فیل اسپنسر: هنوز نمی‌دانم بعد از Xbox Scorpio چه چیزی خواهد آمد

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#Z72.jpg
عملکرد مایکروسافت با کنسول Xbox One امسال بهتر از گذشته بود، اما هنوز راه‌هایی هستند که فیل اسپنسر با اطلاع از آن‌ها می‌تواند خود را به سونی و Playstation 4 نزدیک‌تر کند. این موفقیت اخیر مایکروسافت پس از بدست آوردن سکان هدایت بخش Xbox توسط فیل اسپنسر [Phil Spencer] و با تلاش تیمش در جهت رقابت با سونی، بدست آمده است. اسپنسر در تلاش است تا شرکت و محصولاتش را بیشتر برای مردم جذاب نشان دهد.

اسپنسر اخیراً به گفتگو با وب‌سایت Kotaku نشسته و در جریان آن توضیح داده که در برنامه‌ی بلند مدت آن‌ها عرضه‌ی سالیانه‌ی کنسول قرار ندارد و آن‌ها هنوز مطمئن نیستند که پس از Xbox Scorpio چه چیزی را وارد بازار خواهند کرد.

وی در این باره بیان داشت:" ما هیچ برنامه‌ی زمانی مشخصی برای فروش کنسول بعدی خود به شما پس از Xbox Scorpio نداریم، ما نگاه می‌کنیم [بررسی می‌کنیم] و می‌گوئیم، آیا ویژگی مهمی برای مشتری‌ها وجود دارد؟ ما به تلویزیون‌های 4K نگاه کردیم [بررسی کردیم] و دیدیم مردم خواهان 4K هستند. مردم می‌خواهند بازی‌هایشان را با بالاترین رزولوشن و بالاترین فریم ریت تجربه کنند – اما چه چیزی پس از آن خواهد بود؟ من هنوز نمی‌دانم! من نمی‌خواهم دلیلی به شما برای خرید سالیانه‌ی کنسول بدهم. در حقیقت، من واقعاً این [مهم] را نمی‌خواهم!."

کنسول Xbox Scorpio آخرین تلاش مایکروسافت برای جذب مشتریان بیشتر در این نسل خواهد بود اما این مورد باعث شده که عده‌ای فکر کنند مایکروسافت تصمیم گرفته هر سال یک کنسول عرضه کند؛ تصمیمی که برای بازیکنان گران تمام خواهد شد. اما صحبت‌های اسپنسر از نگرانی این افراد خواهد کاست و باید تا سال 2017 میلادی صبر کنیم و ببینیم مایکروسافت پس از عرضه‌ی Xbox Scorpio چه تصمیمی خواهد گرفت.

منبع

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
صنعت گیم واقعا صنعت سود آور و پول سازیه اما با همه پیشرفت های خوب و عالی که از خدمات آنلاین و بازی های فوق العاده که بگذریم ی نگاه گذرا که بندازیم واقعا روند و استراتژی پولسازی تو این صنعت بقول فراستی به دیاثت اخلاقی رسیده!!!
اوایل کار ظاهر وشروع این اتفاق ها خوب بود اسمشو گذاشتن DLC و محتویات اضافی که اوایل کار رایگان بودن و بعد از محتوای بازی زدن و رسیدن به دوبار چپوندن ی بازی بخورد مردم بعدش داستان FTP رو پیش آوردن که بازی رایگان و محتویات پولی رو کردن تو پاچه ملت!!!
بعدش season pas. صیغه جدید برا میلک کردن کامل بازیهایی که هنوز تو بازار نیومدن بوجود اومد بعدش بحث کنسول ضعیف بخورد ملت دادن و موندن توش مردمی که پول دادن کنسول با طول عمر کنسولی(حدالقل 5-7 سال) بگیرن که دو روز دیگه به بهونه بهبود تجربهvr میکشن زیر پای کنسول فعلی و میرن تو مود تولید کنسول دو سال یکبار
همه این صحبتام تهش میرسه به اونجایی که خون از گیمر بیاد تا بیخیال شن-_-

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
واقعا بازی با کیفیت و سینگل جذاب خیلی کم دیدیم تو این نسل مثلا هشت حالا تا کنسول های بعد سندروم گرافیک و قدرت گرافیکی و عطشش باعث به وجود امدن بازی های بی هویتی مثل Order و Ryse شد .. یکسری کمپانی های دوست داشتنی مثل Value بازنشسته کردن خودشون و اسمی دیگه از Crytek و جواتی نشنیدیم اکثر استودیو ها با بالا رفتن هزینه ها نابود شدن ..
و شاهد انواع اقسام ریمستر های مختلف بودیم
بعضی ها هم شدید تحت فشار قرار گرفتن مثل کپکام ..
از اونور تا الان یکسری مثل SQ با دادان بازی های خوبی مثل RotR یا Deus Ex و .. روند خوبی قرار گرفته یا بتسدا هم همینطور
ولی بارزه این نسل اهمیت و اولویت دادن به انلاین و مولتی پلیر بودنه و بعضا سینگل ها کیفیت پایینی دارن و بعضی بازی ها هم که تمرکزشون رو سینگل و مد داستانی کلا دور مولتی خط میکشن

• Like
Reactions: Lions Gate

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
صنعت گیم واقعا صنعت سود آور و پول سازیه اما با همه پیشرفت های خوب و عالی که از خدمات آنلاین و بازی های فوق العاده که بگذریم ی نگاه گذرا که بندازیم واقعا روند و استراتژی پولسازی تو این صنعت بقول فراستی به دیاثت اخلاقی رسیده!!!
اوایل کار ظاهر وشروع این اتفاق ها خوب بود اسمشو گذاشتن DLC و محتویات اضافی که اوایل کار رایگان بودن و بعد از محتوای بازی زدن و رسیدن به دوبار چپوندن ی بازی بخورد مردم بعدش داستان FTP رو پیش آوردن که بازی رایگان و محتویات پولی رو کردن تو پاچه ملت!!!
بعدش season pas. صیغه جدید برا میلک کردن کامل بازیهایی که هنوز تو بازار نیومدن بوجود اومد بعدش بحث کنسول ضعیف بخورد ملت دادن و موندن توش مردمی که پول دادن کنسول با طول عمر کنسولی(حدالقل 5-7 سال) بگیرن که دو روز دیگه به بهونه بهبود تجربهvr میکشن زیر پای کنسول فعلی و میرن تو مود تولید کنسول دو سال یکبار
جدیدترین تریپ رو یادت رفت بگی، فروش چیزایی تو بازی به عنوان Microtransaction که استفاده محدودی دارن، مثل Deus ex جدیده و CS:GO. کلا یه روزی می شه بازی رو می خری 60 تا، بعد مثل بازی های موبایلی باید همش پول خرج کنی. رسما بازی ها دارن تبدیل می شن به یه سرویس نه محصول.

واقعا بازی با کیفیت و سینگل جذاب خیلی کم دیدیم تو این نسل مثلا هشت حالا تا کنسول های بعد سندروم گرافیک و قدرت گرافیکی و عطشش باعث به وجود امدن بازی های بی هویتی مثل Order و Ryse شد .. یکسری کمپانی های دوست داشتنی مثل Value بازنشسته کردن خودشون و اسمی دیگه از Crytek و جواتی نشنیدیم اکثر استودیو ها با بالا رفتن هزینه ها نابود شدن ..
برای همینه که همه باید یاد بگیرن فقط دنبال بازی های AAA نباشن و مستقل ها رو دریابن. همه جور بازی توشون پیدا میشه، با قیمت هایی در حد یک سوم بازی های AAA و متفاوت. بزرگترین مشکل اینه که هنوز چشم همه دنبال بازی به قول خودشون "گراف بالا" هست و یه بازی پیکسل آرت نشونشون می دی می گن اینا چیه واسه بجه هاس و این حرفا.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Democracy

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732

من به شخصه مشکلی با Season Pass ندارم و به نظرم توی خیلی از بازی ها محتوای اضافه واقعا به اندازه یک بازی کامل هست نمونش بتلفیلد
درسته قدیم DLC و Season Pass نبود ولی بازی ها هم محتوای خیلی بیشتری از بازی های الان نداشتن!
مثلا شما Call Of Duty نسخه های قدیمی رو بازی کنی میبینی که تعداد مپ های مولتی پلیر اونقدری زیاد نیست و استاندارد محتوا خیلی فرق نکرده!
حالا داستان F2P هم کلا یه چیز دیگست و اون بازی فقط جیب گیمر هدف گرفته و با DLC و Season Pass خیلی فرق داره!
شما واقعا به PS4 میگی کنسول ضعیف!!!!!!!!!!:Wallbash:
الان شما PS4 Pro نخر و اتفاقی نمیفته و دیگه بزگ نمایی هم حدی داره

پی نوشت:فراستی:-&:sick:

• Like
Reactions: jhoobin

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من به شخصه مشکلی با Season Pass ندارم و به نظرم توی خیلی از بازی ها محتوای اضافه واقعا به اندازه یک بازی کامل هست نمونش بتلفیلد
درسته قدیم DLC و Season Pass نبود ولی بازی ها هم محتوای خیلی بیشتری از بازی های الان نداشتن!
مثلا شما Call Of Duty نسخه های قدیمی رو بازی کنی میبینی که تعداد مپ های مولتی پلیر اونقدری زیاد نیست و استاندارد محتوا خیلی فرق نکرده!
حالا داستان F2P هم کلا یه چیز دیگست و اون بازی فقط جیب گیمر هدف گرفته و با DLC و Season Pass خیلی فرق داره!
قدیما DLC مانند بود، اسمش هم Expansion بود. تازه بازی ها قسمت modding رو باز می کردن می ذاشتن خود Community محتوا اضافه کنه به بازی. یادمه تو UT 1 فقط یه تابستون مپ ها و مود های یوزر ها رو بازی می کردم. اگر هم الان Season pass آدمی زادی بدن مشکلی نداره کسی، مثلا Dark Souls نصف پول خود بازی رو می گیره و محتوای درست و حسابی به بازی اضافه می کنه. ولی BF میاد قدر قیمت خود بازی برای Map و یه سری اسلحه می گیره. جالب تر اینجاس که خیلی هاشون دیگه نمی گن اصلا قراره تو Season pass چی باشه پول چی رو داری می دی، فقط جلو جلو پول می دی برای یه سری content که قراره بعدا بیاد! بعد میشه یه چیزی مثل Xcom2 که فقط یکی از محتوا هاش ارزش خرید داره بقیه شر و ور هستن هر کس season pass خریده پشیمون شده.

• Like
Reactions: g4m3r

tonypb

کاربر سایت
May 18, 2010
167
نام
پژمان
همونطور که گفت کنسول بین نسلی ارائه نخواهند داد...چی شد؟ بعد گفتن از 2014 داشتن روش کار میکردن.
اینم چند سال دیگه یه چی معرفی میکنن. دو روز بعدش میگن از 2016 داشتن روش کار میکردن...
خسته نمیشن اینقدر دروغ؟

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
قدیما DLC مانند بود، اسمش هم Expansion بود. تازه بازی ها قسمت modding رو باز می کردن می ذاشتن خود Community محتوا اضافه کنه به بازی. یادمه تو UT 1 فقط یه تابستون مپ ها و مود های یوزر ها رو بازی می کردم. اگر هم الان Season pass آدمی زادی بدن مشکلی نداره کسی، مثلا Dark Souls نصف پول خود بازی رو می گیره و محتوای درست و حسابی به بازی اضافه می کنه. ولی BF میاد قدر قیمت خود بازی برای Map و یه سری اسلحه می گیره. جالب تر اینجاس که خیلی هاشون دیگه نمی گن اصلا قراره تو Season pass چی باشه پول چی رو داری می دی، فقط جلو جلو پول می دی برای یه سری content که قراره بعدا بیاد! بعد میشه یه چیزی مثل Xcom2 که فقط یکی از محتوا هاش ارزش خرید داره بقیه شر و ور هستن هر کس season pass خریده پشیمون شده.

من به شخصه با سیزن پس بتلفید مشکلی ندارم و به نظرم ارزشش رو داره!
ولی در مورد Xcom 2 من چون بازی نکردم اطلاعی ندارم ولی در این حد میشه گفت که کسی شما رو مجبور نکرده سیزن پس بخری و صبر کن هر DLC معرفی شد اگه خوشت اومد اونو بخر!

به نظر من مشکل اینجاست که انتظار گیمرها زیاد شده و من قدیم یادمه بازی 5-6 مرحله داشت و حرفه ای میشدی زیر 3-4 ساعت بازی تموم میشد و کسی هم نمیگفت بازی محتواش کمه و این حرفا!

حالا الان طرف 15 ساعت گیم پلی تجربه میکنه بعد میاد میگه DLC داستانی هم باید سازنده مجانی بده وگرنه داره تیغ میزنه گیمرو

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
به نظر من مشکل اینجاست که انتظار گیمرها زیاد شده و من قدیم یادمه بازی 5-6 مرحله داشت و حرفه ای میشدی زیر 3-4 ساعت بازی تموم میشد و کسی هم نمیگفت بازی محتواش کمه و این حرفا!
حالا الان طرف 15 ساعت گیم پلی تجربه میکنه بعد میاد میگه DLC داستانی هم باید سازنده مجانی بده وگرنه داره تیغ میزنه گیمرو

همون قضیه Entitled gamers که این سایت های بزرگ دوست دارن باهاش تو سر هر کس اعراض کنه بزنن نه؟ کلا رفتی موضوع رو عوض کردی در حد تیم ملی ها، اصلا حرف زمان بازی نبود این وسط. سناریو تخیلی هم نساز خواهشا، یدونه مثال بیار که کسی گفته باشه باید DLC داستانی مجانی بدن. فقط دوست دارم بتونی یدونه مثال بیاری از این حرف. تنها موقعی از شبیه این حرف زده میشه که میان یه تیکه از بازی رو می کنن و به عنوان Preoder bonus یا چیز دیگه می فروشن. ورگرنه کسی با سیستم مثل Dark Souls و Witcher مشکلی نداره که معلومه بازی کامل بوده و DLC هاش رو از بازی نزدن. هر کسی هم که خریده و بازی کرده کاملا اعتراف داره که ارزشش رو داشته.

• Like
Reactions: Democracy

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
جلوی پیشرفت تکنولوژی رو نمیشه گرفت.
ولی مشکل اینجاست که بزرگترین امتیاز کنسولها حاشیه امنشون بود که از قضا کنسول گیمرها به این امنیت عادت کردند. و همین موضوع هم باعث گرایش خیلی از گیمرها به کنسولها شده. ولی اگر قرار باشه این حاشیه امن با عرضه سالیانه از بین بره، قاعدتا کنسول گیمینگ ضربه سنگینی خواهد خورد.
این موضوع روهم در نظر داشته باشید. ماکروسافت و سونی برای روزی که کنسول ها عرضه سالیانه داشته باشن لحظه شماری میکنن. و اگر ترسی از ریزش مخاطبین نداشتند. هم اکنون ما تا ps 12 و xbox drago هم پیش رفته بودیم!!
........
در مورد محتویات اضافه بازیها. من تا به حال یک بار هم خریداری نکردم ولی تا به حال هم این حس رو نداشتم که تکه ای از بازی کنده شده و جداگانه به فروش میرسه.
فکر کنم تا الان بازیهای خوبی رو انتخاب کردم!
به هر حال تا زمانی که کسانی هستند برای یه دست لباس و یه اسلحه اضافی پول میدن، سازنده ها هم پول میگیرن.
این حقشونه که بگیرن. شماهم بودید میگرفتید.
پس لطفا از جایگاه موعضه تشریف بیارید پایین تا کمی باهم قدم بزنیم!

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
فیل اسپنسر: هنوز نمی‌دانم بعد از Xbox Scorpio چه چیزی خواهد آمد

شما نمیخواد فکر کنید بعدش چی میاد بهتره به این فکر کنید که دنیای بازی به شدت تشنه ی بازی هست..!!اونقدر که حواشی دور و بر کنسول ها هست که چی و چی دور و بر بازی ها نیست..!!!! والا نسل ps 2 یا همین نسل قبل بیشتر حواشی سمته کنسول بود و آخر کنسولی برنده شد که بازیه بیشتری رو پشتیبانی میکرد..!!!به نظر من دنیای بازی بیشتر باید از نظر بازی تغذیه بشه تا کنسوله قوی تر به نظرم تا همین جا فعلا کافیه.!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر