سونی تایید کرد PS4 بعد از Xbox 720 لانچ می‌شود.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
ymmmyv0snhd4oxull2.jpg

Kaz Hirai مدیر اجرایی سونی گفت: آنان اجازه می‌دهند تا Microsoft اولین حرکت را انجام بدهد.

شایعات زیادی درمورد کنسول‌‌های نسل بعد در طی این چند ماه بوجود آمده است هیچ کس به درستی خبرندارد که Microsoft و Sony در چه زمانی از Xbox و PlayStation بعدی رونمایی خواهند کرد اما مدیرعامل سونی Kazuo Hirai گفت:" سونی می‌گذارد تا Microsoft اولین حرکت را انجام دهد و جانشین Xbox بعدی را معرفی کند.
Hirai مدیر عامل و مدیر اجرایی سونی افزود:" چرا ما باید اول کنسول خود را معرفی کنیم وقتی رقیب‌هایمان قادر هستند تا بعد از معرفی کنسولمان دستگاهی به مراتب بهتر ارائه دهند؟
Nintendo هم اکنون کنسول نسل بعد خود Wii U را معرفی و عرضه کرده است. Sony می‌خواهد بعد از معرفی کنسول Microsoft کنسول نسل بعدی خود را معرفی کند چرا که امکان تغییر مشخصات PlayStation که در حال توسعه است وجود دارد. Kaz Hirai تاکید کرد که PlayStation بعدی قبل از Xbox بعدی هرگز به فروش نخواهد رفت.
هفته گذشته گزارشی رسید که نشان می‌داد سونی در PlayStation 4 از کنترلر DualShock استفاده نخواهد کرد. از جمله شایعات کنسول‌های نسل بعد می‌توان به قدرت بیشتر PS4 نسبت به Xbox بعدی اشاره کرد. ممکن است Microsoft و Sony از مشخصات کنسول نسل بعدی رقیب نیز اطلاعاتی داشته باشند.

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مگه بچه بازیه و اینهمه بدون حساب کتاب هست کنسول ساختن و عرضه کردن که بخواد ببینه اول مایکرو چیکار میکنه بعد اینها سخت افزارش عوض کنند ؟! لول !

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
حاجی نگید جائی اینو بهتون میخندن. بخش Interactive Entertainment Business ماکروسافت خیلی وقته سوداوری کلان میکنه. دقیقان از جای که سونی ضرر میده (PSN) و نینتندو نداره (سرویس انلاین) ماکروسافت میلیونی سود میکنه. واقعان نمیدونم این And Microsoft makes nothing from its Xbox/Kinect entertainment division, while losing vast sums in its on-line division رو از کجاشون در میارن!.

باشه من بهش میگم اینم مطلب من نیست خودت که داری میخونی . بخش IEB ماکروسافت کلی بخش داره فقط به یک LIVEو.... محدود نمیشه به فروختن کنسول با قیمت پایینتر از چیزی که براش آب میخوره واقعا شما باورت میشه که یک کنسول با این همه تعویض مادربرد و طراحی های چند باره و... برای شرکت سود داشته باشه یا 360 های که تا 3-4 سال اول بر میگشتن که 3چراغ داده بودن ؟ دوست عزیز کل اینها با هم جمع میشه میشه در کل برای ایشون اون سودی که شرکت از بخش های دیگه داشته رو نداشته سود داشته اما به میزانی نیست که بشه با بخش های دیگش مقایسه بشه .

راجب سونی هم صحبت نکنیم بهتره اون از همه وضعش خراب تر هستش نمیدونم تا کی باید فقط این همه پولی که سر PS3 به باد داده رو بر گردونه از طراحی CELL بگیر تا... .

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
مگه بچه بازیه و اینهمه بدون حساب کتاب هست کنسول ساختن و عرضه کردن که بخواد ببینه اول مایکرو چیکار میکنه بعد اینها سخت افزارش عوض کنند ؟! لول !

فرخ جان همچین میگی انگار داریم درمورد یه کمپانی درپیت و کم تجربه حرف میزنیم !
یعنی سونی به اندازه من و شما نمیفهمه! که این حرکتش میشه بچه بازی? در واقع این پست شماست که باید بهش گفت لول

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
حاجی نگید جائی اینو بهتون میخندن. بخش Interactive Entertainment Business ماکروسافت خیلی وقته سوداوری کلان میکنه. دقیقان از جای که سونی ضرر میده (PSN) و نینتندو نداره (سرویس انلاین) ماکروسافت میلیونی سود میکنه. واقعان نمیدونم این And Microsoft makes nothing from its Xbox/Kinect entertainment division, while losing vast sums in its on-line division رو از کجاشون در میارن!.
کلا شما نگران نباش مایکروساغت همیشه سود میکنه;)
مثلا اینکه به ازای هر یدونه تبلت surface اپل 15 تا تبلت "آیپد مینی" فروخته یا اینکه ویندوز فون رفته تو باقالیا وبه زور یه میلیون از اصلی ترین گوشی ویندوز فون فورخته شده هم حرف مفته!!!
من ادعا نمیکنم همه کار سونی درسته-اتفاقا خیلی از کاراش هم اشتباهه-شاید همین دیر عرضه کردن ps4 هم غلط باشه-ولی فن های ایکس باکس رسما همه کارهای مایکروسافت رو 100% موفق میدون حتی اگه کلی گزارش در مورد ضرر مایکروسافت در بیاد!

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
سونی تنها شرکتی هست که همه اشتباهاتش رو دوباره تکرار میکنه. این مقاله IGN شرح مفصلی از قضایا ارائه میکنه:

حداقل من یکی امیدوارم دیرتر با 200$ بیشتر از ماکروسافت عرضه کنه دورهمی یکم بخندیم و خاطرات گذشته رو زنده کنیم با دوستان :D.
سونی اگه 200$ بیشتر بگیره حداقل قرار نیست آدم مجبور بشه دوتا تا کنسول بخره و هزار تا نذر و نیازبکنه که دومیش دیگه تا آخر نسل دووم بیاره;)

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
این دیگه خیلی تابلوئه و قشنگ همه رو خیلی مشنگ فرض کردن! اگه به همین راحتی میتونن سخت افزار رو ارتقا بدن، خوب کاری نداشت که مایکروسافت هم بعد از معرفی PS4 سخت افزارش رو عوض میکرد و قوی تر از اون میزاشت. مگه میخوان 1000-2000 کنسول بفروشن که کار ساده ای باشه! باید کل خط تولید عوض بشه! کل طرح و برنامه ریزی عوض بشه! کل Dev Kit، کل سخت افزار های ساخته شده و همه و همه باید بریزن دور و از اول هم رو تولید کنن! بگیریم بخوان برای لانچ کلا 1 میلیون کنسول شیپ کنن، میدونین چه بدبختی براشون بوجود میاد؟! تازه کل برنامه ریزی ها بر اساس کنسول و ... هم از اول باید بکنن هیچ! تازه مگه الآن Dev Kit رو نذاشتن در اختیار بازی ساز ها برای نسل بعد؟ (مثلا Avalanche که کلا Dev Kit های این نسل رو ریخته بود دور!) بعد میخوان برای این قسمت چیکار بکنن؟ جواب سازنده ها رو چی میخوان بدن؟!
اتفاقا سونی هم در وضعیت اقتصادیه خیلی خرابیه و به خاطر مشکلات مالی بود که اومد ساختمان مرکزیش رو توی نیویورک فروخت! الآن میخواد کل نسل بعدش رو اگه مایکروسافت یه چیز خیلی قوی اعلام کرد عوض کنه؟! بابا انقدر دیگه زودباور نباشین! حالا کاز اومد یه هایپی شما رو بکنه قبل از قبول حرفش یکم فکر کنین! فوقش بتونن یکم (خیلی خیلی کم) تغییرات توی کنسول انجام بدن ولی نمیتونن کلا 20-30% قدرت کنسول رو بالاتر ببرن! حالا سینه چاکان سونی خوشحالن و سینه چاکان مایکرو فکر میکنن جدا این کار امکان پذیره!

(الآن همه فکر میکردن اگه مثلا مایکروسافت اعلام میکرد نسل بعد چیپ ست گرافیکیش 8990 هست سونی میره GTX690 میزاره روی کنسولش!)

TOTO68

کاربر سایت
Jul 9, 2011
57
نام
احسان
This just in: Microsoft announces that they will let Sony make first announcement.
Consoles delayed indefinately
کامنت باحالی بود :d
Hirai مدیر عامل و مدیر اجرایی سونی افزود:" چرا ما باید اول کنسول خود را معرفی کنیم وقتی رقیب‌هایمان قادر هستند تا بعد از معرفی کنسولمان دستگاهی به مراتب بهتر ارائه دهند؟
ازین حرفش خوشم نیومد.PS2 خیلی زودتر از XBOX اومد.از GC هم زودتر اومد.اما بیشتر از همشون عمر کردتا جایی به زور از رده خارجش کردن

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
حرکت خیلی خوبیه به نظرم . سرفرصت و با اقتدار وارد شدن . خیلی بهتر از هول هولی واردن شدن و کنسول نصف و نیمه به مردم فروختن هستش

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
من کاملا به کاز هیرای اعتماد دارم و به نظرم بهترین فردی که میتونه در حال حاضر یک CEO به تمام معنا برای سونی باشه همین شخصه فقط کافی به کارایی که تو این مدت انجام داده یه نگاهی بندازین تا نظرتون کلا عوض بشه اگه بخوام کاراشو لیست کنم یک نصفه صفحه تاپیک میره . فوق العاده آینده نگر هست این شخصیت.

برخلاف نظر بچه ها سونی توی راه درستی قرار داره و اونی که تو راه خطرناکی هست مایکروسافت هست که رشد آنچنانی نداشته نمونش ویندوز 8 . درست مقابل مایکروسافت شرکت هایی مثل گوگل و اپل هستن که همنیجور در حال رشد هستن . من هم موافقم که مایکروسافت آرام آرام نزول خواهد کرد .

نسل بعد باید خیلی جوانب در نظر گرفته بشه ورود شرکت های بزرگی مثل ولو - اپل - گوگل و حتی انویدیا به صنعت سخت افزاری گیمینگ (هر چند ضعیف) چیزی نیست که دسته کم گرفته بشه . اینم خوندم که درصد افردا گیمری که دارن به PC برمیگردن افزایش پیدا کرده .

و در آخر نیتندو هست که به نظر خیلی ها نیتندو با کنسول نسل بعدش به فنا رفته یا خواهد رفت ولی این درست نیست الان برای قضاوت کردن خیلی زوده نیتندو باید تو E3 امسال غوغا به پا کنه که همینطور هم میشه .

آخرین ویرایش:

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
نه ؟؟!! این یه دونه اطلاعات را از کجا به دست اوردی ؟!
خود نوکیا گفته بود لومیا 720 فقط 1 میلیون فروخته.همین چند روز پیش هم گفت چندتا دفتر تحقیقاتش رو توی خود فنلاند میبنده.دفتر مرکزیش رو هم چند ماه پیش فروخته بود.بازم بگم؟:d
این اخبار هم همه تو سایت نارنجی هست که منبعش سایتای معتبر خارجی هستن مثل فوربس-انگجت-bussines insider
توی همین bussines insider خونده بودم که نسبت فروش آیپد مینی به تبلت مایکروسافت توی هفته اول فورششون 50 به 1 بوده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر