سونی PlayStation London Studio را تعطیل کرد

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,786
نام
alireza
ps london.jpg

استودیوی پلی استیشن لندن شرکت Sony Interactive Entertainment رسما تعطیل شده است. این استودیو فرست پارتی که در سال 2002 تأسیس شد و در لندن، Soho، مستقر بود، روی مجموعه‌ی The Getaway کار کرد و مسئولیت فرنچایز Singstar را بر عهده داشت. همچنین بازی‌های متعددی مانند Wonderbook و PlayStation VR و VR Worlds و Blood & Truth را برای PlayStation's EyeToy توسعه داده است. اخیراً روی یک بازی مبارزه‌ای آنلاین کار می‌کرد که داستان بازی در شهر لندن اتفاق می‌افتاد.

در ماه فوریه، سونی اعلام کرد که قصد دارد استودیو را به عنوان بخشی از کاهش‌های گسترده‌تر تعطیل کند، که باعث می‌شود 900 کارمند یا حدود 8 درصد نیروی کار خود را اخراج کند.

این استودیو در پیام خداحافظی خود گفت: بیش از بیست سال است که استودیو لندن خانه افراد با استعداد و فوق العاده در صنعت بازی بوده است. در حالی که درها را می‌بندیم و همه به سمت ماجراهای جدید می‌رویم، می‌خواستیم از تمام بازیکنان و همکارانی که در طول این سال‌ها از ما حمایت کرده‌اند، صمیمانه تشکر کنیم. ما یک سفر شگفت انگیز داشتیم!

He!n3ger

Gold User
Jan 30, 2011
159
کلا استودیوهای انگلیسی سونی نحسن و یکی یکی بسته میشن.
اگه اشتباه نکنم فکر کنم این سومی باشه.
فایر اسپرایتم داره گرم میکنه که به زودی ملحق شه بهشون :D

===============
از این بنده خدا ها که هیچوقت هیچ بازی ای رو تجربه نکردم ولی واقعا یکی از بهترین لحظات گیمریم لحظه ای بود که تو اون کنفرانس سونی تریلر 8days پخش شد.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,779
نام
mohammad
خبر سه ماه پیش، که بحثاشم قبلا شکل گرفته، نیاز به تاپیک جدید داره؟!
.
.
.
@m.d.makan
این پنجمیشه:D
سونی مثل همین لندن، پلی استیشن لیورپول و منچسترم داشت!که البته بعدا این لیورپول برخی اعضاش رفتن firesprite و برخیشونم xdev شدن!
ولی توی اینا evolution و گوریلا کمبریج حیف شدن! مخصوصا اینکه، الان خوده گوریلا که چسبیده به هورایزن! راحت می تونست ریمیک شوتر های سونی رو بدن بهشون

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,213
نام
محمد امین
=))

ای داد ای فغان وا مصیبت ها خدایا این ظلم تا کی؟ این استودیو مظلوم چه گناهی کرده بود که سونی روزگار اینها به خاک سیاه کشاند؟ آثار فاخر این استودیو همیشه در ذهن ما xbox فن ها باقی می ماند:D چقدر ما به این آثار علاقه مند بودیم اما سونی با قسی القلبی تمام این را از ما گرفت :D
ناموسا اون های که سر بستن تانگو دهن ماکرو سرویس کردن الان کجان؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,919
=))

ای داد ای فغان وا مصیبت ها خدایا این ظلم تا کی؟ این استودیو مظلوم چه گناهی کرده بود که سونی روزگار اینها به خاک سیاه کشاند؟ آثار فاخر این استودیو همیشه در ذهن ما xbox فن ها باقی می ماند:D چقدر ما به این آثار علاقه مند بودیم اما سونی با قسی القلبی تمام این را از ما گرفت :D
بازم خوبه که یه خلاقیتی به خرج دادی :D
من که رفتم تو این تاپیک یه کامنت تو صفحه اول به صورت رندم انتخاب کردم و فقط جای مایکروسافت رو با سونی عوض کردم:>
نمیدونم طبیعی شد یا نه ولی خب نهایت تلاشم رو کردم که خودم رو خیلی ناراحت جلوه بدم))

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,122
نام
آریا
=))

سه ماه پیش، مراسم ترحیم توی این تاپیک برگزار شد و ملت حلواش رو خوردن! :D

سونی 900 نفر از نیروی کار پلی استیشن را اخراج کرد!

در مجموع تعطیلی هر استودیویی ناراحت‌کننده هست، ولی طبیعیه که واکنش‌ها نسبت به استودیو لندن با استودیوهای تانگو و آرکین آستین متفاوت باشه.
تانگو همین یک سال پیش، یکی از بهترین بازی‌های ایکس باکس یعنی Hi-Fi Rush رو آماده کرده بود و آرکین آستین هم با اینکه توی Redfall گند زد، ولی قبلش Prey رو داشت و خیلی‌ها به آینده استودیو امید داشتن.
ولی الآن اگه از بچه‌های بازیسنتر بپرسیم آخرین اثری که از استودیو لندن تجربه کردن چی بوده، از پاسخ می‌مانن! :D کارنامه استودیو لندن توی ۱۸ سال اخیر (۱۸ ماه نه، ۱۸ سال) فقط شامل بازی‌های رقص و آواز مثل SingStar و Everybody Dance می‌شد، در کنار Home و بازی‌های واقعیت مجازی/افزوده. یعنی خیلی‌ها اصلاً یادشون نبود که همچین استودیویی جزو زیرمجموعه‌های سونی هست و احتمالاً بعد از شنیدن خبر تعطیلی، رفتن سرچ کردن که ببینن چی ساخته بوده.
ولی به هر حال اگه به SingStar و آواز خوندن علاقمند بودی و از شنیدن این خبر ناراحت شدی، من از طرف سونی معذرت‌خواهی می‌کنم! :( :D

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,202
سه ماه پیش، مراسم ترحیم توی این تاپیک برگزار شد و ملت حلواش رو خوردن! :D

سونی 900 نفر از نیروی کار پلی استیشن را اخراج کرد!

در مجموع تعطیلی هر استودیویی ناراحت‌کننده هست، ولی طبیعیه که واکنش‌ها نسبت به استودیو لندن با استودیوهای تانگو و آرکین آستین متفاوت باشه.
تانگو همین یک سال پیش، یکی از بهترین بازی‌های ایکس باکس یعنی Hi-Fi Rush رو آماده کرده بود و آرکین آستین هم با اینکه توی Redfall گند زد، ولی قبلش Prey رو داشت و خیلی‌ها به آینده استودیو امید داشتن.
ولی الآن اگه از بچه‌های بازیسنتر بپرسیم آخرین اثری که از استودیو لندن تجربه کردن چی بوده، از پاسخ می‌مانن! :D کارنامه استودیو لندن توی ۱۸ سال اخیر (۱۸ ماه نه، ۱۸ سال) فقط شامل بازی‌های رقص و آواز مثل SingStar و Everybody Dance می‌شد، در کنار Home و بازی‌های واقعیت مجازی/افزوده. یعنی خیلی‌ها اصلاً یادشون نبود که همچین استودیویی جزو زیرمجموعه‌های سونی هست و احتمالاً بعد از شنیدن خبر تعطیلی، رفتن سرچ کردن که ببینن چی ساخته بوده.
ولی به هر حال اگه به SingStar و آواز خوندن علاقمند بودی و از شنیدن این خبر ناراحت شدی، من از طرف سونی معذرت‌خواهی می‌کنم! :( :D
Japan Studio :-h:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,430
نام
ماکان
Japan Studio :-h:D

تعطیلی استدیو ژآپن تاریک ترین نقطه تاریخ سونیه و لکه این ننگ با هیچ آبی پاک نمیشه. هیچ وقت که توضیح ندادن علتش چی بود، اما جز جنایت هیچ اسم دیگه ای نمیشه روش گذاشت. چه بازیسازهایی رو از دست دادن، چه بازی هایی رو ما از دست دادیم، چه خاطراتی. همین بلادبورن که این همه طرفدار داره ایده سونی ژاپن بود و دادن فرام سافتور جمش کرد. ما فن های ژاپنی باز سونی هیچ وقت نمیبخشیمشون.

کلا تعطیلی استدیو در هر اسکیل و ابعادی خیلی اتفاق بدیه و گیمرها اصولا باید مخالفش باشن. تعطیلی استدیوهای قدیمی و با سابقه، اونم توسط ناشرها و سیستم سرمایه داری به مراتب کثافت تر. اصلا نباید باهاش شوخی کرد یا موافقش بود یا ماله کشید و ... این علیه گیمینگه، یعنی چیزی که اصلا همه ما بخاطر همون اینجا دور هم جمع شدیم میزنیم تو سر کله همدیگه.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,431
نام
سید محمد حسین
این رفتار که واسه بسته شدن استدیوهای کمپانی یه شرکت دیگه واسه درآوردن حرص فن هاش نوشابه وا می کنید خیلی حرکت چیپ ـیه
بابا ملت بیکار شدن. اصن مهم نیست چی میساختن چی نمیساختن
جنایت که نکردن

milad3

کاربر سایت
Apr 12, 2024
122
Blood and Truth از خاص ترین بازیهای vr بود
اینکه تنها استدیو انحصاری که اختصاصی روی vr کار میکرد تعطیلش کردن احتمالا نشونه از برنامه خاکسپاری vr2
eight days و اون نمایش فول اسکریپت که بعنوان گیمپلی جا زدن، هم از یادگاریهای این استدیو بود که در کنار getaway 3 کنسل شدن
در کل تمرکز خاصی روی تم گنگستری داشتن که جاش خالی شده بین کارهای سونی و حتی کل صنعت، شوتر ها یا میرن سمت نظامی یا فانتزی و این گوشه مغفور هست (جز خود gta و payday)

• Like
Reactions: Terova

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,779
نام
mohammad
استدیو ژاپن از نسل هفت دیگه تموم شد!
نوع فعالیتشون دیگه صرفا نقش xdev بود!
واقعیت استدیو ژاپن این بود که اینا محصولشون برا نسل هشت دو نسخه نک بود!!!!!!
بهترین بازی ساخته خودشون گرویتی راش 2 بود که سری اندرریتدی هستن ولی متای اینم 80 بود!

وگرنه لست گاردین رو هم استدیو ژاپن نساخت!همون اول نسل هشت اوئدا از استدیو جدا شد! و تو استدیو خودش لست گاردین رو ساخت!

همون کاری که استدیو ژاپن با فرام یا کوجیما یا سایر استدیو ها می کردن همین الان xdev ژاپن داره انجام میده!

این همه دیمن سولز و BB رو به ژاپن استدیو و تهیه کنندگانش چسبوندن! همون تهیه کننده ها رفتن تیم نینجا! داریم خروجی های تیم نینجا رو می بینیم که اصلا در قواره های فرام نیستن!

مشکل استدیو ژاپن این بود که کلی استعداد رو جذب کرد! ولی اینا باید رقابت می کردن یکیشون چراغ سبز بگیرن! این میشد که ممکن بود یکی ده سالم پروژه مد نظرش حتی در قواره ایندی هم ساخته نشه!
این شد که دونه دونه از استدیو جدا شدن و این استدیو تبدیل به یک استدیو کمکی تو نسل هشت تبدیل شد!
درحالیکه باید برای هر کدوم از اون استعداد ها یک استدیو می زدن!!!(کانسپت جمع کردن کلی استعداد تو یک استدیو که صداشون در نیاد خیلی وقته تاریخ مصرفش گذشته! این چیزا تو نسل پنج نهایت شش جواب بود، که حتی اسم خیلی اعضا رو تو بازی نمی زدن! الان هر اسمی راحت می تونه برا خودش استدیو تاسیس کنه و به سرعتم فاند میشه،!)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر