راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
742
دوستان من می‌خوام یه X360 جیتگ بگیرم و چند تا سوال دارم و خیلی ممنون میشم اگر کسی پاسخ بده. ببخشید که سوال‌هام یکم زیاده!

1. آیا وقتی دستگاه جیتگ شده باشه، می‌تونیم از اینترنت بازی رو دانلود کنیم و با فلش بریزیم داخل هارد کنسول؟ یعنی هیچ نیازی به دیسک نیست؟ اگر اینطوره میشه بگین چه طور باید بازی ریخت؟ ویدیو یا مقاله آموزشی وجود داره؟

2. برای کنسول جیتگ، فایل بازی دانلود شده حتماً باید مخصوص کنسول جیتگ شده باشه یا از هر جا میشه دانلود کرد؟ من این سایت رو می‌شناسم که خیلی از بازی‌ها رو داره. به نظرتون خوبه؟ یا سایت بهتری رو سراغ دارید؟

3. در کنسول جیتگ میشه از دیسک استفاده کرد؟

4. تجربه‌تون از بازی با کنسول جیتگ شده چه طور بوده؟ مشکلی در نحوه اجرای بازی (کندی، لگ، افت فریم و ...) وجود داشته؟

5. من مد نظرم هست آخرین مدل X360 یعنی E رو بگیرم. بعضی‌ها میگن این مدل جیتگ بشو نیست و بعضی میگن اگر سال ساختش قبل از 2014 باشه میشه جیتگ کرد؟

6. من چون می‌خوام کنسول جیتگ بگیرم، موقع تست کردن از کجا بفهمم که واقعاً جیتگ شده؟

7. از کجا باید از اورجینال بودن دسته مطمئن بشم؟

8. دانگل اتصال دسته X360 به ویندوز 10 رو از کجا میشه پیدا کرد؟ یا راه دیگه‌ای برای اتصال دسته بی‌سیم به ویندوز هست؟

9. کابل HDMI قیمتش از حدود 70 تومن هست تا چند میلیونی. می‌خوام بدونم فرق‌شون چیه؟ یعنی ممکنه اونی که گرون‌تره کیفیت تصویرش بالاتر باشه؟ صدها مدل وجود داره و نمی‌دونم کدوم رو بگیرم.

10. مرکز فروش کنسول در تهران کجاها هست؟

11. لطفاً هر نکته‌ دیگه‌ای که باید موقع خرید بدونم رو بگین. چون همه X360 ها دسته دوم هستن، منم خیلی وارد نیستم و می‌ترسم دستگاه مشکل‌دار بهم بندازن! اگر فروشگاه یا فروشنده مطمئنی می‌شناسید لطفاً در پ.خ معرفی کنید.
1- بله میشه بازی ریخت. باید دانلود کرد. اگر بازی .rar باشه باید اکسترک کرد. با نرم افزارهای مربوطه (نرم افزار مخصوص هست و همینجوری نیست) مثل ایزو تو گاد و ... از حالت iso خارج کرد و تو مسیر مربوطه کپیش کرد. فارسی گوگل کنید کلی سایت توضیح دادن.

2-فایل مخصوص jtag/rgh نداریم. با همدن نرم افزار‌ها از حالت ایزو خارج میشه و داخل مسیر مخصوص بازی باید کپی بشه.

3-بله دیسک هم می‌ت نید استفاده کنید.

4-با اخرین روش‌های RGH هیچ مشکلی پیش نمیاد.

5-اگر آخرین مدل رو می‌خواید بگیرید حتما باید مادر بردش سری corona باشه. مادربرد وینچستر که اخرین‌ مدل هست روشی برای RGH (همون jtag) شدن نداره!

6-وقتی کنسول به برق و تلویزیون وصله دکمه‌ی اجکت- دکمه‌ی خروج دیسک رو نگه میدارید و همچین‌چیزی روی تصویر میاد. Screenshot_20230819_165003.jpg

7-روش خاصی نداره. فیک‌ میزنن کپی اصل. مگر اینکه تو فاکتور ذکر کنن اگر فیک بود پس بگیرن.

8-اینترنت رو بگردید یا محل‌هایی که وسایل گیمینگ می‌فروشن. مثل توپخونه و ...

9-کابل اگر کشیده نشه اتفاقی براش نمیفته. برند خوبی باشه قیمتش بالاتره و کیفیت ساخت بهتری داره. کابل HDMI2 باشه هم قیمت بالاتری داره. متراز کابل بالا بره، قیمتش هم گرون‌تر میشه.
برای xbox360 یک کابل ۶۰ تومنی هم کافیه. فقط از این کابل تخت هم نخرید، زود خراب میشن. تخت منظورم مثل عکس زیر هست.
Screenshot_20230819_175226_Edge.jpg

10- تهران مرکزش میشه توپخونه یا همون پشت شهرداری یا ضلع شمالی میدان خمینی

11- اطلاعی ندارم. اکبند بعیده می‌دونم گیر بیاد شاید هم باشه. دقت کنید مادربرد برای سری E قابلیت RGH داشته باشه یعنی مدل کرونا باشه و سری وینچستر نباشه.

آخرین ویرایش:

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
@wave

خیلی ممنون که وقت گذاشتید جواب دادید. یه چند تا سوال دیگه برام پیش اومد.

1. من الان Batman Arkham Asylum رو دانلود کردم و هیچ فایل ISO داخلش نیست. به این شکله:

الان اینُ بریزم داخل کنسول اجرا می‌کنه؟ (حجمش هم 6.7 گیگ بود و از این سایت دانلود کردم)

2. اینکه گفتید دکمه Eject رو بزنم اون تصویر نمایش داده میشه، این کار رو وقتی که کنسول خاموش هست انجام بدم یا وقتی روشنه؟

3. برای انتقال فایل بازی به هارد کنسول یا اجرای بازی توسط فلش یا هارد اکسترنال، فلش یا هارد اکسترنال باید فرمت بشه؟ (و اگر آره، حتماً باید با خود کنسول فرمت بشه؟)

4. اینکه گفتید حتما باید مادربردش corona باشه، پشت دستگاه اینُ نوشته؟ همچنین من یه جا خوندم دستگاه‌هایی بعد از 2014 ساخته شدن هیچکدوم جیتگ نمیشن. سال ساخت رو میدونم پشت دستگاه میزنن اما مادربرد رو نمی‌دونم؟

5. من هم بعید میدونم بعد 10 سال آکبندش پیدا بشه. اما اگر فرضاً آکبند بود یا اصلاً جیتگ نبود اطلاع دارید هزینه جیتگ کردن الان چقدره؟

6. آیا هر نوع مدل دسته سیم دار X360 رو میشه با USB به لپ‌تاب وصل و استفاده کرد؟ (ویندوز 10 دارم) (منظورم از «هر نوع مدل» اینکه تا اونجایی که می‌دونم دو مدل سیم دار هست. یکی‌شون رو میشه سیم رو از دسته جدا کرد و اون یکی نمیشه)

7. از کجا بفهمم کدوم بازی با چه رزولوشنی (720 یا 1080) روی کنسول اجرا میشه؟ (تی‌وی ما Full HD هست)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
742
@wave

خیلی ممنون که وقت گذاشتید جواب دادید. یه چند تا سوال دیگه برام پیش اومد.

1. من الان Batman Arkham Asylum رو دانلود کردم و هیچ فایل ISO داخلش نیست. به این شکله:

الان اینُ بریزم داخل کنسول اجرا می‌کنه؟ (حجمش هم 6.7 گیگ بود و از این سایت دانلود کردم)
طبق نوشته‌های سایت این بازی تبدیل شده و باید طبق اموزش سایت داخل مسیر مناسب کپیش کنید

اموزش سایتش داخل این لینک هست.

2. اینکه گفتید دکمه Eject رو بزنم اون تصویر نمایش داده میشه، این کار رو وقتی که کنسول خاموش هست انجام بدم یا وقتی روشنه؟
وقتی کنسول خاموش هست دکمه اجکت رو باید نگه دارید تا روشن شه و صفحه بیاد.

3. برای انتقال فایل بازی به هارد کنسول یا اجرای بازی توسط فلش یا هارد اکسترنال، فلش یا هارد اکسترنال باید فرمت بشه؟ (و اگر آره، حتماً باید با خود کنسول فرمت بشه؟)

چیزی که یادم هست فلش و هارد فقط با فرمت fat32 ساپورت می‌کنه. اگر تک فایلی با حجمی بیشتر از ۴ گیگ داره باید با کنسول فرمت بشه، نمی‌دونم نرم افزارش هست یا خیر. می‌تونید سرچ کنید.

4. اینکه گفتید حتما باید مادربردش corona باشه، پشت دستگاه اینُ نوشته؟ همچنین من یه جا خوندم دستگاه‌هایی بعد از 2014 ساخته شدن هیچکدوم جیتگ نمیشن. سال ساخت رو میدونم پشت دستگاه میزنن اما مادربرد رو نمی‌دونم؟

باید بپرسید. کنسول رو نمی‌تونید باز کنید و هیت سینک رو بردارید و ببینید چیپ کنسول چیه. مگر اینکه همون شخص فروشنده براتون RGH کنه و تحویل بده.

5. من هم بعید میدونم بعد 10 سال آکبندش پیدا بشه. اما اگر فرضاً آکبند بود یا اصلاً جیتگ نبود اطلاع دارید هزینه جیتگ کردن الان چقدره؟
اطلاعی ندارم. باید با تعمیرگاهای کنسول تماس بگیرید.

6. آیا هر نوع مدل دسته سیم دار X360 رو میشه با USB به لپ‌تاب وصل و استفاده کرد؟ (ویندوز 10 دارم) (منظورم از «هر نوع مدل» اینکه تا اونجایی که می‌دونم دو مدل سیم دار هست. یکی‌شون رو میشه سیم رو از دسته جدا کرد و اون یکی نمیشه)
دسته‌ی سیم دار Xbox 360 فقط یک مدل هست. سیمش جدا نمیشه و به ویندوز وصل میشه.

اونی که به دسته xbox 360 وصل میشه اسمش پلی اند شارژ کیت به دسته وصل میشه برای شارژ دسته و روشن نگه داشتنش موقع بازی با کنسول هست. به ویندوز وصل نمیشه!!!

7. از کجا بفهمم کدوم بازی با چه رزولوشنی (720 یا 1080) روی کنسول اجرا میشه؟ (تی‌وی ما Full HD هست)
Xbox360 بازی Full HD نداره. تهش رو 720P باشن و اهمیت خاصی نداره. وقتتون رو براش نذارید. اگر خیلی براتون مهم هست می‌تونید گوگل کنید‌.

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
طبق نوشته‌های سایت این بازی تبدیل شده و باید طبق اموزش سایت داخل مسیر مناسب کپیش کنید

اموزش سایتش داخل این لینک هست.

وقتی کنسول خاموش هست دکمه اجکت رو باید نگه دارید تا روشن شه و صفحه بیاد.

چیزی که یادم هست فلش و هارد فقط با فرمت fat32 ساپورت می‌کنه. اگر تک فایلی با حجمی بیشتر از ۴ گیگ داره باید با کنسول فرمت بشه، نمی‌دونم نرم افزارش هست یا خیر. می‌تونید سرچ کنید.

باید بپرسید. کنسول رو نمی‌تونید باز کنید و هیت سینک رو بردارید و ببینید چیپ کنسول چیه. مگر اینکه همون شخص فروشنده براتون RGH کنه و تحویل بده.

اطلاعی ندارم. باید با تعمیرگاهای کنسول تماس بگیرید.

دسته‌ی سیم دار Xbox 360 فقط یک مدل هست. سیمش جدا نمیشه و به ویندوز وصل میشه.

اونی که به دسته xbox 360 وصل میشه اسمش پلی اند شارژ کیت به دسته وصل میشه برای شارژ دسته و روشن نگه داشتنش موقع بازی با کنسول هست. به ویندوز وصل نمیشه!!!

Xbox360 بازی Full HD نداره. تهش رو 720P باشن و اهمیت خاصی نداره. وقتتون رو براش نذارید. اگر خیلی براتون مهم هست می‌تونید گوگل کنید‌.

من امروز تمام کارهایی که لازم بود رو انجام دادم و از فلش بازی رو منتقل کردم به کنسول و بازی اجرا شد. فقط یه مورد وجود داره و اونم اینکه بازی توی منوی My Games نشون داده نمیشه. تنها چیزی که در قسمت My Games هست همون برنامه xexmenu هست (که از طریقش بازی رو روی هارد ریختم) و برای اجرای بازی حتما باید وارد xexmenu بشم و از اونجا بازی رو اجرا کنم. راهی نیست که بتونم بازی رو مستقیماً به قسمت My Games اضافه کنم و از اونجا بازی رو اجرا کنم؟

منظور من از قسمت My Games اینه:

1.jpeg

• Like
Reactions: Sega_genesis

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
سلام. به نظرتون الان دستگاه اسلیم جیتگ تمیز با وسایل کامل چقدر قیمتشه. و آیا برای بی نقص کار کردن حتما باید سری اس باشه یا e هم خوبه. یه سوال دیگه اینکه همه مدلهای فت موجود در بازار مشکل داغ شدن و سه چراغه شدن دارن؟ ممنون

آخرین ویرایش:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
سلام. به نظرتون الان دستگاه اسلیم جیتگ تمیز با وسایل کامل چقدر قیمتشه. و آیا برای بی نقص کار کردن حتما باید سری اس باشه یا e هم خوبه. یه سوال دیگه اینکه همه مدلهای فت موجود در بازار مشکل داغ شدن و سه چراغه شدن دارن؟ ممنون
سلام
سری اس و e هم میتونن چراغ قرمز بشند.
قیمتا رو تو دیوار یه نیم ساعتی بچرخی دستت میاد.
فت ها هم سری جسپر از بقیه بهتر بود و جفت چیپ های گرافیک و پردازنده 65 نانومتر داشتن و اون زمان خرابی خیلی کمتری داشتند. کلا هر کدوم رو گرفتی فرق نداره سرعت فنت رو با نرم افزار یه مقدار ببر بالا که کولینگ قشنگ انجام بشه و حالا حالا کار میکنه برات.

• Like
Reactions: ehsan250

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
سلام
سری اس و e هم میتونن چراغ قرمز بشند.
قیمتا رو تو دیوار یه نیم ساعتی بچرخی دستت میاد.
فت ها هم سری جسپر از بقیه بهتر بود و جفت چیپ های گرافیک و پردازنده 65 نانومتر داشتن و اون زمان خرابی خیلی کمتری داشتند. کلا هر کدوم رو گرفتی فرق نداره سرعت فنت رو با نرم افزار یه مقدار ببر بالا که کولینگ قشنگ انجام بشه و حالا حالا کار میکنه برات.
خیلی ممنون. به نظر شما با 48 ساعت مهلت تست اگه مشکلی داشته باشه نشون میده؟ شنیدم میگن تقریبا همه کنسولهای موجود در بازار کلا جاسپر هستن و برد جاسپر تقریبا دیگه قرمز نمیشه. بعد اگه میخواست چراغ قرمز بشه همون اولا که نو بوده میشد

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
خیلی ممنون. به نظر شما با 48 ساعت مهلت تست اگه مشکلی داشته باشه نشون میده؟ شنیدم میگن تقریبا همه کنسولهای موجود در بازار کلا جاسپر هستن و برد جاسپر تقریبا دیگه قرمز نمیشه. بعد اگه میخواست چراغ قرمز بشه همون اولا که نو بوده میشد
مهلت تست کلا برا اینه ک کلیت دستگاه ببینی سالمه مثل کار کردن و ارور ندادن یا سالم بودن درایو و اداپتور و دسته ها و این چیزا
وگرنه ممکنه بعد یه هفته چراق قرمز بده.

نه تو دیوار سری xenon هم هست هنوز😂😂

نه ربطی نداره جسپر 65 نانو بود اما اسلیم و سوپر اسلیم 45 بودن و اونا هم چراغ قرمز میشدن. هیچ ربطی نداره ک اولاش نداده الان نده! پلی 4 هم چراغ ابی میشه و چیپش یا میسوزه یا پایه ها چیپ اتصالی میکنند.

کلا ماهیت چیپ های کنسولی از نسل هفت ببعد که به صورت BGA شدند همینه، تمام زیر چیپهای اصلی از طریق توپ های قلع ریز به برد متصل هستند و به مرور زمان و با فرسودگی و گرم شدن دفرمه میشند و اتصال میکنند و این باعث ارور میشه.

هر چند خرابی های دیگه هم میتونه باعث ارور چراغ قرمز یا ابی بشه اما عمده مشکلی ک از قدیم به عنوان خرابی با ارور چراغ مطرح بوده همین اتصالی پایه های چیپ اصلی بوده.

بهترین روش همینه کنسول رو خنک تر کرد، درسته کمی صدا داره اما واقعا موثره. من PS3 خودم برای 2009 هست با یه کولینگ منطقی هنوزم سالمه یکی دیگه داشتم ب رفیقم فروختم اون تازه فت بود عین جسپر 65 نانو هم بود تا همین پارسالم داشت کار میکرد و مشکلی نداشت که دیگه فروختش و دیگه ازش خبر ندارم

• Like
Reactions: ehsan250

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر