رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
شما از بازی‌ای که رو کنسول رقیب می‌اد رو گیم‌پس ممکنه خبر دار نشی و برات اهمیت خاصی نداشته باشه و وقتی نیست، نیست همین. ولی از بازی‌ای که تو استورت خورده ۷۰ دلار و اون ور روی گیم‌پس دی‌وان در دسترسه حتما خبر دار میشی و برات علامت سوال می‌شه.
به نظر من مایکروسافت از خداشه بازی‌هارو انحصاری نکنه و نمی‌کنه(فرنچایزای بزرگ). رسما تفاوت این دوتا(۷۰ دلار و دی‌وان روی گیم‌پس) اینقدر زیاده که نیازی به انحصاری شدن نیست اصلا و چه بسا با توجه به بازار رقابتی و روانشناسی مشتری بهترم باشه که انحصاری نباشن.
الان مایکرو با این خرید احتمالا می‌تونه از یکی دو سال دیگه به بعد سالی حداقل سه تا AAA دی‌وان روی گیم‌پس‌ منتشر کنه(همون ۱۸۰ گیم‌پس سالانه) بقیه بازی‌هام که دیر یا زود میان روش.
الان مثلا من یه گیمر حرفه‌ای گزیده‌باز بودم می‌گفتم می‌خوام سالی سه چهارتا بازی بزرگو دی وان بازی کنم پس گیم‌پس برام خوب نیست چون بازی‌های بزرگ دیر میان اوناییم که دی‌وان میان چندان بزرگ نیستن. پس خیلی به دردم نمی‌خورد. ولی الان قشنگ حس می‌کنم قضیه فرق کرده.
این بحث ۱۸۰ دلار که می‌تونم پای سه تا انحصاری سونی بدم یا بدم گیم‌پس واقعا سوال جدی‌ای شده.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
View attachment 168052

نکنین این کارو با ما :D:D:D
جدا خبریه انگار!
یکی دو اشاره دیگه هم شده بود.
شینوبی هم بیان کرد یه چیزی.

ینی چی میتونه باشه؟
یه زمان میگفتیم سگا، سونی فن ها میخندیدن.
الان بگیم سگا فک نکنم جرئت کنن بخندن. هرچیزی با مایکرو امکان داره.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
جدا خبریه انگار!
یکی دو اشاره دیگه هم شده بود.
شینوبی هم بیان کرد یه چیزی.

ینی چی میتونه باشه؟
یه زمان میگفتیم سگا، سونی فن ها میخندیدن.
الان بگیم سگا فک نکنم جرئت کنن بخندن. هرچیزی با مایکرو امکان داره.
FromSoftware :>

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
سگا رو بخرن ، بایونتا بیاد رو گیم پس :D
PG زیر مجموعه سگا ست دیگه ؟:-/:D
نه. مستقل هستن و در ادامه نقشه هایی که می خوای بریزی :D بگم قبلا خودشون گفتن که پیشنهاد مایکرو رو رد کردن:D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
سگا رو بخرن ، بایونتا بیاد رو گیم پس :D
PG زیر مجموعه سگا ست دیگه ؟:-/:D
سگا فقط ip خوب داره و توی زمینه استودیو تعطیله،خریدش بد نیست ولی خب به خفنی بتسدا نمیشه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سگا فقط ip خوب داره و توی زمینه استودیو تعطیله،خریدش بد نیست ولی خب به خفنی بتسدا نمیشه

هاه :D
یکم باید عمیق تر به این قضیه فکر کنید (اصن مهم نیست پای چقدر پول وسط باشه)

اگه مایکروسافت Sega Sammy رو بخره
جدا از این که دستش میره رو آیپی سونیک که بی شوخی آیپی خیلی خیلی گنده ایه و البته کل آیپی های سگا از ریز و درشت مثل Sakura Wars و Alex Kid و Streets of Rage و Valkyria Chronicles میرن زیرمجموعه اش
اینا رو هم به دست میاره

Creative Assembly (خالق Alien Isolation و Total War ها)
سری Total War
سری Yakuza
استدیو Ryu Ga Gotoku
کلهم اجمعین Atlus و زیرمجموعه هاش
شامل مجموعه های Persona
Shin Megami Tensei
Digital Devil Saga
Etrian Odyssey و...

مشکل اینه، اینا فقط مربوط به ویدیو گیمه. و مایکروسافت نمیتونه یهو فقط همینا رو صاحب شه.
Sega Sammy خارج از ویدیو گیم هم خیلی بازار گسترده ای داره.

اینا TMS Entertainment دستشونه که شدید تو صنعت انیمه اسم گنده ایه و خارج از اون یه استدیو انیمیشن سازی CGI بزرگ دیگه هم دارن تو ژاپن
تو لوازم الکترونیکی هم بازار وحشتناک گنده ای دستشونه

جدا از این که همه اینایی که گفتم روی هم "به وضوح" ارزششون از زنیمکس بیشتره، خیلی هاشون تو حوزه هاییه که مایکروسافت بعیده علاقه ای داشته باشه.
چون میگم Sega Sammy نصفش سگا/اتلوس ـه. نصف دیگه اش پخشه تو بازار لوازم الکترونیکی و انیمه و انیمیشن

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
هاه :D
یکم باید عمیق تر به این قضیه فکر کنید (اصن مهم نیست پای چقدر پول وسط باشه)

اگه مایکروسافت Sega Sammy رو بخره
جدا از این که دستش میره رو آیپی سونیک که بی شوخی آیپی خیلی خیلی گنده ایه و البته کل آیپی های سگا از ریز و درشت مثل Sakura Wars و Alex Kid و Streets of Rage و Valkyria Chronicles میرن زیرمجموعه اش
اینا رو هم به دست میاره

Creative Assembly (خالق Alien Isolation و Total War ها)
سری Total War
سری Yakuza
استدیو Ryu Ga Gotoku
کلهم اجمعین Atlus و زیرمجموعه هاش
شامل مجموعه های Persona
Shin Megami Tensei
Digital Devil Saga
Etrian Odyssey و...

مشکل اینه، اینا فقط مربوط به ویدیو گیمه. و مایکروسافت نمیتونه یهو فقط همینا رو صاحب شه.
Sega Sammy خارج از ویدیو گیم هم خیلی بازار گسترده ای داره.

اینا TMS Entertainment دستشونه که شدید تو صنعت انیمه اسم گنده ایه و خارج از اون یه استدیو انیمیشن سازی CGI بزرگ دیگه هم دارن تو ژاپن
تو لوازم الکترونیکی هم بازار وحشتناک گنده ای دستشونه

جدا از این که همه اینایی که گفتم روی هم "به وضوح" ارزششون از زنیمکس بیشتره، خیلی هاشون تو حوزه هاییه که مایکروسافت بعیده علاقه ای داشته باشه.
چون میگم Sega Sammy نصفش سگا/اتلوس ـه. نصف دیگه اش پخشه تو بازار لوازم الکترونیکی و انیمه و انیمیشن
والا شاید از نظر ما اوکی باشه و آی پی های مورد علاقمون زنده بشن ولی خودشون باید تصمیم بگیرن و ببینن که آیا این خرید براشون میصرفه یا نه
بتسدا که شکی ندارم میصرفه و سود کلانی ازش بدست میارن ولی سگا رو نمیدونم
سگا رو بخره و یه Shinobi بدن تو مایه های سکیرو من عروسی میگیرم رسما
میگم ،سگا خیلی آیپی و پتنت داره ولی باید یه فکر اساسی برای استودیو بکنه مایکروسافت
راستی Atlus مستقله؟یا زیر مجموعه سگا هست؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
والا شاید از نظر ما اوکی باشه و آی پی های مورد علاقمون زنده بشن ولی خودشون باید تصمیم بگیرن و ببینن که آیا این خرید براشون میصرفه یا نه
بتسدا که شکی ندارم میصرفه و سود کلانی ازش بدست میارن ولی سگا رو نمیدونم
سگا رو بخره و یه Shinobi بدن تو مایه های سکیرو من عروسی میگیرم رسما
میگم ،سگا خیلی آیپی و پتنت داره ولی باید یه فکر اساسی برای استودیو بکنه مایکروسافت
راستی Atlus مستقله؟یا زیر مجموعه سگا هست؟

گفتم اتلوس و سگا جفتشون زیر مجموعه Sega Sammy اند
حرکتی که مایکروسافت سر بتسدا زد، خرید کلهم زنیمکس بود که عین بمب ترکید
برای سگا هم بخوان این کار رو کنن باید Sega Sammy رو بخرن. خرید سگا یا اتلوس به صورت تکی غیر ممکنه

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
یعنی الان اول Intro بازی‌های Deathloop و Ghostwire: Tokyo میزنه Microsoft Studios خیلی تروله

Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

احساس میکنم این قضیه bethesda یه کیس خاصه. چون کل مجموعه رو یه جا خریدن و میخوان بذارن خودشون بازیها رو عرضه کنن. یعنی یه بخش در حد Xbox Game Studios هست. پس نمیشه با قطعیت گفت که تو intro بازیها چه خواهیم دید. ولی با این حال بعیده XGS نباشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر