سونی: نظری درمورد Agent، Last Guardian و Versus نداریم

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
qt29d49nmf4dl1htupl.jpg

آیا E3 سال 2008 نمایش لوگو بازی Agent ساخته Rockstar را به یاد دارید؟ که انحصاری PS3 ذکر شده بود. یا نمایش Fantasy Versus XIII توسط Square Enix در E3 سال 2005، و نمایش The Last Guardian توسط Team ICO.
چندی پیش یکی از کارکنان سونی گفته بود The Last Guardian برای PS4 درنظرگرفته شده است بخاطر این بازی تاخیر خورده و هم در حال توسعه است. Fumito Ueda نیز گفته بود این بازی همچنان در حال توسعه هست. ولی کنسول مقصد بازی مشخص نشده است.

Square Enix روز پنجشنبه در نشست سونی از موتور نسل بعد Final Fantasy نمایشی داشت و قول داد که در نمایشگاه E3 از یک Final Fantasy رونمایی رسمی کند.

رئیس استدیو‌های سونی Shuhei Yoshida در پاسخ به سوال:
آیا The Last Guardian برای PS3 عرضه خواهد شد یا خیر؟
او پاسخ داد:
با عرض پوزش،من آمادگی این را ندارم که فعلا درمورد این بازی صحبتی انجام بدهم. چرا که ما به قول خود عمل نکردیم، بخاطر همین موضوع زمانی مناسبی دیگری درمورد The Last Guardian صحبت خواهیم کرد.

بازی‌های Agent از شرکت Rockstar و بازی Final Fantasy Versus کمپانی Square Enix در چه وضعیتی قرار دارند؟
Shuhei Yoshida افزود:
من شخصی نیستم که شما باید این سوال را از آن بپرسید. سوال شما را باید شخص دیگری پاسخ دهد من را اشتباه گرفته‌اید. من در موقعیتی قرار ندارم که بتوانم در مورد این مسائل اظهار نظر بکنم.

Agent، Fantasy Versus XIII و The Last Guardian عناوین انحصاری PS3 هستند که بعد از نمایش خود دیگر خبری از عرضه این 3 بازی نشده است، همواره شایعاتی را داشته‌اند.

منبع

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
منظورم اینا نبود کلی و در مورد بازی هایی که باید عرضه میکرد، نکرده گفتم

یعنی چی؟

تو میگی یوشیدا باید بدونه versus کی قراره منتشر بشه چون "خوب پس کی باید از این مسایل مطلع باشه ! بقال سرکوچه که نباید بدونه، اصولا ناشر باید بدونه...". پس یعنی سونی ناشر Versus یا Agent هست که باید یوشیدا در مورد تاریخ انتشار یا معرفی بازی خبر داشته باشه دیگه. کلی گفتم یعنی چی؟

وگرنه که اتفاقا طبق حرف خودت فقط ناشر باید از این قضایا مطلع باشه. پس یعنی یوشیدا این وسط به اندازه همون بقال سرکوچتون هیچکارس.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
از کی تاحالا Sony ناشر بازی های SE و R* شده؟

برعکس تصورات شما ناشرهای بزرگ هیچ وقت نمیان با صاحبان کنسول مشورت کنن و بهشون توضیح بدن که فلانی ما فلان تاریخ فلان بازی رو میخوایم منتشر کنیم! به سونی اصلا ربطی نداره. SE خودش برنامه ریزی داره و برای مشخص هست که مثلا Versus رو چه سالی و برای چه کنسولی منتشر کنه. هیچ ناشری هم در مورد برنامه های آیندش با سونی یا مایکروسافت بده بستون اطلاعاتی نداره. یوشیدا که هیچی، توی SE هم جز وادا، هاشیموتو و کیتاسه و خود نومورا کسی نمیدونه SE میخواد versus رو کی منتشر کنه یا پروژه تبلیغاتیش رو آغاز کنه!! Agent هم که کامل سرکاری هست.
معلومه Acti نمیاد به مایکروسافت بگه COD اش رو کی عرضه میکنه.
ولی وقتی یک قراردادی بین دوتا شرکت امضا شده و قاعدتن برای انحصاری بودن پولی رد و بدل شده، این R* یا SE باید به سونی بابت بازیشون جوابگو باشند، سونی همین طوری پول بی زبون رو میده دست اینا میگه برید عزیزان هر وقت عشقتون کشید بیاید به من بگین چه کردین؟ :D؟

همون حرفی که قبلا زدم اون Agent یه پروژه ای بود که سر L.A Noire که از انحصاری در اومد R* میخواست بده به سونی که بعدا با DLC های GTA IV جبرانش کرد و ماجراش تموم شد رفت.
Versus هم یه بلوف خوشگل بود اول نسل از Sony و SE برای جذب مخاطب بعد هم SE سیاستش رو عوض کرد و رو آورد به مولتی بودن . . .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
ولی وقتی یک قراردادی بین دوتا شرکت امضا شده و قاعدتن برای انحصاری بودن پولی رد و بدل شده، این R* یا SE باید به سونی بابت بازیشون جوابگو باشند، سونی همین طوری پول بی زبون رو میده دست اینا میگه برید عزیزان هر وقت عشقتون کشید بیاید به من بگین چه کردین؟ :biggrin1:؟

میثم اینارو از کجا میاری؟ تو از کجا میدونی قرار دادی بین دو شرکت برای انحصاری بودن بازی منعقد شده؟ یا مسخره ترین حرفی که تو عمرم شنیدم اینه که سونی به SE پول داده تا براش versus بسازه و الان باید SE جوابگو باشه! SE خودش پروژه هاش رو استارت میزنه. برمبنی سیاست هاش تصمیم میگره برای چه کنسولی و چه ریجنی منتشر بشه. نه SE و نه هیچ ناشر دیگه ای برای انحصاری منتشر کردن بازیشون از صاحبان کنسول پول نمیگیرن! مگه اینکه مثل GeoW ناشر خود مایکروسافت باشه و هزینه های ساخت روتامین کنه یا مثل MGS4 خود سونی بیاد بخشی از هزینه های ساخت انجین رو تقبل کنه! نوک سوزنی به سونی ربط نداره که SE داره با Versus چیکار میکنه. حالا هی بشین تا صبح داستان بباف.

Versus هم یه بلوف خوشگل بود اول نسل از Sony و SE برای جذب مخاطب بعد هم SE سیاستش رو عوض کرد و رو آورد به مولتی بودن . . .

مثل اینکه تو خودت یکی از کارمندهای SE هستی که این همه اطلاعات مخفیانه در مورد پروژه هاشون داری! از خودت حرف در نیار. Versus پروژه ای بود که بدلیل سیاست های SE اولویتش عقب افتاد. دلیل اینکه این همه هم سرش داستان درامد حماقت خود SE بخاطر معرفی خیلی زودهنگامش بود. SE بخاطر شرایط این نسل و هزینه بازی ساختن در ابعاد FFXIII تصمیم گرفت بجای ساختن بازی هایی که از بیخ جدید هستن و هزینه های کلان برای تبلیغاتشون از محبوبیت XIII استفاده کنه و مارو بست به اشغال هایی مثل XIII-2 یا همین LR. برای همین هم نسخه PS3 این XIV و هم Versus از اولویت خارج شدن. اما بارها صراحتا اعلام شده که درحال ساخت هستن و اینطور که بوش میاد به نسل بعد منتقل شدن.

حالا اینکه وقتی خود وادا رییس SE و کیتاسه تهیه کننده FF میگن Versus داره با تمام توان ساخته میشه اما تو میگی بلوف هست و مسخره تر از همه ربطش میدی به سونی و میگی بلوف مشترک سونی و SE (جدا سوپر لول!) از ان شاهکارهایی هست که ما چند وقت یکبار شاهدش هستیم!

در کل لول!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
فك نكنم agent كنسل بشه اصلا چون قرار بود راك استار يه بازي ديگه واسه سوني بصورت انحصار بسازه بعد به دليل خرج زيادش مولتيش كرد ولي قول داد agent رو بصورت انحصار بسازه

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
تا اونجایی که من خبر داشتم مثل اینکه راکستار , 20 میلیون به سونی بدهکار بود بابت پولی که سونی سر انحصار بودن GTA IV‏ بهشون داده بوده
البته مطمئن نیستم

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
میثم اینارو از کجا میاری؟ تو از کجا میدونی قرار دادی بین دو شرکت برای انحصاری بودن بازی منعقد شده؟ یا مسخره ترین حرفی که تو عمرم شنیدم اینه که سونی به SE پول داده تا براش versus بسازه و الان باید SE جوابگو باشه! SE خودش پروژه هاش رو استارت میزنه. برمبنی سیاست هاش تصمیم میگره برای چه کنسولی و چه ریجنی منتشر بشه. نه SE و نه هیچ ناشر دیگه ای برای انحصاری منتشر کردن بازیشون از صاحبان کنسول پول نمیگیرن! مگه اینکه مثل GeoW ناشر خود مایکروسافت باشه و هزینه های ساخت روتامین کنه یا مثل MGS4 خود سونی بیاد بخشی از هزینه های ساخت انجین رو تقبل کنه! نوک سوزنی به سونی ربط نداره که SE داره با Versus چیکار میکنه. حالا هی بشین تا صبح داستان بباف.

مثل اینکه تو خودت یکی از کارمندهای SE هستی که این همه اطلاعات مخفیانه در مورد پروژه هاشون داری! از خودت حرف در نیار. Versus پروژه ای بود که بدلیل سیاست های SE اولویتش عقب افتاد. دلیل اینکه این همه هم سرش داستان درامد حماقت خود SE بخاطر معرفی خیلی زودهنگامش بود. SE بخاطر شرایط این نسل و هزینه بازی ساختن در ابعاد FFXIII تصمیم گرفت بجای ساختن بازی هایی که از بیخ جدید هستن و هزینه های کلان برای تبلیغاتشون از محبوبیت XIII استفاده کنه و مارو بست به اشغال هایی مثل XIII-2 یا همین LR. برای همین هم نسخه PS3 این XIV و هم Versus از اولویت خارج شدن. اما بارها صراحتا اعلام شده که درحال ساخت هستن و اینطور که بوش میاد به نسل بعد منتقل شدن.

حالا اینکه وقتی خود وادا رییس SE و کیتاسه تهیه کننده FF میگن Versus داره با تمام توان ساخته میشه اما تو میگی بلوف هست و مسخره تر از همه ربطش میدی به سونی و میگی بلوف مشترک سونی و SE (جدا سوپر لول!) از ان شاهکارهایی هست که ما چند وقت یکبار شاهدش هستیم!

در کل لول!
اینقدر لول، لول تحویل من نده . . .
SE که تا الان تمام بازی هاشو از انحصار در آورده حتا لید پلتفورمشم عوض کرده چرا باید Versus رو انحصاری نگه داره؟ سیاست های کاریشه؟ بازی ای که اکشن تر شده و مطمئنن فروش بهتری روی 360 خواهد داشت تا یه JRPG که اکثر طرفداراش به ژاپن خطم میشن و PS3 ؟ ( FFXIII ).
بحث اینه اون وسط یک اتفاقی میوفته که یک شرکت خارج از سونی میاد برای این کمپانی بازی انحصاری میسازه. مگر بیکار باشه . . .

با تمام قوا دارن میسازن هر سال دارن یه FF XIII جدید معرفی می کنند ولی هنوز که هنوزه یک گیم پلی 5 دقیقه ای که سرش به تنش بی ارزه ما از Versus ندیدیم.
تو این سایت تو خیلی به این بازی امید داری و هر روز میگی این بازی داره ساخته میشه ولی من که دلیلی نمیبینم بگم این عنوان واقعا تو این نسل که هیچی، نسل بعد هم عرضه بشه . . .
مگر دیگه خیلی SE خواسته لاپوشونی کنه که عمرن، نهایت هم عرضه بشه فکر نکنم چیزی بشه که قولشو دادن . . .

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
این سه تا عنوان تنها خاصیتی که داشتن این بود که سونی فن ها یک نسل بکوبن تو سر 360 فن ها که ما هم کلی عنوان انحصاری داریم..!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
Miesam

یدونه لول کافیته چون خودتم نمیدونی داری چی میگی و فقط برای خودت میبافی میری جلو. اولش میگی سونی به SE پول داده تا versus انحصاریش باشه و برای همین SE باید به رییس استدیوهای سونی گذارش بده (این یه مورد شاهکارت بود). الان داری میگی چرا اصلا وقتی SE همه بازی هاش مولتی شده Versus رو انحصاری نگه داره!:D خصوصا این یه قسمت که من عاشقش شدم:

بازی ای که اکشن تر شده و مطمئنن فروش بهتری روی 360 خواهد داشت

ببینم تو همونی نیستی که میگفتی FFXIII-2 سیصد و شستیلیزه شده و چون مطابق با سلیقه 360 فن ها شده رو این کنسول بیشتر میفروشه؟ میدونی XIII-2 رو 360 چقدر فروخت؟ تو خواب هم یه بازی با اسم FF رو 360 نمیتونه حتی نصف PS بفروشه.

میثم بحث با تو بیفایده هست چون خودتم نمیدونی چی داری میگی. بیشتر داری حرصت رو خالی میکنی.

ولی من که دلیلی نمیبینم بگم این عنوان واقعا تو این نسل که هیچی، نسل بعد هم عرضه بشه . . .

خوب بخاطر این هست که تو از کیتاسه، تهیه کننده FF، که میگه تیم اصلی FF و تیم نومورا با تمام توان دارن روی Versus کار میکنن بیشتر سر در میاری. احتمالا وادا مساول محرمانه شرکت رو با تو درمیون و میزاره و versus هم کنسل شده اما فقط به تو گفته و بقیه خبر ندارن!:D

میثم تا صبح بشین بحث رو عوض کن، به در و دیوار بکوی و هرچی دوست داری بگو، ذره ای از مزخرف بودن حرفی که زدی کم نمیشه! سونی به SE پول داده تا versus انحصاری باشه (کی گفته انحصاریه؟) و بخاطر همین SE باید به رییس استدیوهای سونی گذارش بده و بگو کی بازی رو میخواد نمایش بده. من با یه پاپ کورن نشستم اینجا پشت مانیتور، میخوام اسکارو ببینم قشنگ تا صبح بیکارم هستم، آماده ام که به کامنت های فلسفی تو حسابی بخندم. خواهشا اگه زحمتی نیست یه لیست از کسایی که در مورد زمان انتشار بازی هاشون به یوشیدا گذارش میدن بزار اینجا بره رو اطلاعاتمون!:D

پ.ن: مصاحبه گره عجب اشگلی بوده، چرا از یوشیدا نپرسید MGS:GZ کی منتشر میشه!:D کوجیما که دیگه احتمالا شخصا گذارش رد میکنه!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر