سيتسم مورد نياز اجراي Battelfield 3 اعلام شد.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
درود

20110620bf3.jpg

GameStop امروز حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی نسخه PC رو برای اجرای Battlefield 3 رو اعلام کرد.

نکته: در این لیست اشاره ای به نسخه XP نشده است.

Minimum

• Hard Drive Space: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
  • Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHzRAM2GB
  • Video Card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card
Recommended

• Hard Drive Space: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
  • Processor: Quad-core Intel or AMD CPURAM 4GB
  • Video Card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850
این سیستم اعلام شده توسط Gamestop رسمي نيستند اما شما حدودا مي فهميد چه سيستمي براي اجراي اين شوتر نیاز دارید.

Source

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
dx11 برای همه اینا به جز crysis 2 فقط یه جک بی مزست ! توی metro 2033 یا همه اون بازیهایی که مدعی dx11 و این حرفا هستن ، هیچ فرقی به جز فریم دهی پایینتر با dx9 یا 10 ندارن. BF3 هم از این قاعده مستثنی نیست. همین crysis 2 فقط تو بعضی از بخشها از تسلاشن و real time local reflection گسترده استفاده کردن دیدیم چطوری کارتا جلوش زاییدن.
تا نسل بعد همونطور که گفتم dx11 فقط در حد یه جک بی مزه باقی میمونه.
همین الان هم حاضرم شرط ببندم که تفاوت dx11 با dx10 تو BF3 به اندازه lost planet 2 هست و پاشو فراتر نمیذاره چون اگه بخواد فقط از تکنیک تسلاشن گسترده استفاده کنه همه سیستما جلوش زار میزنن. برا همینه که اونا یه 460 رو پیشنهاد کردن.
ضمنا توصیه اکید من برای دوستان اینه که اینقدر حرص یه GPU قدرتمند رو نخورن و جاش به شدت به فکر خرید یه cpu چهار هستی خوب باشن. چون فیزیک بازی به شدت قدرتمنده و از طرفی پردازشش به عهده cpu هست واگه حتی شما سه 580 رو هم SLI کنید ولی یه cpu ضعیف داشته باشید ، باید حتی قید 30 فریم رو هم بزنید.

خب کسی زور نکرده که برین دایرکس 11 بازی کنین!
من همون یه ذره تغییر هم واسم بسه تا برم سمت dx11

نکته دیگه دوستان رو گمراه نکن که برن cpu بخرن که حتما 4 هسته ای باشه!:d
چون cpu های 4 هسته ای وجود داره که بسیار ضعیفتر از 2 هسته ای ها هستن

درضمن این بازی اصلا cpu قوی نمیخواد و با یه i3 هم کارتون راه میفته
اینو 100% مطمئنم/:) توی سیستم مورد نیاز هم این قضیه صدق میکنه...

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779

حرف دوستمون آقای shefer کاملا صحیحه و جا داره که بهش بگی گل گفتی پسر!>:d<
اما وحید جان یک بازی مثل BF3 با اون عظمت نقشه ها و فیزیک واقعا خوبش به طور قطع یک پردازنده قوی رو طلب میکنه. بله ما چهارهسته ای هم داریم به نام فنوم 9500 یا کلا فنوم های نسل پیش که به درد لای جرز هم نمیخوردن!(مثل 9650-6750-9850 یا 9950). ولی الان کلی پردازنده خفن با قیمت بسیار مناسب داریم ... همین i72600 رو در نظر بگیر. قویترین پردازنده موجوده و وحشتناک قدرتمنده . به قیمتش هم نگاهی بندازیم: حول و حوش 300 داره ... برای فروش هم که شده تو این بازی یه کارایی میکنن که مادر شوهر بگرید!

آخرین ویرایش:

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
دقیقا ما هم تو بازی فرق چندانی ندیدیم با بقیه حرف هات هم کاملا موافق هستم
تو قضیه کرایسیس هم تنها باز یبود که به معنای واقعی دایرکس 11 را هم دیدیم البته به قول مازیار نه همه جاها ولی باز خوب بود
کلا این چیزی هم که تو گرافیک bf3دیدیم باید مدیون تیم سازنده بازی باشیم که واقعا از همه لحاظ کاملا تکنیمی و هنوری کار کرده اند
دقیقا درسته. BF3 اگه گرافیکش اونقدر زیبا و عالی شده فقط به خاطر قدرت تیم سازنده و موتور frosbite 2 هست.
دوستان پی سی باز:dحواستون باشه همونطور که دوستمون گفت حتما باید یه cpu قوی داشته باشید تا برای فیزیک این بازی حسابی از خجالتش در بیاین.
نکته دیگه هم اینه که من فکر میکنم موتور فیزیک nvidia تو این بازی هم باشه چون بازی به شدت فیزیکی و تخریب پذیری در حد بالاییه و بعید نیست فیزیک nvidia در این بازی هم برگ برنده nvidia برای فروش بیشتر و سرمایه گذاری روی این بازی باشه.
در ضمن از کجا معلوم؟شاید که فردا دایس اعلام کنه که بهترین جلوه بازی در d11 هست!!!
موتور فیزیک بازی مثل موتور فیزیک crysis 2 انحصاری خود شرکت سازنده هست و از cpu برای پردازش استفاده میکنه و تا به حال هیچ حرفی از phsyx انویدیا زده نشده. منم فکر نمیکنم که DICE بعد این زحمتی که برای frosbite2 کشیده ، یهو بیاد سراغ nvidia physx .البته من شخصا از این قضیه استقبال میکنم:d

خب گفتم که ! یه cpu چهار هسته ای خوب نه اینکه برن هر دسته جارویی رو به جا cpu چهار هستی بکنن تو سیستمشون:d

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان پی سی باز:dحواستون باشه همونطور که دوستمون گفت حتما باید یه cpu قوی داشته باشید تا برای فیزیک این بازی حسابی از خجالتش در بیاین.
نکته دیگه هم اینه که من فکر میکنم موتور فیزیک nvidia تو این بازی هم باشه چون بازی به شدت فیزیکی و تخریب پذیری در حد بالاییه و بعید نیست فیزیک nvidia در این بازی هم برگ برنده nvidia برای فروش بیشتر و سرمایه گذاری روی این بازی باشه.
در ضمن از کجا معلوم؟شاید که فردا دایس اعلام کنه که بهترین جلوه بازی در d11 هست!!!
نگا BF3 به دنبال ِ فروشه . پس طرف هیچکدوم رو نباید بگیره . چون اگه طرف انویدیا رو بگیره سیل عظیم ATI داران دادشون در میاد و به فروش و اسم بازی لطمه میخوره . اگه طرف ATI و AMD رو بگیره هم اونطرفی ها صداشون در میاد . بهترین کار ِ ممکن رو کرده DICE .
من مطمئنم بازی کاملا بهینه شدست . همین DX11 رو میتونن جوری رو بازی پیاده کنن که GTX 460 به راحتی بالای 40 تا بگیره . به علاوه اینا میخوان گرافیک ِ بازی رو PC خودنمایی کنه . مطمئنن کاری نمی کنن کسی نتونه رو DX11 بد فریم بگیره چون یه ابزار ِ براشون برا جذب گیمر.
هر چه بازی بهینه تر باشه بهتر میفروشه . بعدشم خیلی ها تو مولتی پلیر دنبال فریم درست حسابین . مثلا من تو مولتی کرایسیس که الان میزنم DX11 رو آف کردم و جای اولترا گذاشتم اکسترم که کمترین فریمم 40 تا باشه نه 24 تا . که راحت بازی کنم . حالا BF3 که داره میاد و تمرکزش رو مولتیه باید خیلی بهینه تر باشه !

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,492
نام
Nimo
دوستان من دارم سیستم رو عوض میکنم یعنی الان من با یه gtx460 و یه i5 نتونم بازی کنم و فریم قابل قبول بگیرم چه فایده داره ؟ اینجوری میشه گفت Bf 3 ببخشید ولی گند زده که:-s

Last edited by a moderator:

Mr.Genius

کاربر سایت
Jun 27, 2011
4
سلام دوستان من از سخت افزار چیزی سرم نمی شه.:d
فکر می کنید سیستمم به بازی میخوره؟:-/
Ram:4 GiG
:dCPU:i2 2.66GHZ
Graphic:9300 Geforce Nvidia:d
روی لپتاپ بازی می کنم.:)
خواهش می کنم جواب بدبد.#:-s
جواب بدید.خواهش می کنم.
می دونم اجرا میشه.ولی تا چه کیفیتی؟
در ضمن برای بهبود آن چی کار کنم؟

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
جواب بدید.خواهش می کنم.
می دونم اجرا میشه.ولی تا چه کیفیتی؟
در ضمن برای بهبود آن چی کار کنم؟
دوست عزیز تمامی این پست های چند صفحه رو بخونی خودت متوجهمیشی و جواب خودتو میگیری!
بازی رو میتونی اجرا کنی ولی فکر نکنم جلوتر از منوی بازی بتونی بری!
والا تو ران کردن منو هم شک دارم!:d

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
اگر سیستم مورد نیاز رسمی هم همین شکلی باشه که عالیه...

کسی که گرافیک عالی بخواد تنظیمات رو می بره بالا و از گرافیک چسبیده به واقعیت بازی حال می کنه، کسی هم که براش مهم نیست با تنظیمات پایین با یه سی پی یو و گرافیک داغون می شینه بازی می کنه و از گیم پلی لذت می بره...

خداییش اگه این تنظیمات واقعی باشند میشه نتیجه گرفت که EA با بازی BF3 می خواد فقط میلیون ها گیم باز علاقمند به این سبک رو از دست Activision بکشه بیرون، و دنبال حال دادن به AMD و NVIDIA نیست... :)

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,886
نام
صابر
اگر سیستم مورد نیاز رسمی هم همین شکلی باشه که عالیه...

کسی که گرافیک عالی بخواد تنظیمات رو می بره بالا و از گرافیک چسبیده به واقعیت بازی حال می کنه، کسی هم که براش مهم نیست با تنظیمات پایین با یه سی پی یو و گرافیک داغون می شینه بازی می کنه و از گیم پلی لذت می بره...

خداییش اگه این تنظیمات واقعی باشند میشه نتیجه گرفت که EA با بازی BF3 می خواد فقط میلیون ها گیم باز علاقمند به این سبک رو از دست Activision بکشه بیرون، و دنبال حال دادن به AMD و NVIDIA نیست... :)

اینم سیستم رسمی بازی که دو ماه پیش گفته شده
Minimum requirements for Battlefield 3

• Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz​
  • RAM: 2GB​
  • Graphic card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card.​
  • Graphics card memory: 512 MB​
  • Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version​
Recommended system requirements for Battlefield 3

• Processor: Quad-core Intel or AMD CPU​
  • RAM: 4GB​
  • Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850​
  • Graphics card memory: 1 GB​

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,945
نام
آرتین
دوستان من دارم سیستم رو عوض میکنم یعنی الان من با یه gtx460 و یه i5 نتونم بازی کنم و فریم قابل قبول بگیرم چه فایده داره ؟ اینجوری میشه گفت Bf 3 ببخشید ولی گند زده که:-s

شما خیالت تخت 460 و i5 به راحتی از پس این بازی بر میاد
ضمنا الان دیگه خرید 460 یه کار اشتباه وقتی 560 ti وجود داره با قیمت بسیار مناسب

Last edited by a moderator:

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
@SHEFER
رفیق بازی به CPU قوی احتیاج داره درسته اما کاری که کارت گرافیک میکنه چیز دیگه ای هست .
درسته شاید چیزی از دی ایکس 11 تو بازی دیده نشه همونطور که BF2 هم چیزی معلوم نبود . اما فیزیکش اگه برای خود موتور بازی باشه فعلا نمیشه نظر داد . چون در اینصورت نه HAVOK هست نه NVIDIA . پس چاره ای جز صبر کردن نیست تا بازی بیاد .

همین الانش با ی 460 AMP و ی سی پی یو 4 هسته ای BF2 رو 1080 بازی می کنم با 60 فریم .
اونم هرچند جدیدتره اما بازم کرایسیس نیست . مگه چند تا بازی در 2 یا 3 سال مثل کرایسیس ساخته میشه که مثلا 570 یا 590 بخواد !!!

@HOSEIN ME
من از روی عکس بازی بهت میگم با چند فریم داره اجرا میشه . در ضمن مگه بده 40 فریم ! اونم تو رزولوشن اچ دی !؟ . شما که خودت هم 460 داری چرا این حرف رو میزنی عزیز ؟
تازه اور هم می تونی کنی هم سی پی یو رو و هم کارت رو . مشکلی نداری .

احتیاج به I7 2600 و 16 GIG RAM و 570 نیست . اینا همه تبلیغات کذب قبل بازیه .
یادمون باشه این دیگه کرایسیس 2 نیست . اونایی که میگن 460 فلان و بیسار یا خودشون ندارن یا بهترش رو دارن و یا کلا مدل REFERENCE آشغالش رو خریدن رفته تو پاچشون .
راجع به چیزی که ندیدی اظهار نظر نکن mr.Atyqh

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
اینم سیستم رسمی بازی که دو ماه پیش گفته شده
Minimum requirements for Battlefield 3

• Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz​
  • RAM: 2GB​
  • Graphic card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card.​
  • Graphics card memory: 512 MB​
Recommended system requirements for Battlefield 3

• Processor: Quad-core Intel or AMD CPU​
  • RAM: 4GB​
  • Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850​
  • Graphics card memory: 1 GB​

سلام.

میگم مطمئنی اون منبع رسمیه؟ اگر منبع موجود در پست یک رو بخونی نوشته:

While we cannot confirm these are entirely official, but it should give you an idea of what sorts of innards your PC needs to play the shooter.

یعنی میگه ما نمی تونیم رسمی بودن این سیستم مورد نیاز رو تایید کنیم! خوب اگر قبلا از طرف EA یا DICE سیستم مورد نیاز اعلام شده باشه این رو نمی نویسند، نه؟
89.gif

• Like
Reactions: Saber

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,886
نام
صابر
سلام.

میگم مطمئنی اون منبع رسمیه؟ اگر منبع موجود در پست یک رو بخونی نوشته:

یعنی میگه ما نمی تونیم رسمی بودن این سیستم مورد نیاز رو تایید کنیم! خوب اگر قبلا از طرف EA یا DICE سیستم مورد نیاز اعلام شده باشه این رو نمی نویسند، نه؟
89.gif
اخه وبلاگ رسمی بازی هست بعید میدونم چیز الکی توش بزنن :)

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
خب سیستم پیشنهادی که اعلام شده . امیدوارم درست باشه و مثل ویچر2 نباشه که برای سیستم پیشنهادی 260 گفته بودند بعدش 460 هم براش کافی نیود

• Like
Reactions: hosein me

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
این تعداد کمی از مشخصات سیستم بنده که تا حداکثر سه ماه دیگه جمع میکنم
ram=16gb 1600
cpu=8130 8core
ssd=128
کارت هم در حال حاضر یه دونه 480 AMP دارم در res full hd این بازی رو چک و لغتی میکنم با حداقل 60 fps
البته اگر تا زمان عرضه بازی kepler از nvidia معرفی بشه اولین نفری که تو ایران میگیره خودمم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر