راهی برای نجات PC Gaming؟

همونطور که میدونید توی این چند سال اخیر فروش بازیهای PC خیلی اُفت داشته و این باعث نگرانی خیلی از دوستداران PC Gaming شده. حتی سازندگانی که فقط برای PC گیم میساختن الان دارن کم کم برای کنسولها هم گیم میسازن. قبل از اینکه طرفداران کنسول بیان اینجا وشروع کنن به کـُرکـُری خوندن، این دو سه خط رو هم بخونن بد نیست:

این فروش کم و این رو آوردن به کنسولها به خاطر بهتر بودنِ کنسولها نیست، بلکه به خاطر سرقت نرم افزاری گیمهای کامپیوتر (PC game piracy) ـــه که داره شدیداً به این صنعت لطمه وارد میکنه. میدونید که توی خیلی از کشورهای دیگه به این صورت نیست که کنسول رو به راحتی دستکاری کنن و بازیهای کپی توش بذارن، یعنی میخوام بگم توی اکثر کشورها ملت حتی اگه بخوان هم نمیتونن بازیهای کپی بازی کنن بنابراین همه میرن بازی اُریجینال میخرن و به همین خاطر سرقت نرم افزاری زیاد به کنسولها لطمه نمیزنه. این در حالیه که هر کسی که PC داشته باشه میتونه با دانلود کردن کرک به سادگی بازی ای رو که نـخریده بازی کنه.

این داستان باعث شده که خیلی از شرکتهای سازنده ی گیمهای PC، گیمهاشون رو هم برای PC و هم برای کنسولها بدن بیرون و این قضیه باعث شده کیفیت گیمها بیاد پایین (کنسولیزه شدنِ بازیها :(). ببینید خودِ Epic اخیراً درباره ی اشکالاتی که طرفداران سری Unreal Tournament به بازی UT3 وارد میکردن، چی گفته:

Epic Games feels that one of the biggest issues with the recently released Unreal Tournament 3 is that due to the inclusion of console-friendly features (necessary for the title's PlayStation 3 version), the game lacks a lot of necessary polish

منبع: اینجا

این چیزیه که دو تا افراد خودِ Epic Games توی GDC 2008 درباره ی UT3 گفته بودن! میدونید که UT جزو گیمهای مهم PC به شمار میاد و این در حالیه که UT3 توی هفته های اول فروشی کمتر از 100,000 کپی داشته.

کریس تیلور (Chris Taylor) که رئیس Gas Powered Games و طراح Dungeon Siege و Supreme Commander هست، اخیراً توی Game Developers' Conference 2008 در این ارتباط صحبتهایی کرده و در توجیه اینکه گیم استراتژی خودشون (Supreme Commander) رو برای XBox 360 هم میدن، اینطور میگه که ما این تصمیم مناسبی به نظر میاد که گیم خودتون رو برای پلترفُرمی بدید که Pirate خور نمیشه!

این یعنی اینکه خود PC بازها هستن که دارن این بلا رو سر گیمهای محبوبشون میارن و باعث میشن سازنده ها به کنسولها هم فکر کنند :(

Chris Taylor توی قسمت دیگه ای از صحبتهاش میگه راه نجات PC Gaming از این وضعیتی که الان بهش دچار شده اینه که همه ی شرکتها رو بیارن به کنترل کپی نبودنِ گیمها از طریق آنلاین و یا وصل شدنِ بازیکنها به ســِرور اصلی بازی (مثل MMO ها). به این ترتیب میتونیم اوضاع اقتصادی این صنعت رو بهتر کنیم و حتی گیمها رو با قیمت پایینتری عرضه کنیم! ما دیگه توانایی این رو نداریم که بازی بسازیم و مجانی در اختیار همه قرار بدیم!

Chris Taylor:
PC gaming isn't dead. PC gaming – the old model – probably is. Secure PC gaming is the future – it's going to thrive and we've all got to get on that

حالا نظرتون درباره ی این قضیه چیه؟ ما توی ایران تقریباً چیزی به اسم گیم اُریجینال نداریم و ماشالا همه یه پا Pirate هستیم :biggrin1: اگه یه روزی واقعاً همه ی شرکتها این قضیه رو پیاده کنن و گیمهاشون رو جوری بسازن که کـِرک کردن اونها معنی نداشته باشه، چند نفر از کسایی که الان اینجا PC بازی میکنن باز هم به PC وفادار میمونن؟ شاید اون موقع معلوم بشه که چه کسی واقعاً PC Gaming رو دوست داره و ارزش گیمهاش رو میدونه، و چه کسی به گیمها فقط به عنوان یه دیسک 1000 تومنی نیگا میکنه که میگیریش و یه ساعت بازی میکنی و میندازیش کنار!

آخرین ویرایش:

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر همه ی دوستان
من که خودم اصلا از pc خوشم نمیاد جون بازی هایی که من دوست دارم رو نداره مثل FF & MGS & RE & HR & taken & SC
و کلا سبک هایی مثل RPGj & Fighting تو PC معنی نداره .
ولی این حرفی که می گن کنسول ها کیفیت بازی های PC رو پایین میارن رو تا حدودی قبول دارم
در ضمن جناب the jackal عزیز WoW اصلا بازی نیست یک دنیاست که تا به حال 4تا از دوستانه من رو روانه ی سربازی کرده ( دم کنکور نشستن به بازی کردن قبول نشدن رفتن سربازی ) تازه این بازی همچون مواد مخدر بلایی خانمان سوزی هست .
پسر خالهی من تو دانشگاه limkokwing مالزی درس میخونه می گه حتی تو خوابگاههای اینجا هم ممنوع شده .
پس لطفا این بلای خانمانسوز رو بازی ندانید
ولی واقعا با این بلای خانمانسوز می توان عمری لذت برد و منت هیچ کنسول و حتی بازی رو هم نکشید .

پاینده باشید

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
درود بر همه ی دوستان
من که خودم اصلا از pc خوشم نمیاد جون بازی هایی که من دوست دارم رو نداره مثل FF & MGS & RE & HR & taken & SC
ولی این حرفی که می گن کنسول ها کیفیت بازی های PC رو پایین میارن رو تا حدودی قبول دارم
در ضمن جناب the jackal عزیز WoW اصلا بازی نیست یک دنیاست که تا به حال 4تا از دوستانه من رو روانه ی سربازی کرده ( دم کنکور نشستن به بازی کردن قبول نشدن رفتن سربازی ) تازه این بازی همچون مواد مخدر بلایی خانمان سوزی هست .
پسر خالهی من تو دانشگاه limkokwing مالزی درس میخونه می گه حتی تو خوابگاههای اینجا هم ممنوع شده .
ولی واقعا با این بلای خانمانسوز می توان عمری لذت برد و منت هیچ کنسول و حتی بازی رو هم نکشید .

پاینده باشید
پس چرا می خوای کنسولت رو بفروشی

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر همه ی دوستان
راسته ش رو بخواهید بازی کردن با 360 استرسش خیلی زیاده ( هر لحظه ممکن با 3 چراغ قرمز مواجه شی ) بعدشم جدیدن تفریح دیگری پیدا کردم (موسیقی سنتور می زنم البته بقول پدرم فعلا فقط صداشو در میارم )
و در اخر من که یک PS3 دارم تازه من هنوز که هنوزه ps2 بازی می کنم (FFX & GOW )
اگرهم می خواهید بپرسید چرا خریدی باید بگم که خودم نخریدم هدیه پسرخالم بود (کنکور قبول شدم ) می خواستم همون اول بفروشم گفتن زشته همون اول بفروشی (اخه اونم مثل من تفریحش بازی هست ومی دونست من هم عشق بازی هم مخصوصا با کنسول اینو به عنوان هدیه به من داد ).

پاینده باشید

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
شاد باشيد

خوشحال نمودي مارو :~>>>>
واقعا ديگه وقتي فكر شما فراتر از اين نمي ره بايد براي مديران اين سايت آرزوي تقويت اعصاب داشت.

خوب منم از همه ي سبك هاي كنسولي متنفرم.
علتش همينه كه بعضيا بازيه به قيمت 60دلار رو به قيمت 50 سنت ميخرن.بحث ما هم همينه.
اسم تاپيك هم اشتباه اومدين.

بسيار عالي...
من ديگه واقعا عاجزم چي بگم اينجا.

نقل قولي كه گفتم

البته كه بازي نيست :دي . پديده اي جديد براي استعمار نوين توسط آمريكاست :دي
واقعا كه شورشو دراوردين.
عجب حرفايي

بلاي خانمان سوز. :دي
Rings a bell
به هر حال ممنونم از شما كه جمعي از ما را شاد نموديد.

به نظر من prance آبروی pc خرید
البته prince درستش هست.
بعد كجا آبرو خريد.بيشتر برد.اگه كسي اين كارو كرده بازي هاي زيبا و صاحب سبك ب.ده.
والا چه عرض كنم.
شاخ در مي آوريم ديگه.

راسته ش رو بخواهید بازی کردن با 360 استرسش خیلی زیاده ( هر لحظه ممکن با 3 چراغ قرمز مواجه شی ) بعدشم جدیدن تفریح دیگری پیدا کردم (موسیقی سنتور می زنم البته بقول پدرم فعلا فقط صداشو در میارم )
و در اخر من که یک PS3 دارم تازه من هنوز که هنوزه ps2 بازی می کنم (FFX & GOW )
اگرهم می خواهید بپرسید چرا خریدی باید بگم که خودم نخریدم هدیه پسرخالم بود (کنکور قبول شدم ) می خواستم همون اول بفروشم گفتن زشته همون اول بفروشی (اخه اونم مثل من تفریحش بازی هست ومی دونست من هم عشق بازی هم مخصوصا با کنسول اینو به عنوان هدیه به من داد ).
من ديگه واقعا سوت كشيد مخم.

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر همه ی دوستان
دوست عزیز جناب The Jackal
در مورد اینکه حرف بی ربطی نسبت به موضوع اصلی گفتم بسیار پوزش می خواهم ( از همه ی عزیزان )ولی واقعا چون پست ههای دیگرو خواندم من هم فکرم از موضوع اصلی منحرف شد و بابی توجه پست دادم باز هم پوزش می خواهم . (من همزمان داشتم 2 تاپیک رو که یکی هم مربوط به بازی GTA بور رو مطالعه میکردم )
در مورد WoW هم فقط خواستم از جذابیت زیاد بازی تعریف کنم ( با کمی اقراق و چاشنی شوخی ) همین .(انصافا اینو قبول ندارین که این بازی بیشتر از هر بازی دیگری کشش دارد و اکثر کسانی که این بازی را انجام می دهند مقدار زیادی از زمانشون را پای این بازی صرف می کنند .)

اگر با این پستم شما رو واقعا شاد کردم خیلی خوشحالم ( هر چند شما با نتیجه گیری بدون تاملتون من رو واقعا ناراحت کردین اما من منظورم از گفتن (( بلای خانمانسوز ))فقط شوخی و خنداندن دوستان (حتی در سطح یک لبخند ) بود که واقعا شادی دوستان موجب شادی من مشود . )
ودر نهایت باید بگم هر چقدر به علت سوت کشیدن مخ جناب عالی فکر می کنم علتش را در نمی یابم . ممکن هست علتش رو شرح بدین .

ببخشید که زیاد حرف زدم (مخاطب : همه ی دوستان )

دلتان شاد و پر امید باد .

آخرین ویرایش:

imakbari

کاربر سایت
Jun 6, 2008
66
به نظر من که اصلاً PC gaming و حتی Mac gaming نیازی به نجات نداره همین طوریش هم خوبه! آره، بعضی جا ها به پای کنسولها نمی رسه، اما اگه یه سیستم خوب داشته باشید، نقاط مثبت خیلی زیادی داره.
به هر حال، بیشتر بازی ها بالاخره میاد برا PC. مثل همین GTAIV، BULLY:SE که اومدن و Mirrors Edge و Midnight Club:LA که دارن میان.
در ضمن، کنسول ها به شما فقط بازی و فوقش کار شبکه و پخش مالتی مدیا میدن. اما PC هیچ مرزی نداره، برنامه نویسی، کار انیمشن و گرافیک و ... خب باید اهلش باشید.

بهرحال، وضع PC دیگه انقدرها هم بد نیست که بخوایم به فکر چاره باشیم که نابود نشه!

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
هر چقدر به علت سوت کشیدن مخ جناب عالی فکر می کنم علتش را در نمی یابم . ممکن هست علتش رو شرح بدین .
دلیلش؟:
به خاطر اینکه عده ای زیاد از کاربران که به امر شریف اسپمینگ و ترولینگ مشغول هستند گاهی اوقات با پستهای گهربارشان مخ ما را به سوت کشیدن وامیدارند.
از این واضحتر؟
خب:
به نظر من که اصلاً PC gaming و حتی Mac gaming نیازی به نجات نداره همین طوریش هم خوبه!
خوب برای شما فرقی نمیکنه ولی اگه جلوی من یه بازی مثل GTAIV با اون سبک و گیم پلی ****(نظر شخصی)بیاد برای کنسولیا بازی کامل بده و برای ما صدقه سری یه بازی ول بده که به تعداد موهای سرتون توش باگ و ایراد پیدا شه من بهم برمیخوره.
از همه مهمتر نجات به اون معنا نیست که شما فکر میکنی.نجات به معنای نجات PC از این وضعیتی که جدیدا باهاش روبرو شده.یعنی رعایت همون گیم پلی اصیل مخصوص کامپیوتر نه کنسول.بعد این وسط Mac gaming یعنی چی؟

اما اگه یه سیستم خوب داشته باشید، نقاط مثبت خیلی زیادی داره.
بحثو اشتباه متوجه شدین دوست من.

به هر حال، بیشتر بازی ها بالاخره میاد برا PC. مثل همین GTAIV، BULLY:SE که اومدن و Mirrors Edge و Midnight Club:LA که دارن میان.
همونطور که گفتم کسی که بخواد این بازیارو داشته باشه میره یه کنسول میخره خودشو خلاص میکنه.این بازی های جدید فقط معیار گرافیک رو مدنظر قرار میدن در صورتی که اگه یک بازی گیم پلی داشته باشه خیلی فروشش بیشتر و صد البته به بدنه و زیرساخت PC gaming صدمه وارد نمیکنه.مثل WoW که شما گرافیک زیادی نسبت به بازیای امروزی نداره شما با یه حساب ساده میفهمی که چرا هنوزم کسایی هستن که حاضرن به خاطرش ماهی 15$ به بلیزارد بدن که این خودش سالیانه کلی پول میشه.اون وقت میان میگن فار کرای 2 3 میلیون نسخه فروش داشته.

در ضمن، کنسول ها به شما فقط بازی و فوقش کار شبکه و پخش مالتی مدیا میدن. اما PC هیچ مرزی نداره، برنامه نویسی، کار انیمشن و گرافیک و ... خب باید اهلش باشید.
این یه دلیل نجات PCه.ولی بحث ما روی بازی هست.

بهرحال، وضع PC دیگه انقدرها هم بد نیست که بخوایم به فکر چاره باشیم که نابود نشه!
پس ما هم این همه چرت رو اینجا بی هدف اونوقت؟

imakbari

کاربر سایت
Jun 6, 2008
66
خب مثل اینکه بحث اینجا خیلی تنده!
بسیار خب.

خوب برای شما فرقی نمیکنه ولی اگه جلوی من یه بازی مثل GTAIV با اون سبک و گیم پلی ****(نظر شخصی)بیاد برای کنسولیا بازی کامل بده و برای ما صدقه سری یه بازی ول بده که به تعداد موهای سرتون توش باگ و ایراد پیدا شه من بهم برمیخوره.
از همه مهمتر نجات به اون معنا نیست که شما فکر میکنی.نجات به معنای نجات PC از این وضعیتی که جدیدا باهاش روبرو شده.یعنی رعایت همون گیم پلی اصیل مخصوص کامپیوتر نه کنسول.بعد این وسط Mac gaming یعنی چی؟
GTAIV رو هستم. این بازی نمیومد واسه PC سنگین تر بود. اما خیلی از بازی های دیگه هستن که رو PC خیلی خوب اجرا شدن... چرا حالا گیر بدیم به این یکی؟

همونطور که گفتم کسی که بخواد این بازیارو داشته باشه میره یه کنسول میخره خودشو خلاص میکنه.این بازی های جدید فقط معیار گرافیک رو مدنظر قرار میدن در صورتی که اگه یک بازی گیم پلی داشته باشه خیلی فروشش بیشتر و صد البته به بدنه و زیرساخت PC gaming صدمه وارد نمیکنه.

این یه دلیل نجات PCه.ولی بحث ما روی بازی هست.

من هم قبول دارم اگه فقط و فقط بخوایم بازی کنیم، کنسول راه خوبیه. خیلی جاها بهتر از PC. و PC وقتی میتونه انتخاب بهتری نسبت به کنسول باشه که کارهای دیگه ای هم باهاش داشته باشید. در مورد بازی، یه چیزایی داره که اصالت بازی خیلی از گیمر هاست. مثلاً ماوس.بعضی بازیها مثل Spore و کرایسیس هم هستن.
خب هیچ چیز سیاه سیاه یا سفید سفید نیست.

پس ما هم این همه چرت رو اینجا بی هدف اونوقت؟
حالا چرا میزنی؟

noRwix

کاربر سایت
Nov 11, 2008
42
من هم قبول دارم اگه فقط و فقط بخوایم بازی کنیم، کنسول راه خوبیه. خیلی جاها بهتر از PC. و PC وقتی میتونه انتخاب بهتری نسبت به کنسول باشه که کارهای دیگه ای هم باهاش داشته باشید. در مورد بازی، یه چیزایی داره که اصالت بازی خیلی از گیمر هاست. مثلاً ماوس.بعضی بازیها مثل Spore و کرایسیس هم هستن.

اهان ..مثلا کجاها ؟,اینکه دردسر install های خیلیییی سخت و ریختن یک فایل کرک خیلی سختتر رو نداره ؟ ,یا اینیکه کنسول واسه بازی درست شده و قطعاتش باهم به اصطلاح "مچ"تره واسه همین "گرافیکش"بهتره
,یادم رفته بود ..اینم هست که XBL بهترین سیستم online رو داره . lol

Thomas_Anders

کاربر سایت
Dec 2, 2008
1,395
نام
حمید
دوستان خودتون میدونید که جنگ کنسول و پی سی پایان ناپذیره...
ولی به نظر من PC خیلی با کلاس تر و حرفه ای تر از کنسول هستش
متاسفانه کنسولی ها میگن PC رو باید 2-3 ساله تغییر سیستم داد ولی به این فکر نمیکنن که کنسول هم 2-3 سال بیشتر عمر نمیکنه...در حالی که برای PC تنها عوض کردن گرافیک کافیه:d

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
من GTAIV رو هستم. این بازی نمیومد واسه PC سنگین تر بود.
کلا الان هر بازی که واسه PC میاد به طرق مختلف از این سیاست پیروی می کنن.

اما خیلی از بازی های دیگه هستن که رو PC خیلی خوب اجرا شدن... چرا حالا گیر بدیم به این یکی؟
این بازی های اکثرا قدیمی بودن که اون موقع کنسول نه قابلیت های الان رو داشت نه به اندازه ی PC مشهور بود.برای مثال میشه وارکرفت-دیابلو ولی حالا دیگه خیلی راحت و آسوده به فروششون ادامه بدن.هدف اون فقط پوله نه چیز دیگه ای.
تازه علاوه بر این گندهای دیگه ای هم هستن مثل گاو.
من هم قبول دارم اگه فقط و فقط بخوایم بازی کنیم، کنسول راه خوبیه. خیلی جاها بهتر از PC هستن
اگه فقط بخوایم بازی کنیم بازم PC بهترینه.مثلا قراره دیابلو 2 رو برای PS3 انحصاری کنن؟ :D
کنسول هیچ وقت از PC جلو نمیفته.البته این نظر شخصی منه و تلاش ندارم به کسی اینو بقبولونم.
و PC وقتی میتونه انتخاب بهتری نسبت به کنسول باشه که کارهای دیگه ای هم باهاش داشته باشید
این حرفو تکذیب نمی کنم.ولی باید قبول داشته باشید که این کنسول های نسل جدید به نحوی همه چیرو برآورده کردن.کنسولی که هم بتونه فیلم و آهنگ پخش کنه هم بره تو اینترنت به نظر شما مالتی مدیا نیست؟
در ضمن عرض شود که این بخش راهی برای نجات PC Gaming هست.PC همیشه هست ولی الان این بخش Gaming هست که به بازی گرفته شده و داره از هم می پاشه.درست شد؟
بعضی بازیها مثل Spore و کرایسیس هم هستن.
از این دوتا بازی بهتر نبود.خاله بازی که نشد گیم.کرایسیس هم که واقعا :sick: دقیقا دارن بال این بازی هایی که ارئه میدن کل صنعت گیمینگ به فنا میره.یک بازی که فقط روی گرافیکش کار شده به هیچ دردی نمیخوره(نظر شخصی).
,یادم رفته بود ..اینم هست که XBL بهترین سیستم online رو داره .
ROFLواقعا
متاسفانه کنسولی ها میگن PC رو باید 2-3 ساله تغییر سیستم داد
البته این مربوط به قبل میشه که هم گیم پلی داشت پیشرفت میکرد هم گرافیک.ولی الان کلا ارتقا سیستم برای من کار خیلی چرتیه.تا وارکرفت هست چه نیاز به GTAIV. و امثالهم.
ولی به این فکر نمیکنن که کنسول هم 2-3 سال بیشتر عمر نمیکنه
زیاد پیش میاد اینجوری.ولی خب یه سری کنسولها هستن که فروششون تضمین شده مثل PS2 ولی الان به طور رسمی مرده.

noRwix

کاربر سایت
Nov 11, 2008
42
کلا میدونین چیه ؟! کنسولا الان دقیقا نقش PC-Wannabe رو دارند بازی میکنند .مگه 10 سال پیش کنسول نبود؟!پس چرا اون موقع این حرفا نبود ؟چون کنسولا بازیه خودشون رو داشتند Pc هم واسه خودش ولی الان برای فروش بیشتر یا هر چیزه دیگه ای بازیهایی که واسه PC بود راهشون به کنسول باز شد ..خوب نتیجه اش چی شد؟! Auto-Aim و( Quest Guide (Bioshock و در کل Casualty .
یعنی الان من خودم به شخصه وقتی میبینم یه گیم به اصطلاح خوب Multi-platform یا حداقل Lead-platform اش کنسوله طرفش نمیرم چون میدونم اون چیزی نیست که من میخوام ولی برعکس اگه یه بازی نسبتا معمولی باشه که پلتفورمش فقط PC باشه واقعا دوست دارم که بازیش کنم نمونش Stalker,Witcher,... .

یه بحث دیگه هم که هست اینه که سلیقه ی یه Pc-Gamer توی انتخاب بازی ها فکر کنم یه مقدار با C-gamer ها فرق میکنه .یعنی تو کنسول لازمه ی بازی خوب بودن گرافیک بالا , بکش بکش به مقدار زیاد و بقیه موارد که خودتون میدونید ولی واسه PC اینطور نیست .
من خودم به شخصه واسم مهمترین چیز توی یه بازی اونTheme و جو محیط بازی و گیم پلیشه .واسه همین هنوز بعد از 11 سال دارم Quake Classic (منتها با پورتهای جدید) و diablo و Doom و... غیره بازی میکنم .
محیط و جوی که quake 1 داشت تکرار نشدنیه .
نمیدونم میدونید یا نه ولی original soundtrack های Quake واسه nine inch nails هستند و دوستانی که اشنا هستند میدونند یعنی چی : در یک کلمه Dark . قضیه logoهای nailgun shells هم همین بود

QuakeNailgunAmmo.jpg

بعضی وقتا فکر میکنم اگه از همین حالا هیچ گیمی واسه PC نیاد و فقط server های بازی online بمونند, اونایی که واقعا lead-platform اشون Pc بوده و فقط بخاطر crysis و .. طرف PC نیومدند مشکلی براشون پیش نمیاد .

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
یعنی الان من خودم به شخصه وقتی میبینم یه گیم به اصطلاح خوب Multi-platform یا حداقل Lead-platform اش کنسوله طرفش نمیرم چون میدونم اون چیزی نیست که من میخوام ولی برعکس اگه یه بازی نسبتا معمولی باشه که پلتفورمش فقط PC باشه واقعا دوست دارم که بازیش کنم نمونش Stalker,Witcher,... .

وا قعا برات متاسفم چون اینجوری خیلی بازی های خوب رو از دست میدی.

من خودم به شخصه واسم مهمترین چیز توی یه بازی اونTheme و جو محیط بازی و گیم پلیشه .واسه همین هنوز بعد از 11 سال دارم Quake Classic (منتها با پورتهای جدید) و diablo و Doom و... غیره بازی میکنم .
محیط و جوی که quake 1 داشت تکرار نشدنیه

بهت توصیه میکنم در اولین فرصت سیستمت رو اپدیت کن تا بتونی از بازی های جدید هم لذت ببری.

نمیدونم میدونید یا نه ولی original soundtrack های Quake واسه nine inch nails هستند و دوستانی که اشنا هستند میدونند یعنی چی : در یک کلمه Dark . قضیه logoهای nailgun shells هم همین بود

این چه ربطی به موضوع بحث داره؟مثلا میخوای اطلاعاتت رو به رخ بکشی؟؟

------------------------------------------------------------------------------------------------
بازی های pc نیازی به نجات ندارند.با اومدن sim3 و starcraftو diablo 3فروش بازی ها یه تکونی خواهند خورد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر