طراحی فن بی صدا و قوی با 15000 تومان

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
متاسفانه در بعضي از اظهار نظرات دوستان قوانين فيزيك بطور كامل زير پا گذاشته شده و يك سري علوم من دراوردي جايگزين ان شده به عنوان مثال به اظهار نظر يكي از دوستان اشاره ميكنم كه فرموده اند وجود فن براي دستگاه فايده اي ندارد و فقط سرعت انتقال هوا را ار روي سي پي يو و يا كارت گرافيك تند تر مي كند جا داره به هوش و ذكاوت اين دوست خوب و البته انتقاد پذيرمان كه با اين نظريشون نيمي از قوانين فيزيك رو زير سوال بردند:confused: تبريك بگم چون وقتي اين مساله رو با پسر خالم:cool: كه ليسانس مكانيك داره در ميون گذاشتم يه اشاره كرد به كتاب علوم دوران ابتدايي كه در هنگام برخورد مولكول ها به يكديگر حرارت انتقال پيدا مي كندپس هر چه تعداد برخورد را زياد كنيم زودتر دما انتقال پيدا مي كند.
خوب بگذريم حالا چكار كنيم كه اين كار با كيفيت مطلوب و هزينه كم انجام شود؟
بره اين كار هم فكري كرديم و به اين نتيجه رسيديم كه گرمايي كه درون ايكس باكس توليد مي شود به مراتب بيشتر از گرماييست كه درون كيس كامپيوتر توليد مي شود .ما با استفاده از يك پاور و دو عدد فن كيس كه تو هر كامپيوتري بري پيدا مي شه فني درست كرديم كه اگه دستگاه يك ماه بطور دايم روشن باشه كنسول اون خنك خنك باقي مي مونه:biggrin1:
براي انجام اين كار كافيه دو عدد فن بزرگ كيس كامپيوتر و يك عدد پاور كه مبلغ آن بيش از 15000 تومان نميشود را تهيه كنيم بعد دو فن را پشت سر هم مي چسبونيم تا همديگر روتقويت كنند و مكشي قوي را ايجاد كنند.
بعد از اون بايد با استفاده از هنر كار دستي و با استفاده از كمي مقوا كانالي بسازيم كه يك طرف آن به قسمت پشت دستگاه نصب شه و به طور كامل حفره هاي پشت دستگاه رو احاطه كنه بطوري كه از كوچك ترين جايي باد در نره و طرف ديگر كانال اين فن دو موتوره رو قرار مي دهيم و بايد طوري قرار دهيم قه اولا بادبه سمت بيرون بوزد و طوري آب بندي كنيم كه درزي درون كانال نمونه و هوا بطور كامل از پشت دستگاه مكش بشه .
توجه داشته باشيد كه دستگاه بايد بطور خوابيده رو زمين باشه در حالت خوابيده چون فن از دستگاه قطور تر است حالت قشنك تري پيدا مي كنه و بهتر قرار ميگيره بعد از آن با چسب شيشه اي آن را به دستگاه بچسبانيد و سيم فن را به پاور بزنيد و از خنك ماندن كنسولتان لذت ببرید.

• Like
Reactions: reach

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
من دقیق نگرفتم
یعنی میگی پاور pc برامون فن رو بچرخونه ؟
اگر منظورت اینه که مدت ها هست این شیوه استفاده میشه
من خودم استفاده میکردم
ولی وقتی در کنسولو باز کردم فهمیدم اشتباه بوده

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
متاسفانه در بعضي از اظهار نظرات دوستان قوانين فيزيك بطور كامل زير پا گذاشته شده و يك سري علوم من دراوردي جايگزين ان شده به عنوان مثال به اظهار نظر يكي از دوستان اشاره ميكنم كه فرموده اند وجود فن براي دستگاه فايده اي ندارد و فقط سرعت انتقال هوا را ار روي سي پي يو و يا كارت گرافيك تند تر مي كند جا داره به هوش و ذكاوت اين دوست خوب و البته انتقاد پذيرمان كه با اين نظريشون نيمي از قوانين فيزيك رو زير سوال بردند:confused: تبريك بگم چون وقتي اين مساله رو با پسر خالم:cool: كه ليسانس مكانيك داره در ميون گذاشتم يه اشاره كرد به كتاب علوم دوران ابتدايي كه در هنگام برخورد مولكول ها به يكديگر حرارت انتقال پيدا مي كندپس هر چه تعداد برخورد را زياد كنيم زودتر دما انتقال پيدا مي كند.
خوب بگذريم حالا چكار كنيم كه اين كار با كيفيت مطلوب و هزينه كم انجام شود؟
بره اين كار هم فكري كرديم و به اين نتيجه رسيديم كه گرمايي كه درون ايكس باكس توليد مي شود به مراتب بيشتر از گرماييست كه درون كيس كامپيوتر توليد مي شود .ما با استفاده از يك پاور و دو عدد فن كيس كه تو هر كامپيوتري بري پيدا مي شه فني درست كرديم كه اگه دستگاه يك ماه بطور دايم روشن باشه كنسول اون خنك خنك باقي مي مونه:biggrin1:
براي انجام اين كار كافيه دو عدد فن بزرگ كيس كامپيوتر و يك عدد پاور كه مبلغ آن بيش از 15000 تومان نميشود را تهيه كنيم بعد دو فن را پشت سر هم مي چسبونيم تا همديگر روتقويت كنند و مكشي قوي را ايجاد كنند.
بعد از اون بايد با استفاده از هنر كار دستي و با استفاده از كمي مقوا كانالي بسازيم كه يك طرف آن به قسمت پشت دستگاه نصب شه و به طور كامل حفره هاي پشت دستگاه رو احاطه كنه بطوري كه از كوچك ترين جايي باد در نره و طرف ديگر كانال اين فن دو موتوره رو قرار مي دهيم و بايد طوري قرار دهيم قه اولا بادبه سمت بيرون بوزد و طوري آب بندي كنيم كه درزي درون كانال نمونه و هوا بطور كامل از پشت دستگاه مكش بشه .
توجه داشته باشيد كه دستگاه بايد بطور خوابيده رو زمين باشه در حالت خوابيده چون فن از دستگاه قطور تر است حالت قشنك تري پيدا مي كنه و بهتر قرار ميگيره بعد از آن با چسب شيشه اي آن را به دستگاه بچسبانيد و سيم فن را به پاور بزنيد و از خنك ماندن كنسولتان لذت ببرید.
اين همون اينتر كولر هست كه شما ميگين و مفت نمي ارزه . بيرون ميفروشن , تازه كثافت كاري هم نداره .

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
اگه یکم بیشتر دقت میکردی جواب خودتو میگرفتی

من زیاد با اینتر کول موافق نیستم چون قدرت مکش زیاد بالایی نداره در ضمن بهتره بدونی من خودم سینه سوخته ام و این دومین دستگاهمه
پارسال یه پرمیوم داشتم فرستادم خونه بخت
یه دونه هم پسر خالم اینا تو یزد زحمتشو کشیدن سوزوندن
من به این نتیجه رسیدم که قدرتی ماورائ اینتر کول لازم دارم تا با خیال راحت راحت شبو به صبح برسونم
تا حالا هم که 4 ماه شده نه من نه پسرخالم هیچ مشکلی نداشتیم
البته بگم این سری دومیه دستگاه آرکید ورداشتیم که از بابت مادربرد خیالمون راحت باشه

پاور 2 تا فنی رو که گفتم بخری رو می چرخونه

زیاد سخت نیست اگه نتیجشو ببینی میفهمی به سختیش می ارزه
وقتی ببینی از کنسولت بعد از 8-9 ساعت بازی هیچ گرمایی احساس نمیشه اونوقت علاقت بهش بیشتر میشه :love:

دوست عزیز ایجاد چند پست پشت سر هم با فاصله زمانی کم ممنوعه .
در صورت نیاز از ویرایش استفاده کنید
ممنون از همکاریتون

Last edited by a moderator:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
این همون اینترکولر هست ولی با کشش و تاثیر بهشت در کل من با این روش ها موافقم و اصلا از 12 ولت خوشم نمیاد چون کار چرتی هست اینهایی هم که میگن تاثیر نداره فن نمیدونم چی بهشون بگم بابا خوب وقتی فن های خود کنسول هوا را داره میده بیرون ما با اینترکولر و یا این روشی که دوستمون گفت اگر کمکش کنیم کگه زودتر هوا گرم خارج شه خوب از بالا کنسول هوا خنک زودتر وارد میشه و یک حالت مکشی ایجاد میشه این هایی هم که میگن فقط بدنه را خنک میکنه منظورم قسمت آهنی شبکه مانند داخل دستگاه باید بگم که عزیز قبول داری فن های خود دستگاه داره هوا را بیرون میکشه خوب ما با اون کار حداقل 60 درصد کمک میکنیم به فن های خود دستگاه من الان 2 ساله دارم نسوخته مال 2006 هم هست البته من اینترکولر اصل دارم که حالا اصل فرع نداره

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
یعنی ما باید یه کانال با مقوا درست کنیم کانال بزاریم پشت فن های خود کنسول و از اونجا که گرما بیرون میاد بچسبونیمش بعد در انتهای کانالمون 2تا فن کیس پشت سر هم بزاریم به طوری که هوا رو بده بیرون ؟درسته

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اگه فکر میکنید این کاری رو که دارید راجع بهش بحث میکنید خیلی خوبه و تاثیر داره لطف کنید تاپیک تاثیر فن در بقای کنسول رو از اول مطالعه کنید و لذت ببرید .نیازی نیست تموم اون بحثها رو دوباره تکرار کنید .
----------------------
جدیدا تاپیکها و ایده های جدید و منحصر بفردی مطرح میشه ، به این میگن نوآوری !!!!!!!!!!!!

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
اين همون اينتر كولر هست كه شما ميگين و مفت نمي ارزه . بيرون ميفروشن , تازه كثافت كاري هم نداره .
اینکه میگی مفت نمی ارزه نظر لطفته اما من از همه شما دوستان تقاضا ذارم در مورد چیزی که نه دیده اید نه امتحان کردید خواهشا اظهار نظر نکنید
من خودم زیاد از کار کرد اینتر کولر هایی که در بازار هست راضی نیستم
دلم هم نمی آد دست به فن فابریک دستگاه بزنم ولتاژشو انگولک کنم
فقط اینو میدونم که با اینتر کولر 5-4 ساعت میشه بازی کرد اما بعذ اون اگه به زیر دستگاه ذست بزنی حرارتو احساس می کنی اما با این فنی که من ساختم بعذ از 20 ساعت هم دست بزنی حرارتی احساس نمیکنی

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
یعنی ما باید یه کانال با مقوا درست کنیم کانال بزاریم پشت فن های خود کنسول و از اونجا که گرما بیرون میاد بچسبونیمش بعد در انتهای کانالمون 2تا فن کیس پشت سر هم بزاریم به طوری که هوا رو بده بیرون ؟درسته
بله همینه که گفتی در ضمن چون مکش زیادی ایجاد میشه توی کتسول هم گردوخاکی جمع نمیشه

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اینکه میگی مفت نمی ارزه نظر لطفته اما من از همه شما دوستان تقاضا ذارم در مورد چیزی که نه دیده اید نه امتحان کردید خواهشا اظهار نظر نکنید
من خودم زیاد از کار کرد اینتر کولر هایی که در بازار هست راضی نیستم
دلم هم نمی آد دست به فن فابریک دستگاه بزنم ولتاژشو انگولک کنم
فقط اینو میدونم که با اینتر کولر 5-4 ساعت میشه بازی کرد اما بعذ اون اگه به زیر دستگاه ذست بزنی حرارتو احساس می کنی اما با این فنی که من ساختم بعذ از 20 ساعت هم دست بزنی حرارتی احساس نمیکنی

دوست عزیز شما این صفحه ای که لینکشو میذارم نگاه کن من یک سال پیش اینکارا رو کردم و بهمه میگم که فایده ای نداره . http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8667&page=90

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
دوست عزیز شما این صفحه ای که لینکشو میذارم نگاه کن من یک سال پیش اینکارا رو کردم و بهمه میگم که فایده ای نداره . http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=8667&page=90
توی نشون دادن گرذش هوا این رو در نظر نگرفتی که نصف هوای اینترکولر از محیط بیرون سینک میاد و نصف دیگه هم به مکش کردن فنها کمک میکنه و همین مکش خود به خود دور فن ها رو زیاد میکنه و اونو تقویت میکنه
در ضمن فن در درجه اول هوای روبروی خودشو میکشه که فن های خود دستگاه روبروی اون قرار دارند و در درجه دوم هوای دورو بر رو میکشه(مگر اینکه کتابهای انتقال حرارت رشته مکانیک غلط نوشته باشه)
اگه یه موقعی از تو تونل رسالت رد شدی یه نگاه به جگونگی قرار گرفتن فن ها بنداز
متوجه میشی که اون فنهایی رو که تو عکسات دیدم ساخته بودی همچین بی ربط هم نبوده و علاوه بر خنک کردن قطعات- بدنه دستگاه رو هم که حرارت از بورد دستگاه بهش انتقال داده میشه رو خنک نگه میداره و همه جوره انتقال حرارتو ساپورت میکنه

در کل من هم هیچوقت 12 ولت کردن فن فابریک رو رد نمیکنم اما من دوست ندارم دل و روده دستگاهو بریزم بیرون

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن

babz

کاربر سایت
Dec 16, 2007
154
نام
بهمن
در ضمن یه چیزم بدون هیچ وقت هیچ تولید کننده معتبری نمی آد از رو بخار معده دست به تولید اینتر کولر یا هر چیز دیگه ای بکنه
در کل من بخاطر نقاشی قشنگت و قدرت انشائت بهت تبریک میگم ولی کاش کمی در موردش مطالعه می کردی اون موقع مقالت قشنگ ترو جذاب تر میشد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر