ريچارد هودي Nvidia را به دستكاري كدهاي Gameworks متهم ميكند

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ريچارد هودي مدتها در شركتهاي ATI, AMD, Intel و Nvidia كار كرده است و حال دوباره بعد از مدتي به AMD باز گشته است. همچنين بسياري او را از پيشقراولان و بنيانگذاران DirectX ميشناسند.

nvidia-vs-amd.jpg

گويا چندي پيش شركت AMD رقيب خود Nvidia را متهم كرده بود كه با مكانيزمهاي خاصي بنچماركهاي GPU هاي ساخت شركت مذكور را پايين مي آورد. اكنون هم ريچارد هودي در پادكست جديدي كه از خود منتشر كرده است بر ادعاهاي شركت AMD صحه ميگذارد و از آن دفاع ميكند. شركت AMD ادعا ميكند كه Gameworks تهديدي جدي براي PCgaming بشمار مي رود. روش بدين گونه است: با فشار شركت Nvidia سازندگان بازيها كدي را در بازيهاي خود ميگنجانند كه بار پردازشي زايد و بسيار زيادي را فقط و فقط بر روي GPU هاي ساخت شركت AMD وارد ميكند و اين به نوبه ي خود باعث پايين آمدن راندمان گرافيكي و همچنين پايين آمدن بنچمارك ميگردد.
در روزهاي اخير نيز بحثهاي زيادي در رابطه با پرفورمنس بازي Watch Dogs بر روي كارتهاي AMD مطرح بوده است.

هودي مي افزايد به علت مخفي بودن سورس كدها از شركت AMD رقيب آن يعني شركت Nvidia ميتواند با اعمال نفوذ كدهاي سنگيني را به بازي بيفزايد سپس با پچي كه در همان روز نخست براي كارتهاي خود ارائه ميكند از اجراي آنها بر روي كارتهاي ساخت خود جلوگيري كند.

او بازي Batman Arkham Origins را مثال ميزند كه شنل بتمن از حدود يك ميليون پوليگون tessellated تشكيل شده اين مقدار واقعا غير ضروري است و بار پردازشي بسياري را بر GPU تحميل ميكند اما با پچ اين مقدار بار بر روي كارتهاي Nvidia كمتر ميشود.

منبع

YouTube

Léon

کاربر سایت
Feb 13, 2014
454
نام
علی
ريچارد هودي مدتها در شركتهاي ATI, AMD, Intel و Nvidia كار كرده است و حال دوباره بعد از مدتي به AMD باز گشته است. همچنين بسياري او را از پيشقراولان و بنيانگذاران DirectX ميشناسند.

nvidia-vs-amd.jpg

گويا چندي پيش شركت AMD رقيب خود Nvidia را متهم كرده بود كه با مكانيزمهاي خاصي بنچماركهاي GPU هاي ساخت شركت مذكور را پايين مي آورد. اكنون هم ريچارد هودي در پادكست جديدي كه از خود منتشر كرده است بر ادعاهاي شركت AMD صحه ميگذارد و از آن دفاع ميكند. شركت AMD ادعا ميكند كه Gameworks تهديدي جدي براي PCgaming بشمار مي رود. روش بدين گونه است: با فشار شركت Nvidia سازندگان بازيها كدي را در بازيهاي خود ميگنجانند كه بار پردازشي زايد و بسيار زيادي را فقط و فقط بر روي GPU هاي ساخت شركت AMD وارد ميكند و اين به نوبه ي خود باعث پايين آمدن راندمان گرافيكي و همچنين پايين آمدن بنچمارك ميگردد.
در روزهاي اخير نيز بحثهاي زيادي در رابطه با پرفورمنس بازي Watch Dogs بر روي كارتهاي AMD مطرح بوده است.

هودي مي افزايد به علت مخفي بودن سورس كدها از شركت AMD رقيب آن يعني شركت Nvidia ميتواند با اعمال نفوذ كدهاي سنگيني را به بازي بيفزايد سپس با پچي كه در همان روز نخست براي كارتهاي خود ارائه ميكند از اجراي آنها بر روي كارتهاي ساخت خود جلوگيري كند.

او بازي Batman Arkham Origins را مثال ميزند كه شنل بتمن از حدود يك ميليون پوليگون tessellated تشكيل شده اين مقدار واقعا غير ضروري است و بار پردازشي بسياري را بر GPU تحميل ميكند اما با پچ اين مقدار بار بر روي كارتهاي Nvidia كمتر ميشود.

منبع

YouTube

:| به احتمال قوی انویدیا این کارو کرده ;) :D
فقط این که به چه بازی اشاره کرد :| بتمن ارکهام اوریجینز! یعنی زندگی من :D
خب پس مجبورم برم سمت انویدیا با این کاراش :((

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
جالبه
من خودم از کارتهای AMD استفاده میکنم و امیدوارم همچین چیزی صحت نداشته باشه
الان باید دید واکنش انویدیا و شرکتهایی مثل یوبیسافت چیه در برابر همچین ادعایی

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
كلا تو اين چند وقت اخير AMD و Nvidia بدجور زدن به تيپ و تاپ هم. با اين وضعي كه دارن و راهي كه در پيش گرفتن كلا صنعت گيمو متلاشي نكنن شانس آورديم :d

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
یه شرکت به من میگید زیرآب بدبخت AMD رو نزده باشه؟! :|
همش تو دادگاه از اینتل شاکی بود حالا هم که این...چرا اینقد اذیتش میکنن , من خیلی کارای AMD رو دسوت درام مطمئنم اینقد آسیب نخوره از بقیه ی شکرتها خیلی موفق تر میشه
تا توی یه برهه خوب پیش میره سریع یکاری میکنن خراب شه!!!

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
پس برعکسش هم می تونه درست باشه !!!
البته ایشون چرا به محض ترک کردن nvidia این حرفا رو نزد !؟؟
AMD سر کیسه رو شل کرده آقای هودی ؟

mm_3dsfan

کاربر سایت
Apr 25, 2012
147
نام
محمد مهدي
به نظر من کارت های انودیا کارآیی بهتری دارند.
شاید انودیا سازنده ها رو مجبور کرده باشه سیستم مورد نیاز بازی ها رو سنگین کنن تا قطعاتش فروش بره ولی این خبر واقعیت نداره.(از نظر من)

Void Knight

کاربر سایت
Jan 12, 2014
313
نام
Yoshi
خوب AMD از حضور این کد ها خبر داره چرا یک پچ نمیده تا مشکلاتش بر طرف شه، البته من تو این ضمینه زیاد اطلاعی ندارم ولی همینطور که Nvidia میتونه با پچ جلوگیری کنه و AMD از این قضیه آگاه هست پس چرا خودش پچی نمیده.
بعد هیچ کس تو AMD نمیتونه این کد های سنگین شناسای کنه ؟
نمیدونم شاید راست میگه .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خوب AMD از حضور این کد ها خبر داره چرا یک پچ نمیده تا مشکلاتش بر طرف شه، البته من تو این ضمینه زیاد اطلاعی ندارم ولی همینطور که Nvidia میتونه با پچ جلوگیری کنه و AMD از این قضیه آگاه هست پس چرا خودش پچی نمیده.
بعد هیچ کس تو AMD نمیتونه این کد های سنگین شناسای کنه ؟
نمیدونم شاید راست میگه .

تو خود متن اشاره شده كه AMD دقيقا اطلاع داره كه همچين چيزي داره اتفاق مي افته ولي بدليل دسترسي نداشتن كه سورس كدها امكان جلوگيري ازش رو نداره.

اگه راست میگن قضیه رو ببرن دادگاه, با این خاله زنک بازیا هیچی به جز FUD گیر کسی نمیاد!

خوب من وكيل نيستم از قانون آمريكا هم سر رشته اي ندارم ولي بنظرم ميرسه كه اينكار در عين اينكه بر خلاف عرف و اخلاقه بر خلاف قانون نيست و AMD عملا توانايي به كرسي نشوندن حرفشو تو دادگاه نداره بعلاوه اينكه حتي در صورت غير قانوني بودن اين مسئله بحث به Nvidia ختم نميشه و يه پرونده 1000 صفحه اي درست ميشه كه پاي خيلي من جمله UBI و WB و احيانا كرايتك و خيلي جاهاي ديگه رو به ميون ميكشه. كلا به دردسرش نمي ارزه

Netvor

کاربر سایت
May 14, 2013
38
نام
اسم رو چی کار داری !!
اگه این دو کمپانی به جنگ و جدل هاشون ادامه بدن ممکنه برای هردو شون بد تموم بشه.
[h=3][/h][h=3][/h][h=3][/h]

LORD PSYCHO

کاربر سایت
Jun 15, 2014
37
امکانش هست !

ولی مدارک کافی ندارن که گفتشونو ثابت کنن

اگر نتونستن به source code دسترسی پیدا کنن چطوری همچین ادعایی میکنن ..حدس؟ گمان؟
موضوع مشکوکه

کار .کار انگلیس هاست :d

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
واقعا شورش رو در اوردن ها، فعلا که اینتل کلی جریمه شد به خاطر شیرین کاری هاش ضد amd حالا اینم از انویدیا... واقعا بازار رو به کثافت کشیدن این دو تا شرکت اگر این قضیه حقیقت داشته باشه این وسط هم فقط ما مشتری ها سرویس می شیم!

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
هر دو شرکت AMD و Nvidia دستهای کثیفی دارند و با دستکاری کردن بازیها و سنگینتر کردن بیخود اونها روی PC در واقع فقط به PC ضرر زدند و سخت افزار رو هرز دادند و هیچ وقت نشد از PC اونجور که باید از سخت افزارش استفاده بشه ، در حالی که کنسول دارها مثل ماکروسافت و سونی دائما در حال بهینه کردن بازیها روی کنسولاشون هستند و نتیجش این شده که میبینید:یک بازی درست درمون روی PC اجرا نمیشه و همش پر باگ و افت فریم ولی روی کنسولها بهینه و با بهترین گرافیک اجرا میشه.
هرچی PC ضربه بخوره به ضرر Nvidia هستش چون AMD فروش خودشو تو کنسول داره و پردازنده و GPU کنسولها محصول AMD هستش.اما قبول کنیم جدا از این جر زدنها گرافیکهای Nvidia تو بازیهای PC آداپته تر و بهتر هستند.من آخرین کارت گرافیک AMD که داشتم HD 5550 بود و بعد اون روی انویدیا با مدل GTX 650 و الان GTX 760 هستم و همونجور که تو متن هم اشاره شده تو بازیها از یه 8990 HD بهتر جواب میده.چون شرکتها بازیهاشون رو روی کارت Nvidia بهینه میکنند و حالا شایدم انویدیا بازی رو سنگینتر میکنه برای AMD که البته این هنوز در حد شایعه هست ولی اول 70 درصد بازیها آرم شرکت Nvidia رو میبینیم که روی این کارت گرافیک بهینه شده هستند و این چند وقته فقط اول تام رایدر من آرم AMD رو دیدم.اونم که با یه پچ Nvidia بهینش کرد گرچه به خوبی AMD نشد.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
ادعای خیلی مسخره ای هست ثابت کردن این مسئله اگر صحت داشته باشه برای AMD خیلی راحته دقیقا به راحتی گرفتن ماهی از تنگ آب میمونه و میتونه بر اساسش خسارت میلیارد دلاری بگیره به نظر من وقتی اونها کاری نمیکنن یعنی اینکه همچین چیزی صحت نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر