سونی تجارت PC را کنار می گذارد: تمرکز بر روی محصولات تلویزیون، 4K، تبلت و موبایل

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
vaio-w-12.jpg

شرکت Sony قصد دارد تجارت Vaio را بفروشد تا تمرکز بیشتری بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها صورت بگیرد.
سونی این خبر را تایید کرده است که برند Vaio به فروش خواهد رفت و در بیانیه این شرکت آمده است:
در بررسی جامع فاکتورهای مختلف از جمله تغییرات اساسی در تجارت PC به صورت جهانی، نیاز به پشتیبانی مشتریان گرانبهای VAIO، آینده کارمندانی که بر روی برند VAIO مشغول به کار بودند، این شرکت تصمیم گرفته است تا تمرکز خود را بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها قرار دهد. همچنین تجارت PC به یکی از همکاران صنعتی در ژاپن (JIP) محول خواهد شد.
در شرکت جدیدی که توسط این JIP راه اندازی می شود، حدودا 250-300 نفر استخدام خواهند شد و سونی به کلی تولیدات PC را متوقف خواهد کرد. در بخش تجارت TV (تلویزیون) که از سال 2011 تغییراتی در آن شکل گرفته است، سونی قصد دارد تولیدات تلویزیون های قدرتمند 4K و 2K را افزایش دهد. با توجه به این تغییرات، سونی پیش بینی می کند که تا پایان سال مالی 2014 حدود 5000 نفر از کارمندان برکنار خواهند شد. 1500 نفر در ژاپن و 3500 در دیگر نقاط.
نظر شما درباره این حرکت سونی چیست؟
VG247

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
بنظرم کارش درست نیست ... وایو تقریبن جا افتاده و برا خودش اعتباری کسب کرده و به این راحتی برندی که جا افتاده رو بدی بره جای تعجب داره :-/
به نسبت لپ تاپ های وایو رو بیشتر میپسندم تا گوشی های سونی.
راجب tv سیاست درستی رو در پیش گرفته و مطمئنم جواب میده.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
خب سونی از همون اول هم تو زمینه PC حرفی واسه گفتن نداشت. برند وایو هم مشتریای خاص خودشو داشت... کار درستی کرد

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
کار کاملا درستی میکنه واقعا vaio حرف زیادی برای گفتن نداره که حالا بخواد بیشتر روش سرمایه گزاری بکنه.

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
بنظرم کارش درست نیست ... وایو تقریبن جا افتاده و برا خودش اعتباری کسب کرده و به این راحتی برندی که جا افتاده رو بدی بره جای تعجب داره :-/
به نسبت لپ تاپ های وایو رو بیشتر میپسندم تا گوشی های سونی.
راجب tv سیاست درستی رو در پیش گرفته و مطمئنم جواب میده.

سونی ضرر خیلی زیادی رو سرِ همین VAIO میده

تصمیم سختیه اما فکر کنم خیلی به سونی کمک کنه

YOMIEL

کاربر سایت
Jul 1, 2012
235
سونی تازه با اپل قرارداد سره سیستم عامل مک بسته بود که!
احتمالا خبر اشتباهه چون تیم کوک هم تایید کرده بود اینو!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اگه سونی بودم اول تلوزیون رو قطع میکردم,بعد دوربین دیجیتال و بعد از اون Vaio و قسمت پیکچرز و xperia ! قسمت گیمینگ, تجهیزات پزشکی و بیمه رو نگه میداشتم:d

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
اگه سونی بودم اول تلوزیون رو قطع میکردم,بعد دوربین دیجیتال و بعد از اون Vaio و قسمت پیکچرز و xperia ! قسمت گیمینگ, تجهیزات پزشکی و بیمه رو نگه میداشتم:d

خدا رحم کرده شما سونی نیستی.
--------------------------------------------
من تعجب میکنم از حرف دوستان که میگن وایو برند جالبی نبود.

دل و فوجیتسو که اکثر مدلهاشون ترش هستن و اصلا نباید با وایو مقایسه بشن. چند تا مدل تک و توک دارن که اونها بحثشون جداست.
ایسر شل کن سفت کن داره و گاهی خوب هستش و گاهی بد بد.
ایسوس که نصف نوت بوکهاش به درد نمیخورن. بقیه هم از خوب هستن تا عالی.
ام اس آی هم که تا 3-4 سال پیش آدم حسایش نمیکردن. ولی الان تو بعضی مدلها واقعا تکه.
لنوو هم که از ترش محض شروع کرد و الان داره میره بالای قله.
انصافا این وسط فقط وایو هستش که از حدود 10-12 سال پیش تو هر سطح حداقل یه مدل عالی داشته. شاهکارش هم سری Z هستش که فقط و فقط از عهده سونی بر میاد.

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
آخی هیف =(( :D ولی خبر خوب برای طرفدارا اینه که vaio نابود نمیشه فقط دیگه مال سونی نیست ! بقول دوستمون تِرش نشه خوبه :D

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا

دل و فوجیتسو که اکثر مدلهاشون ترش هستن و اصلا نباید با وایو مقایسه بشن. چند تا مدل تک و توک دارن که اونها بحثشون جداست.
ام اس آی هم که تا 3-4 سال پیش آدم حسایش نمیکردن. ولی الان تو بعضی مدلها واقعا تکه.
انصافا این وسط فقط وایو هستش که از حدود 10-12 سال پیش تو هر سطح حداقل یه مدل عالی داشته. شاهکارش هم سری Z هستش که فقط و فقط از عهده سونی بر میاد.
اسمه دو تا از بهترین pc های تاریخ بشریت اوردی با اسباب بازی ویو مقایسه میکنی ؟ دل و ایسوس نباشه در لپ تاپ اصلا این صنعت حرفی واسه گفتن نداره بقیه برند ها هم که ول معطل در کل کار خوبی کرد ویو رو واگذار میخواد بکنه شاید تغییری حاصل بشه

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217

همه ی غول های کامپیوتری مثل دل و لنوو رو کردی اشغال یا کمپانی بزرگی مثل Asus رو بعد سونی شد لپ تاپ؟ من خودم وایو دارما! ولی الان بخوام بگیرم عمرا سمت سونی نمیرم! اپل هم که لابد پشم :D
در کل نمیدونم معیار شما چیه که میگی سونی وایو خوبه بقیه بد...ولی الان من میبینم با قیمت یکسان محصولات دیگه بهترن از همه نظر! من روی وایو خودم که Corei3 310M هست نمیتونم Win 8.1 بریزم (میتونم درایورهاش وجود نداره!!!!! و سونی ساپورت نمیکنه) در صورتی که لپ تاپهای دیگه میکنن.

vala-humen

کاربر سایت
Jun 26, 2013
33
نام
it dosnt matter
اسمه دو تا از بهترین pc های تاریخ بشریت اوردی با اسباب بازی ویو مقایسه میکنی ؟ دل و ایسوس نباشه در لپ تاپ اصلا این صنعت حرفی واسه گفتن نداره بقیه برند ها هم که ول معطل در کل کار خوبی کرد ویو رو واگذار میخواد بکنه شاید تغییری حاصل بشه
vaio به دلیل قیمت بالا شکست خورد و الا یکی از بهترین pc destktop یا laptop هاست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر