سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
بپرس من اجرا کردم بدونم جواب میدم
مطمئن بودم اجرا کردی ؛)
آقا اول از همه اینکه توی محیط لاکا کنسول شارژ نمیشه نمیدونم چرا
یکی دیگه اینکه کلا بازیای وی و گیم کیوب حتی ps1 رو کند اجرا میکنه در حالی که رترو ارک رو اتمسفرم ps1 رو خیلی خوب جواب میده باید ستینگشو عوض کنم؟
یه سوال اخر شاید ربطی به اینجا نداشته باشه میخوام wii بخرم و به حسرت چند سالم واسه بازی نکردن یه سری عناوین پایان بدم میشه با wii بازی دانلود کرد بازی کرد؟؟ یعنی کپی خور درست حسابی داره

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
مطمئن بودم اجرا کردی ؛)
آقا اول از همه اینکه توی محیط لاکا کنسول شارژ نمیشه نمیدونم چرا
یکی دیگه اینکه کلا بازیای وی و گیم کیوب حتی ps1 رو کند اجرا میکنه در حالی که رترو ارک رو اتمسفرم ps1 رو خیلی خوب جواب میده باید ستینگشو عوض کنم؟
یه سوال اخر شاید ربطی به اینجا نداشته باشه میخوام wii بخرم و به حسرت چند سالم واسه بازی نکردن یه سری عناوین پایان بدم میشه با wii بازی دانلود کرد بازی کرد؟؟ یعنی کپی خور درست حسابی داره

شارژ نشدن رو تست نکردم یا حالا کلا نمیشه یا اگرم میشه اشکال نرم افزاری هست نشون نمیده و البته تو این حالت مصرف شاید زیادتره و cpu و gpu رو ببری بالا که بیشترم میشه
ببین این لاکا خیلی وقته اپدیت جدید نیومده و زمانی که اومده بود از ریتروارچ خود سوییچ خیلی سرتر بود ولی الان انگاری یه شبیه ساز wii و گیم کوب که مهترینش هستن رو فقط داره که wii اون چندان تعریفی نداشت و حتی من نتونستم دسته رو استفاده کنم و بازی The Legend Of Zelda Twilight Princess رو فقط تست کردم البته که تو منو میموند و از دسته نمیشد استفاده کرد و بازی رو شروع کرد و شایدم دسته سیمی باید وصل میکردم یا پرو که من دیگه تست نکردم ولی بازی فریم تقریبا خوب و قابل قبولی داشت حداقل تو همون چیزی که دیدم.

شما میتونی بازیهای بیشتری دانلود و تست خودت کنی ولی همین بازی زلد wii من تو pc مدل پایین داشتم با شبیه ساز راحت اجرا میشد و مشکلی نداشت و گیم کوب هم بد نبود روی لاکا و خوب بود و ps1 اره کندتره و البته cpu و gpu باید ماکسیموم بزاری تقریبا اوکی میشه ولی من با خود ریتروارچ سوییچ نتیجه بهتری گرفتم و در کل من زیاد خوشم نیومد شاید نسخه های بعدی بهتر بشه و شبیه ساز wii و گیم کوب برای اندروید هم هست و اندروید هم میتونی تست کنی روی سوییچ و اموزش بصورت تصویری تو یوتوب هست و یه بارم همون لینکهای یوتوب گذاشتم تو تابیک برنامه های کاربردی برای اندروید که البته برای نصب اندروید مموری مجزا استفاده کن چون کلا فرمت میشه و همین لاکا هم که استفاده کردی الان مموریت دربیار بزن به pc یه جور اشکال چک کردن فایل به وجود میاره در مموری هر دفه که اجراش کنی و من برای همونم مموری مجزا استفاده میکنم.

در کل ریتروارچ سوییچ خیلی بهتره و قبلا بازیهای psp و دریمکست و حتی نینتندو 64 رو اجرا نمیکرد که اونام بهش اضاف شدن در طول زمان و یه wii و گیم کوب و حتی ps2 هم فایل core اضاف بشه کاملا تکمیل میشه و البته برای psp امولاتور بهتری هست ppsspp که معرفی کردم قبلا و حتی امولاتور مجزای دریمکست هم بود ولی مال ریترو الان خیلی بهتر اجرا میکنه در حال حاضر تا اون یکی.

آخرین ویرایش:

thebest73

کاربر سایت
Jul 24, 2018
26
سلام.
سه سوال پیش اومده.
1-بازی darksiders 1 رو برای سوئیچ دانلود کردم وقتی بازی رو نصب کردم متوجه شدم بازی مد شده هست(یعنی health , souls ,.....) در بازی بینهایت هست که این مسئله باعث میشه جذابیت و چالش برانگیز بودن بازی از بین بره.آیا راهی هست که بشه این مسئله رو برطرف کرد؟چون توی تنظیمات و حالات سخت و آسون بازی گشتم چیزی نبود.
2-لینک آموزش اجرای بازی های نسل های قبل روی سوئیچ کجاست ؟
3-دوستان منبع خوب برای دانلود بازی های سوئیچ اگه دارند معرفی کنند ممنونم میشم.

R.M.G.S

کاربر سایت
Sep 7, 2015
106
سلام.
سه سوال پیش اومده.
1-بازی darksiders 1 رو برای سوئیچ دانلود کردم وقتی بازی رو نصب کردم متوجه شدم بازی مد شده هست(یعنی health , souls ,.....) در بازی بینهایت هست که این مسئله باعث میشه جذابیت و چالش برانگیز بودن بازی از بین بره.آیا راهی هست که بشه این مسئله رو برطرف کرد؟چون توی تنظیمات و حالات سخت و آسون بازی گشتم چیزی نبود.
NXBrew.com | Free Nintendo Switch Gaming XCI, NSP Downloads
https://switchbounty.com/
شاتل لند | عدم دسترسی
بایگانی‌های Switch - نقطه نو - مرجع دانلود رایگان بازی ، اخبار و نقد بازی ها
من از اینا دانلود میکنم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام.
سه سوال پیش اومده.

اگه مطمئنی بازی مد شده دانلود شده که هیچ ولی شاید چیت فعال باشه برای بازی خصوصا اگه کنسول دست دوم گرفته باشید و مسیر Atmosphere\titles دنبال فولدر 01004AB00A260000 بگرد و یا پاکش کن یا یه جا انتقال بده اگه یه موقع خواستی باز استفاده کنی و یا با استفاده از برنامه EdiZon موقع اجرای بازی با زدن دکمه هوم و رفتن به قسمت برنامه ها اینو اجرا کن و باز زدن دکمه y چیتها رو یکی یکی غیر فعال کن
البته امکان داشتن سیو مد شده هم هست و سیو رو هم میتونید پاک کنید.

آخرین ویرایش:

thebest73

کاربر سایت
Jul 24, 2018
26
یک مشکل دیگه با نصب بازی پیدا کردم.
nut دیگه مشکلی نداره ولی zadig وقتی وارد tinfoil میشم قطع میکنه و وقتی خارج میشم دوباره وصل میشه.
توی تب list all device به جای nintendo switch مینویسه libnx usb comms و اتصال قطعه.
راه حلی هست ؟

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
یک مشکل دیگه با نصب بازی پیدا کردم.
nut دیگه مشکلی نداره ولی zadig وقتی وارد tinfoil میشم قطع میکنه و وقتی خارج میشم دوباره وصل میشه.
توی تب list all device به جای nintendo switch مینویسه libnx usb comms و اتصال قطعه.
راه حلی هست ؟
وقتی کنسولت توی هوم برو یا تین فویله وصل کن به لپ تاپ روی اون گزینه که به جای نینتندو سوئیچ اومده برو دوباره اینستال کن درایور رو

thebest73

کاربر سایت
Jul 24, 2018
26
اگه مطمئنی بازی مد شده دانلود شده که هیچ ولی شاید چیت فعال باشه برای بازی خصوصا اگه کنسول دست دوم گرفته باشید و مسیر Atmosphere\titles دنبال فولدر 01004AB00A260000 بگرد و یا پاکش کن یا یه جا انتقال بده اگه یه موقع خواستی باز استفاده کنی و یا با استفاده از برنامه EdiZon موقع اجرای بازی با زدن دکمه هوم و رفتن به قسمت برنامه ها اینو اجرا کن و باز زدن دکمه y چیتها رو یکی یکی غیر فعال کن
البته امکان داشتن سیو مد شده هم هست و سیو رو هم میتونید پاک کنید.
بله طبق معمول کاملا درست گفتید مثله اینکه نفر قبلی چیت هارو فعال کرده بوده با برنامه EdiZon درستش کردم.
راهی هست متوجه بشم تا حالا چه بازی هایی روی کنسول نصب شده ؟
خیلی ممنونم :Rose::Rose::Rose:

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
اورکلاک هر جا لازم دیدی استفاده کن مثلا برای بعضی بازیها که افت فریم دارن یا امولاتورها و همه بازیها استفاده نکن و بله مصرف باطری بیشتر و فشار هم کمی به دستگاه میاد ولی نه در حدی که مشکلی پیش بیاد و تو برنامه همون حد مجاز بالا بردن رعایت شده که مشکلی پیش نیاد وگرنه توی Lakka شما بیشترم میتونی بالا ببری و میتونی با تست کردن هم تنظیمات بهینه کنی مثلا کم کم cpu و رم بالا ببری اگه مشکل افت فریم حل شد بیشتر نبری و مثلا زلدا کافی بود cpu و رم نه حتی گرافیک کمی بالاتر ببری تا موقعی که چیت بزنی و کد پرش بلند و سریع حرکت کردن رو انجام بدی بازی دیگه لگ نمیزد و یه نکته دیگه گرافیک بازی هم کمی بالاتر میره با اورکلاک کردن همه موارد.

سلام داداش
یه سوال . یه سوییچ لایت بخرم
دسته سیم دار چینی برا سوییچ هست؟ قیمتش چنده؟
تو اینترنت دیدم تبدیلی هست دسته پلی ۲ و .... به سویچ زده بودن

شنیدم هک نمیشه سری لایت
درسته؟

آیدی شما دیدم خوشحال شدم و یاد پستی ( کامنتی ) افتادم سال ها پیش نوشته بودید . که گفته بودید خوشحال میبینم گیم درک میکنید و گیم مثل خیلی خا برا بچه ها نمیدونید

• Like
Reactions: Cait Sith

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام داداش
یه سوال . یه سوییچ لایت بخرم
دسته سیم دار چینی برا سوییچ هست؟ قیمتش چنده؟
تو اینترنت دیدم تبدیلی هست دسته پلی ۲ و .... به سویچ زده بودن

شنیدم هک نمیشه سری لایت
درسته؟

آیدی شما دیدم خوشحال شدم و یاد پستی ( کامنتی ) افتادم سال ها پیش نوشته بودید . که گفته بودید خوشحال میبینم گیم درک میکنید و گیم مثل خیلی خا برا بچه ها نمیدونید
سلام عزیز
دسته های زیادی برای سوییچ هست چه سیمی و چه بیسیم و سایتهای خارجی نگاه کنید تنوع زیاد دارن از لحاظ شکل و غیره و سایتهای ایرانی که میفروشن نمونش مثل این سایت یا دیجی کالا و غیره.

سری لایت و سری جدید هم گویا هکش در راهه و تا فریمور 8.1 تونستن هک کنن با یه روشی و البته هنوز منتشر نشده توسط تیم Executor و باید فعلا صبر کرد

تبدیل هم چند نمونه هست که دسته های مختلف کنسولها مثل ps4 و xbox one و غیره ساپورت میکنه که بهترینش تبدیل زیر هست که هم سیمی ساپورت میکنه و هم بصورت بی سیم و البته اینجا فعلا نیست باید سفارش داد از اونور بیارن یا صبر کرد یکی بیاره ازش بخرید.

لینک تبدیل

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
سلام عزیز
دسته های زیادی برای سوییچ هست چه سیمی و چه بیسیم و سایتهای خارجی نگاه کنید تنوع زیاد دارن از لحاظ شکل و غیره و سایتهای ایرانی که میفروشن نمونش مثل این سایت یا دیجی کالا و غیره.

سری لایت و سری جدید هم گویا هکش در راهه و تا فریمور 8.1 تونستن هک کنن با یه روشی و البته هنوز منتشر نشده توسط تیم Executor و باید فعلا صبر کرد

تبدیل هم چند نمونه هست که دسته های مختلف کنسولها مثل ps4 و xbox one و غیره ساپورت میکنه که بهترینش تبدیل زیر هست که هم سیمی ساپورت میکنه و هم بصورت بی سیم و البته اینجا فعلا نیست باید سفارش داد از اونور بیارن یا صبر کرد یکی بیاره ازش بخرید.

لینک تبدیل

ممنونم
دسته هاش چه گرونه . دسته سیم دار طرح دانگی گونگ دیدم مغازه تو ولیعصر گفت ۴۰۰ هزار تومن

من دنبال راهیم که ارزونتر تموم بشه
مثلا تبدیلی چیزی . چون میخوام کلی بازی ریترو و ..... هم رو کنسول بازی کنم
بهتره برا این دست بازیا جویکان خراب نکرد و نکته اینجاست تو لایت جویکان ها متصلن به کنسول
دردسر میشه

خوبه اگر هکش بیاد

تبدیل خوبه دسته usb pc و ps2 زد . راحت میشه دسته خراب شد عوضش کرد

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
بله طبق معمول کاملا درست گفتید مثله اینکه نفر قبلی چیت هارو فعال کرده بوده با برنامه EdiZon درستش کردم.
راهی هست متوجه بشم تا حالا چه بازی هایی روی کنسول نصب شده ؟
خیلی ممنونم :Rose::Rose::Rose:

سلام داداش.به غیر از دیدن لیست سیوهای بازی که نشون میده چه بازیهایی بودن اگه طرف پاک نکرده باشه شما با همون تاینفول و لیتیوم یا گلدلیف یه قسمتی داره(Tickets) تیکت های بازیها که نصب شده معمولا بعد پاک کردن بازی هم میمونن و میتونی ببینی چه بازیهایی بودن ولی پاکشون نکن که ممکنه اشتباهی چیزی رو پاک کنی و بازیهات اجرا نشن و در دکل مشکلی نیست بازی اگه نصب کردی و اگه چیت داشت که معلومه با همون برنامه edizen و حتی ورژن اخر چک پوینت و تو پوشه تایتل اتمسفر هم هر ایدی سرچ کنی تو نت میزنه چه بازی هست.
تنها مشکلی که اذیت میکرد قدیم مال کنسولهای دست دو این بود که مثلا اگه کسی بازی با اپدیت بالاتر نصب میکرد و پاک میکرد و اونوقت شما همون بازی رو بدون اپدیت یا اپدیت پایینتر نصب میکردی یه پیغام دانلود اپدیت هنگام اجرا میمود که یا باید اپدیت بالاتر میگرفتی و نصب میکردی یا با برنامه dev menu درستش میکردی و اپدیت رو ریست میکردی که اموزش تو تابیک برنامه کاربردی گذاشتم و البته این روش خیلی کاربردیه که شما یه اپدیت بالاتر نصب میکنی و به هر دلیلی قصد برگشت به اپدیت پایینتر داری و اون موقع بازم این پیام میاد که با برنامه dev menu درستش میکنی و حتی اگه به نت هم وصل بشی این پیام میاد ولی بازی روی میتونی اجرا کنی که بازم با همون برنامه اون پیام رو حذف میکنی و یه راه حل دیگه هم اینه کنسول رو ریست کارخونه ای کنی و مموری رو فرمت کنی و هک روی مموریت هم از نو خودت بگیری بریزی روی مموریت که دیگه همه چی ریست میشه.

ممنونم
دسته هاش چه گرونه . دسته سیم دار طرح دانگی گونگ دیدم مغازه تو ولیعصر گفت ۴۰۰ هزار تومن

من دنبال راهیم که ارزونتر تموم بشه
مثلا تبدیلی چیزی . چون میخوام کلی بازی ریترو و ..... هم رو کنسول بازی کنم
بهتره برا این دست بازیا جویکان خراب نکرد و نکته اینجاست تو لایت جویکان ها متصلن به کنسول
دردسر میشه

خوبه اگر هکش بیاد

تبدیل خوبه دسته usb pc و ps2 زد . راحت میشه دسته خراب شد عوضش کرد

دسته هاش مدل سیمی زیاد داره و من 450 تا 600 قبلا دیدم و قیمتها هم هر روز عشقی بالا میبرن چون همه به فکر پولن.
اون تبدیل بگیری خیلی خوبه و یه تبدیل به اسم 8BitDo بود فقط دسته ها رو بصورت بی سیم ساپورت میکرد یه کانالی تو تلگرام میفروخت و ببین داره یا نه و اگه تموم کرده میتونی سفارش بدی برات بیاره اگه این مدل بکارت میاد و قیمتش هم 400 بود میفروخت ولی اون مدل که گفتم در بالا بهتره چون مدل سیمی ساپورت میکنه

• Like

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
سلام
این پرو کنترلرهای های کپی/فیک/مارک متفرقه که ارزونترن مثل این power a و این طرح دارا که جدیدا اومده هیچ کدوم gyro (سنسور حرکتی که باهاش مثلا تو زلدا جویکان رو برای هدفگیری با کمون تکون میدی) ندارند؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام
این پرو کنترلرهای های کپی/فیک/مارک متفرقه که ارزونترن مثل این power a و این طرح دارا که جدیدا اومده هیچ کدوم gyro (سنسور حرکتی که باهاش مثلا تو زلدا جویکان رو برای هدفگیری با کمون تکون میدی) ندارند؟

ببین باید چک کنی... Hori ها فکر کنم داشتند

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام دوستان.
نمیدونم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم یا خیر.
بازی luigi mansion 3 رو به طور اتفاقی تو توییچ دیدم و ازش خوشم اومد.
1-چند تا بازی واسه سوییچ هست که گیم پلی مشابه این بازی رو داشته باشه؟
2-به نظرتون اگر بخوام سوییچ بخرم مدل معمولی رو بخرم یا لایت؟
3-ارزش داره واسه چند تا بازی 3.5 تا 4 تومن هزینه کنم؟
4-خرید از استور نینتندو نیاز به چیز شکن داره؟ و آیا میشه گیفت ها رو راحت از طریق کنسول وارد کرد؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر