راهنمایی واسه عمر باتری لپتاپ

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
سلام به همه

من تازه لپ تاپ خریدم تا قبل از این فقط کیس داشتم و تجربه کار با لپ تاپ رو ندارم
درباره باتریش حرف ها ضد و نقیضی شنیدم
یه عده گفتن باید بذاری شارژ باتریش کامل خالی بشه بعد شارژر رو وصل کنی ، یه عده گفتن نه نذار 0 درصد بشه و همین طور نذار 100% پر بشه و 90% که شد بکش از شارژ!!!!
در کل بنظر میاد اطلاعات غلط توی این حیطه زیاد باشه!

1_ میخواستم بپرسم واسه گیم بازی کردن باهاش ، بهتره شارژر وصل باشه آره؟؟ (تاعمکرد بهتری داشته باشن سخت افزار های لپ تاپ)
2_ باید حتما اول بذارم شارژ دستگاه 100% بشه و بعد همینظور که شارژر متصل هست بازی کنم؟ ؛ یا میشه همینطور لپ تاپ در حال شارژ شدن باشه و من بازی کنم؟؟ ( شنیدم اگر بهتره بذارم 100 % شارژ بشه و بعد باهاش بازی کنم تا باتری لپ تاپ صدمه نبینه)
پ.ن باتری لپ تاپ من 4 سلولی هست

پیشاپیش ممنونم

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162
سلام
سعی کنید هرگز نگذارید که باتری لپ تاپتون خالی بشه چون باتری لپ تاپ ها li-ionی هست و بهترین راه برای افزایش عمر این نوع باتری نگهداری شارژ بین 30 تا 80 درصده که بشدت عمرشون رو بالا میبره و نگذارید فول تا 100 شارژ بشه
سعی کنید اگر هم باتری رو جدا میکنید و لپ تاپ رو با شارژرش راه اندازی میکنید هر ماه یکبار باتری رو به لپ تاپ وصل کنید و در سیکلی که در بالا عرض کردم استفاده کنید
سوال دیگه ای بود درخدمتم

• Like
Reactions: PRINCE.OF.IRAN

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
سلام
سعی کنید هرگز نگذارید که باتری لپ تاپتون خالی بشه چون باتری لپ تاپ ها li-ionی هست و بهترین راه برای افزایش عمر این نوع باتری نگهداری شارژ بین 30 تا 80 درصده که بشدت عمرشون رو بالا میبره و نگذارید فول تا 100 شارژ بشه
سعی کنید اگر هم باتری رو جدا میکنید و لپ تاپ رو با شارژرش راه اندازی میکنید هر ماه یکبار باتری رو به لپ تاپ وصل کنید و در سیکلی که در بالا عرض کردم استفاده کنید
سوال دیگه ای بود درخدمتم
ممنون بابت پاسخ گویی دوست عزیزم
آیا در زمینه استفاده سنگین گیمینگ هم اطلاع دارید که باید همین موارد رعایت بشن؟
:Arrowd::Arrowd::Arrowd:
1"_ میخواستم بپرسم واسه گیم بازی کردن باهاش ، بهتره شارژر وصل باشه آره؟؟ (تاعمکرد بهتری داشته باشن سخت افزار های لپ تاپ)
2_ باید حتما اول بذارم شارژ دستگاه 100% بشه و بعد همینظور که شارژر متصل هست بازی کنم؟ ؛ یا میشه همینطور لپ تاپ در حال شارژ شدن باشه و من بازی کنم؟؟ ( شنیدم اگر بهتره بذارم 100 % شارژ بشه و بعد باهاش بازی کنم تا باتری لپ تاپ صدمه نبینه)
پ.ن باتری لپ تاپ من 4 سلولی هست"

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162
در رابطه با گیم
بهتره هم باتری و هم شارژر متصل باشه
خیر نیازی نیست ۱۰۰ باشه در حال شارژ هم میشه
تو کامنت بالا عرض کردم کلا ۱۰۰ نشه بهتره چه تو گیم چه تو مدیا چه تو استندبای چون عمر باتری کم میشه
اصلا تک سلول باشه یا صد سلول این هیچ فرقی نداره

• Like

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
وقتی لپ تاپ به برقه وصله و داره شارژ میشه بعده اینکه شارژ شد کامل از برق بکشیم یا ن ؟
برا من وقتی پر میشه میزنه فول دیس شارژینگ
حالا به نظرتون چیکار کنم ؟
2 هفتس خریدم

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162
بله زمانی که شارژ پر شد قطع کنید
اون فول دیس شارژینگ هم عادیه چون اگه جریان کشی باتری تموم نشه باتری منفجر میشه و مسکن مهرای شهرتون میره هوا(واسه من اینجوری شد مسکن مهرا ریخت=)))

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
در رابطه با گیم
بهتره هم باتری و هم شارژر متصل باشه
خیر نیازی نیست ۱۰۰ باشه در حال شارژ هم میشه
تو کامنت بالا عرض کردم کلا ۱۰۰ نشه بهتره چه تو گیم چه تو مدیا چه تو استندبای چون عمر باتری کم میشه
اصلا تک سلول باشه یا صد سلول این هیچ فرقی نداره

راستی چرا بعضی از کاربر ها باتری لپ تاپ رو در میارن؟
این کار به چه منظوری و با چه هدفی انجام میشه؟؟؟:-??

nimaazmayesh

کاربر سایت
Mar 20, 2017
162
بقول خودشون میخوان استهلاک باتری رو کاهش بدن و نمیدونن که باتری های li-ion که تو لپ تاپ هست بعد از به مدت کار نکردن به خواب میرن و بر گردوندنشون بدون باز کردن باتری ها امکان پذیر نیست

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر