سیاست Trophy/Achievement و تاثیر آن روی فروش بازیها و لذت بردن از بازیها

شما جزء کدام دسته از گیمرها هستید؟

• دسته ی اول(به تروفی و اچیومنت اهمیتی نمیدهم)

رای‌ها: 31 15.3%
  • دسته ی دوم(بازیهای مورد علاقه ام رو تا حد امکان کامل میکنم)

رای‌ها: 147 72.4%
  • دسته ی سوم(تروفی و اچیومنت تمام زندگیم را در بر گرفته)

رای‌ها: 25 12.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    203

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
به نام خدا
من هیچ وقت برای تروفی بازی نمیکنم و فقط سعی میکنم از بازی لذت ببرم
خود پلات كردن و گرفتن تروفي يا اچيومنت يه لذتي رو ايجاد ميكنه....
بعضي بازي ها تروفي هاي اعصاب خورد كن داره مثل kz2 ...كه پلات كردن بازي اونم با بوست گيمر رو ديوانه مي كنه ، چه برسه بخواد خودش تروفي هاي آنلاين رو بگيره...
اما بعضي بازي ها مثل هوي رين پلات كردن بازي هم لذت داره هم تمام پايان هاي بازي(5 نوع پايان) رو ميبيني كه ممكنه در حالت عادي شايد 2 بار بيشتر بازي تموم نكني و بعضي پايان هاي بازي رو نبيني ...

redman2

کاربر سایت
Jun 21, 2011
178
نام
Ahmad
خود پلات كردن و گرفتن تروفي يا اچيومنت يه لذتي رو ايجاد ميكنه....
بعضي بازي ها تروفي هاي اعصاب خورد كن داره مثل kz2 ...كه پلات كردن بازي اونم با بوست گيمر رو ديوانه مي كنه ، چه برسه بخواد خودش تروفي هاي آنلاين رو بگيره...
اما بعضي بازي ها مثل هوي رين پلات كردن بازي هم لذت داره هم تمام پايان هاي بازي(5 نوع پايان) رو ميبيني كه ممكنه در حالت عادي شايد 2 بار بيشتر بازي تموم نكني و بعضي پايان هاي بازي رو نبيني ...
به نام خدا
درسته که تروفی گرفتن لذت داره ولی نه به این اندازه که آدم داستان و گیم پلی و گرافیک و همه چیز بازی رو ول کنه و فقط بچسبه دنبال تروفی گرفتن

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
منم یک چیزی بین دسته ی دوم و سومم :d
همه ی بازی هایی که دوست دارم رو سعی میکنم پلات کنم :d (گرچه هنوز تو کف HR موندم! Kamikaze رو نمیشه گرفت :d ) ولی هر وقت با کمبود بازی مواجهه شدم هر بازیی دم دستم بیاد رو پلات میکنم :-" !!! (دوست ، رفیق و ... در این مواقع بازی میرسونند :d )

تا حالا هم فقط از پلات کردن 1 بازی پشیمونم :d
مثلا KZ2 سر باس آخرش چندین ساعت وقت گزاشتم تا تونستم رو آخرین درجه ی سختی ردش کنم! اعصابمم شدید بهم ریخته بود :d ولی وقتی رد شد یک حس راحتی بهم دست داد :d و اصلا و ابدا پشیمون نیستم!
همین دیگه در کل جزو گروهی نیستم که برم بدترین بازی ها رو (مثل TS که مثال زدین :d ) رو بگیرم فقط و فقط برای پلات :d

راستی همین تروفی باعث شد که حداقل مثل زمانی که PS2 داشتم دیگه اونقدر NOOB نباشم که تا یکجا گیر کردم بازی رو شوت کنم بره :d کمی به راه راست هدایتم کرد :d

honestbud

کاربر سایت
Apr 3, 2011
597
نام
صادق
من به گزینه 2 رای دادم
بعضی ها تو این تاپیک یه طوری حرف زدن که انگار گرفتن تروفی لذت بازی رو از بین میبره!

به نظر من تا زمانی که دیوانه وار نباشه، این ادعا غلطه

آدمیزاد دوست داره خودش رو به رخ بکشه. این که مشخصه. تو ذاتشه. حتی کم رو ترین و فروتن ترین آدم ها درونشون این حس هست.
حالا گرفتن تروفی های زیاد و پلات های زیاد و بالا بردن لول این حس رو ارضاء میکنه. پس این حس یه چیز طبیعیه. اما میثل بقیه هوس های نفسانی باید کنترل کرد به نظر من.
من خودم دوست دارم خیلی از بازی ها رو پلات کنم!
به عنوان مثال یه بار cod waw رو از پسر عمومگرفتم که بازی کنم و شاید هم پلات. بعد از یکمی بازی دیدم ازش خوشم نیومد.گذاشتم کنار اما یه حسی هی میگفت برو پلاتش کن اشکال نداره که خوشت نمیاد اما عوضش کلاس داره، میگن طرف codwaw رو پلات کرده. بازیه سختیه کار هر کسی نیست و ...
اما در نهایت به خودم گفتم وقتی برام لذت نداره پلاتش نمیکنم. این در مورد بازی های سخت.
در مورد بازی های آسون هم من تا حالا دنبال بازی آسون برای پلات کردن نبودم. شاید اگه از دوستی کسی یه بازی بگیرم و ازش خوشم بیاد و آسون باشه برم دنبالش که پلات کنم اما خودم شخصا پول به بازی آشغال صرفا برای پلات کردنش نمیدم.
به نظر من آدم اگه اینطوری به پلات و تروفی ها نگاه کنه، هم حال میکنه و هم اون حس درونش ارضاء میشه. مثلا من اینفیموس رو خیلی دوست داشتم و دارم و یا لیتل بیگ پلنت رو. درجه سختیشون زیاد بالا نبود اما به هر حال هر کدومشون یه سختی هایی داشتم مخصوصا اینفیموس که 1 دونه بلست شارد مونده بود تا پلات بشه. خوب من تا اونجا از بازی لذت برده بودم و با گرفت یه دونه بلست شارد و پلات کردن لذتی از بازی نمیبردم اما از اینکه مثلا به همه بگم که من این بازی رو دوست دارم و تو این بازی خیلی ماهر هستم چون پلاتش کردم، لذت میبردم و این لذت موندگار تر از لذت خود بازیه برام.

honestbud

کاربر سایت
Apr 3, 2011
597
نام
صادق
به نام خدا
درسته که تروفی گرفتن لذت داره ولی نه به این اندازه که آدم داستان و گیم پلی و گرافیک و همه چیز بازی رو ول کنه و فقط بچسبه دنبال تروفی گرفتن

حرف شما خیلی درست و به جا هستش!

مثلا تو سایت ps3trophies.org برای پلات کردن GTA IV نوشته که:
چون یه تروفی داره که باید بازی رو تو نمیدونم چند ساعت تموم کنی، شما باید تمام کات سینس ها رو بزنی بره! هیچ کدوم رو نگاه نکنی! هر تلفنیکه بهت زدن رو جواب بدی اما نری دنبالشون!
خوب این پلات رو میخوام نداشته باشم! صد سال سیاه!

یا مثلا تو همون سایت (که البته من تو زمینه راهنمایی ها به جز چند تا تروفی تو بعضی از بازی ها،خیلی قبولش دارم!) برای هوی رین نوشته:
که از اول برو فلانی رو نکش فلانی رو بزار ته آب با فلانی کتک بخور بمیر و ...
خوب آخه اینطوری خداییش هوی رین، میشه هوی رین ؟نه شما بگید آخه!!!

یعنی واقعا بعضی ها هستند که هوی رین رو اینطوری پلات کرده باشند؟؟
خاییش این جور پلات کردن و تروفی گرفتن به هیچ دردی نمیخوره!

foxy

کاربر سایت
Apr 17, 2010
362
نام
محمد
Ehem !
ارادت
میپردازیم به HR
نمیدونم کدوم Guide رو میگی ولی من خودم واسه " olsen 77 " رو استفاده کردم ( خوب بود ) و گفته بود :
Experience the story however it unfolds, and make whichever choices that seem right to you. If something goes wrong, keep playing, rather than replaying the chapter

حالا این خیلی مهم نیس ، میگذریم .
دقیقا از این طریقی که من میگم ، HR میشه HR : :d
یه دور هرجور دوس داری بری ، بعد بیای کل تروفی هارو بگیری .
----
من خودم بازی کردم بعد تروفی هارو دیدم گفتم " این دیگه چه مسخره بازی ایه " ! !! !! ! ! یعنی چی ، " یه تروفی اینه که فلان چیزو کوفت کن ، یکی اینه که نکن ! " هر جوری حسابش کنی معنی نداره 2تا چیز برعکس ، ولی زمان که گذشت جواب پیدا شد

یه اتفاق خیلی جالب واسه خودم افتاد ، من دیدم که تروفی I'm a killer و I'm not a killer (حالا اسمشون دقیق یادم نیس ) جفتشو نگرفتم ! ! ! خودم هنگ کردم ، بعد یادم افتاد که دفعه اول که خوب و خوشحال و Relax داشتم بازی میکردم ، توی Trial چهارم ( The Shark ) اصلا من نمیخاستم در خونه طرفو بزنم ، اصلا نمیخاستم کسی رو بکشم ! به هیچ وجه ! در هر صورت یادم نیس که دقیقا چیکار کردم ولی احتمالا Move رو گذاشتم زمین گفتم ولش کن من کاری ندارم به این مردک !
حالا در هر صورت ... گذشت و گذشت اومدم پلاتش کنم رفتم که بکشم ، یه صحنه هایی دیدم که قبلا ندیده بودم ! یعنی من اصلا نمیدونستم بچه داره این !
خوب حالا میرسیم به جواب ، چرا اینقدر عجیب تروفی گذاشتن واسه این HR :
همه پلات ها چه سخت چه ساده از نظر من یه اشتراک دارن
وقتی بازی رو پلات میکنی از تمام جنبه ها و قابلیت های بازی سر در میاری
یعنی باید تک تک چیزایی که تو HR هست رو ببینی ، یعنی باید کلا چیزایی که تو صحنه جرم هست بفهمی ، کل چیزایی که اثر انگشت Scott روش هست رو بدونی حالت خوردن و نخوردن نوشیدنی :d دکتر رو بدونی
...
باز یه حرفایی هست که خوب زیادی طولانی شد ، بعدا میگم .

Eh$s$aN

کاربر سایت
Feb 7, 2011
521
نام
احسان
قبلا که ایکس باکس داشتم جزو گروه سوم بودم . یعنی بازی های مسخره ای مثل Prison break و TS رو میرفتم از توی اینترنت سفارش میدادم ( چون توی هیچ مغازه ای نبود ) و 100% میکردم به علاوه این که اچیومنت گرفتن حالش از تروفی گرفتن بیشتره و سیستم اچیومنا هم از تروفی بهتره . ولی الان که PS3 خریدم گروه اولم چون اصلا تروفی حال نمیده ولی اچیومنت خیلی بهتر بود . پس به گروه 2 رای دادم :D

honestbud

کاربر سایت
Apr 3, 2011
597
نام
صادق
Ehem !
ارادت
میپردازیم به HR
نمیدونم کدوم Guide رو میگی ولی من خودم واسه " olsen 77 " رو استفاده کردم ( خوب بود ) و گفته بود :
Experience the story however it unfolds, and make whichever choices that seem right to you. If something goes wrong, keep playing, rather than replaying the chapter

حالا این خیلی مهم نیس ، میگذریم .
دقیقا از این طریقی که من میگم ، HR میشه HR : :d
یه دور هرجور دوس داری بری ، بعد بیای کل تروفی هارو بگیری .
----
من خودم بازی کردم بعد تروفی هارو دیدم گفتم " این دیگه چه مسخره بازی ایه " ! !! !! ! ! یعنی چی ، " یه تروفی اینه که فلان چیزو کوفت کن ، یکی اینه که نکن ! " هر جوری حسابش کنی معنی نداره 2تا چیز برعکس ، ولی زمان که گذشت جواب پیدا شد

یه اتفاق خیلی جالب واسه خودم افتاد ، من دیدم که تروفی I'm a killer و I'm not a killer (حالا اسمشون دقیق یادم نیس ) جفتشو نگرفتم ! ! ! خودم هنگ کردم ، بعد یادم افتاد که دفعه اول که خوب و خوشحال و Relax داشتم بازی میکردم ، توی Trial چهارم ( The Shark ) اصلا من نمیخاستم در خونه طرفو بزنم ، اصلا نمیخاستم کسی رو بکشم ! به هیچ وجه ! در هر صورت یادم نیس که دقیقا چیکار کردم ولی احتمالا Move رو گذاشتم زمین گفتم ولش کن من کاری ندارم به این مردک !
حالا در هر صورت ... گذشت و گذشت اومدم پلاتش کنم رفتم که بکشم ، یه صحنه هایی دیدم که قبلا ندیده بودم ! یعنی من اصلا نمیدونستم بچه داره این !
خوب حالا میرسیم به جواب ، چرا اینقدر عجیب تروفی گذاشتن واسه این HR :
همه پلات ها چه سخت چه ساده از نظر من یه اشتراک دارن
یعنی باید تک تک چیزایی که تو HR هست رو ببینی ، یعنی باید کلا چیزایی که تو صحنه جرم هست بفهمی ، کل چیزایی که اثر انگشت Scott روش هست رو بدونی حالت خوردن و نخوردن نوشیدنی :d دکتر رو بدونی
...
باز یه حرفایی هست که خوب زیادی طولانی شد ، بعدا میگم .

حرف هات کاملا درسته! باهات موافقم. اما
خوب بعدش هم میگه برای دیدن تمام پایان ها بیا این طوری برو و اون طوری برو اینو بکش و اونو نکش.

اینو خوب اومدی. من هم از همینش خوشم میاد
من اون موقع ها که با کامپیوتر بازی میکردم همیشه میرفتم ته همه بازی ها رو در میاوردم! اصلا دوست داشتم این کارو!بهم لذت میداد!
اما اعتراف میکنم که هیچ وقت نمیتونستم کامل کامل همه کار بکنم و یا همه جا برم و همه چیز ها رو پیدا کنم.
با وجود سیستم تروفی و پلاتدیگه یه انگیزه ای هست که این کارو انجام بدی!
البته همین باعث شده که بعضی وقتا از راهنما استفاده کنیم ها!بد نیست! ام من قبلا بدم میومد از cheat استفاده کنم! راهنما ها هم بعضی جاها شبیه چیت میمونن و نمیزارن خودت یه سری از لذت ها رو ببری. به همین خاطر سعی میکنم تا جای امکان از راهنما استفاده نکنم. البته خودم همیشه قبل از شروع هر بازی میرم و intro اش رو میخونم که بدونم چی کار کنم بهتره(رو درجه آسون برم، سخت برم) و از تروفی های از دست دادنی یا تروفی هایی که مشکل دارن با خبربشم.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
در باره مطلبی که تو پست اول هست بگم که ، منم دیدگاهی تقریبا مشابه در مورد تروفی دارم و قصد داشتم مطلبی در مورد آن بنویسم.
از نظر من تروفی یا اچیومنت چیز بدی نیست ولی آنچه که در XBOX360 و PS3 استفاده می شود بسیار نامناسب و از نظر من اشتباه است.
مثلا تو بازی اسپلینتر سل :
یک تروفی برای آنکه مدکیت مصرف نشود
یک تروفی برای آنکه دو مدکیت مصرف شود

از نظر من ترکیباتی اینچنینی اشتباه هستند و بسیار نا مناسب.

immortals

کاربر سایت
Jan 24, 2012
230
نام
كاوه
خوب معلومه ديگه گزينه2...................من كه بازيه gta رو دوست ندارم كه نميرم دنبال تروفي هاش.....البته اين مثال بود...جنگ جهاني3 به پا نشه:d:d:d

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من کنسول ندارم اما wow سیستم achive داره ... اونجا من فقط اچیویمنتی میگرفتم که بدرد بخوره مثلا یک لقب خاص بهم بده یا یک mount خوکل که کمتر کسی داشته باشه

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
من خودم کلی تروفی داشتم یعنی بیشتر بازی ها رو روی ps3 بازی کردم ولی خب نه به psn وصل میشدم و نه اهمیتی داشت برام...اصلا نمی دونستم چیه اینا:d!!!!و کلا هم چند بار هم هارد رو فرمت کرده ام آخه هنگ کرده بود
اما جدیدا یکی از دوستام هی میخواد کل تروفی بندازه:d...منم جو گیر بشم برم کل بازی های قدیمی رو هم بخرم دوباره برم
-----------
ولی اینکه میگین تروفی هزینه ها رو افزایش میده هم درسته هم غلط!!
اینجوری شما یه بازی رو می خری و حداقل 2-3 بار بازیش میکنی روش وقت میزاری و لذت میبری و بعد تمومش می کنی هی تند تند بازی نمی خرین:d
ولی در حالت عادی 90% بازی رو یه بار بازی میکنن میرن سراغ بازیه بعدی به خصوص اگه بازی های خوب باهم ریلیز شده باشن
این سیستم تروفی هم 90% به کار اورجینال بازها میاد و اونای که به شبکه آنلاین وصل میشن و گرنه اونی که بازی رو می خره 2 تومن واسه pc بازی رو یه بار بره دیگه بی خیاله!!
بعد از نظر من حالا لازم نیست بازی حتما پلات بشه واسه خود من یه سری تروفی ها خیلی جذابه مثلا تو بازی ریمن یه سری تروفی هاشو دیدم باحاله فقط واسه همون ها تلاش کردم خیلی جذابه اینجوری:x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر