خبر رسمی سونی می‌خواهد حاشیه سود پلی‌استیشن را با عرضه عناوین انحصاری بر روی رایانه‌های شخصی بهبود بخشد

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
helldivers22.jpg

آقای هیروکی توتوکی، رئیس سونی و رئیس پلی‌استیشن، می‌خواهد این شرکت در رابطه با بهبود حاشیه سود بخش بازی‌اش تهاجمی باشد، که به گفته او می‌توان تا حدی با تمرکز بیشتر با عرضه کردن بازی‌های فرست پارتی برای رایانه شخصی به آن دست یافت.

در طی یک جلسه پرسش و پاسخ از توتوکی پرسیده شد که چرا بخش بازی شاهد افزایش درآمد ناخالص است، اما نه در سود، و آیا طرح‌هایی برای بهبود این وضعیت برنامه‌ریزی شده است یا خیر. توتوکی پاسخ داد که دو عامل اصلی وجود دارد که او می‌خواهد روی آن تمرکز کند: سخت‌افزار و بازی‌های فرست پارتی.

در مورد سخت افزار، وی خاطرنشان کرد که به دلیل افزایش قیمت قطعات، کاهش هزینه در این چرخه کنسول نسبت به نسل‌های قبلی واقعاً دشوار است و اشاره کرد که قیمت کنسول‌ها کاهش نمی یابد.

سپس توتوکی به موضوع بازی‌های فرست پارتی پرداخت و روشن کرد که احساس می‌کند انتشار آن‌ها به صورت چند پلتفرمی (که ظاهراً به معنای رایانه شخصی است) همچنان راه‌گشاست. او توضیح داد: در گذشته، ما می‌خواستیم کنسول‌ها را محبوب کنیم و هدف اصلی ساخت یک عنوان فرست پارتی محبوب، کنسول بود. این درست است، اما یک نقطه مشترک در آن وجود دارد، بنابراین اگر محتوای فرست پارتی قوی داریم، نه تنها در کنسول ما بلکه در سایر پلتفرم‌ها، مانند رایانه شخصی، عرضه خواهیم کرد. این می تواند به بهبود سود عملیاتی کمک کند، بنابراین یکی دیگر از مواردی است که ما می خواهیم فعالانه روی آن کار کنیم. من شخصا فکر می‌کنم فرصت‌هایی برای بهبود حاشیه سود وجود دارد، بنابراین می‌خواهم برای بهبود عملکرد حاشیه سود خود تهاجمی عمل کنم.

سونی در حال افزایش تعداد بازی‌های فرست پارتی است که برای رایانه شخصی عرضه میکند، اگرچه معمولاً مدتی پس از انتشار بر روی PS5 عرضه می‌شوند. با این حال اوایل این ماه، Helldivers 2 برای PS5 و PC بطور همزمان منتشر شد. نتیجه، ثبت بالاترین رکورد کاربران همزمان در استیم، توسط استودیوی‌های پلی استیشن بود. تعداد کاربرانی که Helldivers 2 را همزمان بر روی رایانه شخصی بازی می‌کردند نسبت به آنچه که قبلاً توسط بازیهای سطح بالای سونی مانند God of War، Horizon Zero Dawn و The Last of Us Part I به دست آمده بود، بسیار بیشتر بود. در سال 2022، هرمن هالست، رئیس استودیو پلی‌استیشن گفت که فکر می‌کند بازی‌های آینده کنسول سونی، حداقل بعد از یک سال برای رایانه شخصی عرضه خواهند شد، البته عناوین لایو سرویس به طور همزمان برروی کنسول ps5 و رایانه‌های شخصی عرضه خواهند شد.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
خب به سلامتی بزودی سرعت پورتا بیشتر میشه
یچیزی که هست کی پورت کنه، بدن ناتی داگ که تهش لست بده یا زیرو داون گوریلا بشه.
خود استودیوهاش مرخصن مگه سکندها یا مثل بند وقت زیادی بزارن روش. تجربه pc ندارن
مگه اینکه بدن pc شعبه برزیل، روسیه هم هستن رو چین و اینا هم میتونن حساب کنن.
مشخصات اسپایدر 2 هم داده

2024-02-14_15-15-54.jpg

دارن خوبم کار میکنن، پیشرفتشون واقعا خوب بوده تو این مدت کم. یه دوبیلد بهشون بدی،5-6 ماهه درستش میکنن
نیوگیم پلاس هم داره بیلدشون

2024-02-15_0-41-59.jpg 2024-02-15_0-41-40.jpg

™MaMaD

کاربر سایت
Aug 7, 2007
545
نام
MaMaD
View attachment 328459

دارن خوبم کار میکنن، پیشرفتشون واقعا خوب بوده تو این مدت کم. یه دوبیلد بهشون بدی،5-6 ماهه درستش میکنن
سیستم مورد نیاز هم دادن؟ عجب! :))
تا سونی بخواد به خودش بجنبه اینا بازی رو عرضه کردن رفته :D
زیاد در جریان این پورت نیستم، اما اگه تمام بازی کیفیتی مثل این اسکرین شات داشته باشه تقریبا آخرای مراحل توسعه رو داره پشت سر میذاره :D

یه دو ماه برای مراحل پالیش نهایی و بعدش میریم برای گلد شدن :))

آخرین ویرایش:

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
مشخصات اسپایدر 2 هم داده

View attachment 328459

View attachment 328460View attachment 328461
ناتی داگ خودش پورت لست رو انجام نداد. Iron galaxy اینکار رو انجام داده بود که بعد گندی که زدند ناتی داگ خودش اومد کار رو دست گرفت مشکلات پورت رو حل کرد.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
مشخصات اسپایدر 2 هم داده

View attachment 328459

View attachment 328460View attachment 328461
بنظرم اگه قصد گسترش دارن حتما تو فکر خرید یا همکاری با استدیوهای دیگه واسه پورت بیشتر هستن
هر پورت هم دور ور 6 ماه طول میکشه
خوشبینم بزودی تعداد پروتا بیشتر میشه

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
واقعا بهترین و سرترین پلتفرم pc هستش..
درسته یک هزینه اولیه زیاد میخواد ولی تنوع بازیها زیاد داره که بازیهای هر دو پلتفرم رو داره و بازیهای سوییچ رو هم میشه با شبیه ساز زد..
بازیهای کرکی هم میشه استفاده کرد راحت واسه آنلاین هم لازم نیست اشتراک بخری...
و موس و کیبورد داره که توی اول شخص واقعا زمین تا آسمون با دسته فرق داره

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
دقت کردید جبهه بی طرف داره همه جا اعلام موضع در سمت PC میکنه؟:D هرجای فروم میری چند نفر هستن که هی مزایای PC رو دارن برامون میشمرن. باشه اصلا پی سی مستر ریس، فقط انقد ضایع نباشید دیگه:D
دیگه جنگ جهانی تموم شده،الان تو جنگ سرد بسر میبریم :)

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
تعصب رو هر چیزی آدم رو کور میکنه...چه جنگ کنسولی باشه چه تیم فوتبال و چه هرچیزی دیگه ای...
من خودم هم فایو دارم هم pc ...دلایلی هم که شمردم مقایسه هست که سالها گیمینگ بهم یاد داده...
اگه دلایلی دارین اینجا بگین و اگه ندارین هم اشکال نداره...با تعصبتون خوش باشین

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
سیستم مورد نیاز هم دادن؟ عجب! :))
تا سونی بخواد به خودش بجنبه اینا بازی رو عرضه کردن رفته :D
زیاد در جریان این پورت نیستم، اما اگه تمام بازی کیفیتی مثل این اسکرین شات داشته باشه تقریبا آخرای مراحل توسعه رو داره پشت سر میذاره :D

یه دو ماه برای مراحل پالیش نهایی و بعدش میریم برای گلد شدن :))
البته دیروز یه پچ 70 گیگی دادن و کلی تکسچر و ... درست کردن و پشتیبانی استیم دکم اضافه کردن و سیستمم به روز کردن
بازی گلد شده بصورت ارلی اکسس، نسخه نهایی هنوز تاریخ نداره.

2024-02-15_10-15-17.jpg
ناتی داگ خودش پورت لست رو انجام نداد. Iron galaxy اینکار رو انجام داده بود که بعد گندی که زدند ناتی داگ خودش اومد کار رو دست گرفت مشکلات پورت رو حل کرد.
تنها لوگوی داخل بازی ناتی داگه نه ایرون گلگسی برخلاف انچارتد.اگه خرابکاری ایرون بود، ناتی اسم آیرونم میزد. تهش اسم تیمو زده ولی لوگوشونو نزدن.

2024-02-15_11-22-06.jpg 2024-02-15_11-14-29.jpg

بازی هنوزم مشکلات کرش و ... داره،بیخیالش شدن و رفتن.فقط قابل بازی شد
بنظرم اگه قصد گسترش دارن حتما تو فکر خرید یا همکاری با استدیوهای دیگه واسه پورت بیشتر هستن
هر پورت هم دور ور 6 ماه طول میکشه
خوشبینم بزودی تعداد پروتا بیشتر میشه
جیمبو با ده روز هورایزن و هل دایورز و یه رچت 450 تا پول میخوان، البته دستینی و عناوین قبلم هستن.
اینکه با این فرمت میخواد بیاد جلو، احتمالارو 1 میلیارد برنامه ریخته.
زیاد بازی نمونده، گوست و دمون (که احتمالا دیسکشو گم کردن) و لست 2 و گاد (اینو jetpack) بزنه و اسپایدرم (pc برزیل) داره میزنه
دریمز که میگن لغو شده، یه gt ماکان میخواد که بعیده بیاد

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
دریمز که میگن لغو شده، یه gt ماکان میخواد که بعیده بیاد
من کم کم دارم به فکر خرید کنسول میفتم :D
نه فقط برای GT ، کلا میخوام یک فروند Pro بخرم.

تا آخر 2024 امیدوارم که GT تایید بشه وگرنه واقعا دیگه انتظار اومدنش منطقی نیست .

خودمون امسال تابستون A.Corsa 2 خواهیم داشت :>

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
من کم کم دارم به فکر خرید کنسول میفتم :D
نه فقط برای GT ، کلا میخوام یک فروند Pro بخرم.

تا آخر 2024 امیدوارم که GT تایید بشه وگرنه واقعا دیگه انتظار اومدنش منطقی نیست .

خودمون امسال تابستون A.Corsa 2 خواهیم داشت :>
BeamNG یادت نره :D

تعصب رو هر چیزی آدم رو کور میکنه...چه جنگ کنسولی باشه چه تیم فوتبال و چه هرچیزی دیگه ای...
من خودم هم فایو دارم هم pc ...دلایلی هم که شمردم مقایسه هست که سالها گیمینگ بهم یاد داده...
اگه دلایلی دارین اینجا بگین و اگه ندارین هم اشکال نداره...با تعصبتون خوش باشین
تعصب برای خیلی ها جنبه فان داره و نصف فان این مسخره بازیا هم به رخ کشیدن انحصاریه، معلومه وقتی میگی همه اینا بیخودیه دوستان فشار میخورن :D

آخرین ویرایش:

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
سونی هرموقع تبلیغاتش بهتر کرد، پورت هاش بهینه تر شد و بازه انتشار بازیهاش رو PC نسبت به کنسول کوتاه تر شد، اونموقع می‌تونه انتظار افزایش سود داشته باشه وگرنه با روند فعلی همین آمار فروش چند هزار نسخه ای پابرجا میمونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر