طرح اولیه Tomb Raider شبیه ICO و Shadow of The Colossus بوده است

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
طرح اولیه Tomb Raider شبیه ICO و Shadow of The Colossus بوده است + ویدئوی کامل

درود

اخیرا ویدئویی در اینترنت انتشار یافته است به نوعی نمایانگر طرح اولیه شرکت سازنده برای ریبوت بازی Tomb Raider می باشد.

در ویدئوی منتشر شده مشاهده میشود که طرح اولیه بازی بجای اینکه مانند الان حالت Survival داشته باشد، معجونی از بازی های Resident Evil, Ico, و Shadow of the Colossus بوده است و طراحان در ابتدا قرار بوده بازی را بر این اساس طراحی نمایند.

tomb_raider_prototype_2.jpg

در این ویدئو مشاهده میکنیم که "لارا کرافت" در جزیره ای پر از انواع هیولاها گیر افتاده و جالب اینکه بعضی از هیولاها در این ویدئو دارای جثه های بسیار بزرگی هستند که باعث میشود "لارا کرافت" شبیه بازی "Shadow of the Colossus" با این هیولاها مبارزه یا از دستشان فرار نماید.

tomb_raider_prototype_1.jpg

همچنین در این ویدئو میبینیم که لارا کرافت با استفاده از یک اسب در جزیره سفر میکند و بعلاوه قسمت های مختلف بدن دشمنان را با استفاده از تیروکمان نشانه گیری کرده و هدف قرار میدهد. البته در این ویدئو "لارا" نمیتواند از غول های عظیم الجثه مانند بازی Shadow of the Colossus بالا برود، اما میتوانسته دور کل بدن هیولا چرخیده و با استفاده از تیروکمان قسمت و نقاط ضعف هیولای بزرگ را هدف قرار دهد.

مسافرت و جابجا شدن در جزیره بر روی پشت یک اسب و وجود این هیولاها شباهت زیادی به بازی Shadow of the Colossus دارد.

در بعضی قسمت های این ویدئو هم ما مشاهده میکنیم که "لارا کرافت" به یک بچه کوچک کمک میکند و او را همراه خود از موانع عبور میدهد (بسیار شبیه به طرح بازی ICO که قهرمان بازی پرنسس Yorda را به اطراف راهنمایی میکرد)

tomb_raider_prototype_3.jpg

همچنین در بعضی صحنه ها مشاهده میکنیم که مانند بازی Resident Evil هیولاهای زامبی مانندی در بازی قرار بوده ایفای نقش کنند

بازی جدید Tomb Raider شباهتی به این ویدئو (که یک Prototype و طرح اولیه بازی محسوب میشود) ندارد و به جای استفاده از هیولای عظیم الجثه و غول پیکر بیشتر بر روی تم survival متمرکز شده است و بنظر میرسد که کمپانی سازنده بازی (Crystal Dynamics) احساس کرده این روش بهتری برای موفق نمودن بازی میباشد و اکنون پس از انتشار بازی، میبینیم که نظر آن ها کاملا درست بوده و تغییرات در طرح اولیه کاملا بجا و مناسب بوده اند.

برای راحتی دوستان، این ویدئو رو در آپارات قرار داده ام تا بدون مشکلات شیلتر بتونن این ویدئو رو ببینن (همچنین با استفاده از نرم افزار Internet Download Manager هم براحتی میتونید این ویدئو رو از همین سایت دانلود نمائید.)

مشاهده کلیپ از طرح اولیه بازی Tomb Raider در سایت آپارات

[video=aparat;HNkvO]http://www.aparat.com/v/HNkvO[/video]

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
با این ویدئویی که من دیدم بازی رو کلا از ریشه عوض کردن در کل من از این چیزی که تو ویدئو دیدم خیلی بیشتر خوشم اومد کاشکی بازی این شکلی بود جالبه باس فایت هم داشت قطع عضو و شمشیر مثل MGR هم داشت چه باحال
اپدیت:الان ویدئو رو کامل دیدم بابا این که خیلی خفن تر بود :-o ظاهرا جو بازی هم ترسناک بود چرا تغییرش دادن عجب باس فایتی داشت:((لعنت لعنت من این بازی توی ویدئو رو میخوام:((

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
یادمه اول که صحبت از بازی شد همین بحث وجود یک دنیای تاریک با هیولا اینا بود . . .
همون بهتر که نکردن.
چیزی که الان ساختن اینقدر عالی بود که مطمئنم اگر چیز دیگه میشد به این خوبی نمیشد!

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
به نظر منم طرح اوليه پتانسيل بيشتري داشته وميتونست جذابيت بازي رو دو چندان كنه و هر قسمت از بازي جذابيت و هيجان خاص خودش رو داشته باشه.
نسخه فعلي به نظرم شروع و پايان بازي هيجان و جذابيت بالايي داشت ولي اواسط بازي يكنواخت بود ولي طرح اوليه خيلي خفن تر بود.

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
کلا اینجور بازیی درست نشه بهتره !!! :d
حیف نیس اینو با بازیایی مثه Shadow Of Collossus مقایسه کرد ؟

همین تمب رایدری که ساخته شده عالی بود ! بهتر که جوره دیگه ای نساختنش ...

به نظر منم طرح اوليه پتانسيل بيشتري داشته وميتونست جذابيت بازي رو دو چندان كنه و هر قسمت از بازي جذابيت و هيجان خاص خودش رو داشته باشه.
نسخه فعلي به نظرم شروع و پايان بازي هيجان و جذابيت بالايي داشت ولي اواسط بازي يكنواخت بود ولي طرح اوليه خيلي خفن تر بود.

پتانسیل که آره ... اما دیگه خیلی بی درو پیکر میشد ! =))
زیادی دیگه تخیلی بود !!!

hashish

کاربر سایت
May 23, 2009
5

کاری به بازی Tomb raider ندارما و اعتقادم اینه که همینطوری که الان هست خیلی خوبه، اما در مورد لحن صحبتتون با Shadow of the Colossus بهتره گوشزد کنم :

لطفا در مورد بازی ای که اطلاعی ازش ندارید اینطور اظهار نظر نفرمائید. شما اصلا شاهکار Shadow of the Colossus رو از نزدیک دیدی که این جمله گهربار رو میگی؟!!!!

منم میگم : این بازی هرگز نباید با شاهکاری مثل Shadow of the Colossus مقایسه بشه.

شاهکار Shadow of the Colossus یه دونه است و یه دونه هم باقی خواهد ماند

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin

هنـــوزم توی گیم‌نت‌هــای قدیمی PS2 گــیر میاد، 2 تومن هم خرج بازی SoCـه! تشریف ببرید بازی رو تجربه کنید، بعداً اظهار فضل کنــید!

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
quote_icon.png
نوشته شده توسط P.A.T.R.I.O.T

ببین یه سری بازی هست که نیازی به توضیح نداره و همه باهاش زندگی کردن .
shadow of the colossus بازی ای که از هر لحاظ کامله و بنظر من افرادی مثله شما در مورد این بازی نظر ندن بهتره.
انقدر این بازی سطحش بالاست که koh otani آهنگساز بازی هم این مسئله رو درک کرده و بهترین کاراشو ارائه داده.
این نسل و نسل بعد برای افرادی مثله شما رویاست چون درکی از بازی نداری و فقط و فقط المانهایی برات تو گیم مهمه که تو بیشتر بازی های الان پیدا میشه.
tr یه بازیه کاملا معمولیه که نمیدونم چرا باید با shadow of the colossus مقایسه بشه.
حتی افرادی که تو Crystal Dynamic کار میکنن فهمیدن که تقلید و الهام گرفتن از sh.o.t.c بازی رو خیلی بهتر میکنه ...
به خودم قول داده بودم دیگه با کسایی مثله تو سر بازیه shadow of the colossus کل کل نکنم ولی بعضی مواقع تحمل بعضی حرفا سخت میشه ....

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
نظره منم اون ویدئو جلب کرد
اگه اون واقعا طرح اولیه TR بوده شاهکاره برا خودش
این TR که الان تحویلمون دادن کلا یه بازی فان بود ، در حده ما قبله نوب ، مقبره هاش که مثلا باید نماد اصلی بازی بود که کلا Optional بود ، با چهار تا معمای فوق العاده ساده
اگه قرار باشه من بین این TR که الان بازی کردم و اون دموییی که تو پست اول هست یکی رو انتخاب کنم حتما اون دموی کوتاه رو انتخاب میکردم ، چون TR واقعی همونه ....
به طور کلی هر کسی مخواد TR واقعی رو تجربه کنه حداقل باید UnderWould رو بره

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
این کریستال چرا کلا همه چیو با تقلید جلو میبره :D
نشستن فکر کردن چه کنیم بریم از کلوسوس تقلید کنیم :)) بعد یکی زنگ زده گفته انچارتد بهتره :|:p

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
این کریستال چرا کلا همه چیو با تقلید جلو میبره :D
نشستن فکر کردن چه کنیم بریم از کلوسوس تقلید کنیم :)) بعد یکی زنگ زده گفته انچارتد بهتره :|:p
:-$[-([-x:-q
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خدا رو شکر که اینجوری درست نکردند،این چیه آخه:|
واقعا دست Crystal Dynamics درد نکنه که توی آخرای این نسل یه بازی خوب تحویل ما داد،انتظارشو نداشتیم:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر