راهی برای نجات PC Gaming؟

همونطور که میدونید توی این چند سال اخیر فروش بازیهای PC خیلی اُفت داشته و این باعث نگرانی خیلی از دوستداران PC Gaming شده. حتی سازندگانی که فقط برای PC گیم میساختن الان دارن کم کم برای کنسولها هم گیم میسازن. قبل از اینکه طرفداران کنسول بیان اینجا وشروع کنن به کـُرکـُری خوندن، این دو سه خط رو هم بخونن بد نیست:

این فروش کم و این رو آوردن به کنسولها به خاطر بهتر بودنِ کنسولها نیست، بلکه به خاطر سرقت نرم افزاری گیمهای کامپیوتر (PC game piracy) ـــه که داره شدیداً به این صنعت لطمه وارد میکنه. میدونید که توی خیلی از کشورهای دیگه به این صورت نیست که کنسول رو به راحتی دستکاری کنن و بازیهای کپی توش بذارن، یعنی میخوام بگم توی اکثر کشورها ملت حتی اگه بخوان هم نمیتونن بازیهای کپی بازی کنن بنابراین همه میرن بازی اُریجینال میخرن و به همین خاطر سرقت نرم افزاری زیاد به کنسولها لطمه نمیزنه. این در حالیه که هر کسی که PC داشته باشه میتونه با دانلود کردن کرک به سادگی بازی ای رو که نـخریده بازی کنه.

این داستان باعث شده که خیلی از شرکتهای سازنده ی گیمهای PC، گیمهاشون رو هم برای PC و هم برای کنسولها بدن بیرون و این قضیه باعث شده کیفیت گیمها بیاد پایین (کنسولیزه شدنِ بازیها :(). ببینید خودِ Epic اخیراً درباره ی اشکالاتی که طرفداران سری Unreal Tournament به بازی UT3 وارد میکردن، چی گفته:

Epic Games feels that one of the biggest issues with the recently released Unreal Tournament 3 is that due to the inclusion of console-friendly features (necessary for the title's PlayStation 3 version), the game lacks a lot of necessary polish

منبع: اینجا

این چیزیه که دو تا افراد خودِ Epic Games توی GDC 2008 درباره ی UT3 گفته بودن! میدونید که UT جزو گیمهای مهم PC به شمار میاد و این در حالیه که UT3 توی هفته های اول فروشی کمتر از 100,000 کپی داشته.

کریس تیلور (Chris Taylor) که رئیس Gas Powered Games و طراح Dungeon Siege و Supreme Commander هست، اخیراً توی Game Developers' Conference 2008 در این ارتباط صحبتهایی کرده و در توجیه اینکه گیم استراتژی خودشون (Supreme Commander) رو برای XBox 360 هم میدن، اینطور میگه که ما این تصمیم مناسبی به نظر میاد که گیم خودتون رو برای پلترفُرمی بدید که Pirate خور نمیشه!

این یعنی اینکه خود PC بازها هستن که دارن این بلا رو سر گیمهای محبوبشون میارن و باعث میشن سازنده ها به کنسولها هم فکر کنند :(

Chris Taylor توی قسمت دیگه ای از صحبتهاش میگه راه نجات PC Gaming از این وضعیتی که الان بهش دچار شده اینه که همه ی شرکتها رو بیارن به کنترل کپی نبودنِ گیمها از طریق آنلاین و یا وصل شدنِ بازیکنها به ســِرور اصلی بازی (مثل MMO ها). به این ترتیب میتونیم اوضاع اقتصادی این صنعت رو بهتر کنیم و حتی گیمها رو با قیمت پایینتری عرضه کنیم! ما دیگه توانایی این رو نداریم که بازی بسازیم و مجانی در اختیار همه قرار بدیم!

Chris Taylor:
PC gaming isn't dead. PC gaming – the old model – probably is. Secure PC gaming is the future – it's going to thrive and we've all got to get on that

حالا نظرتون درباره ی این قضیه چیه؟ ما توی ایران تقریباً چیزی به اسم گیم اُریجینال نداریم و ماشالا همه یه پا Pirate هستیم :biggrin1: اگه یه روزی واقعاً همه ی شرکتها این قضیه رو پیاده کنن و گیمهاشون رو جوری بسازن که کـِرک کردن اونها معنی نداشته باشه، چند نفر از کسایی که الان اینجا PC بازی میکنن باز هم به PC وفادار میمونن؟ شاید اون موقع معلوم بشه که چه کسی واقعاً PC Gaming رو دوست داره و ارزش گیمهاش رو میدونه، و چه کسی به گیمها فقط به عنوان یه دیسک 1000 تومنی نیگا میکنه که میگیریش و یه ساعت بازی میکنی و میندازیش کنار!

آخرین ویرایش:

no_d_i_e

کاربر سایت
Aug 30, 2008
81
نام
بهرام
بچه ها باید قبول کرد تو ایران PC مکافات هم داره! که یکی از اون استفاده از ویندوز های هک شده.
شما اگه بخوای باهاش بازی های روز رو نصب کنی باید حتمی 2 سال یک بار 600 تومن اینا خرجش کنی!
منم خودم PC دارم ولی کنسول با خریدش خیالت راحت هست که تا 4 5 سال نیازی به خرج نداره! و راحت گیم های روز رو انجام بدی....
ولی PC بهترین و راحت ترین وسیله برای بازی هست... مخصوصا بازی های اول شخص.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
PC زنده است.
یک نگاه به امضام بکنید.عناوین زیادی برای PC تا سال 2011 معرفی شده که اخرین اون BioShock 3 است.

آخرین ویرایش:

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
سلام دوستان.
خب بعد از تایید بازی Bioshock 3 برای PC که تاریج عرضه اش هم نامعلوم در 2011 اعلام شد یک بازی دیگه هم برای PC تایید شد به اسم Captain America که در سبک اکشن است و ناشر بازی هم سگاست.
263.gif

تاریخ عرضه هم نامعلوم در 2011 است.

آخرین ویرایش:

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
کنسولا میان و میرن اما این PC یه که زنده ست و همیشه هم بر جاش باقیه
من این حرفو قبول ندارم.
برای اینکه مطمئن بشی یک سیستم خفن برای بازی ببند بعدا بیین جاودانه میمونه یا نه.:laughing:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
برای اینکه مطمئن بشی یک سیستم خفن برای بازی ببند بعدا بیین جاودانه میمونه یا نه
اینم از اون حرفای قشنگ بود .
مسئله سر اینکه یه سیستم تا چند وقت میتونه بازیهای روز رو اجرا کنه نیست . ( این از مسائل جانبیه )

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
اینم از اون حرفای قشنگ بود .
مسئله سر اینکه یه سیستم تا چند وقت میتونه بازیهای روز رو اجرا کنه نیست . ( این از مسائل جانبیه )
اینم از اون حرف های خنده دار بود.
شما که پست میدی منظورت رو کامل برسون تا متوجه شم.
182.gif

من هم میدونم مشکلات PC فقط Piracy هست.ولی حرف های خنده دار و مجانی رو قبول ندارم:
"کنسول ها میایند و می روند ولی این PC است که جاودانه است."
244.gif

در اینجا لازم به ذکر میدونم بگم اگر کنسولی بره نسله بعدش میاد.;)

BClover

کاربر سایت
Sep 24, 2008
123
نام
Mehran
اینم از اون حرف های خنده دار بود.
شما که پست میدی منظورت رو کامل برسون تا متوجه شم.
182.gif

من هم میدونم مشکلات PC فقط Piracy هست.ولی حرف های خنده دار و مجانی رو قبول ندارم:
"کنسول ها میایند و می روند ولی این PC است که جاودانه است."
244.gif

در اینجا لازم به ذکر میدونم بگم اگر کنسولی بره نسله بعدش میاد.;)
اینو میدونم که نسل بعدش میاد ولی باید این نکات رو تذکر کرد:
بازی های خوبی که برای منسول ها عرضه میشه برای PC هم عرضه میشه مگه این که انحصاری باشه اما بازیای خوب مخصوصا استراتژیک PC کم برای کنسول عرضه میشه مثل اینکه دیابلو برای یه کنسول عرضه شه چجوری میخوان بازی کنن؟
در ضمن این بحث سیستم با بحث تاپیک خیلی فرق میکنه
در ضمن اینی که شما میگی نسل بعدش میاد برای اینه که از PC عقب نمونن و تدابیر جدید برای کپی نشدن بازیاشون عرضه میشن

halo_game2000

کاربر سایت
Jun 23, 2007
127
ببینید PC یه ویژگی هایی داره که کنسول نداره کنسول هم یه چیزایی داره که PC نداره مثلا WOW یه بازیه خیلی قشنگ که کنسول بازا از انجامش محروما:biggrin1: و FFXIII که PC بازها ازش محرومند:love: و تازه این که یه چیز جاودانه میمونه!!!!!!! انسان که کنسول و PC رو میسازه جاودانه نمیمونه و یه روزی تلپی میفته میمیره(دور از جون همتون ) چه برسه کنسول و PC............!!!!!!!!!!!!!:-"
البته اینا یه گوشه ای از ویژگی هاشونه ها. خوب بقیش از حوصله ی من خارجه و خودش یه تاپیک می خواد:biggrin1:

AliyerEdon

کاربر سایت
Sep 7, 2008
75
نام
علی زنجیران
من که یه پست دادم سریع پاکش کردند! چرا؟ چون از PC بد گفته بودم.
به هر حال PC برای گیمر های افراطی نیست چون ممکنه بازی های محبوبی براش نیاند. و برای افراد مسن مناسب تره. ولی کنسول برای گیمر های افراطی و کم سن و سال ها مناسبه.
اصلا کی گفته ما باید با یه چیز بازی کنیم. من که دوست دارم هر دوشونو داشته باشم.
.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
اصلا به نظر من بهتر این تاپیک قفل شه الان دیگه هر چی بازی هست واسه pc میاد ما pc بازا دیگه مشکلی

نداریم Dead Space , GTA IV , ALAN WAKE , COD WAW , FarCry 2 , Silent Hill HomeComing ,Bioshock 2 ,Brothers in Arms - Hell's Highway ,

BClover

کاربر سایت
Sep 24, 2008
123
نام
Mehran
اتفاقا جای خوبی برای بحثه
همیشه PC برتری داره نسبت به کنسول تا چند روز دیگه هم امولاتور PS3 و XBOX360 میاد به بازار
تنها مشکلی که هست همون piracy هست که ایرانم منبعشه
ای کاش یکی هم یه کاری میکرد تا ایرانم کپی رایت سرش شه

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من که یه پست دادم سریع پاکش کردند! چرا؟ چون از PC بد گفته بودم.
به هر حال PC برای گیمر های افراطی نیست چون ممکنه بازی های محبوبی براش نیاند. و برای افراد مسن مناسب تره. ولی کنسول برای گیمر های افراطی و کم سن و سال ها مناسبه.
اصلا کی گفته ما باید با یه چیز بازی کنیم. من که دوست دارم هر دوشونو داشته باشم.
.

من موظف نیستم در مورد این موارد توضیحی بدهم ولی پست شما رو من به سه دلیل پاک کردم. خیلی هم سریع نبود. خودتون را زیاد تحویل نگیرید !!! همیشه بار اول پست اسپم و بی ربط به تاپیک بدون اخطار پاک میشه و از بار بعدی همراه با اخطار. میتونید امتحان کنید.

1. اصلا خودتون هم نمیدونستید چی میخواین بگین.
در همین پیام جدید هم استدلال های بسیار قشنگی دارید. برای PC گیم های مخبوب نمیاد !!! به نظر شما اگر مثلا WoW محبوب نیست، چی است ؟! کدام بازی کنسول بیش از 8 میلیون بازیکن منظم و وفادار دارد (که هر کدام، ماهی 15 دلار خرج می کنند) ؟

2. هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداشت، راهی برای نجات PC Gaming چه ارتباطی با این داره که من رفتم بازی کنسول دیدم و دهنم باز موند !!! در قوانین به صورت واضح نوشته شده، اگر در مورد موضوع تاپیک مطلبی ندارید، مجبور نیستید پیامی ارسال کنید.

3. هزار و هفت نفر میومدند و میخواستند مشکلات استدلال شما را توضیح دهند و بحث کلا از تاپیک منحرف میشد. برای هر جمله شما باید 10 خط توضیح نوشت که در انتها هم با حضور 2-3 نفر از فداییان معلوم الحال کنسول کلا گفتگو منحرف می شد. برای هر کدام از قسمت های قرمز در پست شما باید یک سال مرثیه سرایی کرد و در انتها هم باز .. بله !

به هر حال، این هم از محتوای پیام شما تا دوستان این پست بسیار بسیار مفید را ببینند و لذت ببرند. فقط لطفا کسی در موردش بحث نکنه.
مشکل آدمایی مثل من با PC اومدن بازی نیست. مشکل ما دیر اومدن یا بی کیفیت بودن باز های PC پورت شده است. مثلا یه بازی روی کنسول گرافیکش پایین تره نسبت به PC ولی به صورت کلی بازی بهتره. مثلا بازی بر طبق دسته ساخته شده ولی وقتی با موس و کیبورد بازی می کنی جالب نیست. این مسئله ای هست که تو این نسل بد جوری زیاد شده. حتی بازی های اول شخص امروزی هم با دسته راحت ترند. و این راحتی به دلیل بهبود دسته ی کنسول هاست. مثل X360. اصلا سازنده های بازی با دسته بازی ها رو تست و اجرا می کنند و سختی بازی رو بر طبق اون تعیین می کنند و به همین دلیل وقتی بازی به PC میاد راحتر به نظر می رسه.
راستی من تو کنسول بازی ها رو ندیده بودم ولی دیروز رفتم یه جا داشت بازی می کرد، اینجوری :eek: شدم. در حالی که من همون بازی ها رو توی PC با کیفیت VeryHigh بازی می کنم. از دیروز تا حالا بدجوری تو کف کنسول 360 موندم. دیگه از PC خوشم نمیاد. می خوام کنسول بگیرم، یعنی می خواستم ولی الآن 100% شده. کنسول می گیرم و بازی های GTA-Halo3_Burnout-MidnightClub-GTR4 و GTA IV جدید و خیلی از بازی های دیگه رو بدون نیاز به سیستم قوی بازی می کنم ولی PC بازها چی؟ تا کی می خایین به خاطر بازی که هیچ ارزشی نداره قصه بخورین؟ اصلا من چرا اینقدر قصه خوردم؟ باید از همون اول یه PS2 می خریدم و GTA SA رو دو سال بعد بازی نمی کردم. یا کلی پول نمی دادم برم کلوپ با یه بدبختی بازی کنم. باور کنید پول دو تا PS2 رو سر این PC خرج کردم و آخرش...:( هیچی!
به هر حال اگه می خوایین بازی کنین بهتره از کنسول استفاده کنید. چون حتی اگه دو تا کنسول هم بگیرید و خراب بشه که امکانش خیلی کمه باز هم اندازه ی یه دونه PC درست حسابی برای بازی نمی شه.
بای یا همون خدا نگهدار:smile::love::);):smile:

با این محتویات قشنگ، باید خوشحال باشید که پیام شما را سریع پاک کردم و از مسخره شدنش توسط بقیه کاربران جلوگیری کردم.

GoldenDragon

کاربر سایت
Aug 31, 2007
232
نام
عماد
نمونه واقعی از بلایی که piracy ما pc-gamer ها بر سر بازیها میاره GTA IV هست، گرافیک پرداخت نشده، کنترل های ضعیف و بدون hotkey ، محیط بازی حتی به ما یک ذره ایده درست از اینکه با چه آبجتهایی interact داشته باشیم نمیده و... یاد زمانی که *R فقط برای pc بازی میساخت بخیر ولی حالا بخاطر فروش کم این شرکت برای PC باید عناوین unpolished مولتی پلتفورم یا پورت شده کنسولها رو با joystick کامپیوتر بازی کنیم
69.gif

به نظر من بهتره قفل بازیها منشا سخت افزاری داشته باشه، چون نرم افزار خبره های بیشتری داره -یادگیری کم هزینه تر- و خیلی راحت تر از سخت افزار duplicate میشه، پیگیری خلافکار سخت افزاری راحت تره ولی مجرمهای نرم افزاری مث Razor هنوز با افتخار زیر یادداشتها مینویسن since 1985

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
به غیر از GTA بازی های قشنگ و زیبای دیگه ای هم مثل Crysis خوشحال و شادمغز هست که خوب دیگه اصلا جای هر گونه انتقادی رو از بین برده...واقعا آفرین :(
متاسفانه این روند که واقعا داره زیاد میشه(مخصوصا تو کشور ما.تو کشور ما آیا واقعا کسی به غیر از بعضی از ما به صورت محدود و تحت شرایط حاضره یک بازی که با قیمت 500 تومان و گیم کاردی به قیمت 50 تومن میخره آیا حاضره بازی رو به قیمت اصلیش بگیره.بعد اونوقت میرن از اینترنت بازی دانلود میکنن میزنن رو سی دی پشت نقره ای مثلا بعد میگن دزدی نکنین)و هر کسی بقیه رو هم به این کار وادار میکنه.خوب واقعا این بی فرهنگی و بی شعوری اون کسی رو میرسونه که این کار رو میکنه به غیر از ما که هیچ جای این خراب شده بازی اصل نمیاره یا اگه بیاره اکثرا پول خون پدرش. میکشه روش متاسفانه.این نشون میده که اون شخص یه پاپاسی هم برای کسانی که سالها زحمت کشیدن این بازی رو طراحی کردن و ساختن اهمیت قائل نیست.
این باعث میشه که کنسول های ****(چیزی نمیگم تا فن بوی ها نیان)پدید بیان با بازی های مسخره ای که تقریبا همرو کسل میکنه.تازه افرادی به وجود میان که مثلا میگن:WoW برای X360 انحصاری.خوب چه جوابی میشه داد.
فکر کنم St.John بود که میگفت:A console job isn't to make you play games.but to stop you from playing games you didn't pay for واقعا هم حرف درستیه.کار PC از موقعی که همه تلاش میکردن تا به PC برسن رسیده به جایی که نه تنها این کار رو نمیکنن بلکه بازی هارو برای ما مشکل دار و مسخره تولید میکنن.خوب اینا از تلاش خستگی ناپذیر من و امثال من به وجود اومده که PC-Gaming به گند کشیده شده.جز یه شرکت های خاص مثل بلیزارد که خوب واقعا به قول انشا نویس ها در وصف نمیگنجد که چه محبتی در حق ما کرده.
در مورد راه.خوب هیچ راهی نیست.الان.
هر قفل و اینجور تدابیر امنیتی بی فایدست.فقط این وسط یه وقفه ای ایجاد میکنه.یه تاخیر خیلی کوتاه.
باید از قبل چاره ای پیدا میکردیم.فرهنگ سازی.ولی نشد که نشد الان هم ما داریم چوبشو میخوریم و فن بویز میان و برای ما کلاس و افه میذارن.ما هم که خوب چیزی نداریم بگیم.در کل این راهیه که ما اومدیم و الان داریم چوبشو میخوریم.
ولی من هنوز به قدرت PC و نقل قول "کنسول ها می آیند و می روند.اما این PC است که جاودانه است"ایمان دارم.
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر