زیباترین نقل قول های این نسل بازیها

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
زیباترین نقل قول ها از بازیهای نسل کنونی

. راستش چند مدت پیش این مقاله رو خوندم خیلی خوشم اومد دلم نیومد برای شما هم نزارمش. این مقاله در مورد زیباترین نقل قول هایه که تا به حال از زبان کاراکترها و راوی های بازی نسل کنونی شنیدیم .

gamingquotes.png

1.(Fallout 3)

“The struggle for humanity is a war without end. And war……war never changes”
.​

"منازعه برای بشریت جنگی است بدون پایان و جنگ ......جنگ هرگز تغییر نمی کند.

این جمله ایست که تمام بازی در ان خلاصه شده است. Capital Wasteland به منطقه ی جنگی اخرالزمان تبدیل شده است. موجودات جهش یافته همه جا یافت میشوند , ابهای موجود, سمی هستند , مردم دچار تغییر شده اند و ..... . تمامی اینها به علت جنگ اتفاق افتاده اند . مردم حتی پس از مشاهده ی نتایج جنگ هنوز هم با هم در حال مبارزه اند. شما برای کمک کردن و مرتب کردن اوضاع تلاش میکنید اما تلاشی بدون فایده. همانطور که جمله ی اصلی بازی میگوید منازعه برای بشریت جنگی است بدون پایان. ما همیشه در نزاع برای بشریت خواهیم بود . و این یک جنگ است و جنگ .... هرگز تغییر نمی کند.

2. Portal
The Cake Is A Lie”

" کیک دروغ است "

کیک دروغ است از این حقیقت نشئت میگیرد که چیزی که در تمامی بازی موجب انگیزش شما بوده یک انگیزه ی جعلی بیش نبوده است. در تمام مدت بازی به شما در صورت اتمام بازی قول کیک داده میشد. Glados راهنمای بازی دائما از داشتن کیک با شما صحبت میکرد. اگرچه در پایان بازی شما در میافتید که کیکی در کار نبود. در واقع شما گمراه شده بودید. این عبارت به گونه ای محبوب شده که در هر روز زندگی مورد استفاده قرار میگیرد . به طور مثال شما میتوانید بگویید " به من قول حقوق بیشتر داده شده بود ولی کیک دروغ بود."​

3. Bioshock​
A Man Chooses, A Slave Obeys”

" انسان انتخاب می کند , برده اطاعت. "

در تمامی مدت بازی این جمله به گوش میرسد اما شما به هیچ وجه قادر به درک ان نیستید در حالیکه خود به طور مداوم در حال طبعیت از فردی به نام atlas هستید. شما هرگز او را قبلا ندیده اید , حتی او را نمیشناسید ,ولی به او اعتماد میکنید. اگرچه دلیلی بزای این کار ندارید اما به حرفهای او عمل میکنید. هر کاری که او از شما میخواهد به ان تن در میدهید . اما معنی این جمله برای ما گیمر ها چیست ؟ ما هم کورکورانه اطاعت می کنیم ؟ و فقط امیدواریم که نتیجه خوب باشد ؟ در پایان بازی می بینیم تا چه حد از ما سواستفاده شده چراکه در میابیم که اطلس کسی که ما در ذهن خود داشته ایم نبوده است. اگر اطلس به ما گفته بود تمامی مردم بیگناه شهر را بکشیم , ایا این کار را میکردیم ؟ تا کجا به گوش کردن دستورات او ادامه میدادیم؟ در واقع ما به عنوان برده بازی میکردیم : انسان انتخاب می کند , برده اطاعت.​

4. GTA IV
Welcome To America”​

به امریکا خوش امدی نیکو. نیکو مدت کوتاهی است که از کشتی اروپای شرقی پیاده شده است. او در حال رویاپردازی از خوشبختی و تغییر زندگی است. اما تجربه ی نیکو در امریکا پر است از جرم و جنایت و مشقت های زندگی. عاقبت زندگی نیکو چیزی جز جنایت و کشتار نیست. طریقه ی زندگی او در امریکا او را متقاعد میکند که اینها تنها چیزهای موجود در امریکا هستند. برای او معنی امریکا چیزی جز جرم و خشونت و جنایت نیست . راه فراری وجود ندارد. قتل , فساد , خشونت , به امریکا خوش امدی.​

5. Metal Gear Solid 4​

" جنگ دگرگون شده است. جنگ دیگر به خاطر ملت ها ايدئولوژي‌ ها و نژادهای مختلف نیست. تنها مجموعه ایست از مبارزاتی که بین ماشین ها و مزدوران به نمایندگی از دیگران انجام میشود. جنگ و زوال زندگی توسط ان به ماشینی بدون توقف تبدیل شده است. جنگ دچار تغییر شده . سربازان دارای ID از سلاح و تجهیزات ID دار استفاده می کنند. نانو ماشین ها ی درون بدن سربازان باعث ارتقا و تنظیم قابلیت های انان میشوند. کنترل ژنتيکى. کنترل اطلاعات . کنترل احساسات. کنترل میدان جنگ. همه چیز زیر نظر گرفته و کنترل میشود. جنگ دگرگون شده است. عصر منع و بازداشتن به عصر کنترل تبدیل شده .... تماما تحت عنوان جلوگیری از فاجعه ی سلاح کشتارجمعی . و کسی که میدان جنگ را کنترل کند تاریخ را کنترل میکند. جنگ دگرگون شده است . هنگامی که میدان جنگ تحت کنترل کامل قرار گیرد.... جنگ به امری عادی تبدیل خواهد شد."

اولین باری که ما در متال گیر سالید 4 با Solid Snake اشنا میشویم دید خوشبینانه ای از جنگ در اینده به ما معرفی میشود . گونه ای که می جنگیم واقعا شگفت انگیز است و همچنان که هر طرف به دنبال دستیافتن به برتری است ما با تكنولوژي با قابلیت های بسیار زیرکانه ای روبرو میشویم که دیگر پیشبینی ماشین های جنگی به امری محال تبدیل میشود. و همچنان که جمله ی معروف Snake می گوید :" هنگامی که میدان جنگ تحت کنترل کامل قرار گیرد.... جنگ به امری عادی تبدیل خواهد شد ". ایا جنگ انچنان متداوم خواهد شد که هر لحظه و هر سو بایستی انتظار ان را داشت ؟ Snake به گونه ای این جمله را بیان میکند که در صورت درست فکر کردن به ان ستون فقرات شما را به لرزه خواهد انداخت.​

پایان

امیدوارم از مقاله خوشتون اومده باشه اما جمله ای رو که خودم خیلی خوشم اومد مال بایوشاک بود که واقعا اگر درست بهش فکر کنین می تونین براحتی به جامعه ی خودمون و شرایط کنونی حاکم بر اون تعمیمش بدید . جملات اسنیک هم معانی عمیقی دارند. خوب فعلا بای

منبع

آخرین ویرایش:

Transylvania

کاربر سایت
May 1, 2009
756
نام
شهریار
مرسی از مقالت ...خیلی خوب بود ... البته اون جمله ی نقل فول شده از GTA IV نسبت به بقیه ی جمله ها مخصوصا مال portal و bioshock خیلی جالب نبود ...

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
واقعا عالی بود دستد درد نکنه

به نظر من زیبا ترین گذینه اینه (انسان کور جهنم رو بهشت میبینه) این رو یادم نیست تو کدوم بازی دیدم اما واقعا خیلی کوبنده بود برای من.

فکر کنم منظورش این بوده که بعضی وقتا فکر های اشتباه برای آدم مثل سیب قرمز میمونه اما اگه درست بهش نگاه کنی سیب پلاسیده هستش.

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
عالی بود ، ممنون !
من جمله Fallout 3 رو خیلی دوست داشتم و هر موقع میخواستم شروع به بازی کردن کنم همیشه دمو اول بازی رو میدیدم تا این جمله رو بشنوم .

ps3 lover

کاربر سایت
Feb 24, 2009
1,066
نام
عليرضا
منم با جمله ي Fallout 3 خيلي تحت تاثير قرار گرفتم :((
خودم 3 الي 4 بار Fallout رو تموم كردم :biggrin1:
راستي يه جمله ي اسنيك كه گفته بود *I m not hero.never was.im just an old killer hired to do some wet work * حالا اگه املاش اشتباه بود ببخشيد ...
اينم خيلي باحال بود ...

آخرین ویرایش:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
خیلی عالی بود مرسی.
من با جمله ی FALLOUT بیشتر حال کردم.
ولی هیچی مثل جملات مکس پین نمیشه انصافا.
هر خطش یه جمله ی کوبنده داشت .
من از این جملش خیلی خوشم میومد
فرد یک چشم تو شهر کورها حکم پادشاه رو داره.
فکر کنم همین بود.اگه اشتباه گفتم ببخشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر