشنمایش و یکی پر از نقد بازیای سبک ترس وزامبی ویکی پر از ورزشی
و شاید باید بهتر کارگردانی بشه وشماره ها تعادل داشته باشند
با آرزوی موفقیت برای بازی نما و این که دوستش دارم انتقادات رو هم برای پیشرفتش گفتم چون بااین مجله حال میکنم

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
434
سلام

من متوجه تبلیغ پشت جلد و رپورتاژ آگهی وسطش نمیشم......
هیج مشخصاتی از آگهی دهنده نیست و فقط معرفیfallout ئه؟؟
یعنی خود Bethesda بابتش پول داده؟؟؟

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
نقد و بررسی MGS V TPP یک از بهترین مطالبی بود که توی این همه سال که با بازینما هستم خوندم
نمیدونم چجوری میتونم آقای خرم رو گیر بیارم و یه تشکر و خسته نباشید درست و حسابی بهشون بگم اما امیدوارم دوستان یه جوری پیام منو به گوش آقای خرم برسونن

" آقا بهزاد با خوندن نقدتون من نگاهم خیلی خیلی نسبت به بازی و مخصوصا پایانش عوض شد و الان واقعا عاشق نسخه ی پنجم شدم و کاملا امتیاز 10 رو هم الان درک میکنم ، دمتون گرم با این مطلب عالی که نوشتید واقعا دست مریزاد ، کار بزرگی رو انجام دادید ، نقد این بای اون هم به این صورت کار هر کسی نبود "

و همینطور ممنون از بقیه رفقا و نویسنده ها و دمتون گرم که همچنان پایدار هستید و ادامه میدید @};-

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر