لــبــه پــرتــگــاه : نقدی کامل بر RESIDENT EVIL 6

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
یک قسمتی از نقد که اشاره کرده بودید به رودرویی جیک و کریس و سکانس زیباش
این نکته قابل توجه هستش که اصلا این سکانس زیبا نبود

یک شخصیت محبوب مثل کریس میاد رودر روی شخصیتی تازه وارد خودش رو کوچک نشون میده
جیک اندازه انگشت کوچیکه کریس هم نمیشه ولی اون کارش اصلا صحیح نبود و من توهین میبینم این حرکت رو

مرسی بابت نقد

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
خوب اول از همه باید از تمام دوستان عزیز تشکر کنم . ممنون :d

بسيار بسيار از اين بخش مطلبت لذت بردم ممنون حسين جان;)

خواهش میکنم .

پلاگاس یک ویروس نیست از نظر زیست شناسی تابلو هه اخه کدوم ویروسی تاژک داره تاژک و زنده ها دارند نه مرده ها ویروس مرده است پلاگاس یک انگل که به نظر از دسته اغازیان است که به نخاع حمله میکنه ای کاش به کمپین اداوانگ توجه میکردی

من زیست شناس نیستم . اما تا جایی که من میدونم و متوجه شدم ، این چیزیه که داستان بازی بیان میکنه . شاید شما درست بگید . اما باید به این نکته مهم توجه کنید که عامل ویروس در بازی ، بستری برای پیشبرد اهداف بازیه . کما اینکه به دقت تو نسخه های قبلی و مخصوصا ( انیمیشن و فیلمهای ساخته شده از روی بازی ) در هر سری به نوعی ویروس ها رو با توجه به اصل منبع ویروس تغییر دادن و نوعی ویروس جدید با قابلیت های جدید در کنترل مغز ایجاد کردن که خوب ، صد البته خیلی از این ویروسها اصلا جنبه واقع گرایانه ندارن و تخیلی هستن و همونطوری که گفتم بیشتر برای پیشبرد اهداف بازی ساخته شدن .

در دنیای واقعی هم ویروس یا انگل هایی با این اسامی وجود ندارن و از نظر علم زیست شناسی مولکولی هم نمیشه این ویروسها رو تولید یا به وجود اورد ، چون هنوز علم به این مرحله نرسیده .
به هر حال از توجه و توضیح بسیار عالیتون ممنونم . :d

گفتم حسین بروسلی پیداش نیست پس داشته نقد می نوشته

نه دیگه همش هم که نقد نبود :d دانشگاه دهنمون رو سرویس کرده ! خدا بخیر کنه این ترم مارو :d

ممنون بابت نقد عالیتون
---------

:)o:-)
پس نخریم؟

فکر میکنم توضیحی کامل رو تو نتیجه گیری دادم . این بازی اصلا دنباله ای رسمی ( به نظر خودم ) نیست . یه بازی جدیده که اصلا ربطی به سری re نداره و فقط اسم اونو یدک میشکه .

صداگذاری و موسیقی : 9 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجیبه ؟! موسیقی های بازی عالی اند . مشکل بازی صدا گذاریشه ! تمام این نمره به خاطر موسیقی اصیل و زیبای بازیه نه چیز دیگه .

یک قسمتی از نقد که اشاره کرده بودید به رودرویی جیک و کریس و سکانس زیباش
این نکته قابل توجه هستش که اصلا این سکانس زیبا نبود

یک شخصیت محبوب مثل کریس میاد رودر روی شخصیتی تازه وارد خودش رو کوچک نشون میده
جیک اندازه انگشت کوچیکه کریس هم نمیشه ولی اون کارش اصلا صحیح نبود و من توهین میبینم این حرکت رو

مرسی بابت نقد

خواهش میکنم .

خوب اول باید بگم که نظارت هر فردی قابل احترامه . خوب شما به دلیل علاقه اتون چنین نظری دارید .
بنده هم فقط صحنه ای که بر مینای بازی و به صورت موازی ایجاد میشه رو شرح دادم . البته ( جیک ) اصلا ادم کمی نیست . اون پس ( البرت وسکره ) و خوب به خاطر پردش رودر روی ( کریس ) قرار گرفته که بعد زیبایی رو به بازی داده و بستری عالی رو برای حوادث بازی به وجود اورده که واقعا زیباست . :d

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
خواهش میکنم .

من زیست شناس نیستم . اما تا جایی که من میدونم و متوجه شدم ، این چیزیه که داستان بازی بیان میکنه . شاید شما درست بگید . اما باید به این نکته مهم توجه کنید که عامل ویروس در بازی ، بستری برای پیشبرد اهداف بازیه . کما اینکه به دقت تو نسخه های قبلی و مخصوصا ( انیمیشن و فیلمهای ساخته شده از روی بازی ) در هر سری به نوعی ویروس ها رو با توجه به اصل منبع ویروس تغییر دادن و نوعی ویروس جدید با قابلیت های جدید در کنترل مغز ایجاد کردن که خوب ، صد البته خیلی از این ویروسها اصلا جنبه واقع گرایانه ندارن و تخیلی هستن و همونطوری که گفتم بیشتر برای پیشبرد اهداف بازی ساخته شدن .

در دنیای واقعی هم ویروس یا انگل هایی با این اسامی وجود ندارن و از نظر علم زیست شناسی مولکولی هم نمیشه این ویروسها رو تولید یا به وجود اورد ، چون هنوز علم به این مرحله نرسیده .
به هر حال از توجه و توضیح بسیار عالیتون ممنونم . :d

.
همانطور که خودت میدانی آمبرلا یک شرکت دارو سازی است پس حتی تخیل هم باشد کپکام به زیست شناسی توجه دارد :dlasیک مایع است وپلاگاانگلی است به این مایع نیاز دارد اگر هم دقت کرده باشید به صورت مایع تزریق میشود ولی تخم میشود تبدیل به یک انگل میشود این انگل بر سیستم عصبی تاثییر میگذارد رو نخاع {خود لیان اینو گفت}اگر طرف میخوای نجات بدی باعث فلج شدن آن میشوید پلاگاس در درهان قربانی نفوذ میکند واز طریق معده وگوارش به نخاع نفوذ میکند وخیلی سریع میرسد باعث خونریزی در قسمت چشم میشود ومغز را کنترل میکند به غیر پلاگاس حمله کند واو را هم مبتلا کند با کلونی های پلاگاسی که در بدنش است:|

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
بازیش بد نبود! سنت شکنی های جالبی هم کرده بود.(تند دویدن،خوابیدن تعویض سلاح و...).

ولی بازم کاپکام کرمشو ریخت)x

من تریلر بازی رو تو توپخونه دیدم، دیدم زامبی داره کلی کیف کردم! بازی رو خریدم دیدم صد رحمت به قبلیا:D اینا نه میمیرن نه شل و ولن! پرش از راه دور می کنند :d حتی تو یه صحنه دیدم زامبی با دستش به من اشاره می کرد!(انیمیشنش دقیقا مثل re4 بود!)=((

دیالوگ های لیون هم دقیقا عین دیالوگ های ناتان درک(آنچارتد) شده بود!!:-o (لیون که جدی بود آخه :(()
بعضی جاهاشم که من یاد L4D می افتادم...

ولی خداییش معلومه رو بازی هم خوب کار شده هم سرمایه گذاری خوبی کردن! سه تا بخش جدا با نوآوری و....(مخصوصا با گیم پلی خیلی حال کردم ;) )

kayat

کاربر سایت
Aug 30, 2012
10
گجاش بخش لیان خوب بود بخش جیک از همه بهتر بود با اینکه خیلی اکشن بود ------- یکی دیگه از ایراداش بعضی از غول ها بودند مثل غول اخر لیان چه جوری اون همه بافتو جا داده بود تو تنش که یک دفعه از یک انسان تبدیل به یک دایناسور خیلی بزرگ می شد ولی در کل بازی بدی نبود.

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
اقا من الان بخوام یه چیزی بگم میگن اسپویل کردی باز من دو هفته ای هست تموم شده اینو برای دوستانی مینویسم که هیچکدام از نسخه های قبلی رزیدنت رو بازی نکردن بنابراین براشون یه سری معماها روشن بشه

فقط بگم ایدا وانگ به اون بدی که دبدبد نیست خودتون میفهمید چرا
باس سناریو لیان از همه مشکل تره نگران بعدیاش نباشید
سی ویروس که منتشر شده در حقیقت نوع تکامل یافته ای از ویروس جی هست که توسط ویلیام برکین در شرکت امبرلا ساخته شد علامت جی در ابتدای این ویروس نشان از کلمه ژنوم داره ویروس جی یهنی جنوم وایرس رزیدنت اویل 2 رو یادت ویلیام هیولا پشت سر هم دگردیسی داشت و ی تغغیر شکل میداد که این کار توسط ویروس تی ساخته مارکوس امکان نداشت تمامی تایرنتهایی که در رزیدنت های قبلی وجود داشتند بر اثر تزریق ویروس تی و جرراحی های متعدد بوجود امدند ویروس جی توسط ایدا وانگ در رزیدنت 2 دزدیده شد ایدا نمونه انگل رزیدنت اویل 4 رو هم دزدید یادتونه نه اون به ظاهر برای وسکر کار میکرد ولی در عمل به سیمنز که از ماموران ارشد حکومتی ایالات متحده بود نمونه هارو تحویل داد اینایی که من میگم مربوط به بازی رزیدنت 6 هست ولی تو خود بازی نیست بنابر این نگید اسپویل کردی خیلی تو این بازی کلا ماهییت ویروس سی مجهوله بنابراین من با منابعی که تو رزیدنت اویل 5 گلد و رزیدنت اویل اپریشن راکون سیتی دیدم متوجه شدم عمل تکامل و کنترل پذیری هیولا ها از ایدا وانگ.......... نشان از ترکیب این دو ماده داره یعنی ویروس جی انگل الفا و انزیم ریمیکر
جیک مولر نسبت به همه ویروس ها مقاومه چرا
چون اون پسر البرت وسکره
البرت وسکر کسیه که پدرش در سن 18 سالگی به ویروس پروجینیتور الوده شد طی پروژه فرزندان وسکر که توسط ازول ای اسپنسر دنبال شد در این پروژه بیش از 200 کودک که والدینشان بهره هوشی متوسط رو به بالا داشتند دزدیده و به ازمایشگاه مخفی اسپنسر (رزیدنت اویل 1 ریمیک) اورده شدند اسپنسر میتوجه شده بود که ویروس پروجینیتور که مادر همه ویروسها و انگلهای رزیدنت اویل هست و منشا اون هم از گرده ها و مایع داخل گلهای نردبانی به اسمان(رزیدنت اویل 5) تهیه شده میزبان بدون بهره هوشی مثل حیوانتو فورا از بین میبره نهایتا رو کودکهای که دزدیده شد نام خاوادگی وسکر گذاشته شد به همه اونها ویروس پروجینیتور تزریق شد همه اون بچه ها مردند بغیر از 2تا الکس والبرت وسکر ویه دختر بچه معصوم 14 ساله که داستانی فوق العاده وحشتناک و رقت انگیز داره به نام لیزا ترور(رزیدنت اویل 1 ریمیک)
الکس از تاسیسات امبرلا فرار کرد و تصمصم گرفت عادی زندگی کنه
لیزا گرفتار موند و منشا ازمایش صد ها نوع ویروس قرار قرار گرفت
وسکر باهوش در کنار امبرلا موند و در تحقیقات ویلیام برکین(رزیدنت اویل 0) همکاری کرد
بدن وسکر و الکس انتی بادی ویروس مادر رو ساخت و چون این ویروس سر منشا همه ویروسهای ساخته شده دیگه هست بدن وسکر کاملا مقاوم بود واین مقاومت بصورت وراثت ژنتیکی به جیک وسکر یا جیک مولر منتقل میشه
شری برکین دختر ویلیام و انت برکین هست .ویلیام محقق باهوش و زیرکی که ویروس جی رو ساخت و امبرلا تحقیقاتشو درست وسط رسیدن به نتیجه ازش دزدید وبه خود ویلیام هم شلیک کرد(رزیدنت اویل 2) تیمی که به سرپرستی اقای مرگ یا همون هانک برای دزدیدن ویروس جی به ازمایشگاه اون زیر شهر راکون حمله کرد در چمدانی که از ویلیام به سرقت برد وحاوی استوانه های شیشهای ویروس برد فقط ویروس تی رو که مهد ازمایش ویروس جی بود به سرقت برد(رزیدنت اویل اپریشن راکون سیتی) ولی در اثر مقاومت ولیلام به وی نیز شلیک کردند استوانه های حامل ویروس تی سبز رنگ بوده و ویروس جی بنفش اما چون ویلیام از این که امبرلا روزی نتیجه تحقیقاتشو میدزدید کاملا اگاه بود از نمونه ویروس جی فقط 3 استوانه موجود یکی در دست همسرش انت که اونو پنهان کرده بود تو جعبه فیوز
یکی تو گردنبند دخترش شری پشت عکس خانوادگیشون و یکی در دست خودش که بعد از تیر اندازی اون استوانه رو بطور کامل بخودش تزریق کرد هیولاهای رزیدنت اویل 2 بغیر از دوتاشون بقیه محصول ویروس تی هستند شری برکین توسط پدرش ناقل ویروس جی شد ولی به کمک انت مادرش لیان و

آخرین ویرایش:

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
ادامه

و کلیر موفق به ساخت واکسن ونهایتا غیر فعال کردن ویروس در بدن شری که اون موقع 12 ساله بود میشن دلیل مقاومت شری نسبت به ویروس سی هم همینه یکی از اولین نشانه های ویروس جی بوجود امدن چشم سوم بود که اگه یادتون باشه ویلیام هیولا در ابتدا یک چشم گنده روی بازوی چپ خودش داشت و بعدها تعداد چشمها افزایش میافت همچنین امکان ترمیم سریع بافتها هم جز مزیت جنوم وایرس نسبت به تایرنت وایرس بود در نهایت ویروس تی و جی هر دو در نمونه های بعدی ارتقا و از رده خارج شدن هدف شرکت امبرلا ساختن سلاح های بیولوژیکی قابل کنترل بود چون در غیر این صورت این سلاح در جنگ هر دو طرف رو نابود میکرد و از جبهه یا فرمانده خاصی فرمان نمیبرد بنابراین ما شاهد جایگزینی زامبی های ابله به جای ان مثلا یک ماجینی هوشمند که اسلحه داره روبرو میشیم بنابراین ماهیت بازی تغییر کرده و از سروایول هارور به اکشن ادونچر رسیده تی ویروس تا رزیدنت اویل کد ورونیکا ایکس که از نظر تاریخ داستانی بازی نه تاریخ عرضه بازی در سبک سرواور هارور در اخر هست تاثیر گذار هستش البرت وسگر بعد از ورود به جزیره ویروس رو پخش میکنه اگه یادتون باشه الکسیا اشفرد در کد ورونیکا ایکس یا مانوِِِلا در رزیدنت دارک ساید کرونیکلز حافظه و هیبت انسانی داشتند سپس تغییر شکل دادن انگل پلاگاس بر خلاف ان ای الفا که بود ان ای الفا عمری نسبتا کوتاه داشت که ویروس تی میتونست بدن میزبانو با تزریق دو نوع انزیم برنامه پذیر کنه یعنی نوعی حافظه بلند مدت کم اما احتیاج به محیطی سرد داشت نمونه اون رو تو رزیدنت اویل 3 دیدیم نمسیس طوری به حافظه اش برنامه داده شده بود که اعضا باقی مانده استارز رو از بین ببرد اون حتی میتونست به صورت جزیی صحبت کنه نمسیس حاصل جراحی بر روی فردی به نام نورمن جونز و سپس تزریق انگل و ویروس تی بود در شعبه اروپایی امبرلا نمسیس در کارخانه اشفرد ها تولید شد و تا هنگام رها سازی تو شهر راکون تو یه مخزن حاوی گاز ارگون برای انجماد قرار داشت هانک توی یه نامه (رزیدنت اویل کد ورونیکا ) از الفرد دلیل اینکه این محموله حتما باید بصورت فریز شده حمل بشه رو میپرسه و نهایتا از حمل موفقیت امیز اون میگه
انگل پلاگاس مجموعه از متیلیک ادنین و سیتوزین اظافه که مشتعل شده از ویروس تی رو داره به صورت تخم از طریق تزریق وارد بدن میشه و طی فرایندی از تخم خارج میشه و رشد میکنه تا این زمان میزبان کاملا انسانه وقتی قسمت قلاب شکا انگل به سیستم عصبی زیر ذیافراگم میزبان میریسه بدن وی رو تحت کنترل میگیره این انگل با فرکانس خاصی قابل کنترله مثل همون عصای عثمان سدلر در رزیدنت اویل 4 و سپس با رشد کامل بدن میزبان رو پاره و اونو ترک میکنه
دبورا خواهر هلنا و دو قلوی شرور ایدا وانگ به نوع دیگیه از سی وایروس مبتلا شدن اونها هر دوشون در ابتدا ظاهر انسانی داشتند سپس تغییر شکل دادن و از چشمهای اظافه هم خبری نبود این ترکیب که سی پلاس وایرس بود ترکیب مثل سی وایرس اصلی داشت ولی یه جای جی وایرس در اوت از تی ورونیکا وایرس استفاده شد خود سیمنز هم به همین نمونه مبتلا شد با این تغییر که تیمین موجود در تی ورونیکا وایرس با یه ادنیین از جی وایرس تزریق شد
ایدا پست رادیو به سیمنز:من دقیقا چیزیو بهت دادم که تو بمن دادی به زودی تو هم به هیولا تبدیل خواهی شد
سر منشا همه ویروسهای هوشمند در حقیقت تی ورونیکا وایرس بود که اونم از ترکیب دوباره تی وایرس یا ژن مورچه ملکه و سنجاقک ماده بدست اومد شاید الکسیا اشفرد اولین هیولای هوشمند و حافظه دار سری بازی های رزیدنت اویل بود اما نوعی از ویروس پروجینیتور با ژن تشکیل بافت دوباره که از مارمولک گرفته شده بود وسکر رو بعد از کشته شدن توسط تایرنت 002 به زندگی برگرداند این ویروس کشفی مهم توسط وسکر و برکین بود این ویروس میتونست میزبانو با هیبت انسانی به علاوه توانایی های مارمولک دوباره به زندگی برگرداند ولی یه مشکل اساسی داشت چشمها .همان چشمهای سرخ با مردمک شکافی مارمولک رو داشتند از قرار معلوم این ژن از طریق وراثت یا منتقل نمیشده یا جیک قبل از تزریق این ویروس به دنیا اومده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر