سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
زیاد عجله نکنید تجربه هم نشون داده سوای اینکه کنسول لانچ چندان آش دهن سوزی نیست نینتندو هم به مرور زمان مدلها و باندلهای بهتری از کنسولش میده خصوصا وقتی فروش خوبی داشته باشن

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام
سوئیچ قابلیت شیر کردین اکانت رو داره مثل PS4 و Xbox One یا نه؟
سلام
خیر نداره .
ولی میشه اکانت رو از یه دستگاه دیگه در دستگاه دیگه وارد کرد (البته به نظرم اول باید در دستگاه اولی غیر فعال یا پاک بشه)

Old Hunter

کاربر سایت
Feb 9, 2017
46
درود بر سوییچ داران من تازه سوییچ گرفتم یه سوال فنی لطفا علمی جواب بدید وقتی کنسول میره رو داک که به تلوزیون وصل شه باطری میره رو شارژ و ما هم رو تی وی بازی میکنیم حالا باطری همش تو شارژ باشه براش مشکل پیش نمیاد ممنون

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
درود بر سوییچ داران من تازه سوییچ گرفتم یه سوال فنی لطفا علمی جواب بدید وقتی کنسول میره رو داک که به تلوزیون وصل شه باطری میره رو شارژ و ما هم رو تی وی بازی میکنیم حالا باطری همش تو شارژ باشه براش مشکل پیش نمیاد ممنون
سلام , مبارک باشه.
به نظر من وقتی باطری 100 درصد شارژ میشه دیگه شارژ نمیشه تا زمانی که کمتر بشه

• Like
Reactions: Pooya HL

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
431
دوستان سوالی که من داشتم ازتون اینه که به نظر اساتید گرامی چقدر احتمال میدید این کنسول کپی بشه؟
من دانشجو هستم و بیشتر تایمم رو خوابگاه هستم،میخواستم یه کنسول پرتابل بگیرم برای مثلا فیفا،گفتم نظر شما رو بدونم
به نظرتون من این کنسول رو بگیرم و یدونه بازی FIFA ارجینال هم براش بزنم روش تا سال آینده احتمال اینکه کپخور بشه چقدر هست به نظرتون؟جوری که FIFA19 رو کپی بزنم روش!!!
موندم بین نینتندو سوییچ و PS vita

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
دوستان سوالی که من داشتم ازتون اینه که به نظر اساتید گرامی چقدر احتمال میدید این کنسول کپی بشه؟
من دانشجو هستم و بیشتر تایمم رو خوابگاه هستم،میخواستم یه کنسول پرتابل بگیرم برای مثلا فیفا،گفتم نظر شما رو بدونم
به نظرتون من این کنسول رو بگیرم و یدونه بازی FIFA ارجینال هم براش بزنم روش تا سال آینده احتمال اینکه کپخور بشه چقدر هست به نظرتون؟جوری که FIFA19 رو کپی بزنم روش!!!
به امید هک شدن نگیر کنسولو
اگه زیاد بازی میکنی و با قیمت بازیا مشکل داری سخت میشه برات،خودم با قیمتشون مشکل دارم عوضش خیلی کم بازی میگیرم:D

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
کپی خور که بعیده به این زودی ها بشه. اگرم به امید فیفا میخری بهتره نخری چون ممکن fifa 19 اصن نیاد براش چون هنوز معلوم نیس الکترونیکز ارتز به سود دهی برسه و بخواد ادامه بده بازی سازی برا سوییچ رو چون فیفای نسخه سوییچ سوای از نسخه های دیگه داره ساخته میشه به خاطر ساختار معماری کنسول . ولی اگه با بازی های نینتندو حال میکنی و از پس هزینه هاش برمیایی ( 250 بازیای نو و 200 بازیای دست دوم ) میتونی بخری و لذت ببری

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام
دوستان من قصد خريد اين كنسول رو در چند روز آينده از يكي از فروشگاهها در تهران دارم
ميخواستم اگر نكته اي در خريد كنسول مسه تفاوت بين ريجنهاش يا بازيهاش(به احتمال زياد همرا با كنسول Mario Kart 8 deluxe رو بگيرم) يا نكته مهم ديگري داره كه در زمان خريد بايد بهش توجه كرد ممنون ميشم اطلاع رساني كنيد.
ضمن اينكه پك كنسول بايد آكبند باشه يا اينكه پك دستگاه رو مسه ps4 يا خيلي از كنسولهاي ديگه باز شده ميفروشن؟
متشكر

متن رو اديت كردم كه اين سوال رو هم بپرسم:
ميخواستم بدونم آنلاين بازي كردن با اين كنسول به چه صورته؟ مثلا ماريو كارت ٨ رو ميشه آنلاين بازي كرد از اينترنت ايران و سرورهاي نينتندو كلا اوكي هستن برا بازي كردن از ايران يا خير؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Pooya HL

Old Hunter

کاربر سایت
Feb 9, 2017
46
سلام
دوستان من قصد خريد اين كنسول رو در چند روز آينده از يكي از فروشگاهها در تهران دارم
ميخواستم اگر نكته اي در خريد كنسول مسه تفاوت بين ريجنهاش يا بازيهاش(به احتمال زياد همرا با كنسول Mario Kart 8 deluxe رو بگيرم) يا نكته مهم ديگري داره كه در زمان خريد بايد بهش توجه كرد ممنون ميشم اطلاع رساني كنيد.
ضمن اينكه پك كنسول بايد آكبند باشه يا اينكه پك دستگاه رو مسه ps4 يا خيلي از كنسولهاي ديگه باز شده ميفروشن؟
متشكر

متن رو اديت كردم كه اين سوال رو هم بپرسم:
ميخواستم بدونم آنلاين بازي كردن با اين كنسول به چه صورته؟ مثلا ماريو كارت ٨ رو ميشه آنلاين بازي كرد از اينترنت ايران و سرورهاي نينتندو كلا اوكي هستن برا بازي كردن از ايران يا خير؟
مبارک باشه نینتندو رجیون نداره دستگاه پلمپ نیست ولی بازش کنی معلومه که نو هست یا دسته دو اول زلدا رو بگیر ماریو کارت هم انلاین داره راحت میشه بازی کرد ولی میگن از مهر سرورای نینتندو پولی میشه البته نه به گرونی ps4 و xbox

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
سلام دوستان .یه سوال داشتم این گیفت کارت هایی که تو ایران میفروشن توی استور نینتندو سوییچ هم کار میکنه چون روی کارت نوشته برای استفاده در 3ds و Wii u . ممنون میشم پاسخ بدید

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
سلام دوستان .یه سوال داشتم این گیفت کارت هایی که تو ایران میفروشن توی استور نینتندو سوییچ هم کار میکنه چون روی کارت نوشته برای استفاده در 3ds و Wii u . ممنون میشم پاسخ بدید
سلام، فرقی نداره، اگه کارت eShop بخری مثه این میمونه که کارت PSN خریدی و می تونی باهاش برای تمامی کنسولاش که ساپورت می شه استفاده کنی...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر