طرفداران ژانر JRPG

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
احتمالا دیر باشه ولی برای کسایی که در آینده خواستن Final Fantasy IX رو بگیرن بگم که بیخودی نگیرین :D
رو نسخه PC حرکت شخصیت ها خراب هست و به سمت چپ همه اش حرکت میکنه کلی کلنجار رفتم و راه های مختلف رو امتحان کردم تا آخر یه فایلی پیدا کردم ریختم درست شد و دیگه سمت چپ نمیره ولی مشکلی که به وجود اومده این هست که دکمه های حرکت یکی درمیون کار میکنه. منم دیدم الان که این همه مشکل داره بیخودی تا آخر نرم بعدا به مشکل بخورم. (مشکل فقط دسته نیست رو کیبورد هم این اینطوریه) طبیعتا داستان و بازی که عالیه فقط باگ حرکتی داره (فعلا) که خیلی رو اعصاب هست و دم سازنده گرم که بعد از چندسال هنوز یه پچ نداده :D حالا هنوز نگه داشتم ببینم معجزه ای میشه ؟
-----------

من اینترنت زیاد گشتم و چندتا پیدا کردم ولی تجربه شخصی یه چیز دیگه هست :D بهم چندتا JRPG خوب معرفی میکنید ؟ چندتا جدید که با 860m ذغالی بشه اجرا کرد (و حتی کم تر :D) چندتا هم پیکسلی یا مثل همین XI باشه :D

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,438
نام
مسلم
احتمالا دیر باشه ولی برای کسایی که در آینده خواستن Final Fantasy XI رو بگیرن بگم که بیخودی نگیرین :D
رو نسخه PC حرکت شخصیت ها خراب هست و به سمت چپ همه اش حرکت میکنه کلی کلنجار رفتم و راه های مختلف رو امتحان کردم تا آخر یه فایلی پیدا کردم ریختم درست شد و دیگه سمت چپ نمیره ولی مشکلی که به وجود اومده این هست که دکمه های حرکت یکی درمیون کار میکنه. منم دیدم الان که این همه مشکل داره بیخودی تا آخر نرم بعدا به مشکل بخورم. (مشکل فقط دسته نیست رو کیبورد هم این اینطوریه) طبیعتا داستان و بازی که عالیه فقط باگ حرکتی داره (فعلا) که خیلی رو اعصاب هست و دم سازنده گرم که بعد از چندسال هنوز یه پچ نداده :D حالا هنوز نگه داشتم ببینم معجزه ای میشه ؟
-----------

من اینترنت زیاد گشتم و چندتا پیدا کردم ولی تجربه شخصی یه چیز دیگه هست :D بهم چندتا JRPG خوب معرفی میکنید ؟ چندتا جدید که با 860m ذغالی بشه اجرا کرد (و حتی کم تر :D) چندتا هم پیکسلی یا مثل همین XI باشه :D
از بین همه فاینال فانتزی چرا یازده رو شروع کردی؟:)) اون mmoبوده و فکر کنم دیگه ساپورت هم نمیشه :D و دیگه اینکه اسکوار ید طولانی توی ساپورت افتضاح برای پی سی داره :D نیئر ین نمونه اش مثلا.

اینجا اساتید زیاد داره ولی منم یه نمه تجربه ای دارم. اگه از روی سری دار ها بخواهم بگم،

اولیش خب خود فاینال هست که به نظرم خودم یه ذره اورهایپ هست ولی بازم چند تا شماره خوب داره که ارزش بازی کردن دارن مثل ۷,۸,۹,۱۰ و ۱۲ و کرایسیس کور. گیم پلی و داستان هم اصلا ثابت نیست و توی هر بازی فرق میکنه.

سری بعدی پرسونا و شین مگامی تنسی هستن. پرسونا از نظر داستانی سرتره ولی اون یکی تم تاریکتری داره. هر دو تا هم گرایند زیادی نیاز دارن و گیم پلیشون یه ذره دشواره. مشکل بعدی اینه که اکثرا روی پی سی فقط با شبیه ساز اجرا میشن. پرسونا یک، دو (دو تا بازی هست) سه، چهار و پنج و شین مگامی تنسی سه و چهار (؛اینم دو تا بازی) پیشنهاد میشن.بعضی قسمت تا چن نسخه دارن، آخری رو بگیر همیشه.

سری بعدی ys و trails هستن. تریلز از نظر داستانی خیلی مفصله و نه تا بازی هست که همه هم بهم دیگه مربوطن ولی ارزشش رو داره و گیم پلی هم هسته ثابتی داره که هر قسمت پیشرفته تر میشه. ایس داستان هر بازی فرق داره و به اندازن تریلز موندکار نیست ولی در عوض اکشنتره. تریلز که همه شون طبیعتا پیشنهاد میشن، فقط پچ وویسشون رو باید جداگونه بریزی و ایس شماره هشت و نه که تازه اومده فعلا برو.

سری بعدی دراگون کوئست هست، من خودم زیاد علاقه ای بهش ندا م ولی شماره یازده بدش نیست.

سری بعدی tales هست. برای این berseria رو پیشنهاد میکنم که حتما بری. شخصیت اصلیش رو خیلی خاطرشو میخوام:x بازی بعدیش بزودی منتشر میشه.

یکی از سری هایی که واقعا هر کسی باید تجربه کنه valkyria chronicles هست. شماره اول و چهارم فقط برای پی سی اومده ولی سه هم تونستی تجربه کن.

دیگه بازم هست ولی همینا به نظرم کافی باشن. این اسامی هم میزارم فقط جهت اینکه بدونی

fire emblem three houses
kingdom hearts
xenoblade chronicles
nier automata
atelier ryza
vagrant story
و...

اگه vn هم خواستی بگو بهت بگم:D

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
از بین همه فاینال فانتزی چرا یازده رو شروع کردی؟:)) اون mmoبوده و فکر کنم دیگه ساپورت هم نمیشه :D و دیگه اینکه اسکوار ید طولانی توی ساپورت افتضاح برای پی سی داره :D نیئر ین نمونه اش مثلا.

اینجا اساتید زیاد داره ولی منم یه نمه تجربه ای دارم. اگه از روی سری دار ها بخواهم بگم،

اولیش خب خود فاینال هست که به نظرم خودم یه ذره اورهایپ هست ولی بازم چند تا شماره خوب داره که ارزش بازی کردن دارن مثل ۷,۸,۹,۱۰ و ۱۲ و کرایسیس کور. گیم پلی و داستان هم اصلا ثابت نیست و توی هر بازی فرق میکنه.

سری بعدی پرسونا و شین مگامی تنسی هستن. پرسونا از نظر داستانی سرتره ولی اون یکی تم تاریکتری داره. هر دو تا هم گرایند زیادی نیاز دارن و گیم پلیشون یه ذره دشواره. مشکل بعدی اینه که اکثرا روی پی سی فقط با شبیه ساز اجرا میشن. پرسونا یک، دو (دو تا بازی هست) سه، چهار و پنج و شین مگامی تنسی سه و چهار (؛اینم دو تا بازی) پیشنهاد میشن.بعضی قسمت تا چن نسخه دارن، آخری رو بگیر همیشه.

سری بعدی ys و trails هستن. تریلز از نظر داستانی خیلی مفصله و نه تا بازی هست که همه هم بهم دیگه مربوطن ولی ارزشش رو داره و گیم پلی هم هسته ثابتی داره که هر قسمت پیشرفته تر میشه. ایس داستان هر بازی فرق داره و به اندازن تریلز موندکار نیست ولی در عوض اکشنتره. تریلز که همه شون طبیعتا پیشنهاد میشن، فقط پچ وویسشون رو باید جداگونه بریزی و ایس شماره هشت و نه که تازه اومده فعلا برو.

سری بعدی دراگون کوئست هست، من خودم زیاد علاقه ای بهش ندا م ولی شماره یازده بدش نیست.

سری بعدی tales هست. برای این berseria رو پیشنهاد میکنم که حتما بری. شخصیت اصلیش رو خیلی خاطرشو میخوام:x بازی بعدیش بزودی منتشر میشه.

یکی از سری هایی که واقعا هر کسی باید تجربه کنه valkyria chronicles هست. شماره اول و چهارم فقط برای پی سی اومده ولی سه هم تونستی تجربه کن.

دیگه بازم هست ولی همینا به نظرم کافی باشن. این اسامی هم میزارم فقط جهت اینکه بدونی

fire emblem three houses
kingdom hearts
xenoblade chronicles
nier automata
atelier ryza
vagrant story
و...

اگه vn هم خواستی بگو بهت بگم:D
فاینال 9 رفته بنده خدا...نه 11

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
احتمالا دیر باشه ولی برای کسایی که در آینده خواستن Final Fantasy IX رو بگیرن بگم که بیخودی نگیرین :D
این فقط وقتی پیش میاد که گیم پد وصل باشه و بازی اجرا کنی.
اگه میخوای با گیم پد بازی کنی راه حلش اینه که گیم پد جدا کن ، بازی اجرا کن، وقتی منوی بازی اومد بالا گیم پد وصل کن.
همین.

آقا هیچ جوره بیخیال ix نشو.
یکی از بهترین ff هاست و همینطور بهترین تجربش روی پی سی هست، اونهم بخاطر moguri mod که انگاری اسکوئر بازیو ویژوالی ریمستر کرده.
مخصوصا تکسچرها و بکگراندها.
=====
در مورد معرفی بازی هم من ویدئوهای Erick Landon RPG رو خیلی قبول دارم (95 درصد مواقع).
ویدئوهاش که ببینی معرفی بهترینهای هر پلتفرم و کنسول جداجدا هم گذاشته، خیلی خوبن.

آقا یک لطفی به خودت بکن و شبیه سازهای ps2, psp دانلود کن و خودت از بابت jrpg های ps1,psp و ps2 بی نیاز کن.
بازیهارو هم ازاینجا دانلود کن.
خیلی وقتها نسخه های ژاپنی بازیو که تو غرب منتشر نشدن هم با پچ انگلیسی میتونی پیدا کنی.

این تجربه من بود، چون 6-5 سالی بیشتر نمیشه که به این سبک علاقه خاصی پیدا کردم و دنیای بازیهای فوق العاده ای بود و هست که تجربه نکردم.
الان دارم برمیگردم و میبینم چه شاهکارهایی در رفته از دستم.

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,382
نام
محمد
گرافیک طراحی و حتی گیمپلی هیچکدوم مالی نیستن ولی بخاطر داستان خیلی خوب و شخصیت عالی که داره واقعا ارزش تجربه کردن رو داره! ماشالا عجب وایفو خوبی هم ولوت بود.:D

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,438
نام
مسلم
فاینال 9 رفته بنده خدا...نه 11
نوشته بود یازده :D

گرافیک طراحی و حتی گیمپلی هیچکدوم مالی نیستن ولی بخاطر داستان خیلی خوب و شخصیت عالی که داره واقعا ارزش تجربه کردن رو داره! ماشالا عجب وایفو خوبی هم ولوت بود.:D
آره، من شنیدم که مدل ها و موتور گرافیکی از بازی های قبلی عینا کپی شده بودن و خود بازی هم محصول ۲۰۱۴ و بیس ps3 بوده. ولی بهتر، حداقل سیستم من تونست روون اجراش کنه :)) ولوت جزو ۱۰ وایفوی محبوب منه :x

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,665
Tales of Berseria، خیلی خوب اپتیمایز شده احتمال زیاد با 860M جواب بده:D

پیکسلی تمامی بازی های سری Ys توصیه میشه:D( Lacrimosa of Dana هم عالیه ولی پیکسلی نیست، اوایل پورتش فاجعه بود ولی "durante" یه دستی بهش کشید خیلی خوب شده:D)

در مورد معرفی بازی هم من ویدئوهای Erick Landon RPG رو خیلی قبول دارم (95 درصد مواقع).
نشده از این بشر ویدیو ببینم suikoden رو پیشنهاد نده :D
حیف کلا با turn-based مشکل دارم وگرنه حتما میرفتمش:-s

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
129
نام
Soshy
Tales of Berseria، خیلی خوب اپتیمایز شده احتمال زیاد با 860M جواب بده:D

پیکسلی تمامی بازی های سری Ys توصیه میشه:D( Lacrimosa of Dana هم عالیه ولی پیکسلی نیست، اوایل پورتش فاجعه بود ولی "durante" یه دستی بهش کشید خیلی خوب شده:D)

نشده از این بشر ویدیو ببینم suikoden رو پیشنهاد نده :D
حیف کلا با turn-based مشکل دارم وگرنه حتما میرفتمش:-s
نیما، تو مگه جز راکت لیگ و دوتا چیز دیگه ایم بازی کردی؟! ?

نمیدونم کیه ولی چجوری به بتل سیستم خراب اکسیلیا (این مورد شاید مشکل من باشه فقط) و کلد استیل 3 و 4 گفته بهترین. :D

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
@ce7en44
اشتباه گفته بودم ولی خب فهمیدم که 11 بدرد نمیخوره :)) فاینال همیشه اسمش رو شنیدم سر همین میخوام بازی کنم البته بازی Vincent رو PS2 و اون انیمیشن هم بی تاثیر نیستن :D
پرسونا 4 که بازی کردم 5 ـش رو خیلی دوست دارم که بزرگواران رو PC منتشر نمیکنند جدیده رو خواستم بگیرم که اونم داستان فرعی هست. قبلی ها رو هم راستش اصلا کاور بازی رو هم ندیدم :D میدونستم قدیمی هست گفتم شاید ریمیکی چیزی بشه که اونم طبق صحبت بچه ها کلا رو هواس :D احتمالا باید با شبیه ساز برم تو کارشون.

این دوتا اتفاقا تو لیستم هستن انگار خیلی خوبن. با ترتیب خاصی باید برم ؟ یا همین 8 و 9 خوبه ؟
بقیه اش رو هم میذارم بین اینا یا بعد اینا میرم.
VN باید حسش بیاد :D یکی دوبار خواستم برم سمتش نظرم عوض شد، کلا یه VN بازی کردم اونم Katawa Shoujo بود شانسی چندسال پیش دیدم بازی کردم.
دستت درد نکنه.
-----------------
@Persona.Q نه تقصیره من بود اشتباه نوشتم بعد درست کردم :D
-----------------
@m.d.makan
منم همین فکر رو میکردم ولی کلا مشکل داره بدون گیم پد هم باز میره سمت چپ و دکمه ها درست کار نمیکنند حتی بازی رو هم پاک کردم نصب کردم.
این روش رو امتحان کردم حالا باز شما میگی یه بار دیگه تست میکنم شاید کار کرد. واسه کسی که ویندوز 10 باشه یا دسته xbox1 داشته باشه راه حل هست که من ندارم. آخر فایل XinputPluginMod پیدا کردم ریختم تا درست شد اونم تازه با دکمه های کنار چپ و راست و با آنالوگ بالا و پایین میتونم برم !

آره خیلی دوست دارم برم اتفاقا همین مود رو هم گرفتم خیلی خوبه فعلا نگه داشتم دوباره بگردم ببینم کاری میشه کرد حیفه ..
حتما چک میکنم :-bd
دستت درد نکنه بابت زیر خاکی حتما میرم سراغشون >:)
هم پچ و هم این مودهایی که باب شده خیلی خوب هست تجربه جدیدی هست.
-----------------
@NHM

دستت درد نکنه پیکسلی هم نبود مشکلی نیست :D
-----------------

بجه ها دستتون درد نکنه خیلی بازی های خوبی پیشنهاد دادید.
پ.ن: عیدتون هم مبارک باشه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
آقا برای پرسونا ۳ ریمستر، اگه مثل من پرتابل باز هستید گوشی جدید بگیرید (البته اگه قصد گرفتن دارید-اگه نه که هیچ) حله بزنید تو گوش اتلوس مستکبر
فقط چیپست اسنپ باشه
سری اسنپ 700g حتی با 2x رزولوشن اجرا میکنن
Citra هم کاملا جواب میده (شبیه ساز 3DS)
فقط حواستون باشه فقط با چیپست اسنپ دراگون بخرید، از اونجا میگم که گوشیای مدیاتک 5G ارزون خیلی بیشتر وارد ایران میشه بخاطر شرایط اقتصادی
البته همینیم که میگم قاچاقی میانرده محسوب میشه:)) ولی خب الان حول و حوش هشت نه تومن آب میخوره.
vagrant story
اینو تست کردم به نطرم بالاترین گرافیک رو به عنوان یه بازی ps1 داشت
ولی بشدت سخت بود

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,438
نام
مسلم
@xsoheilx
چون آخر نسل اومده بود و اسکوار هم سنگ تموم گذاشته بود. البته به نظرم گرافیک parasite eve 2 از اینم بهتر بود.
سختی که روی شبیه ساز دیگه معنی نداره،عین این میمونه که ماشین زمان داشته باشی :D

@XMohsen
من خودم هم با فاینال شروع کردم و واقعا هم جذبم کرد. بازی های خوبی هستن ولی یه ذره گذر زمان قدیمیشون کرده :D

پرسونای ۵ که دیگه قطع امید کردم ازش، مگه اینکه در آینده با شبیه ساز اونم برم. برای شماره های قدیمی تر هم چون آشنایی نداری، اگه میخوای زیاد با سیستمشون اذیت نشی، سرچ کن استراتژی گایدهای خوبی پیدا میشن تا کم کم دستت بیاد چیکار باید بکنی.

تریلز ترتیبش اینطوریه
sky:
fc
sc
the 3rd

zero
azure

cold steel:
1
2
3
4

hajimari

kuro

برای شماره های قدیمی تر تریلز پچ صدای جداگونه هست که اصلا تجربه بازی رو خیلی بهتر میکنه.
ایس هم دو شماره ۸ و ۹ جدیدترن، باقی اولویت زیادی ندارن چون فعلا بازیهای بهتر هم هست.

برای vn خب معلومه که از یه کار طولانی و با همچین موضوعی شروع کردی و حسش پریده. اول میرفتی سراغ کارهای کوتاهتر و هیجانی تر مثل دانگان رونپا یا زیرو اسکیپ تا بعد میرفتی سراغ اونایی که سنتی تر هستن :D اینی هم که نوشتی من نخونده میدونم قراره حسابی اشک و آه بریزم و اصلا جرات نزدیک شدن بهش ندارم :D

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,665
عیدتون مبارک
_____________________________________________________________________________________________________________
فکر کنم Riviera: The Promised Land و Undertale تنها turn-based هایی باشن که تموم کردم :D
اگر هیچی برا بازی کردن نداشتین یه شانس به Riviera بدین کم و بیش hidden gem ـه :D
FF X هم بعد از 10 ساعت دراپ کردم حتی با غیر فعال کردن random encounter :-"
Don't Kill Me :D
_____________________________________________________________________________________________________________
نیما، تو مگه جز راکت لیگ و دوتا چیز دیگه ایم بازی کردی؟! ?

نمیدونم کیه ولی چجوری به بتل سیستم خراب اکسیلیا (این مورد شاید مشکل من باشه فقط) و کلد استیل 3 و 4 گفته بهترین. :D
عجبا :D
دوتا که هفته ای 1 بار اونم custom :))

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
برای vn خب معلومه که از یه کار طولانی و با همچین موضوعی شروع کردی و حسش پریده. اول میرفتی سراغ کارهای کوتاهتر و هیجانی تر مثل دانگان رونپا یا زیرو اسکیپ تا بعد میرفتی سراغ اونایی که سنتی تر هستن :D اینی هم که نوشتی من نخونده میدونم قراره حسابی اشک و آه بریزم و اصلا جرات نزدیک شدن بهش ندارم :D

میدونستم ناول چیه نمیدونستم بازیش قراره چه شکلی بشه :D اینم واقعا نمیدونم چطوری و رو چه حسابی پیدا کردم :D زیرو که خودش قدیمی هست :-"
ای بگی نگی البته اونقدر ها هم غمگین نیست (:D) چون vn دیگه نرفتم نمیدونم شبیهش باشه یا نه ولی فکر کنم موضوعش در نوع خودش خاص باشه

دوستان تو شبیه ساز هم راهنمایی میکنید بعدا نیام بپرسم ؟ :D شبیه ساز خاصی بگیرم یا هرچی دم دست اومد اوکیه ؟

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
FF X هم بعد از 10 ساعت دراپ کردم حتی با غیر فعال کردن random encounter :-"
Don't Kill Me :D
خیلیها باهات هم عقیدن، جزو بازیهای تاپ سری نیست واقعا.
اما خب ارزش یکبار تموم کردن داره.
آقا برای پرسونا ۳ ریمستر، اگه مثل من پرتابل باز هستید گوشی جدید بگیرید (البته اگه قصد گرفتن دارید-اگه نه که هیچ) حله بزنید تو گوش اتلوس مستکبر
فقط چیپست اسنپ باشه
سری اسنپ 700g حتی با 2x رزولوشن اجرا میکنن
Citra هم کاملا جواب میده (شبیه ساز 3DS)
چرا citra ؟
اگه اشتباه میکنم تصحیح کن ولی مگه فقط برای ps2 نیومده بود؟
اما citra خیلی خوبه، به لطفش منم کلی باهاش بازی کردم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر