گزارش فروش پلی استیشن 5 دو برابر ایکس باکس سریز ایکس و اس بوده‌ است!

MJ_KING

کاربر سایت
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
طبق داده‌های به اشتراک گذاشته توسط Take-Two، پلی استیشن 5 تا پایان سال 2023، دو برابر کنسول‌های ایکس باکس سریز ایکس/اس در سراسر دنیا به فروش رفته است.

PS5-and-Xbox-Series-X-300x169.webp

در جلسه سرمایه‌گذاران کمپانی Take-Two (ناشر فرانچایز GTA) که به تارگی برگزار شده است، این شرکت در اسناد خود اعلام کرد که تا روز 31 دسامبر 2023، حدود 77 میلیون واحد کنسول نسل نهمی فروش رفته است.

آمار فروش ترکیبی PS5 و ایکس باکس‌های سریز، ظاهرا توسط یک یا ترکیبی از شرکت‌های IDG Consulting، Newzoo و انجمن نرم‌افزار سرگرمی (ESA) به دست آمده است.

کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت برای اولین بار در سال 2020 عرضه شدند. درحالی که از آن زمان مایکروسافت هیچ آمار رسمی از فروش سخت‌افزار گیمینگش منتشر نکرد، اما سونی در ماه آخر 2023 تایید کرد که فروش پلی استیشن 5 در سراسر دنیا از 50 میلیون واحد فراتر رفته است.

با فرض اینکه سونی در باقی‌مانده سال 2023، حدود 1 و نیم میلیون واحد دیگر از PS5 به فروش رسانده باشد، و با درنظر گرفتن داده‌های Take-Two، می‌توان به این نتیجه رسید که فروش نهایی کنسول سونی تا آخر سال 2023 حدود دو برابر میزان فروش کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت بوده است.

سال گذشته بود که فیل اسپنسر در گفت و گویی اعلام کرد که ایکس باکس بعد از گذشت بیش از 20 سال از فعالیتش، جنگ کنسولی را به پلی استیشن و نینتندو باخته است و حالا آنان تمرکزشان را روی جنبه‌های دیگر این صنعت گذاشته‌اند (مثل سرویس‌ها).

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,315
نام
یونس
واقعا فروش پلی استیشن فوق العاده بوده.
یکی از دلایل بد فروش ایکس باکس هم اسم گذاریشه
ازبس اسامی بد استفاده میکنه که ادم گیج میزنه کدوم کنسول نسل جدیده، کدوم میان نسلی
البته به جز نامگذاری، ایکس باکس بازی انحصاری بزرگ و موفقی هم عرضه نکرده که کنسول سلر باشه با توجه به اینکه بازی ها مایکرو برای پیسی هم میان اونی که ی پیسی نرمال هم داره دلیلی نمیبینه سراغ کنسول مایکرو بره
من با انحصار موافق نیستم همیشه گفتم که گیمر باید بتونه هرجایی که دلش می خواد بازی کنه ولی "پتلفرم" بدون بازی انحصاری رشد نمی کنه
هر پتلفرمی باید بازیی داشته باشه که نمادش بشه تا بتونه مخاطب بگیره و از باقی سرویس ها و بازی های مولتی هم دارمد بگیره

• Like
Reactions: m1647 and hitman68

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,385
البته به جز نامگذاری، ایکس باکس بازی انحصاری بزرگ و موفقی هم عرضه نکرده که کنسول سلر باشه با توجه به اینکه بازی ها مایکرو برای پیسی هم میان اونی که ی پیسی نرمال هم داره دلیلی نمیبینه سراغ کنسول مایکرو بره
من با انحصار موافق نیستم همیشه گفتم که گیمر باید بتونه هرجایی که دلش می خواد بازی کنه ولی "پتلفرم" بدون بازی انحصاری رشد نمی کنه
هر پتلفرمی باید بازیی داشته باشه که نمادش بشه تا بتونه مخاطب بگیره و از باقی سرویس ها و بازی های مولتی هم دارمد بگیره
البته این که میگی برای پیسی میاد دیگ کسی دلیلی نمی بینه سراغ کنسول بره قبول ندارم چون اینا هر کدوم طرفداران و جای خودشونو دارن
الان مثلا منی که منتظر the last of us 2 هستم رفتم ps5 خریدم؟ نه. منتظر میشم یا میاد روی کامپیوتر میزنم یا کلا نمیاد و به جهنم
ولی اینکه بازی های ضعیف داده بیرون کاملا درسته، انگار چیزی بنام کنترل کیفیت ندارن و هر آت و آشغالی میدن بیرون
البته که بازی های خیلی خوبی هم داشته و داره

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,890
نام
مهراد
شمارو تو تاپیک عرضه های فای راش و انحصاری های ایکس باکس برای پلی استیشن ندیدم جناب.

چون یادمه توی تاپیک اکتیویژن و بازنشستگی جیم رایان که خیلی پیگیر بودید و از رقابت و اهمیت وجود مایکروسافت و این خرید ها برای مهار بی انصافی سونی میگفتید، ولی این تاپیک ازتون خبری نیست!

نکنه منتظر بیانیه مایکروسافت هستید تا حضور پیدا کنید اونطرف؟ یا کلا بی طرف ها اینجور تاپیک ها شرکت نمیکنن و هر جا سونی سرش پایین باشه فعال ترن؟!

دوست دارم بدونم این شرایط فعلی رو چطور می‌بینید برای مایکروسافت که تن به ناشر شدن داده.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,040
نام
شیخ صدرا
اسپنسر يه حرفى ياد ملت داده كه همه ميگن!
" ما با انحصار موافق نيستيم " :D

عامل رشد تو هر صنعتى همين رقابت براى ساخت و ارائه محتوا و محصولات منحصر به فرد يه برند محسوب ميشه!
جمع شدن انحصار مساويه با پر شدن بازار از يوبيسافت ها و اكتيويژن ها.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,315
نام
یونس
شمارو تو تاپیک عرضه های فای راش و انحصاری های ایکس باکس برای پلی استیشن ندیدم جناب.

چون یادمه توی تاپیک اکتیویژن و بازنشستگی جیم رایان که خیلی پیگیر بودید و از رقابت و اهمیت وجود مایکروسافت و این خرید ها برای مهار بی انصافی سونی میگفتید، ولی این تاپیک ازتون خبری نیست!

نکنه منتظر بیانیه مایکروسافت هستید تا حضور پیدا کنید اونطرف؟ یا کلا بی طرف ها اینجور تاپیک ها شرکت نمیکنن و هر جا سونی سرش پایین باشه فعال ترن؟!

دوست دارم بدونم این شرایط فعلی رو چطور می‌بینید برای مایکروسافت که تن به ناشر شدن داده.
کارو زندگی شلوغ شده اجازه نمیده در خدمت باشم :D حرفی که من زدم ربطش به سونی vs مایکرو چیه باز؟ همچنان دنبال زیر بغل مار؟ :D
بارها توی همون تاپیک ها هم گفتم هر پلتفرمی "باید" نماد و بازی انحصاری خودش رو داشته باشه برای پیشرفت کردن خود پلتفرم
دست به سرچتون که خوبه بگردید پست های قدیمم رو هست دیگه
در مورد خرید اکتی توسط مایکرو هم دقیقا به همین دلیل موافقش بودم و هستم همچنان چون مایکرو دستش از بازی بزرگ و انحصاری خالیه و نمی تونه رقابت کنه

پ.ن
واقعا بحث هاتون خسته کننده شده آقا سونی شاه کسی هم به گردش نمیرسه ول کنید بابا فکر نون باشید دو روز دیگه همینارو هم نمی تونیم بخریم.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,224
نام
محمد
اسپنسر يه حرفى ياد ملت داده كه همه ميگن!
" ما با انحصار موافق نيستيم " :D

عامل رشد تو هر صنعتى همين رقابت براى ساخت و ارائه محتوا و محصولات منحصر به فرد يه برند محسوب ميشه!
جمع شدن انحصار مساويه با پر شدن بازار از يوبيسافت ها و اكتيويژن ها.
یعنی شما از بقالی سر کوچه گرفته تا کبابی عمو حسن و صنعت مد و غذا و فیلم و هرجا بری همه چیز بر مبنای انحصاره ولی در واقع اصلا انحصار کلمه مزخرفیه . فرضا شما فست فود داری سس مخصوصی درست کردی که رو پیتزات میزنی و مردم فقط به خاطر همون میان پیشت باید بری همه ساندویچی های کشور پخشش کنی ؟ یا کمپانی کفش هستی لباس هستی ماشین هستی هرچی خب یه زحمتی میکشی یه تکنولوژی جدید بکار میبری محصول خاص میزنی برای همونم یک ملتی مشتریت میشن . تو سینما تلوزیون الان مگه نت فلیکس یا اپل یا اینا محتوای انحصاری ندارن ؟ خب الان همه چی برای همه باشه پس معنای پیشرفت و رقابت چی میشه ؟ همه عالم از هزار سال پیش یه چیزی برای ارائه داشتن که مشتری جذب کنن نمیدونم چرا تو صنعت گیم این چرت و پرتای انحصار انقدر بلد شده . نینتندو دلش میخواد بازی خفن بزنه برای کنسولش اگه کسی میخواد باید بره بخره بازی کنه . من هوس غذای فلان رستوران رو میکنم که 1 میلیون پولشه چون ندارم یا گشنه گدا بار اومدم باید برم دم در ساندویچی ناله کنم بگم چرا فلان رستوران غذاش رو نمیده تو بدی به من ؟

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,054
نام
نـــــــویـــــــــد
اسپنسر شکر زیادی خورده گفته با انحصاری موافق نیست. نفر ۷ میلیارد دلار داد بستدا رو گرفت تا استارفیلد و باقی بازیاشون رو انحصاری کنه بعد گفته انحصاری بد است؟ حالا بگذریم که هیچکدوم از برنامه‌هاش جواب نداد ولی خودشم میدونس انحصاری خیلی هم مهمه و حاضر بود دیوانه‌وار واسش پول خرج کنه. سونی و نینتندو جایگاه امروزشون رو ار همین انحصاری‌ها به دست آوردن.

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,551
نام
عرفان
من موندم کی اسپنسر گفته انحصاری مهم نیست، اتفاقا چند ماه پیش تایید کرد که هست
این هم مصاحبه چند ماه پیشش
Xbox Boss Phil Spencer Discusses The Importance Of Platform Exclusives
Exclusive titles in the console space is part of the business, all platform holders do it, they are marketing beats for the platform. Our competitors have a lot of exclusive games, so when we're launching new games [on Xbox, PC and cloud]...some of those won't be available on other competitive platforms​

منتها اون موقع خبری از business update نبود باید دید سهام دارها و نادلا چه خوابی دیدند

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,040
نام
شیخ صدرا
نسل ٧ انحصارى بودن گيرز و بايوشاك و كلى بازى ريز و درشت ديگه ٣٦٠ رو كشيد بالا (در كنار لانچ بد سونى) وگرنه كنسول با ارن حجم خرابى و مشكل سخت افزارى بايد همون اول نسل اوت ميشد.
و حتى ps3 هم شروع برگشتنش به بازار با اومدن انحصارياش و دقيقا از عرضه متال گير ٤ و در ادامه انچارتد ٢ و كيلزون ٢ و غيره شروع شد.

البته الان وضعيت يكم پيچيده تر هست چون ماسكروسافت عملا نسل ٨ كه شروع تشكيل لايبررى ديجيتال مخاطبين بود رو از دست داد واى هنوزم ميتونه با محتواى انحصارى درست پا بگيره ولى مشخصه يه بلبشوى مديريتى عميق دارن.
و در كنارش سيستم كنترل كيفيت و نظارت ضعيفى هم دارن.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,962
نام
فرهاد
من موندم این اسپنسر چی کار کرده با این طرفداراش که اینطوری با این دینامیتی که انداخت وسط بخش ایکس‌باکس هنوز دارن ماله این آدم رو میکشن. محمد رسول الله تو ۱۳ سال امامتش در مکه هم ملت چنتا حرف و‌سنگ بهش مینداختن... این آدم نمی‌دونم جایی محراب داره شستشوی مغزی میده یا چیزی واقعا برام جالبه!

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,040
نام
شیخ صدرا
من موندم این اسپنسر چی کار کرده با این طرفداراش که اینطوری با این دینامیتی که انداخت وسط بخش ایکس‌باکس هنوز دارن ماله این آدم رو میکشن. محمد رسول الله تو ۱۳ سال امامتش در مکه هم ملت چنتا حرف و‌سنگ بهش مینداختن... این آدم نمی‌دونم جایی محراب داره شستشوی مغزی میده یا چیزی واقعا برام جالبه!

يه عده كثيرى نسل ٧ بنا بر شرايط رفتن سمت ٣٦٠ و اونورى غش كرده بودن،بخشى ازشون اواخر همون نسل و اكثريت ديگه نسل ٨ دوباره برگشتن همينور ولى خب يه عده بنا بر عادت،علاقه سليقه يا هر چى حتى وسط همون فاجعه نسل ٨ هم ول كن اين جبهه نشدن و موندگار شدن و حتى تو اين نسل هم ادامه دادن و حالا ديگه چه داستانيه و چه كينه اييه خدا ميدونه ولى هر چى هست طرف از بحران سه چراغ تو دوره طلايي و ايكس وان بدون بازى و سرى ايكس نه چندان بهتر از قبلى هنوز وفادار مونده ديگه يكم سخته چيزى بخواد تكونش بده :D
البته بعضيا در محافلى گفتن كه به خاطر دريم كست و اتفاقى براى سگا افتاد كينه از سونى دارن كه با توجه به دهه وقوع اون اتفاق،سن اين افراد و ميزان نفوذ تكنولوژى و اخبارش و نبود اينترنت همگانى و همه گير نبودن اون كنسول و رسانه هاى گيم در ايران اين مساله به نظرم به واقعيت نزديك نيست :D

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,067
نام
سهند
يه عده كثيرى نسل ٧ بنا بر شرايط رفتن سمت ٣٦٠ و اونورى غش كرده بودن،بخشى ازشون اواخر همون نسل و اكثريت ديگه نسل ٨ دوباره برگشتن همينور ولى خب يه عده بنا بر عادت،علاقه سليقه يا هر چى حتى وسط همون فاجعه نسل ٨ هم ول كن اين جبهه نشدن و موندگار شدن و حتى تو اين نسل هم ادامه دادن و حالا ديگه چه داستانيه و چه كينه اييه خدا ميدونه ولى هر چى هست طرف از بحران سه چراغ تو دوره طلايي و ايكس وان بدون بازى و سرى ايكس نه چندان بهتر از قبلى هنوز وفادار مونده ديگه يكم سخته چيزى بخواد تكونش بده :D
البته بعضيا در محافلى گفتن كه به خاطر دريم كست و اتفاقى براى سگا افتاد كينه از سونى دارن كه با توجه به دهه وقوع اون اتفاق،سن اين افراد و ميزان نفوذ تكنولوژى و اخبارش و نبود اينترنت همگانى و همه گير نبودن اون كنسول و رسانه هاى گيم در ايران اين مساله به نظرم به واقعيت نزديك نيست :D
حالا کینه داشته باشند یا نداشته یا اصلا سنشون قد نمی‌ده ، چه تاثیری روی سونی داره ؟
هیچی :D
پس بذار به کینه توزی و مبارزه با دشمن فرضی ادامه بدند

• Like
Reactions: HalfLife G

sphac

کاربر سایت
Apr 24, 2021
307
فیل اسپنسر در گفت و گویی اعلام کرد که ایکس باکس بعد از گذشت بیش از 20 سال از فعالیتش، جنگ کنسولی را به پلی استیشن و نینتندو باخته است
چطوراسپنسر قبول کرده شکست رو
ولی فن هاش نه؟
....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر