فیل اسپنسر: مایکروسافت به هیچ عنوان کنسول Xbox را فراموش نکرده است

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

زماني که عرضه بازي «Quantum Break» در کنار Xbox One، براي PC نيز تاييد شد، طرفداران Xbox از اين بابت نگران بودند که ممکن است مايکروسافت Xbox را فراموش کرده باشد و توجه خود را بيشتر به سمت PC معطوف کرده است. طي مصاحبه‌اي که به تازگي با آقاي فيل اسپنسر صورت گرفته است، او در اين مورد اعلام کرد که به هيچ وجه اين‌طور نيست. در ادامه با «بازي‌سنتر» همراه شويد.

nl62_xboxonevswindows10.png

«نگراني اساسي و بزرگي که جديدا طرفدارها دارند، اين است که آيا ما ديگر تمرکزي بر روي Xbox One نداريم؟ آيا مايکروسافت کنسول را فراموش کرده و تنها توجه خود را به سمت ويندوز معطوف کرده است؟ بايد بگويم که به هيچ وجه اين گونه نيست. ما نسبت يه کنسول‌مان و آينده آن، بيشتر از هر زمان ديگري متعهد شده‌ايم.»
از اسپنسر پرسيده شد که اگر مايکروسافت، بازخوردهاي منفي هواداران نسبت به اعلام عرضه «Quantom Break» براي PC را مي?‌دانست، چه مي‌کرد؟ او در جواب گفت: «محال است که قبل از معرفي آن براي PC، در جريان چنين بازخوردايي مي‌بود. اين را نيز در نظر داشته باشيد که همچنان شور و هيجان نسبت به اين بازي براي Xbox One وجود دارد.»

مدير بازاريابي Xbox، آقاي Aaron Greenberg نيز تاکيد کرد که عرضه «Quantum Break» براي ويندوز، بدين معنا نيست که مايکروسافت کنسول گيمينگ را به باد فراموشي سپرده است. «طرفداران و مردم بايد بدانند که کنسول Xbox، به عنوان اولويت‌ اصلي و تعهد بزرگ‌مان محسوب مي‌شود. از شما خواهش مي‌کنم که عرضه Quantom Break براي ويندوز 10، باعث نشود که ذهنيت‌تان نسبت به اهميت بازار کنسول و تعهد ما نسبت به نوآوري بر روي آن، بد شود.»
Greenberg گفت که مايکروسافت به ساخت انحصاري‌هاي بيشتر براي Xbox One، ادامه خواهد داد. «عرضه بازي‌هايي مانند Quantom Break براي PC، تلاشي براي رشد اکوسيستم گيمينگ است.»

«از وقتي که مدير قبلي ما در مايکروسافت برکنار شد، تعهدات و اشتياق‌ ما در حال حاضر نسبت به بازار و تجارت کنسول‌مان به منظور دست يافتن به موفقيتي عظيم، به وجود آمد.» او اشاره کرد که بازي‌هاي انحصاري Xbox One، فروش چشم گيري در تعطيلات سال 2015 داشتند.

منبع

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,167
نام
∂αнмα
بر فرض که ماکرو داره تیشه به ریشه برند XBOX ش میزنه ! این دیگه مربوط میشه به بعد ماکرو نسل بعدی شاید اصلا این برند با خاک یکسان شد ولی چیزی که میخوام بپرسم که آیا در حال حاضر ماکرو چیزی کم گذاشته برا این برند ؟ ایا هر کاری کرده در حال حاضر داره به دارندگان XBOX ضرر میرسونه ؟ چیزی که مشخصه اینه که نه تنها کم نذاشته بلکه ی چیزی هم اون ورتر رفته ! در واقع چیزی که میخوام بگم اینه که شما راضی من PC گیمر هم که راضی اون وقت یک سری این وسط ناراضی و نگران ! شما که داری از این مزایا لذت میبری ته تشم که قراره نسل بعدی کنسول نابود بشه میری سمت کنسول حریف پس این نگرانی حالت مال چیه ؟ فوق فوقش IP محبوبت نابود یا واسه بقا میاد رو ویندوز و کارشو ادامه میده و میتونی دوباره ازش لذت ببری پس این همه نگرانی مال چیه ؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
اسپنسر تبدیل به سوژه خبرساز این روزها شده و سعی میکنه با سخنرانی‌های متعدد، نظریه‌پردازی‌های گوناگون و دعوت به آرامش‌های مکرر جو ایجاد شده رو فرو‌کش کنه، این روزها مایکروسافت در دوران اوجش نیست. اون از وضعیت بازار گوشی و اینم از وضعیت دنیای بازی! مطمئنا شخصیت‌هایی مثل اسپنسر لازم هستن تا بتونن با "خوب حرف زدن" و "وعده بعید دادن" امیدها رو زنده نگه دارن.
اما این صحبت‌های اخیرش در نوع خودش جالبه ... دقیقا مثل این میمونه که اسلحه رو به طرف کسی گرفته باشی و بعدش بگی "من اصلا قصدم ترسوندنت نیست ها ..." تناقض در این حد ندیده بودم به خدا! بزرگترین تعهد یک کنسول عناوین انحصاریش هست. اصلا انحصاری خودش معادل تعهد هست! در واقع یک عنوان انحصاری نوعی حق مالکیتی از بازی به مخاطب میده که سیاست یک‌پارچه‌سازی مایکروسافت این حق مالکیت رو از گیمر میگیره. حالا این وسط هر کسی میتونه از تصمیمات مایکروسافت خوشحال باشه ولی مطمئتم خیلی از X1 دارها هم ناراضی هستن.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
اسپنسر تبدیل به سوژه خبرساز این روزها شده و سعی میکنه با سخنرانی‌های متعدد، نظریه‌پردازی‌های گوناگون و دعوت به آرامش‌های مکرر جو ایجاد شده رو فرو‌کش کنه، این روزها مایکروسافت در دوران اوجش نیست. اون از وضعیت بازار گوشی و اینم از وضعیت دنیای بازی! مطمئنا شخصیت‌هایی مثل اسپنسر لازم هستن تا بتونن با "خوب حرف زدن" و "وعده بعید دادن" امیدها رو زنده نگه دارن.
اما این صحبت‌های اخیرش در نوع خودش جالبه ... دقیقا مثل این میمونه که اسلحه رو به طرف کسی گرفته باشی و بعدش بگی "من اصلا قصدم ترسوندنت نیست ها ..." تناقض در این حد ندیده بودم به خدا! بزرگترین تعهد یک کنسول عناوین انحصاریش هست. اصلا انحصاری خودش معادل تعهد هست! در واقع یک عنوان انحصاری نوعی حق مالکیتی از بازی به مخاطب میده که سیاست یک‌پارچه‌سازی مایکروسافت این حق مالکیت رو از گیمر میگیره. حالا این وسط هر کسی میتونه از تصمیمات مایکروسافت خوشحال باشه ولی مطمئتم خیلی از X1 دارها هم ناراضی هستن.
امثال شما چه توایران چه اونور آب باعث متشنج شدن فضا میشین !!! شمایی که از اولش هم علاقه ایی به کنسول مایکرو و تهیه کردنش نداشتین !! الان هم اتفاقی نیافتاده یه عده الکی دارن بزرگش میکنن .. تا همین الان هم نصف خدمات و انحصاریهایی که مایکرو برا کنسولش عرضه کرده رو سونی نکرده !! برید عیب هایه خودتونو ببینید:d

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
امثال شما چه توایران چه اونور آب باعث متشنج شدن فضا میشین !!! شمایی که از اولش هم علاقه ایی به کنسول مایکرو و تهیه کردنش نداشتین !! الان هم اتفاقی نیافتاده یه عده الکی دارن بزرگش میکنن .. تا همین الان هم نصف خدمات و انحصاریهایی که مایکرو برا کنسولش عرضه کرده رو سونی نکرده !! برید عیب هایه خودتونو ببینید:d

زير سوال بردن احد ديگه از اون زير سوال بردن هاست و فن خطاب كردنش از اون حركاته !!!
دقيقاً چي كار خواست بكنه كه فضا متشنج بشه ؟ داشت تحليل مي كرد !

وقتي كنسولي وجود داشته باشه كه فقط يه سري بازي هاي خاص رو اجرا كنه مطمئناً خيلي ها يا خود به خود به سمتش ميرن يا مجبور مي شن به سمتش برن !
دليل اصلي خريد PS3 توسط من بازي هاي انحصاريش بود ! يعني كاري به خود برند يا 360 و ... كه مطمئناً ارزونتر و به صرفه تر بود نداشتم بلكه بازي انحصاري داشت كه دوستش داشتم پس رفتم و كنسول رو خريدم !

حالا اگر قرار باشه فرضاً روي لپ تاپ خوبي ( كه تقريباً امروزه خيلي ها دارن ) بازي ها انحصاري يه كنسول خاص هم اجرا بشه، در همون حد كنسول و حتي بهتر و با performance بهتر از اون ! كاربردهاي يكسان و خدماتي يكسان ( كافيه به سيستم هاي يكپارچه مايكرو نگاه كنيم ) مگر من مرض دارم بيام برم 400 -300 دلار بدم براي كنسولي كه مي تونم همون بازي رو با تخفيف يا بدون تخفيف روي PC خودم اجرا كنم ؟
همون 300-400 دلار رو مي تونم باهاش بازي بخرم

فروختن كنسول به خريدار اون رو به يه مشتري بالقوه تبديل مي كنه حالا بهش نفروشي هنوز مشتري هست ولي روي PC يا نميشه بهش گفت مشتري بالقوه !

تنها دليلي كه مايكرو و سرانش دارن الان روش مانور ميدن همون صحبت قديمي ما كنسول دارهاست كه خريد كنسول به صرفه تر از PC است و بس !
ولي اگر كسي بخواد كنسول بخره و بدونه فرضاً HALO به اون عظمت هم قراره بياد روي PC ديگه شايد ميلي براي كنسول خريدن نداشته باشه

هيچ كسي هم صحبتي از كنسول فلان برند نكرد كه شما ربطش دادي به اون!

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد

خودتونو؟ :-/ عزیز متاسفانه من فن‌بوی نیستم که همه مشکلات رو به جون بخرم و جبهه" خودم و خودت و خودتون و خودمون" تشکیل بدم :D همین الانش هم بفهمم X1 بهتره سریع میرم سراغش. من تو نسل قبلی اولین کنسولی که گرفتم 360 بود :D معیاری که من برای انتخاب کنسول توی این نسل داشتم منو کشوند به طرف PS4 ولی ممکنه بقیه معیارهای دیگه‌ای داشته باشن حالا این وسط ممکنه یکی عاشق مایکروسافت باشه، یکی ممکنه گیمراسکورش اجازه نده بره سراغ کنسول دیگه و یا اینکه اصلا X1 رو به PS4 ترجیح بده. و یا ده‌ها دلیل دیگه!
ولی متاسفانه امثال من کم نیستن. نزدیک 10 تا از دوستام(که از نزدیک میبینمشون) وان دارن ولی الان یا وان رو فروختن و PS4 گرفتن و یا اونایی که همچنان وفادار بودن از این حرکت مایکروسافت کفری هستن. شما یه جوری حرف میزنی که انگار من جزو اقلیت هستم. اگر حجم اعتراض در حد همین اقلیت بود اسنپسر تند تند سخنرانی نمیکرد. اگر قرار باشه همه مثل شما سکوت کنن اون موقع وضعیت بازی سازی به سمت دیکتاتوری پیش میره و همه باید هرچیزی رو که ارائه میشه بدون هیچ گونه شک و شبهه‌ای قبول کنن. همیشه باید بین گیمر و سازنده تعامل باشه و اعتراض یکی از همین تعاملات هست.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,539
نام
محمد
در حال حاضر نه وضع انحصاری های X1 خرابه، نه وضع فروش کنسول. البته از نظر فروش، کنسول در مقابل رقیبش شکست خورده ولی بازم سهم خوبی تو بازار داره و 20 میلیون مشخصا عدد کمی نیست. این قضیه عرضه بازیها روی ویندوز 10 و کنسول قابل ارتقا هم توی E3 تا حد زیادی تکلیفش مشخص میشه (مثلا اگه Forza بعدی همزمان و به صورت کامل برای PC بیاد جالب نیست اما یه چیزی مثل Forza 6 Apex معرفی کنن موردی نداره). ولی در حاضر یه سری جبهه گیری ها به نظر من دیگه بزرگنمایی و سیاه نمایی هست.

پ.ن: این وسط هم کسی بخواد نگران باشه مسلما دارندگان کنسول و اونایی که قصد خرید کنسول رو دارن، هستن.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
خودتونو؟ :-/ عزیز متاسفانه من فن‌بوی نیستم که همه مشکلات رو به جون بخرم و جبهه" خودم و خودت و خودتون و خودمون" تشکیل بدم :D همین الانش هم بفهمم X1 بهتره سریع میرم سراغش. من تو نسل قبلی اولین کنسولی که گرفتم 360 بود :D معیاری که من برای انتخاب کنسول توی این نسل داشتم منو کشوند به طرف PS4 ولی ممکنه بقیه معیارهای دیگه‌ای داشته باشن حالا این وسط ممکنه یکی عاشق مایکروسافت باشه، یکی ممکنه گیمراسکورش اجازه نده بره سراغ کنسول دیگه و یا اینکه اصلا X1 رو به PS4 ترجیح بده. و یا ده‌ها دلیل دیگه!
ولی متاسفانه امثال من کم نیستن. نزدیک 10 تا از دوستام(که از نزدیک میبینمشون) وان دارن ولی الان یا وان رو فروختن و PS4 گرفتن و یا اونایی که همچنان وفادار بودن از این حرکت مایکروسافت کفری هستن. شما یه جوری حرف میزنی که انگار من جزو اقلیت هستم. اگر حجم اعتراض در حد همین اقلیت بود اسنپسر تند تند سخنرانی نمیکرد. اگر قرار باشه همه مثل شما سکوت کنن اون موقع وضعیت بازی سازی به سمت دیکتاتوری پیش میره و همه باید هرچیزی رو که ارائه میشه بدون هیچ گونه شک و شبهه‌ای قبول کنن. همیشه باید بین گیمر و سازنده تعامل باشه و اعتراض یکی از همین تعاملات هست.
آقا احدبرادر من علامت :d نشان از شوخی من داشت و حرف من یه عده دیگه ایی هستن که این مدت خوب خودشون رو نشون دادن !!

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
به زبون ساده بگم؛ درس بزرگ نسل قبل و این نسل این بود که انحصاری ها، هرچند کم اما با کیفیت، هویت کنسول رو رقم میزنند.
چیزی که خیلی ها رو کفری میکنه، اینه که مایکرو (بخش Xbox) داره شاید از سر ناچاری (؟) دنبال یک وجهه و هویت دیگه میگرده که تقریباً به قیمت قربانی شدن بازی های انحصاری کنسولی هست. خب، به خودی خود ایرادی نداره ولی این فن های کنسول هستند که میگن آقا دوست نداریم دلیلِ خریدن کنسولمون، نادیده گرفته بشه. مایکروسافت هم گوش نمیکنه. حالا ایراد از کیه و چیه مشخص نیست چون تصمیم حمایت از W10 هم خارج از عهده ی اسپنسره. اما این نادیده گرفتن قراره چه اتفاقی برای جلوه ی Xbox پیش بیاره، معلوم نیست اما این تغییر سیاست های آنی برای مایکرو که محبوبیت نسل قبل رو نداره، خطرناکه. شاید به قیمت کوچیدن خیلی ها به سمت PS.
برای خیلی ها هم مثل من این چیزا کشکه. من کنسول گیمرم! بازی رو اینطوری دوست دارم و دیسک رو میزنم تو درایو و گور بابای هر چیز حاشیه ای! :d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دوستان اینقدر در مقابل معترضین جبهه نداشته باشید یه سری واقعا قصدشون تروله که خوب دلیل نمیخواد سر این مسیله یا هرچیزی دیگه ای فرقی نمیکنه کارشونو میکنن. ولی حداقل یه عده هستن اعتراصشون واقعا به ناراحتیشون از سیاستهای جدید مایکروست به هر حال نمیشه همه رو با یه چوب زد.

خیلی هم فکر نمیکنم این سیاستها ربطی به اسپنسر بدبخت داشته باشه تصمیم مایکرو احتمالا در سطوح بالاتر گرفته شده حالا این بنده خدا هی باید ماله بکشه.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
اما یه چیزی مثل Forza 6 Apex معرفی کنن موردی نداره). .

خیلی جالبه
موردی که بیشتردوستان توجه نکردند همینه که شاید چیزی مثله forza 6 apexیک تبلیغ عالی واسه x1هستش
چونکه بازی رایگانه و اکثرملت هم pcدارن تهیه اش میکنند ومیبینند محشره پس میرن سراغ نسخه کاملش که البته فقط روی x1عرضه میشه ودرنهایت میرن یدونه وان میخرن میزارن گوشه اتاق پذیراییشون!

توتمام نقاط دنیا اکثرجوامع بشری که pc high endندارن شمابرو مینیموم قطعات pcبرای کوانتوم بریک رونگاه کنیدمیبینید هرکسی ازعهده جمع کردن همچین pcبرنمیاد پس میرن x1میخرن که همون بازی روباقیمت پایینتری اجرا میکنه
این قضیه شاید یک عده کمی که pcقدرتمنددارن رو ازx1دورکنه ولی اکثرکسانی که اتفاقا تعدادشون زیاده رو بیشتربه سمت x1میکشونه چون توانایی خرید pcقوی ندارن

تازه سونی هم میتونه ازاین حقه استفاده کنه ومثلاسری انچارتد 1تا3روبزنه واسهpc اونوقت ببین چه جمعیتی میرن طرف ps4برای تجربه انچارتد4 وعاقبت ماجراهای ناتان دریک!!

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
این روندی که مایکروسافت داره پیش میره مطمئنا یه سری رو ناراحت می کنه. این یه چیز مشخصه. اما به قول معروف to make an omelette you have to break a few eggs.
مایکروسافت دیگه شرکت قبلی نیست که با فروختن لایسنس ویندوز یه بخش اعظمی از درآمدشو داشته باشه. ویندوز تبدیل به یه سرویس تقریبا رایگان شده. پس سودشو باید مثل اپل از استورش و مثل گوگل از سرویس های مختلفش تامین کنه.
در کل پروژه Xbox از ابتدا برای جلوگیری از سلطه بی چون چرای سونی بر روی Living Room بود و آنچنان به عنوان یه منبع درآمد بهش نگاه نمی شد. به نظرم تو این 15-16 سال پروژه Xbox یکی از موفقترین پروژه های مایکروسافت بوده و مطمئنا حتی اگه ماهیتش عوض شه، Xbox ادامه خواهد داشت.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
برعکس موج منفی و دادن یه سری القاب به ماکروسافت و فیل اسپنسر، به نظرم ایشون داره کاملاً بر خط منطقی برای افزایش فروش X1 قدم بر میداره.
یه بازی که سیستم سلر نیست رو در حالی که برای خیلی از ما جذاب بود، روی یک سیستم پیشنهادی که حداقل قیمت بستنش از یه X1 بالاتره برای PC گیمر هایی مثل من که توی مقاله ی بازی های برتر سال آینده اعلام کردند تنها دلیل خریدن X1 براشون این بازی هست معرفی میکنه و میگه اگه بخرید برای هر دو پلتفرم مالکش میشید.
بعد منِ PC Gamer میبینم سیستم مورد نیاز این بازی رو ندارم، حالا یا شرایطش رو دارم وسیستم رو ارتقا میدم یا میبینم ارتقا به صرفه نیست و میتونم با هزینه ی کمتری کنسول جدید ماکروسافت رو بخرم و روش
نسخه ی کامل فورزا رو که قبلاً به صورت "تک دموی رایگان" برای PC اومده بود بازی کنم.
هیلو و گیرز آف وار بازی کنم و چون قبلاً هیلو وارز رو برای PC انجام داده بودم میدونم بازی داستان خوبی داره و اتفاقاً پرفروش ترین بازی ماکروسافت هم هست.

من به استراتژی جدید ماکروسافت اینطور نگاه می کنم، تا زمان E3 و دیدن ادامه ی برنامه ی فکری فیل اسپنسر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر