سرانجام کارت نسل جدید NVIDIA GTX 680 رونمایی شد!

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
این صفحه رو ببینید !
اونجا قیمت هایی که قرار بوده باشه و قیمتی که الان هست رو ببینید !
خوب انویدیا یه شرکت تجاری و کارش پول در آوردن و ازین جهت قیمت کارتش توجیه تجاری داره ! اینجا باید گفت خاک بر سر ATI !
انویدیا هم از فرصت استفاده کرده تنور داغ بوده نونو چسبونده تنگش !

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
تست های گرفته شده از کارت در حد یه 590 هست بهتره که با قابلیت های جدیدشم اشما بشید چیزهای جالبی داره قیمتشم فقط 500 دلار هست که عالیه

در ضمن همزمان باهاش یه درایور مخصوص به همراه evga presion 3 +unigine 3 هم اومده که اولیش فقط برای سری 6 هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
این صفحه رو ببینید !
اونجا قیمت هایی که قرار بوده باشه و قیمتی که الان هست رو ببینید !
خوب انویدیا یه شرکت تجاری و کارش پول در آوردن و ازین جهت قیمت کارتش توجیه تجاری داره ! اینجا باید گفت خاک بر سر ATI !
انویدیا هم از فرصت استفاده کرده تنور داغ بوده نونو چسبونده تنگش !

مطلب خیلی ساده هست ، این کارت با این تراشه الان اسمش GTX 680 هست، سرعتش از 7970 هم بیشتره و یه کارت High End محسوب میشه، قیمتش رو هم هیچ وقت و با هیچ منطقی قرار نیست کمتر از 500 دلار تعیین کنن، نکنه می خواستین قیمتش رو بزنه 200 دلار و بعد کارت GTX 640 رو بزنه 50 دلار؟؟!!

قبلا هم گفتم، اگه کارت AMD راندمانش بالاتر بود اونموقع NVIDIA هم مجبور میشد کارت GTX 680 رو همونطور که قبلا درز کرده بود بر اساس GK110 بزنه که راندمانش خیلی بیشتر از اینی که هست هم میشد و 680 فعلی در اصل 660 و قیمت حدود 300 دلار میشد. ولی منطق مارکتینگ و رقابت رو با اصول قیمت گذاری قاطی نکنیم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
تو ایران اومده؟
چنده(به تومن)؟
با توجه به قیمتش اگه 2 تا 680 رو SLI کنیم راندمانش از SLI دو تا کارت 580 بهتر هست؟

همون 2 روز اول معرفی تمام موجودی این کارت در دنیا ته کشید، فعلا توانایی کارخانه TSMC برای تولید این فن آوری محدوده، بنابراین به این زودی نمیشه انتظار ورودش رو داشت، اگر هم بیاد قیمتی بالاتر از 1.5 میلیون اینجا خواهد داشت.

مسلما قوی تر خواهد بود ولی خب پاور قوی تری هم نیاز خواهید داشت ... :)

به هیچ وجه!، اصلا پاور قویتری که احتیاج نداره هیچ، مصرفش از GTX 580 کمتر هست، در واقع مصرف GTX680 همرده ی کارت GTX 560Ti نسل قبلی هست، بنابراین برای SLI هم پاور ضعیفتر هم جوابگو هست!!

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
من میگم الان که کارت گرافیکی 5850 ATI میتونه تمام بازیهایی که تا حالا منتشر شده و احتمالا تا سال آینده منتشر میشه رو با بالاترین تنظیمات گرافیکی 40 - 50 فریم بده دیگه چه نیازی هست واسه این کارت انقدر پول بدیم ؟
نسخه سوم BF رو من با همین 5850 با بالاترین تنظیمات بالای 40 فریم میگیرم پس چرا بازار کارت های گرافیکی انقدر سریع داره میره جلو ؟
الان واقعا هیچ بازی نیست که این کارت و حتی مدلهای پایین ترش رو نیاز داشته باشه پس واسه چی وارد بازار میکنن ؟

Last edited by a moderator:

lucky luke

کاربر سایت
Jul 23, 2010
95
نام
ali
چرا بازار کارت های گرافیکی انقدر سریع داره میره جلو ؟
الان واقعا هیچ بازی نیست که این کارت و حتی مدلهای پایین ترش رو نیاز داشته باشه پس واسه چی وارد بازار میکنن ؟

سال 2005 رو یادت میاد؟ اون موقعی که باید سالی دو تا کارت عوض میکردیم؟؟؟
نسل بعدی کنسول ها که عرضه بشه دست بازی ساز ها هم از نظر توان پردازش بازتر میشه و اون موقع باید همین 680 یا شاید 780 رو SLI کنی تا بشه بازی کرد....

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سال 2005 رو یادت میاد؟ اون موقعی که باید سالی دو تا کارت عوض میکردیم؟؟؟
نسل بعدی کنسول ها که عرضه بشه دست بازی ساز ها هم از نظر توان پردازش بازتر میشه و اون موقع باید همین 680 یا شاید 780 رو SLI کنی تا بشه بازی کرد....

سالی دو تا چرت و پرت اره اما اگه همون اول یه 7900gtx می گرفتین حتی الان هم داخل خیلی از بازی ها جوابگو بودش مشکل این نسل اینه که کنسول 720 اجرا می کنه pc باز 1080 در غیر این صورت یه 9600 ارزون قیمتم باهاش برابری می کنه

توان اصلی کنسول ها در این نسل ibm هست به قدری این شرکت در طراحی cpu ماهر هست که intel amd باید سال ها تلاش برای رسیدن بهش بکنن به هر حال پای پیش از 100 سال سابقه در میون هست

الانم باز تاکید می کنم 680 sli نکنید برای sli دما مهمه که دمای 680 خیلی جالب نیست کیس بزرگ برای تهویه لازم داره که اکثرا ندارن تا مدل های دما پایینش تر راه برسن به شرطی که مثل: asus هم شصتا اسلات اشغال نکنن البته نمی گم مشکل ایجاد می کنه اما 90 درجه حرارت هم صدای زیادی داره هم عمر کارت به شدت کم می شه

از همه ی اینا مهم تر اینه که هنوز cpu در حد توان 680 sli نیست داخل بنچمارک ها کاملا مشخصه حتی بعضی جاها 3960 کم اورده البته در رزولوشن های پایین می دونید که این cpu بیش از دو ملیون قیمت داره

از این هزینه ها فقط برای رزولوشن 2500 بکنید

imageview.php

crysis2_1280_1024.gif

ZOTAC GeForce GTX 680 Graphics Card SLI Performance Review - Skyrim

داخل تمام این بازی ها باید نزدیک به دو برابر فریم بگیرید

آخرین ویرایش:

lucky luke

کاربر سایت
Jul 23, 2010
95
نام
ali
سالی دو تا چرت و پرت اره اما اگه همون اول یه 7900gtx می گرفتین حتی الان هم داخل خیلی از بازی ها جوابگو بودش مشکل این نسل اینه که کنسول 720 اجرا می کنه pc باز 1080 در غیر این صورت یه 9600 ارزون قیمتم باهاش برابری می کنه
فکر کنم تعریف من و شما از جوابگو بودن خیلی با هم فرق کنه....چون الان یه 560 دارم و به نظرم جوابگو نیست....چه برسه به 7900gtx!!!!

وان اصلی کنسول ها در این نسل ibm هست به قدری این شرکت در طراحی cpu ماهر هست که intel amd باید سال ها تلاش برای رسیدن بهش بکنن به هر حال پای پیش از 100 سال سابقه در میون هست
اینو هم مخالفم... IBM هر چقدر هم که کاربلد باشه باز هم عامل اصلی در تعیین قدرت یه پردازنده تکنولوژی روزه....که همونطور که از اسمش پیداست برای پیشرفتش به سالها زمان نیاز نیست

الانم باز تاکید می کنم 680 sli نکنید برای sli دما مهمه که دمای 680 خیلی جالب نیست کیس بزرگ برای تهویه لازم داره که اکثرا ندارن تا مدل های دما پایینش تر راه برسن به شرطی که مثل: asus هم شصتا اسلات اشغال نکنن البته نمی گم مشکل ایجاد می کنه اما 90 درجه حرارت هم صدای زیادی داره هم عمر کارت به شدت کم می شه
لازم نبود تاکید کنی داداش... کلا م که ندارم 3 ملیون بدم 680 SLI کنم (کسی هم که داره لابد کولینگ هم میخره براشون...البته فکر نکنم کارت داغی باشه ).... با همین کارتم سر میکنم و کم کم خود رو برای کوچ از دنیای PC به سرزمین کنسول ها آماده میکنم....(البته وقتی نسل جدید بیاد)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید

توان اصلی کنسول ها در این نسل ibm هست به قدری این شرکت در طراحی cpu ماهر هست که intel amd باید سال ها تلاش برای رسیدن بهش بکنن به هر حال پای پیش از 100 سال سابقه در میون هست

از همه ی اینا مهم تر اینه که هنوز cpu در حد توان 680 sli نیست داخل بنچمارک ها کاملا مشخصه حتی بعضی جاها 3960 کم اورده البته در رزولوشن های پایین می دونید که این cpu بیش از دو ملیون قیمت داره

از این هزینه ها فقط برای رزولوشن 2500 بکنید

داخل تمام این بازی ها باید نزدیک به دو برابر فریم بگیرید

دوست عزیز، حداقل چند تا مقاله از بررسی این کارت می خوندی که اطلاعاتت دقیق بشه.

دمای کارت GTX 680 بسیار هم جالبه و نسبت به 7970 و حتی GTX 580 پایینتره:

idle temp.png

load temp.png

حالا اون 90 درجه رو شما از کجا آوردی خودت می دونی! در مورد صدا هم اتفاقا نویز فن استوک کارت GTX 680 کمتر از 7970 هست، حتی نویز دوتا کارت 680 در حالت SLI از یه کارت 7970 هم کمتره:

load noise.png

در مورد اینکه 3960 کم میاره هم خیلی طبیعیه، در حالت Triple SLI به خاطر فشاری که روی CPU قرار می گیره بیشتر بازیها CPU Bound می شن، در حالت Two Way SLI این حالت تاثیر کمتری داره، بنابراین دلیل نمیشه بگیم SLI کردن توجیه نداره، چون در تمام حالتهای چند کارتی این اتفاق رخ می ده، راندمان هم خیلی بالاتر از سطحیه که مشکل ایجاد کنه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
شما که منبعت اون سایت در پیت باشه دیگه حرفی برای گفتن نمی مونه درسته که سال ها فعالیت داره اما فقط به درد نوب ها می خوره این همه سایت بهتر هست چند نفر داخل این سایت همچین دمایی رو با این کارت تجربه کردن؟ باور کنید من 460 sli هنوز هنوز به 80 درجه نرسیدم حتی بعد از چندین ساعت بازی های سنگین

680 در حالت sli دماش در حالت تست 86 درجه هست یعنی یک درجه کمتر از 590 که تازه داخل کیس های با تهویه ی عالی این نتیجش شده مگر اینکه بخوای بگی این دما عالیه؟

به این می گن تست 580 شده 74 درجه 680 شده 79 درجه حالا چون مصرفش پایین تره حتما دلیلی بر دمای کمترش نیست دمای عالی یعنی زیر 70 نه 80 درجه اون 90 برای sli گفتم که با احتساب زمان و گرد و خاک یا یه کیس بدتر مسلما 4 درجه بیشتر خواهد شد کلمه ی حدود هم استفاده کردم

imageview.php

temperatures.jpg

noise-testing.jpg

نویز این کارت هم نزدیک 60 هست نه 42 که رسما خونه رو می ذاره روی سرش
تمام بحث منم روی sli بوده حالا 7970 اینا رو از کجا اوردی بماند. در مورد cpu هم که کاملا با نقد نشون دادم فقط اینکه sli کردن فشار انچنانی به cpu نمی یاره اینم حرف درستی نیست که زدی

این سایت اینجا حتی دمای خودشم نقض کرده می شه 580 دماش با 590 برابری کنه توی این سایت می شه:

load%20temp.png

آخرین ویرایش:

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
والا من کسی ندیدم بگه دما بالا 70 میره روی 680!! اصلا کارت اجازه نمیده به اون دما ها برسه و سکته میزنه ! اکثرا روی 55-65 مبچرخه حتی با اورکلاک ! اینارو از خودم در نمیارم تو OCN یوزر های 680 گفتند!! در مورد نویز هم خونرو نمیذاره روی سرش لطفا جو نده!
آخر کلام یه نظرم ماله Tom's به واقعیت نزدیک تره!!
نمونه [Official] NVIDIA GTX680 Owner's Club

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر