سه بازی اخیری که انجام دادید رو نقد کنید

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1691936274587.png

خیلی ساده

سه تا بازی ای که اخیرا بازی کردید رو نقد کنید
پلتفرم مهم نیست
این که تموم کردید بازی رو یا نه مهم نیست
اینم که نمره بدید یا نه، اینم مهم نیست :D
نقدهاتون هم میتونه کوتاه و خلاصه باشه. اونم مهم نیست :D

راحت باشید و از تجربه های اخیرتون تو دنیای ویدیو گیم برای ما بنویسید >:D<

آخرین ویرایش:

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,655
God of war ragnarok
بازی فوق العاده ای بود ولی طراحی مراحلش واقعا تو ذوقم میزد.بازی الکی کش پیدا کرده بود.مراحل ساده و خطی که خیلی شبیه به بازیای نسل هفت بود اگه حذف میشد برام تجربه لذت بخش تری میشد.آخرای بازی انقد طراحی مراحل خطی که فقط یه مسیر بسته رو میرفتی و تو راه دشمنای بازی رو میکشتی و فقط اسپم میشدن رو رو ایزی گذاشتم زودتر تموم بشه.
۸.۵/۱۰

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اصل این تاپیک به فرمت سه تا بازی بودنشه :D دیگه این قدرم راحت نباشید که بزنید زیر همین یه قاعده :D :))

Fate Hollow Ataraxia
به این میگن VN خوب. بی نهایت خنده دار. بی نهایت احساساتی با شخصیت ها و داستان هایی که تو ذهن آدم میمونه
بعضی پلات پوینت ها البته به نظرم یه خورده اضافی بودن و آخرشم با این که شخصیت کارن رو خیلی دوست داشتم و قطعا شخصیت پردازی تمیزی داشت ولی پایان بندی شخصیت اش مثل بقیه کامل نبود.
انگار فقط تو چهارچوب Hollow Ataraxia شخصیت اش معنی داره که یخورده حس تلخی داشت برام
8/10

Fallout New Vegas
از لحاظ داستانی بازی عالیه. گرافیک بازی هم به نظرم با این که عمرشو کرده ولی هنوز استایل شو حفظ کرده
منتهای امر گیم پلی خیلی بد عمر کرده. خیلی از Perk ها احمقانه اند و بدون exploit کردن بازی واقعا نمیشه از یه حدی قوی تر شد
گان پلی بازی طبیعتا تو در و دیواره ولی بیشتر از گان پلی من حرصم از سیستم کرفتینگ بی در و پیکر بازی درمیاد که معلوم نیست چی داری میسازی، چی رو داری تجزیه می کنی و چی به چی میخوره
7/10

Pikmin 4
تا این جا به نظرم تقریبا بازی عالی بوده. یخورده بعضی جاها میره رو مخ. ولی وقتی بازی میخواد به چالشت بکشه فوق العاده است
یه جس برنامه ریزی خاصی بازی بهت میده. ترکیبش با ماجراجویی و اکتشافی که تو بازی هست باعث شده خیلی جذاب باشه روند بازی
9/10

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
Batman Arkham City:
بشدت خفن و پیشرفت نسبت به اسایلم در تمامی زمینه ها، تنها نکته منفی یکی 30 فریم بودن نسخه ریمستر و دیگری خسته کننده بودن گشتن تو محیط اپن ورلد بازی بود برام برای جمع کردن ریدل های پر تعداد بازی.به خود بازی بخوام نمره بدم 9.5 میدم ولی به این ریمستر 9 بنظرم کافیه
Marvel's Spider-Man:
بعد از فاجعه TASM2 این بازی قشنگ میتونه به عنوان یه بازی عالی ابرقهرمانی شناخته بشه.سیستم تارزنی بازی،داستان،گرافیک و تنوع گجت ها در بهترین حالت ممکن قرار دارن ولی خب ماموریت های MJ و مایلز و همچنین تکراری شدن سریع ماموریت های جانبی از پرفکت شدنش جلوگیری میکنه ولی با این حال باز هم برای من بهترین بازی ابرقهرمانی نسل 8 هستش حتی بالاتر از آرخام نایت
اما در رابطه با دی ال سی ها باید بگم انتظارم خیلی بیشتر بود و جدا از کوتاه بودنشون که بنظرم همرهد داخل اپیزود اخر سرهم بندی شد مکانیزم خاصی رو به بازی اضافه نکردن که ناامید کننده بود برام
نمره به خود بازی:9/10
نمره DLC ها:7/10
Horizon Zero Dawn:
دو نکته ای که بشدت برام جالب توجه بود تو این بازی یکی تنوع بشدت بالای ربات ها و دقت بالای سازنده ها تو طراحیشونه که فایت با هرکدومشون رو پرچالش و متفاوت میکنه نکته بعدی هم پیش زمینه بازی و کالکتیبل های مرتبط با اون در داخل مپ هست که نشون میده با یه داستان کارشده و وسیع طرف هستیم.کاراکتر الوی هم درسته شخصیت پردازیش به خوبی کاراکترهایی مثل کریتوس یا ارتور مورگان نیست ولی بنظرم در حد اوکی قرار داره.از نظر گرافیکی هم همچنان بازی تونسته جذاب باشه اما نکات منفی هم داره بازی:
1-مبارزه با دشمن های انسان بازی اصلا جذابیتی نداره برای من حداقل مخصوصا که مبارزه با ربات ها بشدت لذت بخشه ولی انسان های بازی مثل چوب خشک میمونن
2-کمبات بازی هر چقدر که با روپکستر و تیروکمان لذت بخش و عالیه ولی با نیزه خیلی جذابیتی نداشت البته طبق چیز هایی که درباره فوربیدن وست شنیدم میگن که تو نسخه بعدی این بخش بهبود پیدا کرده که خیلی عالیه
در کل بنظرم این بازی پتانسیل خیلی بالایی رو داره که حداقل تو این نسخه بخاطر یه سری کم کاری ها نتونسته به حد شاهکار بودن برسه اما همچنان تو سطح بالایی قرار داره و بازی باکیفیتی محسوب میشه 8.5/10

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
godofwar

روی pc تمومش کردم
سر bossfight اصلی و تنوع enemy حسابی نا امیدم کرد ، انتظار boss های عظیم مثل سگانه رو داشتم ولی با یه بچه پررو مواجه شدم . بیشتر انمی ها فقط رنگشون عوض شده ، یه مورد دیگه هم finisher های تکراریه که نظرم جزو نکات منفی بازی محسوب میشه .

8/10

halo infinite

از نظر ماموریتهای فرعی همون farcray با اسکین :D halo

با این تفاوت که بدون پاداش خاصی همراه هست و سلاحهای خاصی هم که میگیرید ، بعد از تموم شدن گلوله شون عملا بدون استفاده هستن
مثل سابق که نه ،اصلا تنوع محیط نداره
شخصیتهای منفی مثل کارتونهای صبح جمعه هستن تا یه بازی برای مخاطب بزرگسال
7/10

halo ce

بعد از hI دارم برای بار چندوم ، اولین نسخه هیلو رو از روی مسترچیف کالکشن نسخه pc میرم و عجیبه چطوری تو اون زمان چنین بازی با این گانپلی و هوش مصنوعی ساختن هنوزم لذت بخشه

9/10

پ.ن :
>:)unpopular opinion VER.2
پ.ن :ممنونم از ایجادکننده تاپیک @Z-fan

آخرین ویرایش:

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
940
نام
Ahmad
Hogwarts Legacy
SeriesX
برای یه فن هری پاتر مثل من به خودی خود جذابه این بازی.ولی با فروکش کردن هایپ ریلیز و حاشیه های نمرات پایین باید بگم متای بازی کما بیش همینه.
مجموعا قابل قبوله و قاعدتا در عنوان بعدی خیلی از ایرادات رفع میشه. اولین ویدئو گیم هاگوارتزی من بود و لذت بردم

Resident Evil 4 Remake
Playstation5
عالی بود.نوش جون کپکام.نسخه دلاکس گرفتم.دو آل سنس عالیه. نوستالژی و گرافیک خوب و در عین حال جذابیت در روایت داستان برای پلیرهای قدیمی که نسخه اصلی رو جوییدن همزمان وجود داره.اشلی هم تازه بهتر شده به نظر من.

Zelda:TOTK
NintendoSwitch
هیچ بازی به صورت مطلق بدون عیب نیست البته.ولی شاهکار.شاهکار.شاهکار.
خستم کرد.بیش از 250 ساعت بازی کردم.ولی اصلا نفهمیدم چجوری گذشت.دوباره دلم تنگ شده.
رشته ای برگردنم افکنده دوست میکشد هر جا که خاطر خواه اوست.
دوست(به نظر منِ مشتری دشمن) : نینتندو رشته : زلدا و ماریو

امتیاز من به اینها همون متا :D

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Wo Long: Fallen Dynasty
در رابطه با وولنگ، برای من به نسبت آخرین ساخته اشون آنچنان دلچسب و لذت بخش نبود، ولی در کل دوست داشتم و ارزش تجربه رو داشت

Resident Evil 4
یاد و خاطرات گذشته‌ همش زنده شد!
بهترین قسمتش هم واسم به چالش کشیده شدنم روی سخت ترین درجه و بدون هیچ گونه اپگرید و... بود که حس گیمریم‌رو واقعا برگردوند:D
در یک کلام، کپکام عالی نواخت

Final Fantasy XVI
تا اینجای کار (اواسط داستان) به قطع میگم بازی از لحاظ اکشن و داستان و روایت عالیه!
و به همون اندازه از لحاظ اکسپلور داغـــآن:D

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
نمیشه به جای سه تا یکی گفت :( من زیاد نمیتونم بازی کنم
من ixion را بازی کردم بازی جذابی بود البته همین 40 ساعت طول کشید بازی مشکل خاصی از لحاظ فنی نداشت نداشت جز اینکه در انجام تسک ها گاهی اوقات گیر میکرد و شفاف نبود که چرا فلان منبع از یک بخش به بخش دیگر جابه جا نمیکند
گرافیکش و صداش چه از بعد فنی چه از بعد هنری خوب بودند
در گیم پلی یک نکته اذیتم کرد که ریسک ماموریت ها تعاملی نبود و اینکه رندوم نبود یعنی اینکه درسته بعضی از ماموریت ها میگفت خطرناکه و ریسک داره ولی کاریش نمیشد کرد تا ریسک پایین اید بعدش هم اگر بازی را از سیو پیشین میاوردم دوباره همان اتفاق در ان ماموریت میافتاد که من اصلا این را دوست ندارم که بشود
من بهش 9 میدم

bigboss12

کاربر سایت
Dec 22, 2012
163
danganronpa 2
اوایل بازی یکم حس meh داشت , زیاد شخصیتاش به دل نمینشستن
ولی هرچی گذشت شخصیتا جا افتادن و دادگاه پنجم به بعد که اصن اینقد هیجانی بود هی میخواستی سریع بره جلو
پایانشم ک معرکه و احساسی بود

final fantasy xvi
اون حس غمی ک تو این بازی هست مخصوصا اوایل بازی واقعا تو کمتر بازی ای دیدم
یکم اواسط بازی فاز دنیاسازی داشت ریتم بازیو میگرفت
ولی از جایی ک لازم بود دوباره بازی اوج میگیره و یه فاینال تراژیک به روال سابق تحویلت میده
واقعا اندینگ بازی یکی از بهترین جمع بندیای سری بود

persona 4 golden
من اول پرسونا ۵ رو بازی کرده بودم و واقعا یکی از بهترین jrpg هایی بود ک زدم
زیاد به این بازی میلی نداشتم (بخاطر اون تم زدش) ولی تازگی که روی سریز پورت شد دیدم حجم این نسخه کمه و تعریفاشم زیاده یه تستی بکنم
یهو دیدم ۸۰ ساعت پلی تایم اعتیاداور نصیبم شد
بازی از نظر داستانی خیلی بیشتر از ۵ حال داد بهم و کرکتراش واقعا دوس داشتنی بودن
با اینکه تمایلم بیشتر به سونیه ولی پرفورمنس بازی واقعا لذت بازیو دوبرابر کرده بود( چون وسطای بازی رو رو ویتا بازی کردم واقعا به چشم میومد اپدیت نسل بعدی بازی)

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
689
1691958590015.png
dirt 2006
9/10
گرافیک و فیزیک فوق العاده نسبت به سال انتشار / زیادی طولانی شده بود / تنوع کلاس های رالی
حالت انلاین بازی هنوز هم کار میکرد
1691958664519.png
lost: via domus / گمشده : راه خانه
8/10
داستان عالی که از طریق فلش بک روایت میشد /گیم پلی متوسط / گرافیگ و محیط خوب
1691958722734.png
gta San anderes Xbox 360 version
10/10
بازی نسبت به نسخه ps2 یه حالت رنگ سرد تر داره که توی ذوق میزنه ولی سرعت لود نقشه بالا هست و مثل ps2 لود اسفالت تاخیر نداره . درکل نسخه ps2 بهترین نسخه هست از نظر من

این ها سه بازی اخیر که تموم کردم

آخرین ویرایش:

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
782
DOOM 1993 (RTX)
10/10 از تمام شوترای این چند سال اخیر بهتره B-)

Quake II
که تازه ریمسترش اومد هم همینطور 10/10

Outer Worlds Spacer's Choice
با اینکه زیاد RPG باز نیستم ولی اتمسفر و تم فضایی بازی باعث شد جذبش بشم و تجربه ش واسم خیلی جالبه 9/10

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
View attachment 304245
dirt 2006
9/10
گرافیک و فیزیک فوق العاده نسبت به سال انتشار / زیادی طولانی شده بود / تنوع کلاس های رالی
حالت انلاین بازی هنوز هم کار میکرد
View attachment 304249
lost: via domus / گمشده : راه خانه
8/10
داستان عالی که از طریق فلش بک روایت میشد /گیم پلی متوسط / گرافیگ و محیط خوب
View attachment 304253
gta San anderes Xbox 360 version
10/10
بازی نسبت به نسخه ps2 یه حالت رنگ سرد تر داره که توی ذوق میزنه ولی سرعت لود نقشه بالا هست و مثل ps2 لود اسفالت تاخیر نداره . درکل نسخه ps2 بهترین نسخه هست از نظر من

این ها سه بازی اخیر که تموم کردم
شما در چه سالی داری زندگی میکنی؟
من یادمه بازی لاست همون موقع هم بازی داغونی بود جالبه امتیاز ٨ بهش دادی ترغیب شدم بازی کنم!

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
Star Wars Jedi Survivor
بعد حدودا ۳۵ ساعت بازی، یکی از بهترین تجربه های ادونچر چندسال اخیر بود برام. بعد از ROTR بخصوص. همه چیز نسبت به قبل بهتر شده بخصوص گرافیک و گیم پلی ولی خب مشکلات فنی بازی هم کم نیست. البته روی مد کوالیتی بنظرم خیلی هم بد نبود.
9/10

Gears Tactics
تجربه خوبی بود و منو مجددا با سبک نوبتی آشتی داد. بازی در کل در حد متا ۸۰ هست بخصوص از حیث سینماتیک بودن و گرافیک خوبش. ولی خب مشکلی که دارم تکراری شدن شدید بازیه. البته این سبک بازیا معمولا این بلا خیلی زود سرشون میاد.
8/10

High on Life
تجربه بامزه و رنگارنگ خوبیه. از لحاظ دیالوگ و طنز رو دستش نیست بنظرم و کارکترهای خوبی هم داره ولی مشکل اصلی بازی گان پلی منسوخ و لول دیزاین فسیله. هرچند لذت بخشه و کارکتر اسلحه ها هم بینظیره. ارزش تجربه داره بخصوص اگه دنبال گیم کمدی هستید.
7/10

Prodeus
ورژن پیکسل آرت DOOM و با موزیک هایی که انگار کلون همون موزیک های DOOM هستن. همه چیز به اندازه است بخصوص گانپلی بازی محشره و لول دیزاین خوبی هم داره. داستان نداره، کارکتر نداره عملا و بازی نسبتا کوتاهه ولی آدرنالین خوبی داره. بهترین بخش هم آرت استایل بازیه که نشون از درک سازنده از این سبک بازیها داره. من بهش میگم Doom Lite .
8.5/10

MoonScars
اینو یک ساعت رفتم، همین یک ساعت نظرمو جلب کرد. عجیب بازی خوبیه. اگه سولزلایک دوست دارین و مثل من از Hollow knight بدتون میاد، بازی خوبیه. سولز دو بعدی میشه گفت بهش. البته نه به اون کیفیت ولی واقعا جذاب و خوش ساخت. بی شباهت به Blasphemous هم نیست.

فعلا اینا. حیف که استارفیلد داره میاد و احتمالا با انتشار استارفیلد تا ۶ ماه سراغ چیزی نرم و مشغول باشم. (البته اگه Armored Core خوب دربیاد که داستان متفاوت میشه و این BG3 هم واسه اکس باکس بیاد هم همینطور)

Adam_Smasher

کاربر سایت
Jan 31, 2023
40
نام
پویا
Astro's Playroom PS5 8.5/10

یه پلتفرمر کوتاه خوشگل و با کیفیت از اسوبی ... یه بازی با هدف این که نشون بده با چه کنسولی طرفیم و دست اورد های سونیو تو 20 30 سال گذشته نشون بده

BioShock Remastered PC 11/10

یکی از شاهکار های صنعت که برای بار 2ام تمومش کردم داستان و پلات عالی و روایت درجه یک . یه بازی کاملا معنا دار که یه طعنه به تمام حزب ها و دیدگاه های سیاسی میزنه . رپچرم که بسیار زیباست هرچند گیم پلیش شاید الان از نظر من چندان عالی نباشه اما برای زمان خودش خیلی خوبه . خودم خیلی طرفدار گیم پلی بازی نیستم ... فقط یه نکته منفی بازی داره که در واقعه مربوط به خود بازی نمیشه و مربوط به لانچر پیس اف شت 2k میشه

Half-Life 2: Episode 2 PC 9.5/10

به شخصه بلک مسا رو از City 17 بیشتر دوست داشتم به خاطر همینم هفلایف 1 از 2 بیشتر دوست دارم اما 2 هم بازی عالی بود همینطور اپیزود 1 و 2

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر