سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام من چند سال پیش سوییچ خریده بودم و بعدش کپی خورش کردم ولی سر خرید ps5 فروختمش. حالا دوباره قصد خرید دارم به نظرتون کدوم مدلش رو بگیرم؟ lite بگیرم کپی خور میشه؟

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
305
سلام من چند سال پیش سوییچ خریده بودم و بعدش کپی خورش کردم ولی سر خرید ps5 فروختمش. حالا دوباره قصد خرید دارم به نظرتون کدوم مدلش رو بگیرم؟ lite بگیرم کپی خور میشه؟
اگه پولش رو دارید اولد گزینه‌ی بسیار خوبیه ولی اگه تصمیم به خرید لایت گرفتید،بله این هم کامل کپی خور میشه دوست عزیز

• Like
Reactions: amirfakhrian

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
اگه پولش رو دارید اولد گزینه‌ی بسیار خوبیه ولی اگه تصمیم به خرید لایت گرفتید،بله این هم کامل کپی خور میشه دوست عزیز
ممنون به دلیل اینکه فقط پرتابل قصد استفاده دارم به نظرم هزینه برای oled زیاد باشه با اینکه صفحه نمایش خیلی بهتری داره.

• Like
Reactions: pouria.sh

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
305
ممنون به دلیل اینکه فقط پرتابل قصد استفاده دارم به نظرم هزینه برای oled زیاد باشه با اینکه صفحه نمایش خیلی بهتری داره.
پس داداش با خیال راحت و آسوده همون لایت رو بگیر.نگران نباش ،به آسونی کپی خور میشه و مطمئنم که ازش لذت خواهی برد.من یه مدت لایت آبی رنگ داشتم ولی درنهایت به خاطر پول مجبور شدم بفروشمش.به محض اینکه پول دستم بیاد حتما یه دونه سوئیچ خواهم گرفت(هر مدلی که بشه)

• Like

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
پس داداش با خیال راحت و آسوده همون لایت رو بگیر.نگران نباش ،به آسونی کپی خور میشه و مطمئنم که ازش لذت خواهی برد.من یه مدت لایت آبی رنگ داشتم ولی درنهایت به خاطر پول مجبور شدم بفروشمش.به محض اینکه پول دستم بیاد حتما یه دونه سوئیچ خواهم گرفت(هر مدلی که بشه)
لطف کردید فقط اون زمانی که نینتندو داشتم نرم افزاری دستگاه را کپی خور کردم ولی الان به نظر می رسه باید سخت افزاری این کار را انجام بدم. حالا بین این کیت های سخت افزاری ( Pico Fly یا HW Fly) واقعا تفاوتی هم هست؟

• Like

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام وقت بخير
بعد از اپديت به اتمسفر ١٦ ( استفاده از پكيج اماده علي آقا) متاسفانه هر كار ميكنم دسته ps5 متصل نميشه به كنسول برنامه ميشن كنترلر رو هم ريختم.

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
305
لطف کردید فقط اون زمانی که نینتندو داشتم نرم افزاری دستگاه را کپی خور کردم ولی الان به نظر می رسه باید سخت افزاری این کار را انجام بدم. حالا بین این کیت های سخت افزاری ( Pico Fly یا HW Fly) واقعا تفاوتی هم هست؟
بله دوست عزیز لایت رو باید سخت افزاری کپی خور کرد.متاسفانه من مجبور شدم بعد از دوماه بفروشمش و نشد کپی خورش کنم.برای اینکه اشتباه راهنماییت نکنم بهتره دوستانی که وارد هستن پاسخ شما رو بدن ولی بعید میدونم اتفاق خاصی برای دستگاهنت بیافته.شاید یه تفاوت هایی باشه ولی بیشتر برای انداختن قیمت بیشتر به خریدار بی اطلاع هستش
در کل امیدوارم روزای خوبی باهاش داشته باشی،خیلی کنسول خوبیه

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام وقت بخير
بعد از اپديت به اتمسفر ١٦ ( استفاده از پكيج اماده علي آقا) متاسفانه هر كار ميكنم دسته ps5 متصل نميشه به كنسول برنامه ميشن كنترلر رو هم ريختم.

سلام
میشن کنترل رو حتما با اخرین ورژن هک اتمسفر و غیره اپدیت کن و دسته رو هم از نو جفت سازی یا pair کن و قبل اینکار دسته رو از لیست حذف کن و الان ورژن جدیدش برای اتمسفر جدید و فریمور 18.0.0 هم اومد خواستی اپدیت کنی همه رو با هم اپدیت کن تا هماهنگ کار کنه.

اخرین ورژن میشن کنترل

لینک دانلود اتمسفر با ساپورت فریمور 18.0.0

لینک دانلود سیگ پچ

هکاته

لینک دانلود

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
بله دوست عزیز لایت رو باید سخت افزاری کپی خور کرد.متاسفانه من مجبور شدم بعد از دوماه بفروشمش و نشد کپی خورش کنم.برای اینکه اشتباه راهنماییت نکنم بهتره دوستانی که وارد هستن پاسخ شما رو بدن ولی بعید میدونم اتفاق خاصی برای دستگاهنت بیافته.شاید یه تفاوت هایی باشه ولی بیشتر برای انداختن قیمت بیشتر به خریدار بی اطلاع هستش
در کل امیدوارم روزای خوبی باهاش داشته باشی،خیلی کنسول خوبیه
ممنون از راهنماییتون لطف کردید. دلم رو زدم به دریا و oled خریدم.

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام
میشن کنترل رو حتما با اخرین ورژن هک اتمسفر و غیره اپدیت کن و دسته رو هم از نو جفت سازی یا pair کن و قبل اینکار دسته رو از لیست حذف کن و الان ورژن جدیدش برای اتمسفر جدید و فریمور 18.0.0 هم اومد خواستی اپدیت کنی همه رو با هم اپدیت کن تا هماهنگ کار کنه.

اخرین ورژن میشن کنترل

لینک دانلود اتمسفر با ساپورت فریمور 18.0.0

لینک دانلود سیگ پچ

هکاته

لینک دانلود
سلام
من قبلا پک شما رو طبق آموزشی که داده بودین میریختم روی کنسول و خبری از سیگ پچ و هکاته نبود !
میشه راهنمایی بفرمایید چطور از این 2 تا استفاده کنم ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام
من قبلا پک شما رو طبق آموزشی که داده بودین میریختم روی کنسول و خبری از سیگ پچ و هکاته نبود !
میشه راهنمایی بفرمایید چطور از این 2 تا استفاده کنم ؟

سلام
خوب من پک رو اماده میزاشتم اینها بهش اضاف کرده بودم و ورژن پایدار اتمسفر بیاد پک رو میذارم و الانم روی 17.0.1 همه بازیها میاد نیازی نیست بری روی 18.0.0

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
پس صبر کنم همون ورژن پایدار بیاد از پک شما استفاده کنم بهتره.
نمیشه میشن کنترل رو هم به پک اضافه کنید ؟
اخه اینم خیلی کاربردیه بنظرم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
پس صبر کنم همون ورژن پایدار بیاد از پک شما استفاده کنم بهتره.
نمیشه میشن کنترل رو هم به پک اضافه کنید ؟
اخه اینم خیلی کاربردیه بنظرم

این ماژولها معمولا ریختنش راحته ولی به ندرت مشکلی ممکنه به وجود بیاره برا همین پک رو کلین میزارم در حد راه اندازی دستگاه وگرنه برا دستگاه خودم اینقدر اینجور چیزها اضاف کردم بخوام اپلود هم کنم هر دفه برام سخته با نت ایران.

• Like

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
این ماژولها معمولا ریختنش راحته ولی به ندرت مشکلی ممکنه به وجود بیاره برا همین پک رو کلین میزارم در حد راه اندازی دستگاه وگرنه برا دستگاه خودم اینقدر اینجور چیزها اضاف کردم بخوام اپلود هم کنم هر دفه برام سخته با نت ایران.
شما كارت درسته علي آقا 🌹والا من طبق آموزش همين سايت كه خودتون گذاشتين ميشن كنترل رو كپي كردم توي دستگاه ولي كار نميكنه متاسفانه يعني دسته ps5 رو نمشناسه !
فك كنم مسير درست كپي نكردم فايل ها رو!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر