روحیه بازی کردن

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
دلیلش میدونید چیه؟

AC1 AC2 AC3 AC4 AC5...

cod 1 cod 2 cod 3 cod4 cod 5 cod 6 cod 7 ...

bf1 bf 2 bf 3 bf 4...

gta 1 gta 2 gta 3 gta4 gta 5 gta 6...

Uncharted 1 2 3 4 5 6

The last of Us 1 2 3 4 ....
...

و این داستان ادامه دارد!!!!!

بازی ها هرچه قدر هم خوب و بزرگ باشن (عین بازی های بالا) اینقدر ادامه پیدا میکنن تا پدر گیمرها را دربیارن. و گیمرها فقط واسه اینکه بگن فلان بازی را انجام دادم میرن سراغ این دنباله ها. من مطمئنم هیچکدومتون از AC4 لذت آنچنانی نبردین، (حداقل اونهایی که سن و سالی ازشون گذشته) ولی واسه فن بازی همه شما میگین این فوق شاهکار بود. بازی فیفا نیست که دم به ساعت یه نسخه جدید ازش معرفی میکنن.!!!

کلا دنیای گیم نیاز به عناوین جذاب و جدید و بدردبخور داره. البته عناوین جدید با مضمون و پر محتوا، نه سخیف و عین فیلم های سینمای ایران بی مایه.

الان مثلا باب شده میگن شوتر نیازی به داستان نداره و هرسال شاهد عناوین آشغالی مثل BF و COD هستم (صدرحمت به COD) . در صورتی که اتفاقا این عناوین نیاز به داستان دارند. مالتی پلیر هم حناش رنگی نداره و چند سال بعد جذابیت خودش را کاملا از دست میده. پس شرکت های بازی سازی باید دست از این حماقت هاشون بردارن. در همیشه روی یه پاشنه نمی چرخه. بالاخره یه روزی بازی ای مثل COD اگه به همین روندش ادامه بده به زمین میخوره و باعث ورشکسته شدن شرکت بزرگی مثل Activision میشه. این سرونوشت واسه خیلی از بازی ها و شرکتها هست اگه بخوان یه عنوان موفق را به گند بکشونن.

این وسط شرکتی بازی را برده که یا عناوین جدید و غیر تکراری رو کنه و یا حداقل چند سال واسه یه دنباله وقت بگذاره.

آخرین ویرایش:

akbar.wesker

کاربر سایت
Nov 23, 2012
219
نام
اکبر
به نظر من که این مسئله بیشتر به شرایط سنی مربوط میشه
خود منم حدودا 3 سالی میشه که اینطوری شدم و هیچ رغبتی برای بازی کردن ندارم یا اینکه بازیها برام جذابیت نداره حتی اخبار بازی هارو هم دیگه پیگیری نمیکنم آنچنان
بیشتر دوستای هم سن و سالم هم همچین شرایطی دارن وقتی که بیشتر توجه میکنم میبینم این شرایط از سن 23-24 سال شروع میشه
سنی که مشغله های فکری برای تشکیل زندگی و ازدواج و کسب و کار بیشتر میشه و ذهن رو به شدت درگیر خودش میکنه
کیفیت و جذابیت کم بازیهای جدید هم تا حدودی تاثیر گذاره تا حدی که خود منم با وجود بی میلی به بازی کردن بیشتر برگشتم به طرف بازی های نسل پنجم و نسل ششم

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
از امضام معلومه که منم همین حس رو دارم.
....
علتش رو میدونم چیه.
دلیل اول :وقتی که سنمون کمتر بود فقط بازی میکردیم.اما الان انگار داریم بازی رو انالیز میکنیم.اون زمان نمیدونستیم هوش مصنوعی چیه.نمیتونستیم حرکات رو پیشبینی کنیم.نمیتونستیم اتفاقات و وقایع رو پیشبینی کنیم.همچی برامون تازگی داشت.وقتی سن اندریاس بازی میکردیم ، داشتیم تو لوس سانتوز گشت و گزار میکردیم اما لان داریم روی یک شیء که بهش پترن دادن و شده زمین و چند ابجکت به عنوان ساختمان و ... گشت و گزار میکنیم.الان دیگه فقط بازی میکنیم و انالیز میکنیم و مقایسه میکنیم.
دلیل دوم : فراوون شدن تعداد بازی ها. مثال میزنم. در دهه ی 50 تمرکز و زندگی مردم روی موزیک های معروف دین مارتین و اندرو سیسترز و مارتین گی و بینگ کراسبی میچرخید و حق انتخاب ساده تری داشتن و اون خواننده ها هم چو.ن تمرکز روشون زیاد بود مجبور بودن کار بهتری اراعه بدن.
قدیما یه هاف لایف بود و دوم و کواک.الان به تعداد بهترین بازی های اون زمان فقط کالاف دیوتی داریم.
دلیل سوم : باید برم کلاس دیر شده :d

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
داداش ناراحت نباش. منم همین طوری هستم. ps4 دارم.ولی.....:(
خوشم نمیاد از بازی کردن.:(
فقط و فقط انگیزه من برای ادامه دادن این مسیر شینجی میکامی و اویل ویتین هست:p
پس از موفقیت ان بازی من نیز به دوران اوج هنری خود بازخواهم گشت!:))
جدا از شوخی تمام حرف های دوست خوبم اکبر وسکر را تایید میکنم:d

آخرین ویرایش:

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
با عرض پوزش از وقفه به وجود امده.
دلیل سوم : لایو .گزشته اون زمانی که حس جو و اتمسفر بازی ها رو میگرفتیم و در اون غرق میشدیم.جزوی از بازی میشدیم و زمان رو احساس نمیکردیم.الان تا میایم با یک بازی حس بگیریم ، فرندمون توی پارتی اهنگ جنیفر لاپز میزاره.تا میایم به دیالوگ ها گوش کنیم ، رفیقامون شروع میکنن به اروغ زدن:dبعدش هم بازی رو نصفه ول میکنی و join فرندات میشی و توی یه مپ تکراری شروع میکنی به کشتن player ها و یا اونا میکشنت.و این ادامه داره و ادامه داره.
دلیل چهارم : سن و سال . وقتی ادم سنش به حدی میرسه که خیلی کارها رو در دنیای واقعی انجام بده ، چرا توی بازی دنبالش باشه.
نمونش رانندگی.شکار . گشت و گزار . کشتی :d پیدا کردن دوست . . .
دلیل پنجم : ولش کن . من برم لایو :d

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,868
نام
میلاد
سلام
مدتی هست که اصلا حال و حوصله بازی کردنو ندارم با اینکه اکثر بازیهای جدید رو میگرم اما هیچ شوق و اشتیاقی برای تموم کردن یا 100% کردنش ندارم و منتظرم هر چه زودتر تموم بشه ! دلیل درست و واقعی هم ندارم براش اما بنظر خودم بازی ها دیگه اون جذابیت همیشگی رو ندارن و در واقع منبعی شدن برای پول بدست اوردن شرکت ها حتی اگر الانم یک PS2 جلوم بزارن بگن بشین بازی کن با کمال میل قبول میکنم و تمام بازی ها رو انجام میدم اما اگر بهم بگن بازی مثل GTA V رو دوباره از اول برو به هیچ وجه حال و حوصلشو ندارم.این مورد در کسایی که در انتخاب بازی ها سخت گیر هستند و معمولا بازی ها کمی هم انجام دادن کمتر دیده میشه ! توی این 2 سال اخیر اینترنت و نمایشگاه ها و کنفرانس ها لذت بخش تر از خود بازی ها برام بودن و در واقع هیجان بیشتری نسبت بهشون دارم.امروزه حتی اگر 5 دقیقه از بازی رو انجام بدی کاملا میتونی بفهمی که پایانش چی میشه.
میخواستم بدونم کس دیگه ای به غیر از من اینجوری هست با من دیگه بازی زده شدم ؟! :-/

دقیقا مثل من شدی احسان
نمیدونم برای چیه اما وقتی ps3 داشتم خیلی علاقه بیشتری داشتم
بعد که چراغ زرد شد ( نتونستم uncharted بازی کنم :| چند ماه هم مونده بود که tlou بیاد :| ) دیگه علاقه نداشتم.
اما قبلش واقعا بهم خوش میگذشت کلی بازی تموم میکردم
بعدش که اینجوری شد من و داداشم از بازی زده شدیم
تا اینکه ps4 گرفتیم ( احساس میکنم علاقه ام به بازی دوباره داره بر میگرده )
کلا نمیدونم چرا علاقه شدید به بازی کردن با کنسول دارم
حالا هم مطمئنم وقی uncharted جدید بیاد و tlou:remastered, من به اون روز ها بر میگردم :d

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
فکر کنم مشکل اصلی سر اینه که بازیها کمتر خلاقانه شدن و شدن یه سری قواعد و قانون ساده و پیش پا افتاده با گرافیک های آنچنانی
یه مشکل دیگه هم اینه که اکثر ماها سینگل بازی میکنیم یا اگر آنلاین هم بازی کنیم با این اوضاع مسخره از صدتا فحش بدتره.بعید میدونم کسی حال و حوصله یه بازی آنلاین خفن مثل تایتان فال رو با یه اینترنت درست درمون نداشته باشه

HeartStone

کاربر سایت
Feb 22, 2014
568
ببین داداش دوای دردت بازی های mmorpg ویا pvp مثل heart stone یا league of legend است
منم فقط بعد از کار یکی دو دست اینا رو که گفتم می زنم و منتظر بازی هایی هستم که خودم توش نقش داشته باشم و نه خطی مثلا فیفا با رفقا
یا مثلا گیلد وار ....

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
شما عاشق شدی به نظرم به با یک جنس مخالف بازی کنی یا درکنار هم یا انلاین باهم به هرحال پیشنهاد من به شما برو اون بازی که ازش خاطره داریی زیاد و یه زمانی ذوق مرگت میکرد رو بازی کنن دوباره حس گیمری میاد سراغت من بارها اینطوری شدم ولی با موارد بالا رفع شد

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
من با نظر کسایی که میگن واسه سن هستش تقریبا موافقم، البته از نظر من سن که زیاد میشه تجربه بیش تر میشه، واسه مثال همین کالاف رو وقتی ۵ سال بازی می کنی دیگه بهت حال نمیده چون دیگه برات کلیشه ای شده ذات کشتن آدما، مثل آدم کشایی که بدون هیچ ترحمی فقط پول میگیرن و می کشن.... تنها راه حلشم نشستن و بازی سخت کردنه، از نظر من یکی از دلایل محبوبیت آنلاین و RPG همینه چون که از پیچیدگی بیش تری برخوردار هستن، شاید الان به یه بچه rpg بدیم بازی کنه اونم ۱۹-۲۰ بشه بگه حال نمیده.... خود من اول با کالاف خیلی حال می کردم، دیدم واسم کمی تکراریه رفتم بتلفیلد اونم بعد یه مدت دلمو زد حالا می خوام برم رو شبیه ستزا،مثل آرما بلکم اونجا راحت شم

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
من 2 نمونه بازی انجام میدم یک فان باشه که اصلا" کار به داستان ندارم و سرگرمیش برام مهمه مثل بازی های موو وفوتبال و فایتینگ . .......... و بازی های شاد و پر رنگ لعاب
2- بازی های ارزش که واقعا" ارزش بازی دارن مثل آنچارتد ها - tlou(اینو 3 بار بازی کردم ) - gow- و......... بازی که بار داستانی و گیم پلی خوب داشته باشه

این داستان برای زمان پلی2 هم همین شکل بود اما زمانی که کوچیک بودیم به صورت رندم بازی رو میخریدیم و بازی میکردیم !!

mohsenazaris5

کاربر سایت
May 22, 2014
174
من هر وقت موقعی که کار و مشغله فکری دارم تو اون موقعیت بازی می کنم چند روز ازش زده میشم
همیشه موقع بیکاری و وقت اضافه بازی کن
بیش تر از دو ساعت مداوم هم بازی کنی کم کم ازش زده بشی
البته بالا رفتن سن هم مطمئنا تاثیر اصلی رو داره

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
فکر کنم مشکل اصلی سر اینه که بازیها کمتر خلاقانه شدن و شدن یه سری قواعد و قانون ساده و پیش پا افتاده با گرافیک های آنچنانی
یه مشکل دیگه هم اینه که اکثر ماها سینگل بازی میکنیم یا اگر آنلاین هم بازی کنیم با این اوضاع مسخره از صدتا فحش بدتره.بعید میدونم کسی حال و حوصله یه بازی آنلاین خفن مثل تایتان فال رو با یه اینترنت درست درمون نداشته باشه
True story.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر