طریقه صحیح نظافت صفحه Lcd

zers

کاربر سایت
Aug 28, 2008
311
نام
Z.E.R.S
The wrong cleaner can damage the surface of your display. However, there are many new cleaning products on the market designed especially for LCD displays. We recommend using a soft, lint-free cloth and a special LCD cleaner. (You can also use a cleaner that contains any of the following: Water, Vinegar (mixed with water), or Isopropyl alcohol). BUT Do Not Use cleaners that contain any of the following agents: Acetone, Ethyl alcohol, Ethyl acid, Ammonia, Methyl chloride! Important: Do not spray any liquids directly on the LCD screen. Always apply the solution to your cloth first, not directly to the parts you are cleaning. Always use a soft cotton cloth. Some materials, such as paper towels or old rags can cause scratches and damage the LCD screen.
www.compusa.com

استفاده از سرکه ؟!!!

DukeNukem

کاربر سایت
Mar 10, 2008
34
سلام
نمی دوسنتم کجا مشکلمو مطرح کنم اومدم اینجا
صفحه این نوع مانیتورها بهتره با چی نظافت بشه که اصلا ضرری نداشته باشه
من حداقل 1 سال هست که جرات نکردم به غیر پنبه با شی دیگه تمیزش کنم

ممنون می شم کمکم کنید

بهترین راه همون راهی است که در دفترچه مانیتور یا راهنمای اون هست . LCD رو به هیچ عنوان نباید با الکل یا اسپری ها پاک کرد پاک کردن صحیح با دستمال کاغذی از جنس نرم است و چند قطره اب روی دستمال پاشید و بعد خیلی ارام روی قسمتهای لک دار بکشید
و با دستمال دیگری برای اطمینان خشک کنید برای پاک کردن گرد و خاک هم به همین شکل عمل کنید البته هر چند هفته پاک کنید تا لک ها رو بتونید سری پاک کنید در غیر این صورت به مشکل بر میخورد در ضمن در هنگام پاک کردن صفحه مانیتور رو فشار ندهید!!! و قبل از پاک کردن مانیتور حدود 30 دقیقه قبلش مانیتور باید خاموش باشه!!! تا گرما از خود مانیتور و صفحه هم رفته باشه ...:-"

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
بهترین راه همون راهی است که در دفترچه مانیتور یا راهنمای اون هست . LCD رو به هیچ عنوان نباید با الکل یا اسپری ها پاک کرد پاک کردن صحیح با دستمال کاغذی از جنس نرم است و چند قطره اب روی دستمال پاشید و بعد خیلی ارام روی قسمتهای لک دار بکشید
و با دستمال دیگری برای اطمینان خشک کنید برای پاک کردن گرد و خاک هم به همین شکل عمل کنید البته هر چند هفته پاک کنید تا لک ها رو بتونید سری پاک کنید در غیر این صورت به مشکل بر میخورد در ضمن در هنگام پاک کردن صفحه مانیتور رو فشار ندهید!!! و قبل از پاک کردن مانیتور حدود 30 دقیقه قبلش مانیتور باید خاموش باشه!!! تا گرما از خود مانیتور و صفحه هم رفته باشه ...:-"
والا من دو ساله دارم LCD م رو با
مایع شیشه شور + دستمال کاغذی+مانیتور روشن
تمیز میکنم هیچوقت هم مشکلی پیش نیومده ....

Ma3ouD

کاربر سایت
Jan 17, 2008
139
نام
مسعود
بهترین وسیله برای پاک کردن LCD پارچه نخی هست.
اگر از شیشه پاک کن هم استفاده کنید مشکلی پیش نیماد,فقط زیاد به صفحه LCD فشاد وارد نکنید.
اوقدر ها که فکر میکنید LCD حساس نیست...
حساسیت بیش از هد به خرج ندید...

SEIKO-XXX

کاربر سایت
Oct 27, 2008
891
نام
kivanc tatli
من که ترجیحا با فوت:biggrin1:صفحه مانیتور تمیز می کنم خط هم که نمیفته ولی اگه خیلی کثیف باشه با دست میکشم....

عجب روش زیبایی:biggrin1:
با دست مانیتورت رو تمیز نکن !!!
در ضمن اونایی که عینکی هستن با دستمال عینک هم میتونن تمییز کنن(البته دستمال هم واقعآ دستمال عینک باشه نه سنباده)چون هم نرمه و هم هیچ مشکلی ایجاد نمییکنه.

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
تمامی محصولات سامسونگ (LCD HD TV)
یه پارچه بسیار نرم و لطیف داره که خودش نم دار هستش.

وقتی هم این پارچه از بین رفت میری بازار میخری خیلی راحت.

پارچه مخصوص پاک کردن LCD
قیمتش هم 2500 تا 3000 تومان هست. فقط یه چیزی اصلا نباید به پارچه مواد دیگه ایی زد.

SEIKO-XXX

کاربر سایت
Oct 27, 2008
891
نام
kivanc tatli
فرمایشات دوستمون متین.
البته دستمال پاک کننده ای به نام AION هست که برای پاک کردن اشیاء حساس از قبیل همین صفحه ی مانیتور و یا لنز دوربین کاربرد داره که کارتونو هم راحت میکنه.
و دوستان بهتره از مواد شیمیایی برای پاک کردن LCD تون استفاده نکنید.

Gustav

کاربر سایت
Nov 22, 2009
7
بهترین روش اینه که تا جایی که میشه سعی کنید صفحه مانیتور لک نشه یعنی لمسش نکنید و یا مایعات روش نریزه. میمونه گرد و خاک که با سشوار (باد سرد) و یا اسپری باد از روی مانیتور باید برداشته بشه. هیچوقت فوت نکنید چون ذرات ریز بزاق ممکنه روی صفحه بشینه و لک بندازه. اگر هم صفحه لک بود حتما از دستمال ویژه برای پاک کردن لک استفاده کنید و بعدش از همین روشی که گفتم برای گرد و خاک بهره بگیرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر