قدرتمندترین GPU جهان تنها $999

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha

8715.nvidia610.jpg_2D00_610x0.jpg

هفته آینده انویدیا GeForce GTX Titan را عرضه میکند. این کارت گرافیک بسیار قدرتمند تر از کارت های قبلی انویدیا است.
با وجود اینکه این کارت بسیار قدرتمندتر است, اما از همان سیستم خنک کننده ی سری های قبل استفاده می کند. (GTX 690)

Titan دارای 6GB حافظه از نوع GDDR5 و 384 بیت پهنای باند حافظه است. (این کارت به تنهایی قدرتمند تر از یک جفت GTX 690 است.)
NVIDIA قرار است در اوایل هفته آینده این کارت گرافیک را به قیمت گزاف $999 روانه بازار کند.

منبع

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
مقايسه توان مصرفي - نويز در لود كامل
با مصرف 251w ١٠٪ مصرف بيشتر از 7970ghz و 45% مصرف بيشتر از gtx680
خوب مصرف hd7970 ghz ed از gtx680 برابر 31% بيشتره كه اينجا انويديا اومده بگه تراشه high end چجوري مصرف ميكنه

17231424964306400596.png

48671967892848490056.png

97435048530401235037.png

:x

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
نه با این موافقم:

متأسفانه تعریف شما از گیمر حرفه ای کاملاً اشتباهه.
گیمر حرفه ای کسی هست که به همه بخش های بازی در کنار هم اهمیت میده. از مهم ترین قسمت یعنی گیم پلی تا موسیقی و صداگذاری و داستان تا گرافیک و چیزهای دیگه.
کسی که فقط گرافیک براش مهم هست و ده ها بازی درجه یک که فقط برای کنسول ها عرضه میشن رو به خاطر پایین بودن رزولوشن یا فریم ریت در نظر نمیگیره ، اسمش گیمر معمولی و نیمچه معمولی هم نیست چه برسه به نوع حرفه ایش !!!
توی همون خارج و فرنگ که مثال زدی هم معتبرترین فروم گیم ، Neogaf هست که خیلی از سایت ها اخبارشون رو از همین فروم میگیرن و خیلی از بازیسازها توی این فروم عضو هستن. 90% بحث ها توی همین فروم در مورد بازی های کنسولی انجام میشه و معرفی همین PS4 که برای شما خنده داره ، برای اونا از معرفی 100 تا کارت گرافیک "سوپر اولترا خفن" ارزش بیشتری داره. چون کیفیت بازی ها رو فقط توی گرافیک و میزان رزولوشن و تعداد افکت نمی بینن ...

نه با این :

قیمت برا عام مهمه کیفیت برای گیمرهای حرفه ایی . ایرانو نگاه نکن تو خارج گیمرها حرفه ایی از پشت pc تکون نمیخورن :d فقط واسه دست گرمی انحصاری بودن کنسول با اون بازی میکنن

داداش گلم همین ps4 که امشب قراره بیاد میدونستی نمیتونه بازیهارو تو 4k با 60 فریم اجرا کنه ؟؟؟ :d فکر میکنی انویدیا دکتره همچین غولی رو دقیقا زمان عرضه ps4 داره میده بیرون ؟ :))

بله من حاضرم 30 میلیون بدم pc جم کنم اما کنسول دستگرمی کنارش داشته باشم . شما crysis3 یبار با pc بازی کن کلا متوجه مطلب میشی
شما بازی رو رو pc روی هارد ssd نصب کن موقع اجرا بازی لودینگ ببین دیوونت میکنه ..

موفق باشی

گیمرهای حرفه ایی اکثرا همه پلتفرمهای بازی رو دارن

کنسولها رو برای انحصاریشون و
pc رو برای بازیهای مولتی که بتونن با بهترین کیفیت بازی کنن

انویدیا خل نیست بیاد همچین هزینه ایی کنه و سالانه هی کارت جدید بده حتما مشتری داره و سودش خوبه.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
قدرتش از 690 کمتره ولی از 680 خیلی قویتره و در واقع قویترین کارت با یک GPU هست اونم با اختلاف زیاد .... توی بنچمارکهایی هم که منتشر شده 3 تا Titan در حالت 3 Way Sli از 2 تا 690 در حالت Quad Sli با اختلاف قابل توجهی بالاتره ... ولی همچنان به صرفه ترین کارت همون 690 ه ...

اه خدای من تیتر خبرو خوندم گفتم باید کارت گرافیکمو بندازم دور دیگه ! ولی قراره 780 باید دیگه بعدشم حتما 790 میاد قاعدتا !

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
گیمر حرفه ای کسی هست که به همه بخش های بازی در کنار هم اهمیت میده. از مهم ترین قسمت یعنی گیم پلی تا موسیقی و صداگذاری و داستان تا گرافیک و چیزهای دیگه.
کسی که فقط گرافیک براش مهم هست و ده ها بازی درجه یک که فقط برای کنسول ها عرضه میشن رو به خاطر پایین بودن رزولوشن یا فریم ریت در نظر نمیگیره ، اسمش گیمر معمولی و نیمچه معمولی هم نیست چه برسه به نوع حرفه ایش !!!
توی همون خارج و فرنگ که مثال زدی هم معتبرترین فروم گیم ، Neogaf هست که خیلی از سایت ها اخبارشون رو از همین فروم میگیرن و خیلی از بازیسازها توی این فروم عضو هستن. 90% بحث ها توی همین فروم در مورد بازی های کنسولی انجام میشه و معرفی همین PS4 که برای شما خنده داره ، برای اونا از معرفی 100 تا کارت گرافیک "سوپر اولترا خفن" ارزش بیشتری داره. چون کیفیت بازی ها رو فقط توی گرافیک و میزان رزولوشن و تعداد افکت نمی بینن ...

داداش نمیدونم متوجه شدم یانه!
کنسول چه ربطی به کیفیت داستان و گیم پلی داره!!! اصلا حرفات یه جوریه

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR

درود بر شما عزیز برزگوار با کمال احترام به نظر شما مطالبی که فرمودید تا حدودی درسته

اما گیم پلی صدا گذاری و داستان و غیره که فرمودید در بازی های مشترک که در هر سه گزینه منهای کیفیت بصری که منحصر به pc هست اتفاقا خیلی ها مثل بنده موس کیبیردو خصوصا تو بازی های شوتر ترجیح میدن .. میزان فریم دهی هم خوب مشخصه و حرفی درش نیست که pc در چه رتبه ایی قرار میگیره . باز بودن دست کاربر برای تنظیمات گرافیکی درون بازی هم یک علت بزرگ محسوب میشه

انحصاری بودن کنسولها یک عامل برای فروش بیشتره مگرنه از نظر کیفیت همون انحصاری ها چه بسا بسیار بهتر روی pc اجرا میشن برای همین عرض میکنم کنسول در کنار pc قرار میگیره نه pc در کنار کنسول .
شما مثلا فرض بگیرید کریسیس 3 روی pc چقدر تفاوت داره یا مثلا فرض بگیرید بازی gow3 روی pc اگه اجرا میشد که طوفانی به راه میافتاد
درضمن کنسول محدوده pc هزاروو یک داستان و عملکرد ازاد داره از گشتو گذار تو اینترنت بگیر تا تماشای کانالها بواسطه d-v-b و الی اخر که هزارو یک کاربرد داره و خودتون بهتر میدونید . مبحث اورکلاک که به کنار.

کنسول یک وسیلس که در نهایت بر گرفته از خوده pc با سیاست جیب خالی کن شرکتها انحصاری شده
شما میدونید چقدر همین کنسولها باعث عقب موندگی گرافیک بازی ها شدن ؟..

بحث مفصله ضمن اینکه من نمیدونم که ایا شما تجربه رو pc بازی کردن با مونیتور 1080 و کارت گرافیک high end داشتید یا خیر

موفق پیروز باشید

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
داداش نمیدونم متوجه شدم یانه!
کنسول چه ربطی به کیفیت داستان و گیم پلی داره!!! اصلا حرفات یه جوریه
کنسول ربطی به داستان و گیم پلی نداره. دوستمون گفتن گیمر حرفه ای فقط با PC بازی میکنه و کنسول براش دستگرمی هست ، بنده هم گفتم گیمر حرفه ای سراغ خیلی از بازی های انحصاری کنسول ها هم میره ، چون برای یه گیمر حرفه ای چیزهایی مثل گیم پلی اهمیت بیشتری داره تا گرافیک. گیمر حرفه ای نمیاد بگه بازی X فقط به خاطر رزولوشن بیشتر و فریم ریت بالاتر و افکت های بیشتر ، از بازی Y بهتره. گیمر حرفه ای اگه الآن جلوش Half Life سال 98 رو بذارن ، خیلی بیشتر لذت میبره تا کلی از بازی های خفن 2012 و 2013 که گیم پلی ـشون متوسط هست ولی گرافیکشون چشم آدم رو ذوب میکنه. گیمر حرفه ای اگه تشخیص بده گیم پلی Unreal Tournament 2004 بهتر از گیم پلی Unreal Tournament III هست ، نمیاد بگه گیم پلی به جهنم ، گرافیک UT III رو عشقست !

درود بر شما عزیز برزگوار با کمال احترام به نظر شما مطالبی که فرمودید تا حدودی درسته
اما گیم پلی صدا گذاری و داستان در بازی های مشترک که در هر سه یکیه منهای کیفیت بصری که منحصر به pc هست اتفاقا خیلی ها مثل بنده موس کیبیردو خصوصا تو بازی های شوتر ترجیح میدن .. میزان فریم دهی هم خوب مشخصه و حرفی درش نیست که pc در چه رتبه ایی قرار میگیره . باز بودن دست کاربر برای تنظیمات گرافیکی درون بازی هم یک علت بزرگ محسوب میشه

انحصاری بودن کنسولها یک عامل برای فروش بیشتره مگرنه از نظر کیفیت همون انحصاری ها چه بسا بسیار بهتر روی pc اجرا میشن برای همین عرض میکنم کنسول در کنار pc قرار میگیره نه pc در کنار کنسول .
شما مثلا فرض بگیرید کریسیس 3 روی pc چقدر تفاوت داره یا مثلا فرض بگیرید بازی gow3 روی pc اگه اجرا میشد که طوفانی به راه میافتاد
درضمن کنسول محدوده pc هزاروو یک داستان و عملکرد ازاد داره از گشتو گذار تو اینترنت بگیر تا تماشای کانالها بواسطه d-v-b و الی اخر که هزارو یک کاربرد داره و خودتون بهتر میدونید . مبحث اورکلاک که به کنار.

کنسول یک وسیلس که در نهایت بر گرفته از خوده pc با سیاست جیب خالی کن شرکتها انحصاری شده
شما میدونید چقدر همین کنسولها باعث عقب موندگی گرافیک بازی ها شدن ؟..

بحث مفصله ضمن اینکه من نمیدونم که ایا شما تجربه رو pc بازی کردن با مونیتور 1080 و کارت گرافیک high end داشتید یا خیر

موفق پیروز باشید
درسته ، توی بازی های مولتی پلتفورم بدون شک بهترین انتخاب PC هست. هم به خاطر سخت افزار بهتر ، هم امکانات کنترلی بیشتر.
در مورد عقب موندگی گرافیک به خاطر کنسول ها هم خودم بارها توی تاپیک های مختلف این موضوع رو گفتم که وقتی یه نسل از کنسول ها زیادی کِش میاد ، روی گرافیک بازی های PC هم تأثیر میذاره چون بازیسازها نمیخوان تفاوت زیادی بین گرافیک نسخه های کنسولی و PC وجود داشته باشه و PC فدا میشه و در نهایت فقط چند تا افکت اضافه و رزولوشن و فریم ریت بالاتر نسبت به نسخه کنسولی داره. (به جز استثناهایی مثل بازی های Crytek) حتی یه مثال هم در مورد یه شهر دورافتاده و ماشین هایی که توی شهر هستن زدم که الآن دیگه حوصله تکرارش نیست ! :D
کلاً بحثم سر بازی های مولتی پلتفورم نبود و منظورم این بود که توی کنسول ها هم کلی بازی درجه یک هست که روی PC وجود نداره. گیمر حرفه ای سراغ اون بازی ها هم میره و نمیاد بگه چون توی کنسول هستن و گرافیکشون مثلاً از Crysis 3 پایین تره ، ولشون میکنم.
تجربه که داشتم ولی نه در مورد Crysis 3. ولی باز میگم گیم پلی اهمیتش خیلی بیشتر از گرافیک هست. یعنی خفن ترین گرافیک رو هم با رزولوشن 4K ببینم ولی گیم پلی ـش برام جالب نباشه ، ترجیح میدم HL2 رو برای بار صدم بازی کنم و ازش لذت ببرم ، حتی اگه گرافیکش در مقابل بازی های امروزی چیزی محسوب نشه.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
قدرتش که بدون شک از 690 کمتره ولی خواب خنک تر و کم مصرف تره و با تکنیک های جدیدتره نکته جالب اینکه lunch این کارت تقریبا همزمان
شده با ریلیز crysis 3 که این قضیه کاملا اتفاقی و هیچ ربطی هم به هم ندارن!!!!!!!!!!!!!!

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
رجیح میدم HL2 رو برای بار صدم بازی کنم و ازش لذت ببرم ، حتی اگه گرافیکش در مقابل بازی های امروزی چیزی محسوب نشه.
اریا :|
اخه این HL2چه داره که برای بار 100دم بری جلو:|

vavi

کاربر سایت
Oct 20, 2010
147
نام
PreMieR
منظورم اینه که توی ایران خواهد آمد؟در صورت عرضه!

مسلما تو ایران یک ماه دیگه به تعداد انگشتان دست وارد میشه اما با توجه به اوضاع نابسامانی که داریم باید سفارش بدی براتون بیارن .
کلا دور خودمون یه خط قرمر بکش معیار سنجشو خارج از کشور قرار بده .. یه عراقی الان وضعش از ما خیلی بهتره :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر