سم ليك : از ديدن واكنش‌ها كمي گيج شدم

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
هر از گاهی برخی خبرها در دنیای بازی‌‌ها سر و صدای زیادی به پا می‌‌کنند. گاهی خبرهای پیرامون کونامی و کوجیما، خبرهای ورشکسته شدن یک ناشر یا تعطیل شدن یک استودیو ولی سال 2016 و یکی دو ماهه اخیر برای مایکروسافت از خبرسازترین ماه‌ها بوده است. این بار مایکروسافت با سیاست‌های باز خود عناوین انحصاری «XBOX» را بر روی PC ارائه کرد و واکنش منفی بازیکنان، سم لیک و استودیوی « Remedy » سازنده عنوان مورد انتظار « Quantum Break » را تا حدودی گیج کرده است.

در ادامه با ما در « بازی سنتر» همراه باشید.

هنگامی که مایکروسافت اعلام کرد عنوان QB همزمان با X1 بر روی PC هم منتشر خواهد شد، واکنش طرفداران آن طور که رمدی انتظار داشت نبود و سم لیک اظهار کرد که از این واکنش کمی گیج شده است!

jpg

سم لیک در مصاحبه‌ای با سایت یوروگیمر در این‌باره گفت :

« من مقداری گیج شدم! من می‌فهمم که افراد درباره کنسول خود و مالکیت آن احساساتی هستند. اما در همین حین به عنوان یک بازیساز ما امیدواریم تا بتوانیم تعداد بیشتری از بازیکنان از ساخته ما لذت ببرند. از نظر من اضافه کردن انتخاب‌های دیگر برای انجام یک بازی، کار مثبت و خوبی است. »

سم لیک در مصاحبه خود افزود که رمدی تاریخ شناخته شده‌ای از ساخت بازی‌ بر روی PC دارد که نامی مانند Max Payne برای معرفی آن کافی است و پورت QB هم برای مدتی قسمتی از برنامه بوده است.

لیک در توضیح این موضوع افزود:

« بحث پورت بازی بر روی PC مدت طولانی‌ایی بر روی میز کار بوده و ما مقدمات آن را آماده می‌کردیم.
ما طرفداران زیادی در سمت PC داریم و با نگاهی به گذشته استودیوی خودمان می‌بینیم که PC همواره قسمتی از ما بوده است. ما واقعاً خوشحالیم که نسخه‌ای از Alan Wake را برای PC ساختیم و منتشر کردیم، اما به خاطر مسائل و تصمیمات تجاری نمی‌توانستیم تا زمانی که توافق‌های نهایی حاصل شود حرفی درباره آن بزنیم. من واقعاً خوشحالم که بخشی از آن پروژه بودم.»

jpg

مایکروسافت در جدیدترین مصاحبه‌های مطبوعاتی خود بود که خبر از انتشار نسخه PC عنوان، QB داد در حالی که این نسخه درون خود استودیوی رمدی در حال توسعه است، این نسخه نمایش داده شده در رزولوشن 1080 و با 30 فریم بر ثانیه به اجرا درآمد.

اما نسخه نهایی PC که همزمان با نسخه X1 در پنجم آپریل منتشر خواهد شد از رزلوشن Ultra HD یا همان 4K و 60 فریم بر ثانیه و پشتیبانی از ماوس و کیبورد اجرا خواهد شد.

لیک درباره این مسئله گفت:

« مشخصاً اصلی‌ترین مسئله درباره PC قدرتی است که به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید با آن به بالاترین تنظیمات دست پیدا کنید.
من این نکته را درک می‌کنم که افراد در این‌باره اشتیاق دارند، در پایان این شور و اشتیاق افراد در بین طرفداران برای ما مهم است. به شخصه، خوشحال هستم که می‌توانم این بازی‌ها را بازی کنم، این که توانایی آن را دارم که بتوانم آن‌ها را بسازم تا مردم بتوانند آن‌ها را بازی کنند. پلتفرم زیاد ... ( او از ادامه دادن این جمله طفره می‌رود) ما یک استودیوی مستقل هستیم! ما یک رابطه‌ی قوی و طولانی مدت با مایکروسافت داریم و آن‌ها واقعاً افراد بزرگی هستند.

و اما در پایان، همه چیز درباره بازی‌هاست»

منبع

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,520
نام
محمد
من خودم واقعا تعجب کردم وقتی دیدم چند ماه مونده به عرضه بازی، اومدن نسخه PC رو معرفی کردن. اگه از اول قصدشون همین بوده باید خیلی قبلتر همچین کاری میکردن و حالا که نزدیک به عرضه شده بودیم دیگه باید میزاشتن واسه بعد از عرضه نسخه X1. ولی خب وقتی از فروش 4.5 میلیونی سری Alan Wake حدود 2.8 میلیون واسه PC بوده، مشخصه که سازنده تمایل زیادی داشته بازیش روی PC هم بیاد. به هر حال الان که واسه PC هم میاد امیدوارم به زودی برای استیم هم معرفی بشه که حداقل فروش خفنی داشته باشه در مجموع :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینا هنوز نفهمیدن که اعتراضها به خاطر عرضه QB روی PC نیست بلکه به خاطر دیر اعلام کردنش بوده چون تو همین مدتی که بازی در دست ساخت بوده مایکروسافت شدیدا روی تمام انحصاری بودنش مانور داده و مطمئنم کلی X1 به خاطر همین فروخته. حالا هم قشنگ لو دادن که پورت pc مدت طولانی ای هستش که روی میز بوده و مایکروسافت برای سود بیشتر اعلام کردنشو به تعویق انداخته.
فک کنید SF V رو به جای اینکه خیلی قبل تر نسخه pcشو معرفی کنن همین دو ماه پیش معرفی میکردن! این همه فن هاردکور SF که Pc داشتن احتمالا خیلیاشون ps4 خریده بودن و الان داشتن پدر Capcom و Sony رو در میاوردن که چرا زودتر اعلامش نکردی!
کلا همه ی اعتراضا رو به مایکروسافت هستش و Remedy این اعتراض ها رو نباید به خودش بگیره.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
هرکسی قلبا طرفدار صنعت ویذئو گیم باشه از این خبر باید خوشحال میشد، وگرنه بقیه حرفا به نظرم فقط و فقط کل کل بین فن های کنسولاس. انتخاب پلتفرم برای تجربه عناوین مختلف صرفا یک علاقه شخصیه، این عناوین ساخته شده هستن که جذابیت و رونق رو در خلال هنر خلق شده درونشون به مخاطبین ارائه میدن نه نوع کنسول ها و پلتفرم ها. بازی ها دنیاهای متنوعی رو فراهم میکنن که گستره خیال پردازیشون میتونه ساعت ها انسان رو از روزمرگی دنیای واقعی دور کنه و باعث گشت زنی و غوطه ور شدن توی این صنعت که از نظر من هنر خالص هست رو به مخاطبین ارائه بده.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
مایکروسافت شدیدا روی تمام انحصاری بودنش مانور داده و مطمئنم کلی X1 به خاطر همین فروخته. حالا هم قشنگ لو دادن که پورت pc مدت طولانی ای هستش که روی میز بوده .

خب کاری نداره هرکی pcخفن داشته وبه خاطر این بازی x1خریده بره کنسولشو پس بده دیگه این که ناراحتی نداره
ایران روکاری ندارم ولی جاهای دیگه براحتی کنسولو پس میگیرن
با اینکه مطمئنم افرادکمی هستندکه pcخفن داشتندوبه خاطراین بازی x1خریدن که بازم نبایدناراحت بشن چون دراین صورت x1رو مرجوع میکنند وباpcبازی روباکیفیت بالاتری بازی میکنن
اونایی هم که pcندارن وفقطx1دارند بازهم چیزی ازدست ندادن چونکه اومدن یانیومدن بازی روpcبه حال اونافرقی نداره وبازی طبق برنامه واسه کنسولشون میاد

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
خب کاری نداره هرکی pcخفن داشته وبه خاطر این بازی x1خریده بره کنسولشو پس بده دیگه این که ناراحتی نداره
ایران روکاری ندارم ولی جاهای دیگه براحتی کنسولو پس میگیرن
با اینکه مطمئنم افرادکمی هستندکه pcخفن داشتندوبه خاطراین بازی x1خریدن که بازم نبایدناراحت بشن چون دراین صورت x1رو مرجوع میکنند وباpcبازی روباکیفیت بالاتری بازی میکنن
اونایی هم که pcندارن وفقطx1دارند بازهم چیزی ازدست ندادن چونکه اومدن یانیومدن بازی روpcبه حال اونافرقی نداره وبازی طبق برنامه واسه کنسولشون میاد

دقیقا کحای دنیا کنسول دست دوم چند ماه فروخته شده رو به راحتی پس می گیرن؟؟؟!!!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من که کاری با این مسائل نداشتم و اتفاقا خوشحالم از این سیستم گ.ه گیجم گرفته :d تو که سم دیگه در راس کاری :d، باید یکی یادآوری سم بکنه از این مسائل زیاد داشته مایکروسافت ، کلا اگه از اینور بوم نیفته یقینا با مغز از اونور میندازه خودشو (لطفا آینده نگریتون باشه واسه آینده:d). نمونش CD که کارل استوارت علنا عروسک خیمه شب بازی مایکرو بود ، از یه طرف سفت میزد از اونور فحش میخورد بدبخت :d شل میشد . اینکار مایکرو درسته دخلی به استودیوها نداره و مقصر اصلی نیستن ولی این مصاحبه ها بیشتر آتیش فنها رو تندتر میکنه . مایکرو پشت سر هم توجیه کرد باشه فهمیدیم ، همه فهمیدن سیستمِ اکو چیه ، دیگه گندشو درآوردن هر روز یکی رو میندازن وسط میدون جنگ پاش پاش میشه :d . سم بهتر از منو شما میدونه کار مایکرو درست نبوده ولی به نحوی بخاطر (اعتباری) که داره میخواد جو رو آروم کنه اونم مطمئن باشید به درخواست مایکرو بوده :d

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
به شخصه چند وقتی هست اصلا نمی دونم چه بازی های برای PC اومدن یا نیامدن یا اصلا گیمر PC داریم یا ندارم و...،چون کنسول باز هستم و برام هم اهیمتی نداره حالا کل بازی های PS4 و XO هم برای PC بیاد بازم برای من توفیقی نمی کنه اما شاید یک سری از فن ها احساس کنن صرف انحصاری کنسول براشون ارزش معنوی داره و نارحت بشن و یک عده از فن های رقیب هم بنزین بریزن رو این باور و بخندن

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,485
نام
Nightwing
دقیقا کحای دنیا کنسول دست دوم چند ماه فروخته شده رو به راحتی پس می گیرن؟؟؟!!!
بنده کانادا رو اطلاع دارم
بستگی به فروشگاهش داره ۱ ماه تا ۳ ماه با فاکتور اصلی کل پول رو هم برمیگردونن
قرار نیست همه ما همه چیارو بدونیم که :) هرکس یه اطلاعاتی ممکنه داشته باشه که دیگری ندونه دلیل بر نادرست بودنش نمیشه

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,041
نام
سهند
پلتفرم زیاد ...
اهمیت نداره . مهم محتوایی هست که قراره ببینیم و بازی کنیم
دقیقاََ همین رو میخواست بگه :bighug: . واقعاََ هم اینچنینه . هرکس با هر پلتفرمه راحته میره سراغ همون دیگه
حالا کسی که فقط بخاطر این بازی رفته کنسول خریده ، مجبورش که نکردن بودن

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,487
نام
امین
بنده کانادا رو اطلاع دارم
بستگی به فروشگاهش داره ۱ ماه تا ۳ ماه با فاکتور اصلی کل پول رو هم برمیگردونن
قرار نیست همه ما همه چیارو بدونیم که :) هرکس یه اطلاعاتی ممکنه داشته باشه که دیگری ندونه دلیل بر نادرست بودنش نمیشه

چه خوب :-o

ادم میتونه از هر فروشگاهی یه کنسول بگیره و بعد از استفاده 1 ماهه بره کل پولو بگیره!
ادم 12 تا فروشگاه پیدا کنه پس کارش حله واسه 1 سال بازی با کنسول مجانی :d

واقعن راسته پس بهشت تو و جهنم همین جاست :d

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
چه خوب :-o

ادم میتونه از هر فروشگاهی یه کنسول بگیره و بعد از استفاده 1 ماهه بره کل پولو بگیره!
ادم 12 تا فروشگاه پیدا کنه پس کارش حله واسه 1 سال بازی با کنسول مجانی :d

واقعن راسته پس بهشت تو و جهنم همین جاست :d

باید دوازده تا کارت اعتباری هم داشته باشی در کل اونجا مثل اینجا هرکی هر کی نیست و کسی هم بخاطر 200 دلار انقد به خودش زحمت نمیده
در کل هم درسته شاید عده زیادی احتمالا تا قبل از خبر عرضه بازی رو pc رفتن one خریدن بخاطر این بازی ولی خوب احتمالا کمتر از پنج درصدشون pcgamer بودن کلا این حرفا خیلی بی پایه و اساسه و خنده دار

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر