سونی 2000 شغل را با طرح بازنشتگی پیش از موعد ، در دفتر مرکزی ژاپن حذف خواهد کرد

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
درود ...

120412_japan_sony_660.jpg

اوضاع این روزهای سونی خیلی جالب به نظر نمیرسد ...
سونی دیروز ( جمعه ) توضیحاتی بیشتری را از طرح خود در مورد حذف 10000 فرصت شغلی اعلام کرده ولی قسمتی که برای ما مهمتر بود اینکه این شرکت قصد دارد 20 درصد
از کارمندان دفتر مرکزی و کارخانه خود را در جیفو ژاپن که به نوعی شامل 2000 شغل میشود ، از طریق طرح بازنشستگی پیش از موعد ، تعدیل کند و این پروسه تا 31 مارس سال
2013 انجام میپذیرد ... با کم شدن 20 درصدی کارکنان طبق مطالب سایت منبع دفتر مرکزی کارخانه ی سازنده ی Playstation بیشترین آسیب را از این طرح خواهد دید ... البته
سونی ،خود معتقد است که اجرای کامل این استراتژی ( حذف 10000 شغل ) باعث صرفه جویی سالانه حدود 30 میلیارد ین یا به عبارتی معادل 378 میلیون دلار خواهد شد که از
سال بعد و از اول ماه آوریل 2013 آغاز میشود ... همچنین این شرکت اعلام کرده که قصد دارد کارخانه Minokamo خود را که دوربین و لنزهای تلفن همراه تولید میکرد را ببندد ...
در Minokamo حدود 840 نفر فعالیت میکردند که برخی از آنها قراره به بخشهای دیگر منتقل بشن ، اما نه همه ی آنها !

از اعلام سونی در اوایل سال 2012 مبنی بر اخراج 10000 نفر از کارمندان خود در سراسر جهان تا اعلامیه سونی در ماه آگوست که حاکی از این بود که این شرکت درQ1 2012
حدود 312 میلیون دلار ضرر کرده که از این مقدار 45 میلیون دلار آن مربوط به بخش بازی و سرگرمی شرکت سونی بود و تا بسته شدن استودیو Liverpool در بریتانیا و همچنین
بسته شدن استودیو BigBig و البته بسته شدن کمپانی Zipper Interactive و .... همه حاکی از اینست که سونی در سخت ترین دوران خود قرار دارد ... لازم به ذکر است آقای
Kazuo Hirai که از آوریل سال 2012 سمت مدیر کلی سونی رو در دست گرفت وعده داده بود که با تغییراتی در بخش الکترونیک ، این کمپانی رو احیا کند ، ولی از زمان آغاز به
کار ایشان تا به کنون ، ارزش سهام شرکت سونی نزدیک به 42 درصد کاهش داشته است ...

حال اینکه بیشتر گیمران ، بهترین دوران خود را با کنسولهای این شرکت سپری کرده و میکنند ، آیا این موضوع میتواند بر آینده ی محصولات سرگرمی این شرکت ضربه وارد کند ؟

موفق باشید ... منبع : joystiq ----VG247

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
یعنی چی این جوری نیست !
وقتی شرکتی کاهش درامد داشته باشه در نتیجه رشد نداره ... تو اخبار شنیدین وقتی میگن میزان تولید ناخالص داخلی فلان کشور رسید به 3% یعنی درامد اون کشور کاهش داشته در نتیجه در رشد دچار کاهش میشه !
واضحه کاملا !
وقتی میگن میکروسافت ضرر داره میده یعنی انکه نسبت به درامد مورد انتظار درامد کمتری عایدش شده ! به این میگن ضرر نه ورشکستگی
در مورد اون دوست عزیز مون که گفت سود بعد از کسر از مالیات و دیگر هزینه ها میشه درامد ... (تو آمریکا،ایران و. ... این طوری محاسبه میکنن)

خُب این قضیه یعنی ضرر !
وقتی 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری بکنی و براش برنامه ریزی کنی که برای مثال سالانه 150 میلیون دلار درامد کسب کنی بشه 149 شما ضرر دادی ...در ضمن نمیگن سود کاهش داشته میگن کاهش درامد ..

نه ! ضرر این نیست. اینی که شما میگی کاهش سود و supply هست. ضرر ( معنای سادش) یعنی سود که نکردی هیچ، آخر سال مالی، پول هم از دست دادی. این ربطی به اینکه سود اومده پایین یا فروش بیاد پایین نداره.
کاهش اتفاقا کاملا یه چیزه واضحه و ضرر

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
ین دوران خواهد گذشت سونی مثل قبل ادامه خواهد داد
نمدونم چند هفته پیش بود یک جا خوندم سونی کیکی رو باری کارمندها سونی انگلیس سفارش داده اونم بخاط فروش خوب ps3 در انگلیس
سونی داری کنسول خانگی خودش تو سال 2012 بیشتر همه کنسول ها فروخت فبل از عرضه سوپر اسلیم حالا هم که سوپر اسلیم عرضه شد بیشتر هم شد تا با بازی هاش هم بیشتر میشه من کاری به ویتا تدارم اما میگم هیچ وقت سونی نمخئاذ سودش رو تو بخش گیمش از دست میده
سونی شرکت کوچکی نیست درست ضرر داره میبنه چون وضع اقتصادی جهان هم خوب نیست ولی تازه سونی پارسال 3 ملیارد ضرر دید اون هم بیشترش برای سونامی ژاپن بود بخاطر هم داره تعدیل نیرو انجام میده تا چند سال اینده سونی عظمت خور رو بدست میاره

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
چرا اتفاقا sony pictures رو به خوبی می شناسم
من دارم در بحث بازار و وسایل میگم نه صنایع دیگه
خود من از 7 سالگی توی بازار های کالاهای صوتی و تصویری فعالیت داشتم
قدیم به هر کسی میگفتی جنس چی بگیرم میگفت سونی چه در داخل چه در خارج از کشور چون میزان موفقیت ها یا همون واکمن سونی زبان زد بود
اما با مرور زمان شما می بینید که دیگه اون حرفها نیست
بحث واکمن هم پیش نکشید که کلا غلطه
دلیل نمیشه یک شرکت 20 سال پیش جنس خوب میزده الان هم برتر باشه
به طور مثال نوکیا رو ببینید یک زمانی در صدر فروش گوشی های همراه و سیستم عامل بسیار فراگیر بود . میگفتی گوشی میگفتن فقط نوکیا
اما الان شرکت هایی مثل اپل و سامسونگ صدر جدول رو گرفتن و نوکیا رو به زیر کشیدن
به نظرم سونی هم داره به سرنوشت نوکیا دچار میشه ( نه در همه ی قسمت ها) ولی اینو بدونید دیگه اون سونی ، سونی قبل نیست
واكمن اينه:
Sony-Walkman-1980s.jpg

ipod اين:
B001FA1NZK-1.jpg

فرقشون مثل ماشين حساب و كامپيوتر يا راديو و تلويزيونه. يه چيزی بگيد بگنجه خواهشا.
تو بازار وسايل ديگه هم هنوز عاليه.
تو همين ايران من هر كس رو ديدم خواست تلويزيونی چيزی بخره می گه فقط سونی چون كيفيتش عاليه.
حالا اينكه محصولات سامسونگ يا مثلا ال جی بخاطر ارزونتر بودن يا داشتن نمايندگی تو ايران بيشتر طالب دارن بحثش جداست. من هر كس رو ديدم سونی رو ترجيح می داده.
خدایی اسم مرده برند سونی می رزه به ال جی يا سامسونگ...كافيه طول عمر و كيفيت رو مقايسه كنيد. انصافا كدوم بهتره؟

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
ین دوران خواهد گذشت سونی مثل قبل ادامه خواهد داد
نمدونم چند هفته پیش بود یک جا خوندم سونی کیکی رو باری کارمندها سونی انگلیس سفارش داده اونم بخاط فروش خوب ps3 در انگلیس
سونی داری کنسول خانگی خودش تو سال 2012 بیشتر همه کنسول ها فروخت فبل از عرضه سوپر اسلیم حالا هم که سوپر اسلیم عرضه شد بیشتر هم شد تا با بازی هاش هم بیشتر میشه من کاری به ویتا تدارم اما میگم هیچ وقت سونی نمخئاذ سودش رو تو بخش گیمش از دست میده
سونی شرکت کوچکی نیست درست ضرر داره میبنه چون وضع اقتصادی جهان هم خوب نیست ولی تازه سونی پارسال 3 ملیارد ضرر دید اون هم بیشترش برای سونامی ژاپن بود بخاطر هم داره تعدیل نیرو انجام میده تا چند سال اینده سونی عظمت خور رو بدست میاره
سونی از روزی که ps3 رو عرضه کرد مرتب داره ضرر میده. چیزی که خودشون میگن. Vita ام شد "نفرین روی نفرین". بعد این ps3 که میفرماید از بقیه کنسولها بیشتر فروخته تو 12 منبعش دوستاتون هستن دیگه انشالله؟

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
واكمن اينه:

ipod اين:

فرقشون مثل ماشين حساب و كامپيوتر يا راديو و تلويزيونه. يه چيزی بگيد بگنجه خواهشا.
تو بازار وسايل ديگه هم هنوز عاليه.
تو همين ايران من هر كس رو ديدم خواست تلويزيونی چيزی بخره می گه فقط سونی چون كيفيتش عاليه.
حالا اينكه محصولات سامسونگ يا مثلا ال جی بخاطر ارزونتر بودن يا داشتن نمايندگی تو ايران بيشتر طالب دارن بحثش جداست. من هر كس رو ديدم سونی رو ترجيح می داده.
خدایی اسم مرده برند سونی می رزه به ال جی يا سامسونگ...كافيه طول عمر و كيفيت رو مقايسه كنيد. انصافا كدوم بهتره؟
ا؟اونوقت اینا چی هستن؟
Sony-Walkman-MP3-PlayerNW-E005-01.jpg
sony-walkman-nwx-x1000-1.jpg
حرفتو قبول دارم و سونی از نظر من بهترینه ولی سونی دیگه سونی قدیم نیست که تک باشه مثلا ps1 که انتهای امکانات جدید و انقلابی بود (سه بعدی بودن,سی دی اجرا کردن و....) با ps3 مقایسه کن که move رو از روی wii کپی برداشتند!

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
ا؟اونوقت اینا چی هستن؟
حرفتو قبول دارم و سونی از نظر من بهترینه ولی سونی دیگه سونی قدیم نیست که تک باشه مثلا ps1 که انتهای امکانات جدید و انقلابی بود (سه بعدی بودن,سی دی اجرا کردن و....) با ps3 مقایسه کن که move رو از روی wii کپی برداشتند!
اصل واكمن همون بود كه گفتم، تو اواخر هم ipod سری اول (نانو فكر كنم) هنوز چندان جا نيوفتاده بود كه فرقی باشه، بعد نانو كلا جوری تغيير كرد كه نمی شد با واكمن منقرض شده (حتی همين آخرين مدل كه عكسش رو گذاشتین) مقايسه كرد!
می دونيد كه ipod از بعد سری اول با اپ استور و كلی سرويس و چيزایی اومد كه كوچكترين شباهتی حتی به اون ورژن آخر به اصطلاح واكمن نداشت!
بازار واكمن اصلی تو همون دهه 80 بود، با رسيدن اواخر دهه 90 كه فرمت ديجيتال اومد ديگه علنی از بين رفته بود چون انواع و اقسام ام پی 3 پلير اومده بود. كاملا معقوله كه عمر اين محصول صرفا تو دوران كاست بوده و نه بعدش كه ديجيتال اومد و كلا ديوايزهای پخش موزيك عوض شدند.
موو ربطی به كليت شركت سونی نداره، كما اينكه همون PS1 سی دی رو از SNES وام گرفته بود و سه بعدی هم قبلش بود، همونطور كه گفتم سونی هنوزم كيفيت قديم رو حفظ كرده و الانم هيچ مشكل مالی خاصی نداره.

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
ا؟اونوقت اینا چی هستن؟

اینا جارو برقی ان

نویسنده MSN هم که به اینا می گه Sony Walkman شعورش نمی رسه

بعضی ها خودشونو می زنن به اون راه ، حالا چه شما بگی چه خود مدیر سونی فرقی نداره

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اصل واكمن همون بود كه گفتم، تو اواخر هم ipod سری اول (نانو فكر كنم) هنوز چندان جا نيوفتاده بود كه فرقی باشه، بعد نانو كلا جوری تغيير كرد كه نمی شد با واكمن منقرض شده (حتی همين آخرين مدل كه عكسش رو گذاشتین) مقايسه كرد!
می دونيد كه ipod از بعد سری اول با اپ استور و كلی سرويس و چيزایی اومد كه كوچكترين شباهتی حتی به اون ورژن آخر به اصطلاح واكمن نداشت!
بازار واكمن اصلی تو همون دهه 80 بود، با رسيدن اواخر دهه 90 كه فرمت ديجيتال اومد ديگه علنی از بين رفته بود چون انواع و اقسام ام پی 3 پلير اومده بود. كاملا معقوله كه عمر اين محصول صرفا تو دوران كاست بوده و نه بعدش كه ديجيتال اومد و كلا ديوايزهای پخش موزيك عوض شدند.
موو ربطی به كليت شركت سونی نداره، كما اينكه همون PS1 سی دی رو از SNES وام گرفته بود و سه بعدی هم قبلش بود،
یعنی واکمن نمیتونست که بهتر از آیپاد باشه؟اینکه شرکت رقیب تونسته جلو بزنه معنیش این نیست که واکمن عمرش ده سال بوده(در ضمن واکمن یک ایده ی فوق العاده هست که آیپاد هم هنوز روی اون ایده استواره)!
قرار نیست که سونی چیزی اختراع کنه خود اپل هم میگن که ما چیزی جدیدی اختراع نمیکنیم بلکه فناوری های موجود رو ارتقا میدیم (مثلا تاچ اسکرین قبل از اپل هم بود);من نگفتم سونی CD بازی رو اختراع کرد یا سه بعدی رو بلکه میگم که گسترشش رو مدیون سونی بود!
همونطور كه گفتم سونی هنوزم كيفيت قديم رو حفظ كرده و الانم هيچ مشكل مالی خاصی نداره.
کیفیت رو حفظ کرده ولی ایده هارو نه!چرا سونی بعد از ماکروسافت و نینتندو قرار گرفته؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
کیفیت رو حفظ کرده ولی ایده هارو نه!چرا سونی بعد از ماکروسافت و نینتندو قرار گرفته؟
جدای از بحث کافیه همین نینتندو رو نگاه کنید که 2 نسل پشت سر هم جاشو به سونی که تازه شروع کرده بود کنسول سازیشو داده بود و امسال دوباره به صدر برگشته و این خیلی طبیعی هست...مطمئنا هیچ شرکتی برای ابد نمیتونه سر دمداره یک چیز باشه و بلاخره یک روزی یک شرکت دیگه جاشو میگیه...
درباره ضرر و اینا هم وقتی شرکتی ضرر میکنه در یک فصل مالی یعنی خرج اون شرکت اعم از حقوق کارمندان و مالیات و هزینهای جانبی و تحقیق و توسعه و بازاریابی ...بیشتر از فروش محصولات اون شرکت بوده در نتیجه درآمدی نداشته هیچ مقداری هم ضرر کرده!اما دلیل نمیشه که ورشکست بشه اون شرکت چون تمام شرکت های بزرگ دنیا یک سرمایه نقدی دارند همیشه و خیلی کارا میکنند باهاش مثل خرید شرکت های دیگه یا پتنت ها و... از همین سرمایه هم اون ضرر ها پرداخت میشه...
الان نوکیا اون همه سال سلطان بی چون چرای موبایل دنیا 10 فصل مالی پشت سر هم هست که داره ضرر میده!اما با همون سرمایه ها (هر چند هر روز خبر میاد اخراج و بستن بخش های دیگه برای تعدیل مخارج)داره اون ضرر ها رو جبران میکنه و باز هم پول دار(هر چند بخواد همینطوری ضرر بده با توجه به پولی که براش مونده نهایتا یک سال و نیم دیگه دووم میاره!)وقتی اون پول تموم میشه شرکت های خیلی قدیمی و پسابقه رو به راهکار های دیگه برای کسب درآمد میکنند مثل فروش پتنت هایی که در اون همه سال جمع آوری کردن و...
مثال بارزش شرکت کداک بود که سلطان بی چون و چرای فیلم و آنالوک و دوربین در دنیا بود اما پارسال ورشکست شد!!یعنی بالاتر از کداک که تو دوران خودش از اپل کنونی هم غول تر بوده نداریم اما این شد آخرش به خاطر یک سری مسائل(ورود دوربین ها به دنیای دیجیتال و جا موندن کداک از غافله بازی)نکته جالب اینه که فوجی فیلم هم اون موقع رقیب این شرکت بوده که بیشتر در ژاپن فعالیت داشته ولی توسنته خودش رو با شرایط وفق بده و هنوزم هست و جزو شرکت های معتبر عکاسی و... هست (جالب اینجاست این شرکتم گریبانگیر عوض شدن ساختار دوربین های آنالوگ به دیجیتال شد اما هم زودتر دست به کار شد هم بخش های دیگه ای بوجود آورد مثلا چون بخش تولید آنالوگ و حلقه های فیلمش دیگه بدرد نمیخورد ازشون در زمینه آرایشی استفاده کرد(به دلیل شباهت های مواد شیمیایی در صنعت عکاسی و ساختار پوست انسان) و الان دارای چند شرکت ارایشی هست و عملا اون بخش رو باز هم سود ده نگه داشت)
الان مایکروسافت که فصل پیش برای اولین بار در تاریخ خودش ضرر مالی داشت بیشتر از یک قرن دیگه باز هم همینطور مثل دفعه پیش ضرر بده هیچ وقت ورشکست نمیشه چون سرمایه نقدی خیلی زیادی داره...
سونی در خیلی زمینه ها فعال هست به جز قسمت فیلم سازیش که درآمد خوبی داره بخش موسیقی این شرکت هم سود ده هستو از همه سودده تر هم بخش بیمه این شرکت هست که در ژاپن فعالیت میکنه بخش دوربینش هم که نیاز به تعریف نداره و عملا الان همه کاره حسگر در عرصه موبیال و حتی عکاسی حرفه ای هست...حتی جدیدا در بخش DSLR ها هم خودشو به کنون و نیکون(که سنسور های نیکون هم خوده سونی براش میسازه!)نزدیک کرده و در بخش کامپکت هم اول هست از لحاظ فروش(به نقل از بلومبرگ)...دوربین های فیلم برداری در قسمت سینمایی که خیلی اوضاع خوبی دارند و بیشتر فیلم ها با دوربین های این شرکت ساخته میشه و بخش آماتور هم این روز ها در حال توسعه هستش...بخش تلوزیون این شرکت ضرر میده و هیرایی داره هر روز کوچک ترش میکنه به خاطر اینکه اولین چیزا رو سونی در بخش تحقیق توسعش پیاده میکنه اما در اجرای اقتصادیش و تولید انبوهش این چند وقت دچار مشکل شده مثلا اولین TV Oled رو سونی ساخت که 11 اینچ بود و بیشتر از 5000 دلار قیمت داشت اما سامسونگ و ال جی زودتر شروع به تولید انبوهش کردن یا اولین TV 4K هم سونی ساخته و...
جدیدا هم دنبال بازار های دیگه هست مثلا داره سرمایه گذاری عظیمی در بخش پزشکی میکنه چون تجهیزات پزشکی روز به روز در حال دیجیتالی شدن هست و میتونه از داشته هاش (چه صنعت تلویزیون چه بخش سنسور های دوربین) استفاده کنه و در این راستا 70% سهام کمپانی الیمپیوس رو هم خریداری کرده(چون این شرکت به جز بخش دوربین ها یک شرکت موفق در عرصه پزشکی هم هست)...در بخش موبایل هم خیلی اوضاعش از زمان خریدن سهام اریکسون خیلی بهتر شده و همین چند ماه پیش خبر اینکه در اروپا بعد از سامسونگ و اپل بیشترین فروش رو در اسمارتفون ها داره و بالاتر از نوکیا و بقیه هست زده شد...
بخش سرگرمیش هم انگار اوضاع سودهی نداره و برای همین بود که تو انگلیس چند تا شرکتشو بست ...
تو بخش لپتاپ هم سونی تازه الان خیلی اوضاعش بهتره چون وقتی شروع به تولید بخش Vaio کرد خیلی کوچیک تر و کم فروش تر از الان بود و این بخش هر چند جزو Top 5 دنیا نیست اما بخش خوبیه برای این شرکت....
متاسفانه به جز سیل که در ژاپن بیشترین ضرر رو به سونی و بعد بقیه شرکت های ژاپنی زد بالا رفتن ارزش ین دربرابر دلار باعث شده سود بیرون از خاک ژاپن برای این شرکت ها خیلی کمتر بشه و مشکل ساز شده...چیزی که الان همه شرکت های ژاپنی رو درگیر کرده اینه که نتونستن مثل آمریکایی ها و کره ای ها بخش سخت افزار رو با نرم افزار مچ کنن و هنوز در سخت افزار موندن هر چند که در این بخش هنوزم بهترینن...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر