سوال در مورد فعال کردن Crrosfire

MK SOLTAN

کاربر سایت
Dec 19, 2011
76
نام
M O H A M M A D
سلام به دوستان عزیز
بنده یک کارت گرافیک 1 گیگابایت 256 بیتی Asus DDR3 دارم
و یک کارت گرافیک 1 گیگابایت 256 بیتی XFX DDR5 که میخوام الان هر دوتاشو استفاده کنم
دوتاشونو وصل کردم و کابل کراس فایر رو هم نصب کردم و به یکیشون کابل برق رو متصل کردم و به اون یکی نصب نکردم جون دیگه اون طور فیشی پاورم نداره
الان من باید چی کار کنم؟باید به اونم فیش برق بزنم؟پاورم 750 هستش یک راهنمای میشه بکنید دوستان عزیز
باید بگم که هر دو گرافیکمم ATI Radeon hastan از سری 48Xx یعنی مثلا یکی 4850 یکی 4870
ممنون از همه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مثال که معنی نمیده ، مدل دقیق کارتای شما چیه ؟ مشخصات بقیه قطعات رو هم بگو ، همینطور برند و مدل دقیق پاور !

MK SOLTAN

کاربر سایت
Dec 19, 2011
76
نام
M O H A M M A D
مثال که معنی نمیده ، مدل دقیق کارتای شما چیه ؟ مشخصات بقیه قطعات رو هم بگو ، همینطور برند و مدل دقیق پاور !
دوست عزیز یه گرافیکم 4870 RAdeon XFX هست DDR5
یکی دیگه هم 4850 بود فرستادم گارانتی اما واسم یه یک گیگش رو فرستادن اونم از سری 48 هستش اما نمیدونم دقیق چیه ولی DDR3 هستش 1 گیگ(ایسوز)

پاورمم TSCO 750 هستش
مادربردم MSI هستش مدل K9A2 cf v2
سی پی یو AMD 8450 phenon
که 3 هسته ای هم هست
4 گیگ رم هم دارم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوست عزیز یه گرافیکم 4870 RAdeon XFX هست DDR5
یکی دیگه هم 4850 بود فرستادم گارانتی اما واسم یه یک گیگش رو فرستادن اونم از سری 48 هستش اما نمیدونم دقیق چیه ولی DDR3 هستش 1 گیگ(ایسوز)

پاورمم TSCO 750 هستش
مادربردم MSI هستش مدل K9A2 cf v2
سی پی یو AMD 8450 phenon
که 3 هسته ای هم هست
4 گیگ رم هم دارم
پاور به نظر میاد متفرقه باشه و ممکنه برای 2 تا کارت مشکل ایجاد کنه !
CPU هم همینطور برای CF این 2 کارت محدودیت ایجاد میکنه ، ممکنه افت کارایی داشته باشن !
در مورد کابلای 6پین هم 4870 ، 2 تا و 4850 هم 1 دونه ورودی 6پین داره که هر 3 تا ورودی باید به پاور متصل باشن حالا با رابط مستقیم 6پین یا تبدیل Molex به 6پین !

MK SOLTAN

کاربر سایت
Dec 19, 2011
76
نام
M O H A M M A D
پاور به نظر میاد متفرقه باشه و ممکنه برای 2 تا کارت مشکل ایجاد کنه !
CPU هم همینطور برای CF این 2 کارت محدودیت ایجاد میکنه ، ممکنه افت کارایی داشته باشن !
در مورد کابلای 6پین هم 4870 ، 2 تا و 4850 هم 1 دونه ورودی 6پین داره که هر 3 تا ورودی باید به پاور متصل باشن حالا با رابط مستقیم 6پین یا تبدیل Molex به 6پین !
ممنو که جواب منو میدین..
خوب پس میتونم استفاده کنم
حالا من باید 4870 رو براش تبدیل بخرم که 6 پین باشه و به پاور هاش وصل کنم حالا چرا به هر 2 تاش؟یعنی 1 بس نیست آخه؟
بعد که وصل کنم دیگه تنظیم خاصی ندارند؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنو که جواب منو میدین..
خوب پس میتونم استفاده کنم
حالا من باید 4870 رو براش تبدیل بخرم که 6 پین باشه و به پاور هاش وصل کنم حالا چرا به هر 2 تاش؟یعنی 1 بس نیست آخه؟
بعد که وصل کنم دیگه تنظیم خاصی ندارند؟
خواهش
بله شدنش میشه ولی به همراه اون محدودیتایی که گفتم !
اینو باید از سازنده کارت پرسید ، شما 1 دونه ش رو بزنی اصلا کارت بالا نمیاد (این بستگی به بایوسش داره) یا اگه بالا بیاد افت شدید کارایی خواهد داشت یعنی کاملا ضعف نشون میده !
نه فقط باید پل CF رو بین کارتا بزنی و همینطور یه تنظیم ساده تو CCC همین.
فقط در آخر بازم میگم اگه پاورت توانایی کافی برای تغدیه کارتا رو نداشته باشه خیلی زود باید با کارتا خداحافظی کنی !

MK SOLTAN

کاربر سایت
Dec 19, 2011
76
نام
M O H A M M A D
خواهش
بله شدنش میشه ولی به همراه اون محدودیتایی که گفتم !
اینو باید از سازنده کارت پرسید ، شما 1 دونه ش رو بزنی اصلا کارت بالا نمیاد (این بستگی به بایوسش داره) یا اگه بالا بیاد افت شدید کارایی خواهد داشت یعنی کاملا ضعف نشون میده !
نه فقط باید پل CF رو بین کارتا بزنی و همینطور یه تنظیم ساده تو CCC همین.
فقط در آخر بازم میگم اگه پاورت توانایی کافی برای تغدیه کارتا رو نداشته باشه خیلی زود باید با کارتا خداحافظی کنی !
از خیلی ها پرسیدم میگن پاورم خیلی قویه.میگن UPS دار!! حتی وقتی برق قطع میشه این حدود 10 یا 15 دقیقه کامپیوترم رو روشن نگه میداره..نمیدونم حالا ضعیف باشه

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
از خیلی ها پرسیدم میگن پاورم خیلی قویه.میگن UPS دار!! حتی وقتی برق قطع میشه این حدود 10 یا 15 دقیقه کامپیوترم رو روشن نگه میداره..نمیدونم حالا ضعیف باشه
این خیلی ها یعنی کی ؟ پاور UPS دار ؟! تا این لحظه همچین چیزی نه دیده شده و نه شنیده ؟!! یه چیزی بگید حداقل...
ما اینجا فقط بر اساس دلیل و مدرک حرف میزنیم چیزی از خودمون اضافه یا کم نمیکنیم حالا شما هر حرفی برات سَنده فک میکنم نیازی به مطرح کردن سوال تو اینجا نداشته باشید !
در کل من فقط اطلاع رسانی کردم دیگه خود دانی !

MK SOLTAN

کاربر سایت
Dec 19, 2011
76
نام
M O H A M M A D
این خیلی ها یعنی کی ؟ پاور UPS دار ؟! تا این لحظه همچین چیزی نه دیده شده و نه شنیده ؟!! یه چیزی بگید حداقل...
ما اینجا فقط بر اساس دلیل و مدرک حرف میزنیم چیزی از خودمون اضافه یا کم نمیکنیم حالا شما هر حرفی برات سَنده فک میکنم نیازی به مطرح کردن سوال تو اینجا نداشته باشید !
در کل من فقط اطلاع رسانی کردم دیگه خود دانی !
دوست عزیز.چرا نارحت میشین...
من فقط گفتم شاید شما شاید از این مدل ها اطلاعی داشته باشین همین.که بهم بگین خوبه یا نه
در کل ممنونم از شما

s_m_taheri

کاربر سایت
Nov 6, 2008
3
سلام
من میخوام 2تا 5850 رو کراس فایر کنم. پاور کولر مستر 550 دارم. خودش 2تا 6 پین داره.
الان مشکل اینه که من میتونم به یک ریل 2تا تبدیل molex به 6 پین برای کارت گرافیک دوم بزنم یا نه؟
ممنون میشم سریع جواب بدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر