جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
به نظر این شایعه واقعی تر میاد یعنی تنها شایعه ای هست که تا الان هی تقویت شده و نقض نشده ظاهرا خیلی نسل بعد چیز خوبیه اوما 1 بدی بزرگ داره که انویدیا زیرکانه بهش پرداخته میزان رم گرافیکی هست که به شدت کمه تا بازم مجبورتون کنه تا ته نسل بازم کارت عوض کنید.
3080 با داشتن سرعت رم بیشتر با تعداد هسته برابر قطعا از 2080ti بهتر عمل می کنه بین 10 تا 25 درصد انتظار می ره با 1 گیگ رم کمتر اما باز داستان اینجاست که می گن این نسل بازم قیمت کارت ها قراره افزایش پیدا کنه یعنی دیگه نمی دونم چی قراره بشه 3080 بشه 1000 تا 3090 بشه 2000 تا؟؟؟؟؟

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
از روی 10 گیگ رم 3080 عرض میکنم خیلی بعیده !
در بدترین شرایط افزایش 25 درصدی میزان رم را باید در نظر گرفت
مخصوصا که سری امپر میان نسلی نیست !

بازار شایعات هیچ وقت مثل امسال داغ نبوده !
فکر کنم تاثیرات قرنطینه باشه ! :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین

انویدیا کلا غیر قابل پیش بینیه. مثلا هست تو اینترنت مطالبش که حتی 880 به مرحله تولید انبوه رسیده بود و دو هفته به عرضه.
یدفعه میگه اینا رو بزنید 980. و با اسم 980 اومدن تو بازار.
A good example of such last-minute change was GeForce GTX 880. We even heard that AIBs had packaging ready for this new graphics card, but it was renamed by NVIDIA to GTX 980 just two weeks prior to launch.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

اتفاقا با شناختی که من از انویدیا دارم و خصاصتی که توی رم داره شک نکن همون 10 گیگ می ذاره:D
سر 2080ti هم کسی باورش نمی شد با قیمت 1200 دلار با رم 11 عرضه بشه.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
انویدیا کلا غیر قابل پیش بینیه. مثلا هست تو اینترنت مطالبش که حتی 880 به مرحله تولید انبوه رسیده بود و دو هفته به عرضه.
یدفعه میگه اینا رو بزنید 980. و با اسم 980 اومدن تو بازار.
چون میزانش باید با سرعت و پهنای باند و بقیه مشخصات هماهنگی داشته باشه . و نباید منابع مصرفی و حرارتی هیچ قسمتی بیهوده و اضافی باشه
اینبار هم کارت های جدیدش مصادف شده با کنسول های جدید
و از طرفی هایپ های AMD ممکنه بیشتر تحریک کنه انویدیا را
البته این مسایل مثل شایعات پیش فرض های خیلی قوی نیستند
ولی به نظر من پرش از 8 به 10 گیگ برای 3080 خیلی بعیده ...

اتفاقا با شناختی که من از انویدیا دارم و خصاصتی که توی رم داره شک نکن همون 10 گیگ می ذاره:D
سر 2080ti هم کسی باورش نمی شد با قیمت 1200 دلار با رم 11 عرضه بشه.
حقیقتش 980 فقط 4 گیگ بود در صورتی که 1080 8 گیگ GDDR5X بود . 1070 هم همون 8 گیگ بود . پس ظاهرا انقدر هم خسیس نیست.
سری ولتا را میشه گفت بیشتر برای تست عملکرد ریتریسینگ و پر کردن جای خالیه Async Compute بود که توی بازی RDR2 شاهد تفاوت زیاد سری ولتا با پاسکال بودیم .(و اتفاقا موفقیت آمیز هم بود)
ولی در اینکه سری ولتا به نسبت میزان رمش قیمت زیادی داشت هیچ شکی نیست (مخصوصا در مورد 2080TI)
یکی از دلایلش هم نبود رقیب برای کارت های 2070 به بالا در بحث نورپردازی و شیدر ها و افکت های جدید بود که این مساله بعدها و در بازی های نسل بعدی بیشتر مشخص میشن (مثلا اختلاف فاصله ی 5700XT با 2070)
اگر هم فکر میکنید فقط انویدیا زورگویی بلده باید منتظر روزی باشیم که بلکه AMD جایگاه امروز انویدیا را بگیره

و این هم اضافه کنم
شاید بهتر باشه که AMD هم مثل انویدیا یکم حساب شده تر عمل کنه!
تا نیازی به مصرف بالای برق و حرارت زیاد تر در ازای پرفورمنس ضعیف نباشه !

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
نسل 1000 فرق داشت الان ابتدای نسل هست و اگه 1 کارت خوب با رم 16 گیگ بخری دیگه دلیلی برای ارتقا نداری اما نسل قبل داستان 4k اینا پیش اومد و مدتی هم از نسل گذشته بود احتمالا می دونست بعدا هم با ری ترسینگ به چاپ خونه جدیدی رو شروع می کنه خلاصه مارکتینگ معنیش همینه دیگه
اما به شخصه خیلی دوست دارم 3080 حداقل 12 گیگ رم با قیمت 700 دلار داشته باشه:D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
خوب مساله ی تعویض اسم خیلی محاسبات را به هم نمیریزه
ولی میزان رم چیزی نیست که بشه لحظه ی آخر تغییرش بده
چون میزانش باید با سرعت و پهنای باند و بقیه مشخصات هماهنگی داشته باشه . و نباید منابع مصرفی و حرارتی هیچ قسمتی بیهوده و اضافی باشه
اینبار هم کارت های جدیدش مصادف شده با کنسول های جدید
و از طرفی هایپ های AMD ممکنه بیشتر تحریک کنه انویدیا را
البته این مسایل مثل شایعات پیش فرض های خیلی قوی نیستند
ولی به نظر من پرش از 8 به 10 گیگ برای 3080 خیلی بعیده ...

حقیقتش 980 فقط 4 گیگ بود در صورتی که 1080 8 گیگ GDDR5X بود . 1070 هم همون 8 گیگ بود . پس ظاهرا انقدر هم خسیس نیست.
سری ولتا را میشه گفت بیشتر برای تست عملکرد ریتریسینگ و پر کردن جای خالیه Async Compute بود که توی بازی RDR2 شاهد تفاوت زیاد سری ولتا با پاسکال بودیم .(و اتفاقا موفقیت آمیز هم بود)
ولی در اینکه سری ولتا به نسبت میزان رمش قیمت زیادی داشت هیچ شکی نیست (مخصوصا در مورد 2080TI)
یکی از دلایلش هم نبود رقیب برای کارت های 2070 به بالا در بحث نورپردازی و شیدر ها و افکت های جدید بود که این مساله بعدها و در بازی های نسل بعدی بیشتر مشخص میشن (مثلا اختلاف فاصله ی 5700XT با 2070)
اگر هم فکر میکنید فقط انویدیا زورگویی بلده باید منتظر روزی باشیم که بلکه AMD جایگاه امروز انویدیا را بگیره

و این هم اضافه کنم
شاید بهتر باشه که AMD هم مثل انویدیا یکم حساب شده تر عمل کنه!
تا نیازی به مصرف بالای برق و حرارت زیاد تر در ازای پرفورمنس ضعیف نباشه !
کارت برخلاف پیش بینیها هنوز وارد تولید مثل اینکه نشده.
و این لیک رو تو اول ژوئن هم داده بودن

KopiteKimi-RTX-3080-RTX-3090-Jun1.jpg

از اونموقع تا الان ،میتونه. n جور تغییر ایجاد کنه. معمولا سری 90 رو میزاشتن برا کارتهای دو هسته ای شون. البته این خودش هم مطمئن نیست.اسامی چی باشن.
برا همین ،معلوم نیست. چه خبره .

• Like
Reactions: {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
کارت برخلاف پیش بینیها هنوز وارد تولید مثل اینکه نشده.
و این لیک رو تو اول ژوئن هم داده بودن

KopiteKimi-RTX-3080-RTX-3090-Jun1.jpg

از اونموقع تا الان ،میتونه. n جور تغییر ایجاد کنه. معمولا سری 90 رو میزاشتن برا کارتهای دو هسته ای شون. البته این خودش هم مطمئن نیست.اسامی چی باشن.
برا همین ،معلوم نیست. چه خبره .
راستش من فقط با میزان رمش مشکل دارم به نظر من بالای 12 باید باشه
نبودم فدای سر هممون :D
حقیقتش اگر دیدم AMD داره اینبار به صرفه تر عمل میکنه میرم تیم قرمز اینبار ... مثل رایزنی که خریدم و واقعا راضیم
ولی ته دلم فکر میکنم اینبار هم انویدیا راضیمون میکنه چه بسا بیش از پیش ...

ولی با این بازار و کلا افزایش قیمت ها و کمبود کالا ... معلوم نیست چه بلایی سرمون قراره بیاد
سرعت تورم از پس انداز کردن داره بیشتر شده ! ...

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
راستش من فقط با میزان رمش مشکل دارم به نظر من بالای 12 باید باشه
نبودم فدای سر هممون :D
حقیقتش اگر دیدم AMD داره اینبار به صرفه تر عمل میکنه میرم تیم قرمز اینبار ... مثل رایزنی که خریدم و واقعا راضیم
ولی ته دلم فکر میکنم اینبار هم انویدیا راضیمون میکنه چه بسا بیش از پیش ...

ولی با این بازار و کلا افزایش قیمت ها و کمبود کالا ... معلوم نیست چه بلایی سرمون قراره بیاد
سرعت تورم از پس انداز کردن داره بیشتر شده ! ...
amd تو cpu تونسته از اشتباه اینتل ،استفاده کنه
ولی انویدیا دست بالا رو داره تو گرافیک.از هر نظری ،مصرف ،دما و ....
الانم به نظر داره بازی میکنه با amd، اولی معرفی کنه و قیمتو بده دومی بلافاصله میاد. جفتشون آماده هستن.میخوان ببینن کی چی داره و پاتک بزنن.
این سری rt هم اهمیت داره و اینکه کدوم بهینه تر عمل میکنن.و یه مقدار تجربه بیشتری داره انویدیا بنظرم تو این مورد وبتونه بهینه تر عمل کنه.
کلا و با دلار 19 تومنی.اگه بدستمون با دلار 25 برسه. خیلی خوبه و گر نه برا خریدش باید دست به دامان سایتهای خرید آمازون بشیم.

• Like
Reactions: TheFoCT and {ehsan}

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
amd تو cpu تونسته از اشتباه اینتل ،استفاده کنه
ولی انویدیا دست بالا رو داره تو گرافیک.از هر نظری ،مصرف ،دما و ....
الانم به نظر داره بازی میکنه با amd، اولی معرفی کنه و قیمتو بده دومی بلافاصله میاد. جفتشون آماده هستن.میخوان ببینن کی چی داره و پاتک بزنن.
این سری rt هم اهمیت داره و اینکه کدوم بهینه تر عمل میکنن.و یه مقدار تجربه بیشتری داره انویدیا بنظرم تو این مورد وبتونه بهینه تر عمل کنه.
کلا و با دلار 19 تومنی.اگه بدستمون با دلار 25 برسه. خیلی خوبه و گر نه برا خریدش باید دست به دامان سایتهای خرید آمازون بشیم.
ان نسل تفاوت 1000 با 2000 زیاد نبود
بازار ایران هم 2000 رو دستشون مونده سری 3000 هم بیاد بالای 20 30 میدن الان 2080ti یه سایت گذاشته 40 ملیون
از 1060 امدم 2060 تفاوت زیاد نبود الانم 2080s دارم خیلی خوبه ولی کافیه Rt تو بازی ها روشن کنی تر میزنه

• Like
Reactions: usmarine and lomis

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
بازار ایران هم 2000 رو دستشون مونده سری 3000 هم بیاد بالای 20 30 میدن الان 2080ti یه سایت گذاشته 40 ملیون
از 1060 امدم 2060 تفاوت زیاد نبود الانم 2080s دارم خیلی خوبه ولی کافیه Rt تو بازی ها روشن کنی تر میزنه
اون قیمتها که الکیه.
الان از آمازون و ... میشه راحت خرید. اونی که بلد نباشه ،میره از اونجاها میخره.
چه سری 20 تو دستشون بمونه. چه نمونه. سری 30 به بازار میاد. دو سه ماه بعد ریلیز جهانی.
قیمتم دیگه نمیتونن پرت بدن چون میدونن همه یاد گرفتن بالا یاشه از طریق همین شرکتها بگیرن

• Like

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
اون قیمتها که الکیه.
الان از آمازون و ... میشه راحت خرید. اونی که بلد نباشه ،میره از اونجاها میخره.
چه سری 20 تو دستشون بمونه. چه نمونه. سری 30 به بازار میاد. دو سه ماه بعد ریلیز جهانی.
قیمتم دیگه نمیتونن پرت بدن چون میدونن همه یاد گرفتن بالا یاشه از طریق همین شرکتها بگیرن

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
شما تجربه خرید داشتی؟!
من که خیلی بعید میدونم خرید از آمازون با واسطه گری این فروشگاه های داخلی راحت و بدون دردسر باشه.
تجارب تو لیون هست. چچرا مشکال داشتن ،اخیرا با مالتینا بیشتر بوده ولی بقیه بهتر کار کردن. مثل ایگرد واخیرا هم شرکتای معتبری وارد این کار شدن.
که باهاش پست و ارسال مرسوله به خارج از کشور انجام میدم.
وقتی پای 10-20 میلیون اختلافه.باید تاخیر 1 ماهه،رو به جون بخری.

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
شما تجربه خرید داشتی؟!
من که خیلی بعید میدونم خرید از آمازون با واسطه گری این فروشگاه های داخلی راحت و بدون دردسر باشه.
من داشتم اولا که قیمتی که می زنن دروغه و هر مرحله بهش اضافه تر می شه اخرش می گه ارسال 2 ماهه کاری باشه یا 3 ماه که 1 ماهه هم که می گن دروغه برای ارسال سریع تر هم باید کلی پول بیشتر بدید خلاصه 1 جنسی که 200 تومن بود مرحله اخر برام شد 300 تومن تازه 100 گرم هم نبود. دقیقا 3 ماهم طول کشید(با ارسال سریعش) تا به دستم من از مالتینا خریدم
اینم بگم هیچ ادم عاقلی نمیاد 20 یا 30 ملیون پول دست اینا بده که معلوم نیست امروز هستن فردا نیستن یا اصلا خود ایران جلوش نگیره بعد شما بدو دنبال پولت بعد حالا گیرمم پولت بدن پولتم بی ارزش تر شده جنسیم گیرت نیومده کلی هم حرص خوردی به نظر من که به ریسکش نمی ارزه این سایتا برای جنس های کوچک غیر حساس به ضربه خوبن.
تازه شما فرض کن کارت بخری 3 ماه بعدشم برسه دستت(که امکانش هست 3 ماه بعد قیمت ها افت کنه مشابه سال پیش کلیم ضرر کنی تازه) حالا ایراد داشته باشه دهنت صاف می شه تا برش گردونی 1 کی دیگه بهت بدن.
تازه من در این شرایط دیگه هیچ چیز بدون گارانتی نمی خرم مخصوصا اگر قیمت دار باشه.
باد کرده؟ همش فروختن تهشم لیسیدن شما بیا برو بازار اصلا جنس نیست نه ssd هست نه هارد نه گرافیک
الانم 2080ti اصلا موجود نیست باشه هم زیر 60 ملیون نمی دن دیگه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر