عضوگیری برای Destiny Clan در PS4

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
احتمالاً یجا اشتباه میکنی چون کسی همچین مشکلی نداشته اینجا / آیدی بانجیت چیه؟

من تو سایت کلن اف دستینی ثبت نام کردما درست ثبت نام کردم یا سایت رو اشتباه رفتم؟
ایدی که ثبت نام کردم : vmmahdi

مگه اول با اکانت پی اس ان وارد نشدی ؟ اول با اکانت پی اس ان وارد. شو توو قسمت group and clan با حروف بزرگ IRAN رو سرچ کن

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
مشکل از من بود که درست شد.
منم درخواست فرستادم با نام vmmahdi و اکانت پی اس ان mahdi_golestani هست

گفتم ک یجا اشتباه کردی :) خوشومدی

دوستان یه نکته به پایین صفحه اول اضافه کردم حتماً بخونید

Last edited by a moderator:

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
پچ ۱.۰.۲ منتشر شد /

Update 1.0.2 - Patch Notes
Oct 1 2014
Created by Destiny Dev Team
Summary:
With this patch, we address some widely-discussed concerns with how Engrams are earned and claimed. Strikes have become more rewarding, and the rewards gained from them are more predictable. Also affected is the rotation of maps that appear in the Crucible.

Cryptarch
Legendary (purple) engrams will always produce a Legendary quality item or higher
Note: Legendary engrams that exist in your inventory will change to Rare quality items when the patch is applied. However, decoding these engrams will still produce the same results as before
Rare (blue) engrams will always produce a Rare quality item or higher
Chance for Legendary gear increased
Materials: Ascendant Shards and Ascendant Energy promoted to Legendary quality (from Rare quality)

Rewards
Rare (Blue) and Legendary (Purple) Engram drops added to the potential rewards for:
Vanguard: Tiger Strike Playlist
Daily Heroic Missions (first time per day)
Weekly Heroic Missions (first time per week)
Known issues
When selecting a higher difficulty for daily missions, XP Bonus not show in the reward display
You will still get the XP bonus, you just won't see it in the UI

Crucible
Reduced time limit on Bastion and First Light in Control and Clash from 15 to 12 minutes, bringing them in line with non-vehicle maps in those playlists
Lowered weighting on Bastion and First Light in Control and Clash so they appear less often in those playlists

آخرین ویرایش:

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
منم عضو شدم. عضو کلن هم شدم. ولی یه سوال حالا فایدش چیه؟ همو که توی بازی نمیبینیم.نمیشه از داخل بازی هم همکلنی هارو ببینیم و دعوت کنیم و...

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
منم عضو شدم. عضو کلن هم شدم. ولی یه سوال حالا فایدش چیه؟ همو که توی بازی نمیبینیم.نمیشه از داخل بازی هم همکلنی هارو ببینیم و دعوت کنیم و...

یه سری رو دیدم تو این عکسی که لولشونو مینوسه اسم کلنشونو نوشته نمیدونم حالا به چه درد میخوره!یا توسط کلون ایدی بقیه بچه هارو اد کنی و اینا وگرنه ویژگی هاصی نداره

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
شما از توو صفحه اول میتونی ایدی بچه هارو ببینی / بعدشم وقتی اددشون کردی میتونی باهاشون بازی کنی

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
دوستان شرمنده من یه مدت کنسول نداشتم دوباره برگشتم / کسی هنوز اگه هست خوشحال میشم بازی کنیم کلن با ۱۵۰ عضو باپرجاست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر