راهنمای Final Fantasy 7 Remake ده مورد مخفی و جالب در بازی

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
211
نام
Reza
158142

⚜1_لیمیت بریک های بیشتر برای کرکترها

🔷 اگه یادتون باشه توی بازی اصلی فاینال فانتزی ۷، کرکترها بعد استفاده از لیمیت بریک هایی که داشتن و استفاده میکردن، لیمیت بریک های جدید میگرفتن.
توی فاینال فانتزی ۷ ریمیک این اتفاق نمیفته، مهمم نیست که چندبار از لیمیت بریکتون استفاده کردین، نمیشه بیشترشو داشته باشین.

🔶 با این حال، هنوز یه راه هست که یه لیمیت بریک دیگه برای کرکترهاتون بگیرید. همشون با چلنج های داخل کالیسیم (Colosseum) وال مارکت به دست میان، چلنج هایی به نام Legacy و به این صورت هست که هر کرکتر بصورت تکی باید توی پنج راند مختلف یه سری از دشمن هارو شکست بده.
وقتی با هر کرکتر کاملشون کنید لیمیت بریک های زیر رو دریافت میکنید:

◼ Cloud - Ascension

◻ Barrett - Catastrophe

◼ Tifa - Dolphin Flurry

◻Aerith - Planet's Protection

🔷 برای استفاده ازشون کافیه وارد منو و بعد بتل ستینگز بشید، کرکتری که میخواید رو انتخاب کنید، اپشن لیمیت بریک رو پیدا کنید و از اونجا اونی که میخواید رو انتخاب کنید.

158143

⚜2_بلیدد استف اریث

🔷 اگه معمولا از اسِس متریا برای اسکن دشمنا استفاده نمیکنید و همه چی روی صفحه رو نمیخونید احتمالا متوجه نکته زیر نشدین.

🔶سلاح خاصی برای اریث وجود داره به اسم بلیدد استف که فقط موقع باس فایت الیگور توی Train Graveyard میتونید بگیریدش. دلیل خاص بودن این سلاح این هست که فقط میشه از دشمن دزدیدش و بقیه سلاح هارو میشه از فروشگاه و چست های توی بازی دریافت کرد.

🔷 چیزی که باید بهش توجه کنید اینه که قبل از این باس فایت خودتونو به استیل متریا مجهز کرده باشین و باید این سلاح رو از باس موقع مبارزه باهاش بقاپین.

🔶 بلیدد استف قابلیتی به اسم لاسترس شیلد داره که یه سپر جادویی برای منعکس کردن پرتاب های دشمن و نگه داشتن دشمن سر جاش ایجاد میکنه.

158144

⚜3_سامن متریای چوکوبو موگل

🔷 با اینکه این متریا توی دید هست، اما به راحتی ممکنه از کنارش رد شین و حواستون بهش نباشه.

🔶 دلیل خاص بودن این سامن متریا این هست که تنها سامن متریاییه که میتونید روی زمین پیداش کنید! باقی رو یا طی داستان بازی میگیرید یا از طریق وی ار میشن های چدلی.

🔷 چوکوبو موگل رو میتونید پشت فن های بزرگ توی چپتر ۶، قبل از نفوذ به ری‌اکتر دوم پیدا کنید.

🔶 برت، تیفا و کلود باید از این فن ها بگذرن که البته مستقیم نمیتونید به اونجا برید.

🔷 اولین کاری که باید بکنید اینه که سه تا لامپ رو خاموش کنید. بعد از اون به سمت بالابر برید تا شمارو جایی که یک نردبون داره ببره. ازش بالا برید، از سیستم تهویه ای که اونجاس استفاده کنید و بعد از اینکه از در جلوتون عبور کردید تعدادی دشمن هست که باید از بین ببرید. حالا به پشت فن دسترسی دارید و میتونید متریای چوکوبو موگل رو بردارید.

158145

⚜4_متریای AP Up

🔷 همه‌ی فنای فاینال فانتزی میدونن که تا وقتی کل متریاهاشون رو به حداکثر سطحشون نرسونن کارشون با بازی تموم نشده!

🔶 خوشبختانه، متریایی هست که این کارو براتون خیلی آسون تر میکنه اما برای گرفتنش یه سری کار هست که باید انجام بدین.

🔷 برای به دست اوردن این متریا اولین کاری که باید انجام بدین برداشتن Pedometer متریا هست که توی چپتر ۱۴ بعد از صحبت با المایرا، وقتی از خونه‌ی اریث خارج شدید میتونید روی زمین پیداش کنید.

🔶 وقتی گرفتینش ایکوییپش میکنید. اولش این متریا هیچ کار خاصی انجام نمیده اما وقتی یکم باهاش راه برین ممکنه یه اتفاقی براش بیفته.

🔷 خوشبختانه تعداد قدم ها اونقدر نیست و فقط لازمه ۵۰۰۰ قدم (وقتی ایکوییپش کردین) راه برین و بعد میبینید که این متریا تبدیل به AP Up متریا شده.

🔶 این متریا همونطور که از اسمش معلومه، میزانAP که از بتل ها دریافت میکنید رو افزایش میده و باعث میشه متریاهاتون سریع تر لول اپ بشن و همچنین باعث میشه به اسپل های قدرتمند تر هم دسترسی پیدا کنید.

158146

⚜5_آنلاک کردن تمام کتاب ها و رسوندن سلاح ها به بالاترین سطح

🔷اولای بازی چندتا از این کتابا پیدا میکنید ولی توی مسیر بازی خیلی خیلی بیشتر از چیزی که اول پیدا میشه هست.

🔶 اگه خیلی با کتابا اشنا نیستید، باید بدونید که اونا کتاب های دست نوشته ای هستن که میتونید برای هر کدوم از کرکترهاتون بخرید که مستقیما بهتون ۱۰ تا SP پوینت میده.

🔷 اینا معمولا برای لول اپ کردن سلاح هاتون بکار میرن ولی یه جایی میرسه که دیگه جواب نمیدن و تنها راه برای رسوندن سلاح ها به سطح ماکسیموم، گرفتن باقی این کتاب هاست.

🔶 حالا کتاب های مخفی کجان؟ خب، البته که راه گرفتنشون بازی کردن روی حالت سخته که با تموم کردن بازی آنلاک میشه.

🔷 همچنین به چپتر سلکت هم دسترسی پیدا میکنید که باعث میشه به هرکجای بازی که خواستید برگردید و اونارو بگیرید. کتاب هارو با شکست دادن باس ها توی حالت سخت میگیرید و باید گفت همونطور که از اسمش مشخصه، شکست دادنشون سخت تر میشه و باید استراتژی های تاکتیکی بکار ببرید و همچین باید اینم بدونید که نمیتونید از آیتم هاتون استفاده کنید!

158147

⚜6_سامن متریای باهاموت

🔷 فاینال فانتزی هفت تاحالا کلی ورژن های مختلف از باهاموت داشته و هیچ شکی نبود که توی فاینال فانتزی هفت ریمیک هم باشه.

🔶بله، باهاموت توی بازی هست و مثل خیلی از ایتم های خوب دیگه‌ی بازی، قرار نیست فقط با یه بار بازی کردن بهش برسین یا ببینیدش.

🔷 برای گرفتن باهاموت شما باید اول تمام اینتل ریپورت های چدلی رو کامل کنید و بعد با پادشاه اژدها ها، باهاموت مبارزه کنید.

🔶 یکی از آخرین اینتل ریپورت های چدلی از شما میخواد که توی ۱۲ نوع مجیک متریا مستر باشید که واقعا سخته با یه دور بازی کردن انجامش بدید.

🔷 خوشبختانه توی بار دوم که بازی میکنید، میزان AP که میگیرید ۳ برابر میشه و وقتیم که از AP Up متریا درکنارشون استفاده میکنید، متریاهاتون خیلی خیلی راحت‌تر و سریعتر لول اپ میشن.

158148

⚜7_باس فایت مارلبرو

🔷 مثل هرکدوم از بازیای خوب فاینال فانتزی، توی فاینال فانتزی هفت ریمیک هم میتونیم شاهد یکی از هیولاهایی که برامون آشناس باشیم، مارلبرو!

🔶 باس فایت مارلبرو مختص حالت سخت بازیه. توی وی آر میشن های چدلی، بعد رفتن از آزمایشگاه هوجو توی چپتر ۱۷، پیداش میکنید.

🔷 توی حالت سخت، چدلی طبقه ی بالا قبل از اسانسوره که شمارو به درام میبره. اون بهتون درباره بتل سیمیولیتر میگه و اگه توی اتاق سمت راست برید اونجا پیداش میکنید.

🔶 باید چلنج مانسترز او لجند رو کامل کنید که فقط توی حالت سخت بازی هست. این مبارزه‌ی طاقت فرسا شمارو مقابل یه سری مینی باس هایی از بازی قرار میده و با مبارزه ای در مقابل مارلبرو به پایان میرسه.

158152

⚜ 8_سوپر باس"Pride & Joy Prototype"

🔷️ این باس، سخت‌ترین باس FF7R می‌باشد. این دشمن خاص، به نظر ورژن اولیه‌ی Proud Clod است، که در قسمت‌های بعدی بازی با آن مواجه خواهید شد.

🔶 قبل از رسیدن به این جنگ باید اول با تمام احضار‌های بازی جنگیده باشید، بدون استراحت و وقفه بین جنگ‌ها، که مبارزه با این ربات را سخت‌تر می‌سازد. این باس تنها زمانی پدیدار می‌شود که بازی را روی حالت سخت شروع کرده باشید

🔷 برای پیدا کردن Pride and Joy Prototype کافیه بازی رو برای بار دوم و روی حالت سخت بازی کنید، برید چپتر ۱۷ و چدلی و VR missions او را پیدا کنید و گزینه ی Three Person Team vs Top Secrets رو انتخاب کنید‌. این ماموریت فقط درحالی قابل دسترسه که بقیه VR missons چدلی رو کامل کرده باشین + همه ماموریت های سالن کرنیو

158150

⚜9_اکسسوری گاتردمرنگ

🔷 فکر میکردین با یه آیتم هروقت وارد مبارزه شدین لیمیت بریکتون پر باشه؟

🔶 البته که برای بدست اوردنش کارایی هست که باید انجام بدین و مثل بقیه، باید برای بار دوم باشه که بازی میکنید.

🔷 برای گرفتن این یکی، دوباره باید سراغ چدلی و وی آر میشن هاش برید. توی چپتر ۱۷ و باز هم باید بازی روی حالت سخت باشه که بتونید به این ماموریت دسترسی پیدا کنید.

🔶 اینجا باید وی آر میشن 'Three Person Team Vs Top Secrets' رو انتخاب کنید و کاملا مطمئن شید که براش آماده اید چون باید با سخت ترین باس های بازی مبارزه کنید.

🔷توی این ماموریت با شیوا، فت چوکوبو، لوایثن، باهاموت و سوپرباس های دیگه روبه‌رو میشید که اگه همه‌شونو شکست بدید، اکسسوری گاتردمرنگ مال شما میشه!

❌ نکته : همچنین برای گرفتن این اکسسوری باید تمام چلنج های کرنیو کالیسیم رو انجام بدید + تمام چلنج های شینرا کامبت سیمیولیتر و باید همه‌ی اینتل ریپورتز هارو هم کامل کنید ❌

158154

⚜10_گرفتن هر ۹تا لباس برای کرکترها

🔷 یکی از بهترین قسمتا حتی توی بازی اصلی فاینال فانتزی هفت اونجاییه که باید برای دوستاتون لباس پیدا کنید تا بتونید به عمارت دان کرنیو برید.

🔶چیزی که هست اینه که هر کرکتر برای خودش یه لباس خیلی خاص داره و قطعا راهای مختلفی هم برای گرفتنشون هست.

◻ برای لباس تیفا:
اول تمام ساید کوئست های چپتر ۳ رو انجام بدید‌. حواستون باشه 'Discovery: Alone at Last' رو با تیفا انجام بدید و بعد اون ازتون میخواد تا بین سه تا استایل Mature و Sporty و Exotic یکی رو انتخاب کنید. در آخر لباسی که تیفا میپوشه همونه که شما انتخاب کردید.

◼ برای لباس اریث:
اولین لباس اریث رو به سادگی میتونید تنها با به پایان رسوندن چپتر ۸ و بدون انجام دادن ساید کوئست ها بگیرید. برای گرفتن دومین لباس باید سه تا ساید کوئست رو انجام بدید. برای گرفتن بهترین لباسش، هر شیش تا ساید کوئست توی اسلامز رو باید انجام بدید‌.

◻ برای لباس کلود:
برای اولیش هیچ ساید کوئستی رو توی چپتر ۹ لازم نیست انجام بدید. برای دومیش، باید جانی رو تا هانی بی این دنبال کنید و ساید کوئست های 'The Party Never Stops' و 'Dynamite Bodies' رو انجام بدید. برای سومی باید ماساژ دست لاکچری مادام ام رو انتخاب کنید که شامل یه صحنه عجیب از کلود هم هست. بعد از اون ساید کوئست های 'The Price of Thievery' و 'Shears Counterattack' رو انجام بدید.

❌ نکته:گرفتنشون بعد از تموم کردن بازی خیلی خیلی راحت تره چون میتونید از چپتر سلکت استفاده کنید. همچنین با گرفتن هر ۹ تاشون یه تروفی هم میگیرید.❌
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟