سونی رسما از PlayStation 5 Pro رونمایی کرد

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

بنظر شما ps5 pro با قیمت 700 دلار یا 800 یورو ارزش خرید دارد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    218

Adam

عضو تحریریه
ps5proo.jpg

سونی به طور رسمی کنسول پلی استیشن 5 پرو را معرفی کرد. کنسول جدید در تاریخ 7 نوامبر با قیمت 700 دلار / 700 پوند / 800 یورو عرضه خواهد شد. البته جعبه کنسول شامل یک SSD دو ترابایتی، یک کنترلر بی سیم DualSense است، اما یک دیسک درایو باید جداگانه خریداری شود. به گفته سونی، PS5 Pro دارای طراحی منطبق با خانواده کلی محصولات PS5 است.

کنسول PS5 Pro در جریان لایو استریمی توسط معمار سیستمهای سونی، Mark Cerny رونمایی شد. PS5 Pro دارای یک GPU بزرگتر است که ردیابی پرتوهای پیشرفته (ray tracing) و ارتقاء مقیاس مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-driven upscaling) را برای عناوین موجود و جدید محیا می‌کند. طبق گفته سونی، PS5 Pro دارای پردازنده گرافیکی با 67 درصد واحدهای محاسباتی بیشتر نسبت به کنسول فعلی PS5 و 28 درصد حافظه سریعتر است. در مجموع، این امکان رندرینگ تا 45 درصد سریع‌تر را برای گیم‌پلی فراهم می‌کند و تجربه را بسیار روان‌تر می‌کند. ray tracing پیشرفته اجازه می‌دهد تا این تکنولوژی درون بازی با سرعت دوبرابر و گاهی سه برابر نسبت به کنسول PS5 اجرا شود. در آخر سونی PS5 Pro Resolution Super Spectral PlayStation را معرفی می‌کند، یک ارتقاء مبتنی بر هوش مصنوعی که از فناوری مبتنی بر یادگیری ماشینی برای ارائه وضوح تصویر واضح‌تر استفاده می‌کند.

به گفته سونی، از دیگر پیشرفت‌ها می‌توان به PS5 Pro Game Boost اشاره کرد که می‌تواند برای بیش از 8500 بازی PS4 قابل اجرا در PS5 Pro اعمال شود. این ویژگی ممکن است عملکرد بازی‌های PS4 و PS5 را تثبیت یا بهبود بخشد. کیفیت تصویر پیشرفته برای بازی‌های PS4 نیز برای بهبود وضوح در بازی‌های منتخب PS4 موجود است.

Hideaki Nishino، مدیر عامل کسب و کار سونی گفت: ما PS5 Pro را با در نظر گرفتن بازیکنان و سازندگان بازی عمیقاً درگیر توسعه دادیم، زیرا بسیاری از آنها خواستار کنسولی شده‌اند که گرافیک بالاتری با نرخ فریم بهتری در 60FPS داشته باشد. موفقیتهای ما با PS5 بدون میلیون‌ها بازیکنی که در طول سال‌ها از ما حمایت کرده‌اند و عشق خود به بازی را با ما به اشتراک گذاشته‌اند امکان‌پذیر نخواهد بود. بازیکنان هر کدام از گزینه‌های کنسول را انتخاب کنند، چه PS5 یا PS5 Pro، ما می‌خواهیم بهترین تجربه بازی را برای همه به ارمغان بیاوریم که متناسب با نیازهایشان باشد.

آخرین ویرایش:
من الان که بیشتر چک کردم پرو 200 دلار با قیمت نسخه اسلیم دیسکی تفاوت قیمت داره از اونطرف فضا 2 ترا شده که همین اس اس دی 1 ترا نسل 4 بخوایم مجزا بگیریم حدود 100 دلار قیمتشه
که در واقع میشه 100 دلار اختلاف از اونور دیسک درایو حذف کرده که قیمتش 80 دلاره به اضافه اون 100 دلار کنیم در واقع اختلاف قیمت نسخه بیس با پرو میشه 180 دلار
دیل بدی نیست واقعا! همین قدرت 3 برابری در ری تریس و gpu قوی تر و pssr به نظرم 180 دلار ارزش دارن :دی

مشکل این معرفی محتواش بود قطعا با معرفی بازی های بزرگ نظر خیلی هامون تغییر میکنه :دی

View attachment 349325

کسانی که از تاریخ درس نمیگیرند
محکوم به تکرار آن هستند
این عکسی که شما گذاشتی مربوط به نسخه استاندارده و ملت انتخاب دیگه ای اون روز نداشتن، الان بین نسخه استاندارد و Pro می شه با توجه به نیاز و بودجت یکی رو انتخاب کنی. همونطور که مایکروسافت و بقیه شرکت ها کنسول هاشون رو با ظرفیت های مختلف به عنوان مثال 600چوق قیمت گذاری می کنن، اینجا هم با توجه به مشخصات کنسول حق انتخاب کاربر داره

قیمت توی اروپا یحتمل ۸۰۰ یوروعه
درایو هم بگیم ۸۰
پایه هم ۲۰
این ۹۰۰ تا.
با این قیمت میشه یه پی سی با مشخصات به نسبت خوب بست
طرف ۲۰۰ ۳۰۰ هم بزاری روش میشه یه چیز واقعا خفن بست.

@noctis-sm3
توی یکی از این تاپیکا دیدم خرید ps5 pro رو با 4090 مقایسه کرده بودی.
وقتی کسی مثلا gtx 3060 داره و ۴۰۹۰ یا حتی ۴۰۷۰ میگیره، تضمینی (همه) بازیا براش چندین برابر بهتر اجرا میشن، هم فریم و هم گرافیک.
آیا قراره همچین چیزی هم برای ps5 pro وجود داشته باشه؟
من که بعید میدونم حتی bloodborne رو هم مثلا 2k و ۶۰ فریم اجرا کنه....

قیمت توی اروپا یحتمل ۸۰۰ یوروعه
درایو هم بگیم ۸۰
پایه هم ۲۰
این ۹۰۰ تا.
با این قیمت میشه یه پی سی با مشخصات به نسبت خوب بست
طرف ۲۰۰ ۳۰۰ هم بزاری روش میشه یه چیز واقعا خفن بست.

@noctis-sm3
توی یکی از این تاپیکا دیدم خرید ps5 pro رو با 4090 مقایسه کرده بودی.
وقتی کسی مثلا gtx 3060 داره و ۴۰۹۰ یا حتی ۴۰۷۰ میگیره، تضمینی (همه) بازیا براش چندین برابر بهتر اجرا میشن، هم فریم و هم گرافیک.
آیا قراره همچین چیزی هم برای ps5 pro وجود داشته باشه؟
من که بعید میدونم حتی bloodborne رو هم مثلا 2k و ۶۰ فریم اجرا کنه....
البته توی چنین مقایسه ایی قیمت رو هم باید در نظر بگیری :دی بحث بهینه سازی و ساپورت هم هست، مثلا منی که می خوام gta vi یا فرست پارتی های سونی رو توی لانچ بازی کنم چه آپشن بهتری از پرو دارم؟ :دی گیریم برم ی پیسی 5 هزار دلاری ببندم وقتی بازی مورد علاقم جای دیگه اس
بلاد بورن مشکلاتش فنیه و نخواستن/صرف نداشته/نشده حلشون کنن وگرنه چرا نتونه؟ مگه ما الان بازی با گرافیک خیلی بهتر بلاد بورن روی همین ps5 معمولی نداریم؟

گیم بوست قابلیت اختصاصی pro هست؟
یچیزی مثل fps boost ایکس باکس؟
یعنی با پرو میشه بلاد بورن رو 60 فریم بازی کرد؟
بلادبورن فریم لاک داره یعنی حتی نسخه روز یکشم آنلاک نیست و از اون طرف سونی زد ژاپن استدیو رو بست و دیگه امام زمان هم ظهور کنه سونی دیگه این بازی لعنتی رو آپگرید نمیکنه.

• Sad
Reactions: Starless
قبلا گفتم و فکر میکنم اکثریت باهام موافق باشن.
PS5 خیلی زود ساخته شد. اونم تو اوج کرونا و اون همه مشکل که همه خبر دارن.
PS5 امسال باید عرضه میشد، اونم با مشخصات PS5 PRO. اونوقت شاهد جهش واقعی بازیها می بودیم.

الان این نسخه پرو واقعا دلبری میکنه. هرکی پولش رو داره بخره حالش رو ببره.

ما که همین معمولیش رو هم به سختی خریدیم به لطف EA :|

• Like
Reactions: Gotham Knight
البته توی چنین مقایسه ایی قیمت رو هم باید در نظر بگیری :دی بحث بهینه سازی و ساپورت هم هست، مثلا منی که می خوام gta vi یا فرست پارتی های سونی رو توی لانچ بازی کنم چه آپشن بهتری از پرو دارم؟ :دی گیریم برم ی پیسی 5 هزار دلاری ببندم وقتی بازی مورد علاقم جای دیگه اس
بلاد بورن مشکلاتش فنیه و نخواستن/صرف نداشته/نشده حلشون کنن وگرنه چرا نتونه؟ مگه ما الان بازی با گرافیک خیلی بهتر بلاد بورن روی همین ps5 معمولی نداریم؟
خب اگه قصدت بازی روز لانچ هست که قطعا پرو بهترین گزینه هست.
من به شخصه ترجیح میدم gta vi رو یک سال بعد ولی با فریم و ری تریسینگ بهتر روی پی سی تجربه کنم.

قیمت رو در نظر گرفتم. خودم ۲ ماه پیش پی سی بستم با 4070 super به قیمت 1200 یورو.
تازه سی پی یو هم جدیدتر و بهتر هست.

من کاری ندارم که مشکل بلادبورن کجاست، بحثم اینه که وقتی من این پول رو دادم و این سیستم رو بستم، بدون استثنا همه بازیا برام بهتر اجرا میشن. از بازی ۲۰ سال پیش بگیر تا بازیای جدید. دیگه نمیخوام به شبیه سازا و ماداش هم اشاره کنم...
با ps5 pro عملا همچین چیزی امکان پذیر نیست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or