رونمایی رسمی سری NVIDIA PASCAL (تاریخ عرضه با قیمت مشخص شد.)

ایا از قیمت کارت های سری جدید انویدیا با توجه به کارایی ان راضی هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    90

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
من نمی دونم چرا NVIDIA همیشه در زمینه ی رم خساست به خرج می ده حتی شایعه شده 1080TI هم از HBM2 استفاده نخواهد کرد. با XBOX SCORPIO جدید که پهنای باندش دقیقا 320GB/S هست معادل کارت جدید 1080 (که متاسفانه در تولیدش هم به مشکل برخورده) باید 1 فکری به حال فن هاش بکنه امیدوارم AMD با کارت های جدیدش 1 تکونی بهش بده.
بر اساس چه منابعی همچین نظراتی میدید.اعلام کردن قدرت ایکباکس وان جدید 6 ترافلاپسه ولی کارت 1080 به تنهایی نسخه خامش 9ترافلاپسه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بر اساس چه منابعی همچین نظراتی میدید.اعلام کردن قدرت ایکباکس وان جدید 6 ترافلاپسه ولی کارت 1080 به تنهایی نسخه خامش 9ترافلاپسه

شما ابتدا کمی اطلاعاتتون در این زمینه رو بالا ببرید بعدا 1 بار دیگه پست من رو بخونید تا متوجه بشید فرق قدرت خام با پهنای باند چی هست

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
شما ابتدا کمی اطلاعاتتون در این زمینه رو بالا ببرید بعدا 1 بار دیگه پست من رو بخونید تا متوجه بشید فرق قدرت خام با پهنای باند چی هست
هیچوقت باندویچ خالی دلیل اصلی برتری کارت گرافیکی نبوده مهم معماریه جی پی یو کارت گرافیکه فک میکنی کارت گرافیکی که به تنهایی اندازه 2تا ایکسباکس وان قیمتشه چیزی به این سادگیه تو 2تا جمله شما بخواد بخاطر 2تا جمله شما زیر سوال برده بشه.تنها برتری ایکسباکس بهینه بودنشه وگرنه واضحه بقیه داستان در مقال نمی گنجد.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
هیچوقت باندویچ خالی دلیل اصلی برتری کارت گرافیکی نبوده مهم معماریه جی پی یو کارت گرافیکه فک میکنی کارت گرافیکی که به تنهایی اندازه 2تا ایکسباکس وان قیمتشه چیزی به این سادگیه تو 2تا جمله شما بخواد بخاطر 2تا جمله شما زیر سوال برده بشه.تنها برتری ایکسباکس بهینه بودنشه وگرنه واضحه بقیه داستان در مقال نمی گنجد.

شما مشکلت می دونی چیه؟ اصلا پست ها رو درست نمی خونی 1 چیزی می بینید سریع میاد نظر می دید اصلا حرف من برتری xbox نیست اصلا من کاری به xbox ندارم مسلمه که 1080 بهتره حرف من سر پهنای باند مموری برای اجرای رزولوشین های بالا هست کی اصلا حرف از معماری زد کی اصلا زیر سوال برد ریز اطلاعات این معماری خودم در پست ابتدایی گذاشتم کل بنچمارک ها من گذاشتم مشکل من با پهنای باند پایین 1080 هست که نه تنها از hbm2 استفاده نکرده بلکه حتی از رابط 384 بیتی هم برای ddr5x استفاده نکرده که نتیجش این شده که همچنان در 4k شاهد افت شدید فریم هستیم. همه ی این ها هم در حالی هست که قیمت این کارت 50 دلار هم نسبت به مدل مشابه پارسال گرون تر شده(هر چند کارایی پیشرفت خوبی داشته اما بازم نباید شاهد افزایش قیمت می شد.)

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
من اگر بخوام انتخاب کنم کارت‌۱۰۷۰رو به شرطی که تا ۴سال اینده بتونه بازیها رو ۱۰۸۰ با ۶۰فریم بده انتخاب میکنم.بیش از این مقدار مال افراد پولداره

• Like
Reactions: silent_hill54

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
شما مشکلت می دونی چیه؟ اصلا پست ها رو درست نمی خونی 1 چیزی می بینید سریع میاد نظر می دید اصلا حرف من برتری xbox نیست اصلا من کاری به xbox ندارم مسلمه که 1080 بهتره حرف من سر پهنای باند مموری برای اجرای رزولوشین های بالا هست کی اصلا حرف از معماری زد کی اصلا زیر سوال برد ریز اطلاعات این معماری خودم در پست ابتدایی گذاشتم کل بنچمارک ها من گذاشتم مشکل من با پهنای باند پایین 1080 هست که نه تنها از hbm2 استفاده نکرده بلکه حتی از رابط 384 بیتی هم برای ddr5x استفاده نکرده که نتیجش این شده که همچنان در 4k شاهد افت شدید فریم هستیم. همه ی این ها هم در حالی هست که قیمت این کارت 50 دلار هم نسبت به مدل مشابه پارسال گرون تر شده(هر چند کارایی پیشرفت خوبی داشته اما بازم نباید شاهد افزایش قیمت می شد.)
خب شماهم دلیلات درسته اما تو 80% گیمهای این نسل میتونه کارت 1080 رزلوشن 4کی اجرا کنه فقط یه سری محدوده که فریم زیر 30 میده بهش ا نها هم چون بهینه نشدن.انویدیا هم پیش خودش گفته اگر 384 باشه و hbm2 دیگه زیادی خوشانشون میشه مردم البته همینم خب جهش بزرگیه 2برابر 980 حداقل قدرتشه کم نیست ولی اگر 2برابر 980ti قدرت داشت دیگه شکی در موندگاریه 7سالش نبود

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
قدرت یک کارت 20ترافلاپسم که باشه هیچ اهمیتی نداره
گرافیک رو کنسولا تعیین میکنن :))
چند سالتونه شما؟ تاحالا گیم رو پیسی رزلوشن بالاتر 1080 بازی کردی رو اخرین تنظیمات؟ لااقل ببین بعد نظرهای شیرینتو در میون بزار

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
من نمی دونم چرا NVIDIA همیشه در زمینه ی رم خساست به خرج می ده حتی شایعه شده 1080TI هم از HBM2 استفاده نخواهد کرد. با XBOX SCORPIO جدید که پهنای باندش دقیقا 320GB/S هست معادل کارت جدید 1080 (که متاسفانه در تولیدش هم به مشکل برخورده) باید 1 فکری به حال فن هاش بکنه امیدوارم AMD با کارت های جدیدش 1 تکونی بهش بده.

دقیقا یاد زمانی افتادم که ATI داشت GDDR5 استفاده می کرد Nvidia هنوز کارت با GDDR3 معرفی می کرد :|
البته 1080Ti هم اگر می خواست یهو از GDDR5X بپره HBM2 فکر می کنم اختلاف خیلی زیاد می شد، پهنای باند 1TB/s در مقابل 320GB/s

من بعید بدونم روی 490 و 490x هم HBM2 بیاد و یهو از GDDR5 بپره روی HBM2، احتمالا HBM2 اگر باشه می ره برای همون Fury

• Like
Reactions: s.1 and IMANOKA

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
دقیقا یاد زمانی افتادم که ATI داشت GDDR5 استفاده می کرد Nvidia هنوز کارت با GDDR3 معرفی می کرد :|
البته 1080Ti هم اگر می خواست یهو از GDDR5X بپره HBM2 فکر می کنم اختلاف خیلی زیاد می شد، پهنای باند 1TB/s در مقابل 320GB/s

من بعید بدونم روی 490 و 490x هم HBM2 بیاد و یهو از GDDR5 بپره روی HBM2، احتمالا HBM2 اگر باشه می ره برای همون Fury
تو سری پولاریس amd اومده و فقط قیمتها رو هدف قرار داده با مصرف کم برق
مصرف برق کمتر از 75 وات کارت 460 خیلی خوبه
کنسول اسکورپیو بعیده که بیاد از 490 استفاده کنه بخاطر قیمتش
و احتمالا همین 480 رو برا چیپست استفاده کرده با cpu های سری zen
چون قیمتم مهمه براشون
نظرت کاملا درسته
رو 490 خیلی خیلی بعیده از hbm 2 استفاده کنه چون amd کارتهای rx رو زیر 300 دلار اعلام کرده و نمیاد یکدفعه یه فاصله عجیب بین 480 و 490 اعلام کنه چون دیگه نمیصرفه
AMD-Polaris-10-and-Polaris-11-Radeon-RX-480-RX-470-RX-460-GPUs_3.jpeg

کارتهای پولاریس برای 256 bit برنامه ریزی کردن
و کارت 490 هم یه کارتی هست برای مقابله با 1070
amd بازار میان رده رو به شکل کاملا درست هدف قرار داده
چون بازار بالا رده نرخ کمی از گیمرها رو تشکیل میده(منظورم اینه که اگه شما کارتتو برا 4k بگیره باید یه سیستم 10-8 تومنی حداقل ببندی ولی برای fhd شما با یه سیستم 2-3 تومنی هم کارت حله ،خیلی واضحه بازار بیشتری داره)
انتظار کار عجیب و اطلاعات خاصی از پاسکال 10 و 11 نداشته باشین
مگر مصرف کم،قیمت پایین،بهره وری بالا

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
چند سالتونه شما؟ تاحالا گیم رو پیسی رزلوشن بالاتر 1080 بازی کردی رو اخرین تنظیمات؟ لااقل ببین بعد نظرهای شیرینتو در میون بزار
من بصورت کلی دارم میگم . اختلاف جزئی در نورپردازی ، تکسچر و AA خیلی اهمیت نداره حداقل برای کسی که میخواد از بازی کردن لذت ببره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من بصورت کلی دارم میگم . اختلاف جزئی در نورپردازی ، تکسچر و AA خیلی اهمیت نداره حداقل برای کسی که میخواد از بازی کردن لذت ببره

پهنای باند hmb 1 نزدیک 500 هست hbm2 بالای 700 اگر منبعی که خوندم درست زده باشه منم دقیقا حرفم همینه که حداقل در 1080ti دیگه باید از hbm2 استفاده کنه تا hbm2 نباشه خبری از 4k 60 هم نیست اینا هم می دونن داستان چیه هی می ندازنش عقب. حرف بعدیتم مسلما fury از hbm2 استفاده می کنه اگر بکنه خیلی هم ضایع هست اگر استفاده بکنه بعد nvidia مجدد بعدش بیاد بگه کارت من با این معماری که کلی ازش تعریف می شه همچنان ddr5x هست 700 دلار هم باید براش پول بدید حرف من هدر کردن پتانسیل عالی این کارت ها هست همین 970 یا 980 هم با ندادن 8 گیگ رم گرافیکی براش کلی داستان شد حتی برای 980ti هم 8 گیگش نکرد کلا حرفم همینه که در زمینه ی رم خیلی خسیس هست.
این ddr5x هم که کلا پهنای باندش کمی بیشتر از معمولیش هست عملا در 4k فرق چندانی با 1070 پیدا نمی کنه پهناش حتی کمی هم کمتر از 980ti هست پس در زمینه ی رم کاملا درجا زده از خوبی های 1 چیزی گفته می شه باید از بدی هاشم گفت

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
دوستان خبری از زمان معرفی 1060 ندارید؟ متاسفانه 1070 برای قشر متوسط رو به بالا قیمت گذاری شده. از طرفی 480 داره میاد که میدونید چه غوغایی به پا کرده، انویدیا اگه میخواد بازار از دستش نره باید یه مقدار اطلاعات در مورد کارتش بیرون بده حداقل.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
دوستان خبری از زمان معرفی 1060 ندارید؟ متاسفانه 1070 برای قشر متوسط رو به بالا قیمت گذاری شده. از طرفی 480 داره میاد که میدونید چه غوغایی به پا کرده، انویدیا اگه میخواد بازار از دستش نره باید یه مقدار اطلاعات در مورد کارتش بیرون بده حداقل.
دو شرکت اومدن ترتیب ارائه کارتاشونو برعکس کردن
amd اومد کارتای بر پایه پولاریس رو داد و احتمالا بر پایه vega کارتای بعدیشو میده در 2017،البته ممکنه 390 رو هم بر پایه پولاریس 10 بده
اما انویدیا دو پرچمدارشو داد و احتمالا تو پاییز کارتای میان رده رو میده
میشه گفت amd اومد و با زرنگی تمام ،محبوبیت از دست رفتشو با معرفی کارتهای میان ردش برگردوند
البته بگم شروع قیمتای 8 گیگ از 230 دلار هست و 230 دلار برای رفرنس هست و بقیه رو برو الا ماشاالله
اطلاعات رو زمانی میدن که کارت اماده باشه
تو همون 1080 و 1070 هم گاوشون زایید ،کارتی که اماده عرضه نبود رو معرفی کردن
هنوز برای قضاوت کامل 480زوده،باید صبر کرد تا 29 ژوئن و اومدن review های کارت و بنچمارکهای بازی
اما کارتی هست مناسب برای 1080 و حتی 2k

• Like
Reactions: jetalpha

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1080 به ایران هم رسید دقیقا طبق چیزی که قبلا گفتم با همون قیمت 3 برای فروش گذاشته شده البته فعلا مدل fe هست مدل های کاستوم هم از asus giga به زودی با قیمت همین حدودا به بازار وارد می شن اگر عزیزان لطف کنن خرید نکنن تا باعث کاهش قیمت ها و رشد جامعشون بشن گام بزرگی در این زمینه بر می دارن.

تقدهای مدل های کاستوم هم عرضه شدن متاسفانه بازم تلقب در نقدها صورت گرفته دقت لازم در خوندن نقدها داشته باشید فقط به امتیاز نهایی دقت نکنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر