شورای حل اختلاف

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,585
Rating - 100%
24   0   0
درود به تمام کاربران بازیسنتر

این تاپیک جهت حل اختلاف بین خریدار و فروشنده ایجاد شده. لطفا در صورتی که در خرید و فروش خودتون دچار مشکل شدین و اختلافی پیش اومد اینجا مطرح کنید تا در صورت امکان رسیدگی بشه و مشکل حل بشه.

سپاس از همه کاربران و با امید اینکه هیچ وقت در خرید و فروش هاتون دچار اختلاف نشید.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
2,060
نام
حجت
Rating - 0%
0   0   0
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم اگر اطلاع دارید پاسخ بدین.

حدود یک ماه پیش من یه تصادف داشتم که مقصر بودم به یه MVM زدم که حدودا 7 میلیون خسارت خورده. راننده ماشین یه آقای مسن حدود 85 ساله بود که منتظر نموند که افسر خبر بکنیم و کارت ماشین من رو گرفت و قرار شد فردا به بیمه مراجعه کنیم تا مراحل خسارت گرفتن ایشون انجام بشه. منتها شبش با من تماس گرفت و اصرار داشت که بیمه نریم و من خسارت رو شخصا تقبل بکنم که من طبیعتا قبول نکردم.

فردا که به بیمه مراجعه کردیم مشخص شد ایشون گواهینامه کارت ماشینش رو گم کرده و یک سال هم هست که ماشینش بیمه نداره. ماشین ایشون مدل 96 هست ولی قبل از تصادف با من چند بار تصادف داشته. بیمه کار ما رو بخاطر نقص مدارک ایشون انجام نداد گفت بعد از تکمیل مدارکشون چون کروکی نداریم باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنیم.

ایشون از اون تاریخ مرتبا با من تماس میگیره و مودبانه تهدید میکنه که اگر من شخصا خسارت ایشون رو پرداخت نکنم ایشون میرن بعد از تکمیل مدارکشون و دریافت خسارت ادعای افت قیمت ماشین هم میکنن که به ادعای ایشون مبلغی معادل 30 میلیون تومنه. این بخشش که مسلما بلوف هست چون اولا تصادف داشتن قبلا و اینکه افت قیمت تعویض درب عقب یه ماشین MVM بعید میدونم 30 میلیون تومن بشه.

حالا سوال من اینه اولا ایشون میتونن چنین ادعایی بکنن یا خیر؟ و اینکه الان بهترین مسیری که من میتونم برم چی هست؟ الان هم کارت ماشین بنده پیش ایشون مونده. آیا من اعلام مفقودی کارت بکنم و المثنی بگیرم یا خیر؟
تاپیکو اشتباه اومدین اینجا برای اختلافات بازار سنتره :D
ولی چون تجربه مشابه داشتم راهنامیی میکنم امیدوارم پاک نشه و به تاپیک خارج از تاپیک انتقال بدن.
ببین اولا اون اشتباه کرد که گفت افسر نیاد الان هیچ مدرکی نداره که تو بهش زدی. طرف از همون اول معلوم بود یه ریگی به کفشش هست که داره اصرار میکنه افسر نیاد (اینجور آدما معمولا یا گواهی نامه ندارن یا مستن و ...) واسه همین نباید زیر بار میرفتی و اصرار میکردی که افسر بیاد سر صحنه.
ولی به هر حال الان که گذشته، اون هیچ مدرکی از لحاظ قانونی نداره که شما بهش زدین. شما برو یه شکایت برای مفقودی مدارکت بکن و المثنی بگیر. هرچقدرم زنگ زد دیگه بهش توجه نکن.
در مورد افت قیمت هم بسته به مدل مایشن میدن ولی 30 میلیون نیست. اگه قبلا تصادف داشته باشه خیلی کمتره و کلا پروسه زمان بریه. برای مثال برای یه مزدا 3 نیو مدل 90 که بدون رنگ و تصادف بود کلا 5 میلیون تعیین کردن (البته سال پیش) که اونم قسط بندی میشه.

• Like
Reactions: benjohn

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟