سوالات و مشکلات درباره Lan

سلام دوستان.من این تاپیک رو ایجاد کردم که دیگه انقدر تاپیک در باره ی بازی به صورت LAN زده نشه و یه تاپیک مرجع داشته باشیم:cool:برای سوالات و مشکلات در این باره;)

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
اولین سوالم هم خودم میکنم.
من با یکی از دوستانم وقتی میخواهیم به صورت لن Stronghold (قلعه)رو بازی کنیم هم دیگر رو نمیشناسیم.حتی با موفقیت هم به هم متصل شدیم.

COTOLE

کاربر سایت
Feb 27, 2006
567
کمک

سلام به همه
من ADSL پسورد دار دارم . هر کاری می کنم نمیتونم آنلاین بازی کنم .
یعنی وقتی IE رو باز می کنم برا ورود به سایتا ازم یوزر و پس می پرسه.
کسی راهه حلی داره ؟ :((

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
اولین سوالم هم خودم میکنم.
من با یکی از دوستانم وقتی میخواهیم به صورت لن Stronghold (قلعه)رو بازی کنیم هم دیگر رو نمیشناسیم.حتی با موفقیت هم به هم متصل شدیم.
شما چند تا کارت شبکه روی pc داری و آیا Range ip ها را درست تعریف کردی .یک توضیح بده مشکلت دقیقا چیه؟
سلام به همه
من ADSL پسورد دار دارم . هر کاری می کنم نمیتونم آنلاین بازی کنم .
یعنی وقتی IE رو باز می کنم برا ورود به سایتا ازم یوزر و پس می پرسه.
کسی راهه حلی داره ؟ :((

برای آنلاین بازی کردن از چی استفاده می کنی؟Hamachi ؟یا می خوای بازی های مثل Cod4 این ها را بازی کنی در هر صورت تو باید در Proxy اطلاعات را وارد کنی.

COTOLE

کاربر سایت
Feb 27, 2006
567
برای آنلاین بازی کردن از چی استفاده می کنی؟Hamachi ؟یا می خوای بازی های مثل Cod4 این ها را بازی کنی در هر صورت تو باید در Proxy اطلاعات را وارد کنی.
ایت proxy که باید وارد کنم تو اکثر برنامه ها مثل dap وارد می کنم و راحت جواب میده ولی مشکل اینجاست که باید کجای بازی proxy وارد کنم ؟

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
کمک

سلام دوستان آقا من مشکلم اینجاست:

1.من با دوستم با موفقیت به هم وصل میشیم.(یعنی آیکون اتصال به اینترنت پایین صفحه واسه هر دو نمایش پیدا میکنه)

2.ما هر دو به بازی Stronghold Cursader (قلعه)میریم.

3.در بخش بازی تحت شبکه دیگه نمیدونیم چیکار کنیم.روی هر چهار تا گزینه هم امتحان میکنیم اما همدیگرو نمیشناسیم.

لطفا کمک کنید که باید روی چه گزینه ای بریم برای بازی Lan توجه کنید که ما به هم متصلیم.
چهار گزینه ها اینا هستن:
Internet TCP/IP Connection For Direct Play
IPX Connection For Direct Play
Modem Connection For Direct Play
Serial Connection For Direct Play
خوب ما حالا کدوم قسمت بریم و چیکار کنیم؟؟؟؟

در ضمن ما از این روش استفاده کریدم نه کم تر نه بیشتر:

برای این کار برو اینجا
Start Menu\Programs\Accessories\Communications/New Connection Wizard
بعد روی NEXT کلیک کن
حالا گزینه آخر رو انتخاب کن سپس NEXT
حالا گزینه اول رو انتخاب کن سپس NEXT
در اینجا همه ی گزینه ها رو تیک بزن سپس NEXT
حالا دو باره بزن رو NEXT
در این مرحله لیست افرادی رو میبینی که میتونن به تو زنگ بزنن
برای اضافه کردن کسی روی ADD کلیک کن
در فیلد اول یه نام کاربری بزار برای کسی که میخواد بت وصل شه
FULL NAME رو ول کن
در دو تا فیلد باقی مونده هم پاس ورد مورد نظرتو بنویس
رو OK کلیک کن حالا NEXT بزن دو باره NEXT رو بزن
در آخر هم روی FINISH کلیک کن
تا اینجا کار تمومه و طرف مقابل که میخواد به تو وصل شه باید یه کانکشن بسازه و تو اون کانکشنه یوزر و پاس وردی رو که تو الان تو این چیزی که آموزش دادم گزاشتی رو بزاره
راستی برای کانکت شدن به تو باید شماره تلفن کانکشن رو شماره ی تلفن خونه ی شما بزاره
بعد موقعی که روی دایل کلیک میکنه که وصل شه به تو
تو هم باید کامپیوترت روشن باشه و مودمت به سیم تلفن وصل باشه

اینم یکی از دوستان به نام Sasy 360 نوشته بوده است.
لطفا کمک کنید:((:(

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ایت proxy که باید وارد کنم تو اکثر برنامه ها مثل dap وارد می کنم و راحت جواب میده ولی مشکل اینجاست که باید کجای بازی proxy وارد کنم ؟
دوست عزیز توی Hamachi که خودش یک قسمتی داره برای وارد کردن Proxy .ودوم از همه اگر شما چند تا Connection روی کامپیوتر باشه ممکن بعضی بازی ها مثل General مثل Age of empire اون ها را باهم اشتباه بگیرند واز یکی از Connection های استفاده کنند که مربوط به اینترنت نیست.سوم از همه ما بازی اورجینال که تی ایران نداریم که بتونی راحت بری توی قسمت آنلاینش بشین با بقیه بازی کنی یکسری بازی است مثل Cod4 که با وارد کردن سرورهای که دوستان ساختن راحت میری تو بازی با وارد کردن Ipو صد البته یکسر کار های دیگه.حالا شما دقیقا چه بازی را می خوای آنلاین بازی کنی که میگی باید Proxy وارد کرد.
سلام دوستان آقا من مشکلم اینجاست:

1.من با دوستم با موفقیت به هم وصل میشیم.(یعنی آیکون اتصال به اینترنت پایین صفحه واسه هر دو نمایش پیدا میکنه)

2.ما هر دو به بازی Stronghold Cursader (قلعه)میریم.

3.در بخش بازی تحت شبکه دیگه نمیدونیم چیکار کنیم.روی هر چهار تا گزینه هم امتحان میکنیم اما همدیگرو نمیشناسیم.

لطفا کمک کنید که باید روی چه گزینه ای بریم برای بازی Lan توجه کنید که ما به هم متصلیم.
چهار گزینه ها اینا هستن:
Internet TCP/IP Connection For Direct Play
خوب ما حالا کدوم قسمت بریم و چیکار کنیم؟؟؟؟

در ضمن ما از این روش استفاده کریدم نه کم تر نه بیشتر:

برای این کار برو اینجا
Start Menu\Programs\Accessories\Communications/New Connection Wizard
بعد روی NEXT کلیک کن
حالا گزینه آخر رو انتخاب کن سپس NEXT
حالا گزینه اول رو انتخاب کن سپس NEXT
در اینجا همه ی گزینه ها رو تیک بزن سپس NEXT
حالا دو باره بزن رو NEXT
در این مرحله لیست افرادی رو میبینی که میتونن به تو زنگ بزنن
برای اضافه کردن کسی روی ADD کلیک کن
در فیلد اول یه نام کاربری بزار برای کسی که میخواد بت وصل شه
FULL NAME رو ول کن
در دو تا فیلد باقی مونده هم پاس ورد مورد نظرتو بنویس
رو OK کلیک کن حالا NEXT بزن دو باره NEXT رو بزن
در آخر هم روی FINISH کلیک کن
تا اینجا کار تمومه و طرف مقابل که میخواد به تو وصل شه باید یه کانکشن بسازه و تو اون کانکشنه یوزر و پاس وردی رو که تو الان تو این چیزی که آموزش دادم گزاشتی رو بزاره
راستی برای کانکت شدن به تو باید شماره تلفن کانکشن رو شماره ی تلفن خونه ی شما بزاره
بعد موقعی که روی دایل کلیک میکنه که وصل شه به تو
تو هم باید کامپیوترت روشن باشه و مودمت به سیم تلفن وصل باشه

اینم یکی از دوستان به نام Sasy 360 نوشته بوده است.
لطفا کمک کنید:((:(

دوست عزیز شما باید اول از همه اون Icon کنار ساعت(Network Connection) را دوبار روش Click کنی و بعد Properties بگیره و در قسمت IP/Tcpیک Range ip تعریف کنی مثلا شما 192.168.0.1,\و دوستت 192.168.0.2و subnetmask :255.255.255.0 ها را هم اینطوری تنظیمک کنی اینجوری که من توی Setting بازی می بینم از پروتوکل قدیمی IPX داره استفاده می کنه که باید هر دوتاتون این Protocol را نصب کنید.چون بازی قدیمیه این مشکل را داره.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
آقا ما با کمک فربد خان بالاخره تونستم با دوستم Lan قلعه بزنم:love:اما کوفتمون شد:(:biggrin1:چون ما از دیال آپ آنالوگ استفاده میکنیم(یعنی برای اینترنت با 33.6 و 31.2 و 28.8)وصل میشیم.اما برای لن با 16.5 وصل میشیم و بعد از 20 ثانیه هی پنجره Send Data میاد که مربوط به اینترنت های سرعت پایین میشه و اگه بالا بود این پنجره که مال خوده بازیه نمیاد.
(این پنجره برای ارسال وضعیت بازی برای نفر مقابل هست و مال خود بازیه و مشکل محسوب نمیشه)

حالا دوستان راهی می دونند که بشه از طریق ویندوز یا نرم افزار سرعت Lan رو بهبود بخشید:confused:

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
من با دوستم با گزینه ی Internet TCP/IP Connection For Direct Play وصل میشیم یعنی فقط من همینجوری Host زدم بعد اون IP منو نوشت Join زد.میخواستم بدونم گزینه های پایین برای چی هستند:

ممنون میشم جواب دهید.
پست بالا هم همین طور:biggrin1:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
عاشق جان،
گزينه اول براي ارتباط از طريق LAN هست.
گزينه دوم براي اينه كه بدون اينترنت دو نفري به هم وصل بشين، مثله زنگ زدن، يكي هاست ميشه، اونيكي بهش زنگ ميزنه.
سومي براي اينكه كه وقتي 2تايي ور دل هم هستين، بتونين با يه كابل Serial به هم وصل بشين.

شما برنامه Hamachi رو هم يه تست بزن، اگه نشد، با گزينه دوم مستقيم بهم وصل بشين شايد افاقه كرد.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
آقا ما رو باش.به هم وصل شدیم(همون روش بدون اینترنت با اتصال دو تلفن)یعنی وقتی ما با این روش به هم وصل شدیم باید بریم روی گزینه ی Modem Connection For Direct Play یا Internet TCP/IP Connection For Direct Play??? توجه کنید از روش اتصال بدون اینترنت با دو خط تلفن به هم وصل میشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر