سونی سنسور های هپتیک را به DualShock 5 می آورد

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی

با نزدیک شدن به اواخر نسل ، روز بروز اخبار و شایعات درمورد نسل بعدی کنسول ها بیشتر و بیشتر میشود و امروز نیز طی اطلاعاتی که جیم رایان از پلی استیشن شرکت سونی داشته ، باید نسل بعدی کنترلر DualShock را با قابلیتی جدید که تا بحال نظیر آن در گذشته وجود نداشته است شاهد باشیم ...
این قابلیت که به باز خورد لمسی(Hoptic Feedback) شناخته میشود قرار است انقلابی در تجربه بازی ها ایجاد کند و طبق گفته توسعه دهندگانی که این کنترلر نسل بعدی را در اختیار داشته اند تفاوت چشم گیری در تجربه بازی ها ایفا خواهد کرد.
جیم رایان از بخش SIE اخیرا در مصاحبه خود با نشریه هفتگی فامیتسو از این تکنولوژی بدیع سخن به میان آورده و آنرا انقلابی در صنعت دانسته است :

من خودم این امکان را به شخصه برروی نسخه آزمایشی گرن توریسمو امتحان کردم. من از تجربه گیمپلی بازی بسیار سورپرایز شدم ، این یک حس متفاوت نسبت به DualShock کنونی بود.

البته شایان ذکر است سونی در آوردن این تکنولوژی به کنترلرش تنها نیست و به نظر می رسد مایکروسافت هم اخیرا برروی این قابلیت کار می کند ، زیرا از پتنتی که مدتی پیش از کنترلر اکس باکس فاش شده بود وجود سنسور های هپتیک مشخص شده بود

xbox-patent-braille-blind-348724-mspunew-800x445-jpg.106376

124401

*درباره هپتیک : این فناوری در تکنولوژی از سال 1940 در بخش صنعت و هسته ای مورد استفاده قرار گرفت و اساس کار شبیه سازی عصبی حس لمس و بازخورد آن برای کنترل از راه دور تاسیسات و ماشین های منتقل کننده مواد حساس و خطرناک بود ... بعد ها انقلاب بزرگی در زمینه کامپیوتر ها رخ داد که منجر به حس چیز هایی شد که توسط رایانه به وجود آمده است .

نظر شما درباره استفاده این فناوری در کنسول ها چیست؟

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
چطوره ک هر دو شرکت یهو میرن روی یه تکنولوژی؟
مثلا چطور یکیش زودتر نرفته؟ :-?
یهو هر دو ssd میزنن، یهو میرن روی یه تکنولوژی ، یهو کنسول میان نسلی

• Like
Reactions: g4mer

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
دوستان نمیدونم این یه دست آورد جدید هست با وجود Adaptive Controller یا نه ... ولی به هر حال اگه این طور که سونی میگه واقعا تکنولوژی خفنی هست ... فکر کنید چه قدر حرکت مختلف میشه تو بازی های شوتر پیاده کرد ...

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
چطوره ک هر دو شرکت یهو میرن روی یه تکنولوژی؟
مثلا چطور یکیش زودتر نرفته؟ :-?
یهو هر دو ssd میزنن، یهو میرن روی یه تکنولوژی ، یهو کنسول میان نسلی
جاسوس دارن توی کمپانی رقیب

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر