سونی انتظار دارد گذر بازیکنان از PS4 به PS5 با سرعت بی سابقه ای انجام شود.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
sony-ps5-playstation-5-1.900x.jpg

نگرانی سونی از اینجا شکل میگیره : پلی استیشن 4 ثابت کرده که به صورت باورنکردنی موفق بوده اما یک نسل جدید در حال شروع شدن است. به صورت طبیعی غول ژاپنی نمی خواهد گروه بیش از 100 میلیون بازیکن که بدست آورده در این دوره انتقالی جا بذاره بنابراین نیاز است که سریتر از هر زمان دیگری در گذشته آنها را به پلی استیشن 5 انتقال بده . این یکی از مشکلاتی که مدیر جدید جیم رایان وظیفه حل کردن آن را بر عهده دارد.

جیم رایان: وقتی ما به این دوره انتقالی نگاه می کنیم و انتظارات بزرگی که داریم برای اینکه در بزرگترین سطح ممکنن و در سرعت بالای انجام بشه که قبلا ندیدم که انجام بشه , باید به خودمون نگاه کنیم و یک سری تغییرات اینجاد کنیم. بعضی از این تغییرات شامل روش کار کردن ما و برخی در ساختار سازمان دهی ما می شود. این موضوع موجب تغییراتی در ساختار کلی سازمان شده و باعث ارتقاع در تصمیم گیری به صورت جهانی شده .

خارج از بحث اقتصادی با وجود اینکه ما انتظار داریم شما یک سری مشوق برای بازیکن های که PS4 خودشون به PS5 ارتقاع میدن مشاهده کنید . برای مثال برای ما چیز عجیبی نیست اگه یک سری روش برای ارتقاع نرم افزار های بر اساس سرویس مثل Rainbow six : siege که صاحب بازی بتواند با پردخت یک مقدار هزینه کم به صورت فرضی نسخه نسل بعدی بازی دریافت کند. در آینده همه چیز مشخص میشه و موارد بیشتری در این مورد به اشتراک گذاشته خواهد شد.

منبع

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
رایان بود که بعد سال‌ها باعث شد سونی Insomniac Games رو بخره.
پیشرفت psnow رو هم بهش اضافه کنید که کار خودش بود :D
میبینم که دارین به خودتون دلگرمی میدین.
نظر منو بخواین یه دن متریک میرزه به صد تا اسپنسر.
خدا کنه شبیه اون باشه تا اسپنسر من که از خدامه :D
Already beaten apparently
دقیقا منم همین نظر دارم متریک هرکاری کرد و هرگندی زد چیزی به اسم انحصاری رو حفظ کرد! یه کوجیمایی کامیایی چیزی رو میاورد رو استیج و هایپ میکرد! :D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
من نمیدونم چرا چپ و راست میشه شما سونی فن ها سریع جبهه میگرید!
چیزی که حداقل به ذهن من امد (اگر اشتباهه تصحیح کنید به جای گارد بالا گرفتن) یوبیسافت برای نسخه نسل بعدی RB6 قراره چه تغییری به وجود بیاره که به ماهیت رقابتی بازی بین دو نسل اختلاف ضربه نزنه؟ به نظرم من نهایتا به رزولیشن 4K واقعی و یکی دوتا افکت گرافیکی ختم میشه. چون قراره بازی بین ده ها میلیون پلیر نسل هشتمی و نسل نهمی تجربه یکسان در رقابت به وجود بیاره!
نمیدونم اگر این فرض درست باشه یعنی شما صرفا به خاطر یک پچ 4K و یکسری افکت سطحی گرافیکی دیگه میای حتی 10 دلار پول پرداخت کنی؟

تو همین نسل این پچ های ارتقای گرافیکی رایگان برای بازیهای X1X منتشر میشدند و بشدت هم تاثیرگذار. حالا قراره برای همین مدل پچ ها پولی پرداخت بشه؟!

میگم هر نوع بازی دیگه ای رو مثال میزد جای بحث تنگ تر میشد ولی RB6 که به گفته یوبیسافت قراره سالها ازش پشتیبانی بشه و تا 100 تا اپراتور براش عرضه نکنند بیخیال قضیه نمیشن معلوم نیست اصلا وضعیت دارنده های نسخه PS4 در نسل بعد چه طوری میشه!
شما اول یه چیزی رو در ذهنت فرض میگیری بعد راجب اون فرض از نظر خودت یه فکتی رو میگی و یه قیمتی هم باز فرض میگیری و آخرش نتیجه گیری که دوست داری میکنی تهش هم میرسی به بکوارد ایکس وان lol من بعید میدونم شما حتی متوجه شده باشی جیم رایان دقیقا چی گفته و متن اصلی مصاحبه که خیلی هم طولانی بود رو دیده باشی
من متن خبری که دوستمون اینجا فرستاده خوندم و جیم رایان به وضوح میگه با پرداخت مبلغ کمی بازیکنها تشویق بشن برن سمت نسخه نسل نهمی RB6!
یا ترجمه دوستمون اشتباهه یا شما ترجیح دادی مثل باقی بحث و گفتگو ها بزنید به صحرای کربلا و طرف بحث رو هدف قراربدید!
بخدا اگر تو رو هدف قرار داده باشم خوشبختانه خودت خیلی وقته خودتو هدف قرار دادی :D
باشه من زدم صحرای کربلا شما میتونی با فرض کردن هات نتیجه گیری های دقیق کنی , آفرین همون تولد دوباره دان متریک که گفتی

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
شما اول یه چیزی رو در ذهنت فرض میگیری بعد راجب اون فرض از نظر خودت یه فکتی رو میگی و یه قیمتی هم باز فرض میگیری و آخرش نتیجه گیری که دوست داری میکنی تهش هم میرسی به بکوارد ایکس وان lol من بعید میدونم شما حتی متوجه شده باشی جیم رایان دقیقا چی گفته و متن اصلی مصاحبه که خیلی هم طولانی بود رو دیده باشی

من متن خبری که دوستمون اینجا فرستاده خوندم و جیم رایان به وضوح میگه با پرداخت مبلغ کمی بازیکنها تشویق بشن برن سمت نسخه نسل نهمی RB6!
یا ترجمه دوستمون اشتباهه یا شما ترجیح دادی مثل باقی بحث و گفتگو ها بزنید به صحرای کربلا و طرف بحث رو هدف قراربدید!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
مشخصا جیم رایان اینجا داره راجب اجرای بازی های PS4 روی PS5 داره صحبت میکنه .

اگه کسی سوال داره که تفاوت دو نسخه میتونه چقدر باشه میتونه این مقاله که در مورد مقایسه نسخه های بازی های مختلف بر روی PS3 به PS4 بوده مشاهده کنه .

Cross-Gen: Should You Upgrade From PS3 To PS4?

اگه چیز های که امکان داره مشخص نیست چه ارتقاع های در کار هستش از اضافه شدن هوش مصنوعی بهتر تا ... موارد دیگه میتونه باشه بعد بگیم فقط پیکسلی هستش .

تازه نه قیمت مشخصه نه اینکه قرار هستش چی بگیریم نه مشخص هستش که چه بازی های قرار هستش این وضعیت داشته باشن یا ... بعد قاطع نظر هم بدیم .

یکی به من بگه چطوره که مایکروسافت بدون هیچ غلط اضافی می تونه از بکوارد شرکتهای ترد پارتی بهره مند بشه اما سونی باید کلی غلط اضافی بکنه تا این داستان عملی بشه؟
به نظر من تنها راهکار اینه که قراردادی مثل مایکروسافت تنظیم کنه تا مشکلی بابت لایسنس نداشته باشه
الان شما تمام بازی های XBOX 360 بزاری داخل XBOX one کار میکنه ؟ جواب مشخصا خیر .

ماکروسافت هم مشخصا یک سری بازی خاص به مرور به لایبرری پشتیبانیش اضافه کرده .

• Like
Reactions: rezvideo

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
یکی به من بگه چطوره که مایکروسافت بدون هیچ غلط اضافی می تونه از بکوارد شرکتهای ترد پارتی بهره مند بشه اما سونی باید کلی غلط اضافی بکنه تا این داستان عملی بشه؟
به نظر من تنها راهکار اینه که قراردادی مثل مایکروسافت تنظیم کنه تا مشکلی بابت لایسنس نداشته باشه

• Like
Reactions: saeedir and IMANOKA

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
شما مگه میدونی نسخه نسل بعد R6 قراره چه شکلی باشه که واسه خودت فکت صادر میکنی ؟ اتفاقا همین چند مدت پیش یوبی گفته بود اونایی که نسخه PS4 دارن میتونن با اونایی که رو کنسول های نسل بعد
هستن بازی کنن و قراره کراس پلی هم به بازی اضافه بشه به زودی. شاید اصلا نسخه PS5 یه جهش گرافیکی زیادی داشته باشه یه محتوای جدیدی داشه باشه.
اتفاقا به نظرم حرکت خیلی خوبیم هست.مخصوصا برای بازی های تمام انلاین که دیگه شاید ساپورتشون رو کنسول های این نسل قطع بشه و همه کوچ کنن رو نسل بعد.اونجوری شما باید دوباره پول کامل بازی رو
بدی ولی با این حرکت شما با یه مبلغ کمی کوچ میکنی به نسخه جدید. یه مثال هم GTA V که خیلی ها مجبور شدن دوباره 60 دلار بدن واسه نسخه PS4

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
الان این مثال رینبو چیزی ازش نمیدونیم یه نمونه زنده داره به اسم overwatch 2 یه مود کوچیک داستانی و به قول خودشون ارتقا گرافیکی داره(ما که ندیدم) میخواد چقدر بابتش بگیره؟؟؟ هنوز قیمتی اعلام نکردن ولی بعیده زیر 60 دلار باشه!! الان منی که نسخه اول رو دارم چرا برا نسخه جدید باید شصت دلار بدم؟؟ چرا باید به اندازه یه تازه وارد پول بدم وقتی جای قبلا هزینه کردم!! اینجاست که میتونم به حرف جیم ریان امیدوار باشم، که قرار نیست فول پرایس این بازی ها رو بخرم!!!
شایدم این بازیا قرار نیست شامل بکوارد بشن، و فقط مجبور باشی روی ps4 بازیشون کنی، ریان نمیاد نسنجیده حرفی بزنه
برای کوچ دادن این عده باید یه حرکتی بزنه

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
در مورد اول نسل اساتید بالمر و دن متریک یه توضیحاتی بدم بعضیا بین ما نبودند اون زمان بعضیا هم یادشون رفته
دمتریک و بالمر نسل قبل تونستن از اشتباهات سونی در اوایل نسل هفتم کمال استفاده رو ببرن و تقریبا تا آخر نسل توی فروش جلو بودن و توی سال آخر سونی تونست بزور مساوی کنه اون زمان مایکرو ساپورت 3rd Party رو داشت حتی چندتا کمپانی مثل ea فک کردن نسل بعدی هم پیروزی از آنه مایکروسافته تایتان فال انحصاری برای وان ساختن توی التیمیت بازیکنان قدیمی در فیفا انحصاری وان بود و لید بازی‌ها وان بود بالمر و دن متریک هم خیلی از این پیروزی خوشحال بودن برای خودشون تز خفن دادن، چه تری؟ کنسول، کنسول بازی و خانواده هست شما باید باهاش بتونی مثل رسیور عمل کنی یه سری شبکه های ماهواره ای (فقط تو آمریکا) بگیری و حتی باهاش پیتزا سفارش بدی(فقط تو آمریکا) کینکت عضو جدایی ناپذیر کنسول هست و کنسول باید بطرف کژوال بره (که باعث شد اولا کنسول ضعیف ریلیز کنن دوما بخاطر کینکت صد دلار گرون تر از ps4 بشه)، کنسول drm بیست و چهار ساعته داره، یعنی چی؟ یعنی هر 24 ساعت یه بار باید به نت وصل بشین وگرنه کنسول کار نمیکنه، بازیهای دست دوم بلاک هستن و بازی‌های کارکرده روی کنسول اجرا نمیشد
فقط مجموعه این تزها رو توی کنفرانس E3 دادن کنفرانسشون ساعت 9:30بود بعد سونی بعد اینا ساعت‌های 5:30 صبح کنفرانس داشت هرچی اینا گفته بودن برعکس گفت، بازیهای دست دوم بلاک نیستن کنسول drm نداره مشخصات رو گفتن 54%قوی تر بود قیمت 400 دلار ارزونتر بود کلا همونجا ایکس باکس وان در نطفه خفه شد
بعد جالبه باز اومدن گفتن آقا دندون لقتون اگه اینترنت ندارید 360 بخرید یعنی اینا اینقدر اعتماد بنفس داشتن که یه درصد هم فک نمیکردن ورق برگرده اینقدر وضع خراب شد و فروششون ضعیف بود بالمر و دن متریک استعفا دادند، ea هم هر روز مصاحبه می‌کرد تایتان فال 2 انحصاری نیست و ما اشتباه کردیم و رکب خوردیم و از این حرفا
حالا سونی ای که از همین الان داره می‌ترسه باز ورق برگرده و بفکر یوزر جمع کردن هست چجوری با بالمر و دن متریک یکیه و همونه سیاستهاشون؟
اینجا اسپنسر خوب فحش میخوره ولی این آقا نبود الان مایکروسافت از گیمینگ کشیده بود بیرون، درسته اشتباهاتی اسپنسر داشته ولی بودنش خیلی بهتر از نبودنشه، در مورد انحصاریهاشون که برای pc منتشر میکنن هم باید بگم والا اول نسل از این خبرا نبود اسپنسر هم نمی‌خواست همچین کاری کنه ولی وقتی براوردشون از فروش کنسول و بازی‌ها خیلی کمتر شد تصمیم گرفتن روی پی سی منتشر کنن تا حداقل هزینه ساخت بازی‌ها تامین بشه حالا نسل بعد رقابت شدید بشه و مایکرو سینه به سینه سونی برسه بعید نیست بزنن زیرش بازی‌هارو برای pc منتشر نکنن یا با وقفه منتشر کنن

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
بله استاد ! واقعا فکر می‌کنی این که قرار بوده بازی نسل قبل روی نسل جدید اجرا بشه موضوع خیلی عجیبیه که متوجه نشدم ! توضیحات جیم گنگ بود ، البته خبرنگار محترم هم باید بهتر ترجمه میکرد .
به هر حال خوشحالم که شما هم احساس مفید بودن کردید
عزیز شما کل خبر و متن و ترجمه رو برعکس گرفتی!

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
الان شما تمام بازی های XBOX 360 بزاری داخل XBOX one کار میکنه ؟ جواب مشخصا خیر .

ماکروسافت هم مشخصا یک سری بازی خاص به مرور به لایبرری پشتیبانیش اضافه کرده .
ممنون بابت راهنمایی
راستش رو بخوای من تا حالا تو عمرم هیچکدوم از محصولات مایکروسافت رونداشتم و این نکته رو نمی دونستم :D

• Like
Reactions: vaan 2 and vivanred

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ممنون بابت راهنمایی
راستش رو بخوای من تا حالا تو عمرم هیچکدوم از محصولات مایکروسافت رونداشتم و این نکته رو نمی دونستم :D
اینکه الان دارن راجب این موضوع صحبت میکنن فقط برای اینکه بازار صحبت نسل بعد گرم نگه دارن وگرنه تا زمان معرفی رسمی نشده هیچ نظر قطعی نمیشه داد یه وقت دیدی ماکروسافت کلا همه بازی ها XBOX ONE پشتیبانی کرد بر روی XBOX بعدی و سونی این کار انجام نداد حاضر نشد هزینه کنه .

یا اینکه مثل PS3 اول نسل پشتیبانی کنه که بتونی بازی های PS2 اجرا کنی بعدش حذف کنه انگار اصلا وجود نداشته روی PS3 پشتیبانی بازی های PS2 که شما دیسک بزاری PS3 بازی های PS2 اجرا کنه.

الان هم ماکروسافت سر بکوراد خوب عمل کرده هر چند وقت یک دفعه یک سری بازی جدید به بکواردش اضافه میکنه به شخصه ترجیح میدم بازی قدیمی ریمیک بشه دوباره بازی کنم تا اینکه الان برم بشیم بازی که برای PS1 یا PS2 ساخته شده بازی کنم .

البته این نکته رو اضافه کنم مایکرو بازی جدیدی به لیست بکوارد اضافه نمیکنن چند وقتیست ساپورت بازی جدید متوقف شده و همونی که بوده هست
خوب این مورد نمیدونستم مرسی .

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
اینکه الان دارن راجب این موضوع صحبت میکنن فقط برای اینکه بازار صحبت نسل بعد گرم نگه دارن وگرنه تا زمان معرفی رسمی نشده هیچ نظر قطعی نمیشه داد یه وقت دیدی ماکروسافت کلا همه بازی ها XBOX ONE پشتیبانی کرد بر روی XBOX بعدی و سونی این کار انجام نداد حاضر نشد هزینه کنه .

یا اینکه مثل PS3 اول نسل پشتیبانی کنه که بتونی بازی های PS2 اجرا کنی بعدش حذف کنه انگار اصلا وجود نداشته روی PS3 پشتیبانی بازی های PS2 که شما دیسک بزاری PS3 بازی های PS2 اجرا کنه.

الان هم ماکروسافت سر بکوراد خوب عمل کرده هر چند وقت یک دفعه یک سری بازی جدید به بکواردش اضافه میکنه به شخصه ترجیح میدم بازی قدیمی ریمیک بشه دوباره بازی کنم تا اینکه الان برم بشیم بازی که برای PS1 یا PS2 ساخته شده بازی کنم .
مشکل من اینه که آرشیو خیلی خوبی از بازی های PS4 به صورت دیجیتالی دارم اگر بکوارد برای ۵ قطعی بشه تا مدتها می تونم زمان خشکسالی به آرشیوم رجوع کنم و اون بازی ها رو انجام بدم و از همه مهم‌تر پلی استیشن پرو و PS3 خودم رو می فروشم و بخشی از هزینه های خرید ps5 برام جور می شه ضمن اینکه فضای کافی برای نگهداری چند تا کنسول رو ندارم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر