صبانت نخرید چون ....

MaMaSaN

~ Hope is a Lie ~
کاربر سایت
Jun 4, 2016
715
نام
مـحمـد حسـین
دوست عزیز؛

بنده 4 ساله توو قسمت MDF مخابرات کار میکنم و به جرات به شما میگم که تمام ISP های حال حاظر ایران همگی استانداردهای اولیه ی ارائه ی اینترنت رو دارن و هیچ ISP ای وجود نداره که داغون باشه و نتونه سرویس درست و حسابی به شما بده. اصلا اگر یه جایی داغون باشه اصلا و ابدا نمیتونه مجوز ارائه ی اینترنت بگیره و لازمه ی گرفتن ِ اون مجوز از سازمان تنظیمات، داشتن حداقل استانداردهای ارائه ی سرویس هست. اگر سرویس شما تا دو سال قبل اوکی بوده ولی الان اوکی نیست 99% مشکل از سمت خودتون هست. در ضمن اینم خدمتتون عرض کنم که صبانت از ISP های قدیمی ایران هستش و Dslam های مخابراتیش همه لایسنس دار هستن و پورت های فلزی دارن اصطلاحا! یعنی حتی 1% هم به سرویس دهی صبانت شک نکن. کلا 5 تا ای اس پی توو ایران وجود داره که از لحاظ استانداردهای کیفی در سطح خیلی بالایی هستن: 1. شاتل، 2. پارس آنلاین، 3. آسیاتک 4. فن آوا 5. صبانت! این 5 تا ISP همشون از Dslam های لایسنس دار اورجینال و خارجی استفاده میکنن که میزان خرابی رو تا 90% نسبت به تجهیزات متفرقه کاهش میده! همشون از BRAS های اورجینال و روترهای میکروتیک استفاده میکنن که از لحاظ کیفیتی در سطح بسیار بالایی قرار دارن.

شما خیلی راحت میتونی درخواست کارشناس بدی بیان داخلی های منزلتون مثل سیم کشی و بقیه ی موارد رو چک کنن. اگر حل بشه که خب هیچی. اما اگر حل نشه کارشناس میفرستن مخابرات و کارت، پورت، بوخت و اسپلیتر مخابراتی شما رو چک میکنه و هر کدوم مشکل داشته باشه براتون عوض میکنه و در نهایت مشکلتون حل میشه.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
دوست عزیز؛

بنده 4 ساله توو قسمت MDF مخابرات کار میکنم و به جرات به شما میگم که تمام ISP های حال حاظر ایران همگی استانداردهای اولیه ی ارائه ی اینترنت رو دارن و هیچ ISP ای وجود نداره که داغون باشه و نتونه سرویس درست و حسابی به شما بده. اصلا اگر یه جایی داغون باشه اصلا و ابدا نمیتونه مجوز ارائه ی اینترنت بگیره و لازمه ی گرفتن ِ اون مجوز از سازمان تنظیمات، داشتن حداقل استانداردهای ارائه ی سرویس هست. اگر سرویس شما تا دو سال قبل اوکی بوده ولی الان اوکی نیست 99% مشکل از سمت خودتون هست. در ضمن اینم خدمتتون عرض کنم که صبانت از ISP های قدیمی ایران هستش و Dslam های مخابراتیش همه لایسنس دار هستن و پورت های فلزی دارن اصطلاحا! یعنی حتی 1% هم به سرویس دهی صبانت شک نکن. کلا 5 تا ای اس پی توو ایران وجود داره که از لحاظ استانداردهای کیفی در سطح خیلی بالایی هستن: 1. شاتل، 2. پارس آنلاین، 3. آسیاتک 4. فن آوا 5. صبانت! این 5 تا ISP همشون از Dslam های لایسنس دار اورجینال و خارجی استفاده میکنن که میزان خرابی رو تا 90% نسبت به تجهیزات متفرقه کاهش میده! همشون از BRAS های اورجینال و روترهای میکروتیک استفاده میکنن که از لحاظ کیفیتی در سطح بسیار بالایی قرار دارن.

شما خیلی راحت میتونی درخواست کارشناس بدی بیان داخلی های منزلتون مثل سیم کشی و بقیه ی موارد رو چک کنن. اگر حل بشه که خب هیچی. اما اگر حل نشه کارشناس میفرستن مخابرات و کارت، پورت، بوخت و اسپلیتر مخابراتی شما رو چک میکنه و هر کدوم مشکل داشته باشه براتون عوض میکنه و در نهایت مشکلتون حل میشه.
منم گفتم از کیفیت کار خیلی راضی بودن تا حدودا یک سال پیش.... مشکلم بیشتر از شبی شروع شد که یک قطعی غیره معمول داشتم که زنگ زدم پشتیبانی ... اولش که گفت مشکل از طرف ما نیست... خیلی صبر کردم و فرداش که بیدار شدم با تعجب دیدم که هنوز وصل نشده.... دوباره زنگ زدم که پشتیبانی شیفت روز گفتش که یک مشکل سراسری پیش اومده و باید صبر کنید... یادم نیست دقیقا ولی خیلی طول کشید تا وصل بشه ... شاید یک روز یا بیشتر...
وقتی وصل شد خیلی خوشحال شدم و طبق معمول پینگم را تست کردم و دیدم از عدد 45 که قبلا اکثرا همین حدود بود... رسیده به 350... خلاصه تا یه مدت کیفیت نتم خیلی بد شده بود تا اینکه پینگم تقریبا ثابت شد و رسید به حدود 140 ... سرعت آپلود هم وحشتناک پایین اومده بود... برای اولین بار بود که به این شکل قطع و وصلی راشتم. مشکل که حل نشد ... هیچ... تازه هر چقدر میگذشت قطعی و وصلی بیشتر میشد... تا اینکه که اصلا بی خیاله بازی آنلاین شدم و .... در نهایت مشکل به حدی شد که من عملا نت نداشتم.. البته یک سری الگوهای عجیب و غریبی پیش میاد .. مثلا از ساعت 12 به بعد هیچ قطع و وصلی ندارم... یا مثلا وقتی نتم را شارژ میکنم اولش سرعتش خوبه بعد از چند وقت دوباره نه تنها سرعتم کم میشه قطعی ها هم به حد اکثر میرسند...
تا یادم نرفته اینم بگم که یکدفعه یک نفر از مخابرات اومد و بهش گفتم که صبانت مرتب میگه خط ما خیلی نویز داره.. بعد دستگاهش را وصل کرد به سره خط و گفت من نویز خاصی نمیبینم و ...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ezio96

farshid_n25

کاربر سایت
Jan 27, 2017
2
من یه مدت داشتیم داشتم همینطوری حجمو میخورد هروقت زنگ میزدم میگفتن شبا وایفای رو خاموش کنید یا هک شده یا هرچی که به فکر آدم نمیرسه میگفتن!!!

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
یادمه صبانت پر باگ بود واقعا افتضاح یه شرکت با این همه سابقه بدرد نخوره .
حتی من سایتا سرچ کردم تقریبا هیچیکی نگفته صبانت خوبه
مثلا این سایتا معروف ببنید چی پیشنهاد دادن
اینترنت پرسرعت چی بخرم؟
به صرفه‌ترین اینترنت را از کدام شرکت بگیریم؟/گران ترین اینترنت ایران برای کدام شرکت است؟ - صبحانه آنلاین | Sobhanehonline.com
کدام شرکت اینترنت ADSL بهتر است ؟ - ToP10Store

صبانت با این کاراش فعلا آشغال به تمام معناست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر