شرکت Big Huge Games سازنده KOA Reckoning بسته شد

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
درود ...

راستش رو بخواید این اولین بارمه که دارم تاپیک تو بخش اخبار میزنم چون دیدم کسی این خبر غم انگیز رو نگذاشته واجب دیدم این خبر رو به گوش گیمرهای بازیستنر برسونم البته خبر برایه دو سه روز پیش هست اما هر روز تیتر خبرهاست :​

بسته شدن کمپانی بازیسازی آقایه Curt Schilling که 8 سال سابقه کار در صنعت بازیسازی را دارد تمامی تیترهایه خبری این هفته رو به خودش اختصاص داده و همه در موردش صحبت میکنند .
تنها آی پی و اولین بازی این کمپانی یعنی 38Studios به اسم Kingdoms of Amalur: Reckoning که نقدهای مثبتی داشته و به فروش 1.2 میلیون نسخه ایی هم رسیده ( به قول آقایه شیلینگ بیش از 1.2 میلیون نسخه) نتوانست کمپانی رو از ورشکستگی نجات بده . همونطور که پریروز خبرها پخش شد کمپانی 38Studios مجبور شده که تمامی کارکنانش رو هر دو شرکت متبوع این کمپانی به اسم هایهProvidence and BIG HUGE GAMES studios اخراج کنه که گفته میشه بالغ بر 400 نفر هستند . دلیلش هم وام 75 میلیون دلاری هست که کمپانی در سال 2010 هنگام نقل مکان از منطقه ماساچوست به رود آیلند گرفته بود. گفته میشود که از این 75 میلیون دلار 49 میلیونش خرج شده(؟). آقایه سالواتوره نویسنده داستان فانتزی این بازی و کمپانی گفته که : " من واقعا قلبم شکسته و خشکم زده به این خاطر که این یکی از بهترین تیم هایه شکل گرفته بود که من تو تمام عمرم دیدم " .

به قول از یک منبعی در داخل استدیو : " در 15 می ما متوجه شدیم که چک های حقوقی ما پر نمیشه و پولی تحویل داده نمیشه " . همین منبع میگه : " در 22 می متوجه شدیم که بیمه های دارویی ما هم دیگه اعتبار نداره که ما این رو زمانی فهمیدیم که همسر حامله یکی از همکارمون وقتی به دکترش مراجع کرد متوجه این موضوع شد که خدمات بیمه ایی وجود نداره " .

خود سایت ها اذعان کردن که در حال حاضر واقعا وضعیت امور مالی 38 استدیو کاملا گیج کننده هست . سازمانی به اسم EDC در سال 2010 پولی به مبلغ 75 میلیون دلار از طرف 38 استدیو از سرمایه گذاران و سهامدارن بخش خصوصی غرض کرد که با هم به توافق رسیدند که 38 استدیو پول رو از طریق فروشی که از بازی بدست میاره با سودی بین 6 تا 7.75 درصد به اون سهامداران پس بده که همینطور که میدونید الان بیش از 90 روزه که از عرضه بازی گذشته و مشخص شده که باید پولی به مبلغ 90 میلیون دلار در عوضش پرداخت بشه که حتی باعث شد مدیر اجرایی EDC از سمت خودش استعفا بده .

بعداز منتشر شدن خبر حمایت های بی نهایتی از سوی دیگران در صنعت بازیسازی در توییتر سرازیر شد و بسیاری از کمپانی ها شروع به استخدام کارمندان جدید کردن که بعضی هاشون رو در زیر گذاشتم . بعضی هم به دنبال ایجاد کردن موجی از احساسات عصبی به سمت آقای شیلینگ هستن . این توییت ها همچنان ادامه داره .

نمونه ایی از توییت ها :

:International Game Developers Association chairperson Kevin Dent
وکیل هایه قانونی در حال حاضر در منطقه به دنبال راهی میگردن تا آقایه شیلینگ رو تحت تعقیب قرار بدن
:x:Microsoft Studios Jobs
شرکت مایکروسافت به دنبال استخدام چندین تن از بازیسازان حرفه ایی میگردد . این لیست مشاغله موجود در شرکت هست ....​
:x:Insomniac Games
38 استودیو و بیگ هیوج گیمز ؛ ما از شنیدن این خبر واقعا متاسف هستیم . ما در حال حاظر این موقعیت ها رو استخدام میکینم ....

:Epic Games senior public relations manager Dana Cowley

متاسفیم از این که میبینیم کارکنان 38 استودیو کارشون رو از دست دادن . رفقا میارزه یه نگاهی به این لیست بندازین چون اپیک داره استخدام میکنه .....

:Irrational Games senior quality assurance tester Amanda Cosmos

ایراشنال همچنان داره برایه بایوشاک اینفینیت اسخدام میکنه حتی اگر هم در سایت ما کاری رو پیدا نکردید حتما با ما در ارنباط باشید ....

:Former Big Huge Games audio director Grant Kirkhope
خدا رحمتت کنه بیگ هیوج گیمز .

:Former 38 Studios sound designer Bill Mueller

همه کسایی که پشت 38 استودیو وایستادن بسیار ازتون متشکرم . واو من عاشق این صنعتم .

خوب این چندتا توییت فقط چند قطره از دریا که چه عرض کنم اقیانوسی بود که افراد مختلف گذاشته بودن . البته لازم به ذکر هست که احتمالا بسته شدن و اعلام ورشکستگی کمپانی روز پنج شنبه همین هفته باشه ولی من باز هم که خبرها رو دنبال میکنم میبنم که افرادی که هنوز تو شرکت هستن به دنبال راهی هستن تا بتونن با دولتمردان منطقه RHODE ISLAND ( رود آیلند) کنار بیاین . واقعا وضعیت قمر در عقربه و معلوم نیست آخر و عاقبت چی میشه سیستم بانکی و مالی ایالات متحده هم واقعا پیچیده هست.

به هر حال این یک مشکل بسیار بزرگ در صنعت بازیسازی هست که وقتی مشکلات مالی شدت میگرند یک همچین افراد خلاقی مثل یه تیکه کاغذ به آشغالدونی پرتاپ میشن در صورتی که این مدیران و مدیریت هست که باید جوابگو باشه نه برنامه نویسان و هنرمندان این صنعت .

با تشکر ببخشید اگر کم و کاستی ها وجود داره .

منبع : KOTAKU.COM - GAMESPOT-WPRI.COM- VG247- BOSTON GLOBE NEWSPAPER -CNET NEWS

آخرین ویرایش:

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
من یه چیزی رو بگم: باید لینک منبع رو بنویسی نه اسم سایت منبع;)
ولی خدایی خیلی مسخرس!یعنی چی 400 نفر؟!

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
واقعا به فرنچيز هاي بعدي اين ip اميدوار بودم و Big Huge يكي از كاملترين ها بود .
....
راستي خبر بد ترجمه شده

همه همینطور بودن الان متایه بازی kingdom of amular هشتاد هست که بسیار خوبه واقعا حیف شد و به قول شما بیگ هیوج یکی از کاملترین ها بود . دیگه گفتم کم و کاستی داره سعیمو کردم درست درمون ترجمه کنم ببخشید.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
ممنون بابت ترجمه ،خیلی‌ ادبی‌ ترجمه شده :D،
================================
من عاشق KOA بودم،چرا شرکت‌های درست حسابی‌ بسته میشن؟ حالا امیدوارم اون KOA رو بفروشن به یه شرکت دیگه،دوباره شاهد یه KOA جدید باشم.
این کارکنانش هم موفق باشن :D
===============================
فقط من این چهار صد نفر اخراج شدن رو پیدا نکردم عددشو، میتونی‌ لینک منبع رو بدی؟

Killer Queen

کاربر سایت
Apr 28, 2012
586
بىخشيد دوست عزيز شما دلت واسه چندتا بازى ساز خارجى ميسوزه؟ پيشنهاد ميدم هر جاى ايران يا کشوراى خارجى هستى 1 ساعت برو تو خيابون قدم بزن. واقعا متاسفم براى کسانى که تاسفشون رو براى خارجيا خرج ميکنن.

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من عاشق KOA بودم،چرا شرکت‌های درست حسابی‌ بسته میشن؟ حالا امیدوارم اون KOA رو بفروشن به یه شرکت دیگه،دوباره شاهد یه KOA جدید باشم.
این کارکنانش هم موفق باشن :biggrin1:
خوب بود ولی منتها قبل از اون Skyrim داشت فرمانروایی میکرد و جا برای یه فرمانروای دیگه نبود!:biggrin1:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
بچه ها تو تاپیک طرفداران بازی های RPG نوشته بودند که کمپانی اش مشکل مالی داره. واقعا خبر بدی بود، هر چند که یه کم خودشون هم مقصر بودند و شاید برای شروع کار بهتر بود دیگه انقدر گنده کار نمی کردند و تعداد زیاد استخدام نمی کردند. در هر صورت بسته شدن متوالی شرکت هایی که کارهای تکراری و چرت نمی کنند واقعا ناراحت کننده است...

اینا همه اش تقصیر اون بابی کوتیک و اون کمپانی پول پارو کن *$#@$#& اش هستش!
95068542596841126144.png

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
این کجاش شگفت آور بود حالا!؟:-/:|

شگفت آوریش اینجاست که هیچکس فکرشو نمیکرد یه همچین کمپانی تازه تاسیسی سه ماه بعداز بیرون اومدن اولین بازیش که شایسته هم بود این بلا سرش بیاد ... برایه این صنعت که ما از اینجور اتفاقات یا ندیدیم یا بندرت اتفاق میاقته شگف آوره .

ممنون بابت ترجمه ،خیلی‌ ادبی‌ ترجمه شده :D،
================================
این کارکنانش هم موفق باشن :D
===============================
فقط من این چهار صد نفر اخراج شدن رو پیدا نکردم عددشو، میتونی‌ لینک منبع رو بدی؟

مرسی بله تعداد دقیق 400 نفر نیست حدود 400 نفر هست تو این سای نوشته شده 379 نفر ولی تعداد دقیق معلوم نیست .

اخي چه غم انگيز بود. خبر بيكاري ميليونها ايراني رو ديگه بزارم كجاي سرم؟!!!

بىخشيد دوست عزيز شما دلت واسه چندتا بازى ساز خارجى ميسوزه؟ پيشنهاد ميدم هر جاى ايران يا کشوراى خارجى هستى 1 ساعت برو تو خيابون قدم بزن. واقعا متاسفم براى کسانى که تاسفشون رو براى خارجيا خرج ميکنن.

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

دوستان عزیز چرا این بحث رو مطرح میکنید ؟ متوجه نمیشم .

IP رو میفروشن و همه اون 400 نفر یه جای دیگه استخدام میشن و تا 2 روز دیگه یادت میره 38 و Big Huge چی بوده :D.

اشتباهت همینجاست که میگی بیگ هیوج چی بوده اکثریت قبول داشتن که این تیم یکی از بهترین تیم هایه شکل گرفته بوده که میشد انتظار یک خلاقیت و ایده نو رو وقتی کنار هم بودن ازشون داشت و به آیندش امیدوار بودن حالا همه که یکجا استخدام نمیشن و تیم پخش و پلا میشه . تازه همشون هم که بلافاصله استخدام نمیشن.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
خواهشن از این به بعد از این تیتر های زرد استفاده نکنید. نام تاپیک ویرایش شد. منبع رو هم خواهشن قرار بدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر