فروش 18 میلیونی GTA V بازیModern Warfare 4 را کنار خواهد زد.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
فروش 18 میلیونی GTA V بازی Modern Warfare 4 را کنار خواهد زد.

1rg527sfez7wconeeb4n.jpg

Arvind Bhatia تحلیلی را در مورد GTA V انجام داده است که به شرح ذیل است:
تاخیر در عرضه Grand Theft Auto V به فروش بازی صدمه نمی‌زند بلکه باعث می‌شود Call of Duty فروش خوبی نکند و سال 2013 برای GTA V شود. به نظر می‌‌آید هزینه توسعه GTA V چیزی در حدود $137.5 میلیون باشد. 250 کارمند 5 سال است مشغول به توسعه بازی هستند. اگر هزینه‌های بازاریابی را هم اضافه کنیم چیزی ما بین 69 میلیون دلار و 109.3 میلیون GTA V سود بسیار زیادی را نصیب Take-Two خواهد کرد. این بازی اگر فقط 15 میلیون فروش کند 193.6 میلیون دلار سود نصیب Take-Two خواهد کرد اگر این بازی 25 میلیون بفروشد سود زیادی را به مبلغ 390.8 میلیون دلار به همراه خواهد داشت. طرفدارن این بازی از زمان عرضه GTA IV بیشتر شده‌اند پس این فروش دور از انتظار نیست.

او اضافه کرد:
اگر GTA V بین 18 تا 25 میلیون نسخه بفروشد برای اولین باز شوتر Activison یعنی Call Of Duty از رده اول فروش بازی‌های رایانه‌ای به رده دوم سقوط خواهد کرد. GTA V با 18 میلیون نسخه فروش می‌تواند برای Take-Two بهترین فروش سال بازی‌هایش را داشته باشد. با وجود تعطیلات و معرفی کنسول‌های جدید همچنین عرضه GTA V انتشار Call of Duty: Modern Warfare 4 به تاخیر خواهد افتاد و به نسل بعد موکول خواهد شد.

بازی Black Ops 2 کمتر از Modern Warfare 3 فروش داشت. تحلیل گران فروشی خوبی را برای GTA V پیش بینی کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود یکی از علت‌های تاخیر GTA V عرضه آن برروی کنسول‌های نسل بعد به صورت محتوای دانلودی است.
چند روز پیش Take-Two بازی GTA V را برای عرضه در 17 سپتامبر در نظر گرفت و این عنوان که قرار بود در بهار منتشر شود 4 ماه دچار تاخیر شد. این تاخیر باعث شد سهام Take-Two به میزان قابل توجهی پایین بیایید. GTA V تعطیلات امسال با Call Of Duty و Battle*field 4 رقابت سختی خواهد داشت.

منابع:
1
2
3

آخرین ویرایش:

Playst@tion

کاربر سایت
Mar 7, 2011
140
نام
!H@D
دقیقا :d اخه من نمیدونم این GTA چی داره که این همه طرفدار داره ! حتی شبیه ساز هم نیست ! فکر نکنم داستان محکم با روایت درست هم داشته باشه ! COD هم که از اون بدتر ! البته این نسخه GTA خیلی تغییرات داشته ! شاید بخرمش برای اولین بار :d ولی COD که امیدوارم به زودی جای خودش رو به BF بده .

اگه به لحاظ سرگرمی بهش نگاه کنیم GTA آزادی داره! این آزادی شاید به اون مفهوم که توی واقعیت هست نباشه اما با هر شماره به طرز قابل توجهی پیشرفت و افزایش پیدا میکنه! توی دنیای سرگرمی هم آزادی یعنی همه چی، یعنی یه دنیا انتخاب برای سرگرمیت! چه مزیتی بالاتر از این؟!
اگه با دید مفهومی و اجتماعی بهش نگاه کنیم. مفهوم GTA سراسر انتقاده!
بحثی که در گیم هم مطرح هست اینه که میگند اگه میخواید نهایت یک واقعه یا حس رو به کسی منتقل کنید اون رو بذارید جای کسی که اون احساس رو حس میکنه یا اون واقعه رو درک میکنه! اینطوری از بیشترین ادراک بهره مند میشه! مثلاً برای نشون دادن یک قتل میان دید اول شخص شمارو در مقتول قرار میدند! درسته یکم خشن میشه اما یه نوع انتقال حس مجازی هست!
راکستار هم اینکار رو میکنه! بازی کننده رو در کالبد یک شخصیت بی بند و بار و خشن قرار میده! با تمام آزادیی که در بازی هست، اینطوری بازی کننده میشه یک نوع مرکزیت برای فسادی که توی بازی هست. اگر دقیق بشید، متوجه خواهید شد مجازاً مجموعه ای از تجربیات و حس های منفی ای رو دریافت کردید، که در واقعیت زندگی امروزی وجود داره اما شما بدون آسیب جسمی و روحی ای که دیگران میبینند اونها رو دیده اید و دوست ندارید واقعاً تجربه کنید.
در مجموع بی پروایی و شجاعت و بی رحمی راکستار برای شوک دادن به جامعه قابل تقدیره!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
gta آخرین بازی از نسل بازیهاییه که آدم داخلش(به قصد) کشته میشه
احتمالا سیاست مدارا نمیزارن فروش خوبی بکنه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
امیدوارم
خداییش مسخرس
ACtivision هر سال یک CoD میده کلی فروش میکنه بعد GTA هر 3-4 سال یک بار یک GTA میده بعد باید از CoD کمتر فروش کنه؟؟

تنها شرکتی که اینقدر به بازی هاش اهمیت میده همین rockstar ـه
مثلا GTA Vice city کلی با San andreas فرق داشت و همینطور IV و EFLC کلی با San andreas فرق داشتن
حالا CoD رو ببینید Call of duty modern warfare 1 با Call of duty modern warfare 3 کلا شکل همن
نه گیم پلیش تغیر کرده نه هیچیش فقط داستان و مراحل تغیر کرده
خداییش ظلمه ها:|

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
نمیدونم چرا اما هیچ وقت نتوسنتم با GTA ارتباط برقرار کنم
یادمه VICE City که اومده بود بازی مافیا 1 هم اومده بود ما دوبله مافیا رو خریدیم یعنی به هر کسی میدادم GTA رو مینداخت دور
خدایی بازی باید مثل مافیا یک باشه

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,992
نام
sami
یادمه VICE City که اومده بود بازی مافیا 1 هم اومده بود ما دوبله مافیا رو خریدیم یعنی به هر کسی میدادم GTA رو مینداخت دور
حالا با مافیا کاری ندارم بازیش حرف نداره و طرفدارای خودشو داره ولی یادمه وقتی gta vice city اومده بود خیلیا از دوستام و از جمله خودم از نون شب میگذشتیم میرفتیم کلوپ gta بازی میکردیم:d
زمان gta 3 که یادمه روز اولی که طرف تو کلوپ آورده بود تو یه مغازه 15-20 متری نزدیک 30 نفر آدم جمع شده بودن از تعجب هی نچ نچ میکردن
98 :d

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman

شما نمیتونی ارتباط برقرار کنی به ما ارتباطی نداره!
پس 98 روزی 3 بار تکرار کن برا خودت خسته هم شدی با بازیهای قشنگ wii ارتباط برقرار کن

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
علت اصلی محبوبیت سری GTA (من خودم RDR رو هم از جهات مختلف شبیه به GTA میدونم) آزادی عمل بسیار زیادی هست که به نسبت بازیهای دیگه به بازیباز میده. همچنین نوآوری های که در هر نسخه اعمال میشه و تقریبا در زمان خودش بسیار بلند پروازانه هستن وقتی با نگاه انتقادی راکستار (که در محیط و داستان بازی به وضوح دیده میشه) ترکیب میشه, نتیجه بسیار خوبی بدست میاد.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
علت اصلی محبوبیت سری GTA (من خودم RDR رو هم از جهات مختلف شبیه به GTA میدونم) آزادی عمل بسیار زیادی هست که به نسبت بازیهای دیگه به بازیباز میده. همچنین نوآوری های که در هر نسخه اعمال میشه و تقریبا در زمان خودش بسیار بلند پروازانه هستن وقتی با نگاه انتقادی راکستار (که در محیط و داستان بازی به وضوح دیده میشه) ترکیب میشه, نتیجه بسیار خوبی بدست میاد.

آره اگه نسل قبل رو بگیم، آره تقریبا همینطوریه! ولی این نسل که دیگه بازی با آزادی عمل خیلی خیلی زیاد داشتیم، اما هیچ کدوم به گرد پای GTA هم نمیرسید. GTA از همه لحاظ (داستانی، شخصیت پردازی، گیم پلی، ارزش تکرار، گرافیک) عالی عمل میکنه. اصلا یکی از دلایلی که این همه ساخت بازی طول کشید (حدود 5.5 سال میشه! ) همین تضمین کیفیت در تمام سطوح بازی هست. + یک هنر خاصی میخواد که Open World بسازی و خسته کننده نباشه، و اونم فقط R* توی این کار فوق‌العاده عمل کرده و میکنه. That Magic
البته بازی‌های RPG بحثشون جداست. (وگرنه بعده 20 - 25 ساعت داستان اصلی s200 :D Skyrim ساعت بازم بازیش میکنی )

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
این Mafia ازون Most Overratedـترین بازیهای تاریخه واسه "جماعت ایرونی" !
بازی خیلی خوبی بود ، ولی شاهکار و ... نبود . GTA به راحتی Head and Shoulder بالاتر از Mafia بوده و هست.

Jason Brady

کاربر سایت
Feb 1, 2013
541
نام
محمد
بازی خیلی خوبی بود ، ولی شاهکار و ... نبود . GTA به راحتی Head and Shoulder بالاتر از Mafia بوده و هست.

شاهکار تعریفش چیه؟ متای 98 رو هم شاهکار نمی دونید؟لطفا چیزی که خودتون خیلی خوب میدونید رو به همه نسبت ندید از دید خیلیا این بازی و کلا این سری بهترین های تاریخ هست چه از لحاظ فروش و امتیاز چه از لحاظ های دیگه...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
من که با دو تاشون بدجوری ارتباط برقرار کردم:D

مافیا 1 همونی که دوبله رو میگی گرفته بودم(نصفش سانسور شده بود)
و همینطور vice city رو فکر کنم 10 بار تموم کردم از بس قشنگ بود:D

---------- نوشته در 06:42 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:39 PM ارسال شده بود ----------

شاهکار نبود؟؟!!!
الان بشی از 10 سال از عرضش میگذره ولی هنوز که هنوزه اسمش رو لباس و با بازی های الان مقایسه میشه
این شاهکار محسوب نمیشه؟؟؟

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
شاهکار تعریفش چیه؟ متای 98 رو هم شاهکار نمی دونید؟لطفا چیزی که خودتون خیلی خوب میدونید رو به همه نسبت ندید از دید خیلیا این بازی و کلا این سری بهترین های تاریخ هست چه از لحاظ فروش و امتیاز چه از لحاظ های دیگه...

شما حالت خوبه ؟ کدوم متای 98 ؟!
متای مافیا 88 بود ! (نسخه ی PC)
پورتی هم که برای PS2 انجام دادن افتضاح بود و متای نسخه ی PS2 هم 65 بود !

شاهکار نبود؟؟!!!
الان بشی از 10 سال از عرضش میگذره ولی هنوز که هنوزه اسمش رو لباس و با بازی های الان مقایسه میشه
این شاهکار محسوب نمیشه؟؟؟

خیر شاهکار نبود . شما هم یه چیزی شنیدید بهش نرسیدید . کی مقایسه میکنه ؟ شما ؟
متاسفانه یا خوشبختانه چون خیلی از گیمرهای کنونی مافیا رو توی دوران بچگیشون تجربه کردن و باهاش خیلی خاطره دارن ، اونو شاهکار میدونن.
مافیا یه بازی خیلی خوب و خوش ساخت بود ، نسخه ی دومش هم به نظرم خیلی خوب بود ، ولی قابل قیاس با GTA نیست !

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا

عزیز ایشون میگن MAFIA <--->Most Overrated

بعد شما میای میگی 98 و سری و فروش این ها که میشه حسنات GTA :D

جفتتون که دارین GTA رو میبرید بالا دیگه دعوا سر چیه!؟ :D

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
بهترين GTA عمرم vice city&sanandreas بودن شماره 4 رو تجربه نكردم ولي EFLC رو بازي كردم ببخشيد اينو ميگم ولي خيلي مضخرف بود!!شايد باور نكنيد ولي هنوز هم دارم sanandreas رو بازي ميكنم يه جورايي حس يه گنگستر رو بهت ميده:dبخدا نظر شخصيم بود پس طرفداري لايبرتي سيتي گير ندن:d

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
بعید می‌دونم B4ttlef!eld بتونه MW4 را شکست بده، مگر این که بازیکنان برای یکبار هم شده، بیان و بخش چند نفره فوق العادل Battlef!3ld را تجربه کنند. به والله مالتی BF خیلی بهتر از CoD است اما واقعاً نمی‌دونم چرا فروشش کمتره.
پس می‌توان نتیجه گرفت که تنها فرنچایزی که می‌تونه با سری CoD رقابت کنه، GTA است که مطمئناً فروشش خیلی بیشتر از MW4 خواهد بود اما بعید می‌دونم که ضربه خاصی بزنه.:D

الآن بحث سرِ شاهکار Gathering هست یا راکستار؟:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر