راهنمایی در مورد E-Reader

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
سلام،

از دوستانی که ebook reader دارن تقاضا دارم منو راهنمایی کنند.

قصد دارم یه Nook Simple Touch with Glowlight بگیرم. منتها یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که سایت Barnes&Noble - Books, Textbooks, eBooks, Toys, Games, DVDs and More تو ایران متاسفانه قابل دسترسی نیست (شیلتره) و ضمن اینکه نمیشه به محتویات این سایت از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد، نمیشه حتی دستگاه رو موقعی که روشن می کنیم رجیستر کرد، چون تو اون ویدیویی که من تو یووتییوب دیدم همون موقع روشن شدن باید یوزر پسورد عضویت تو سایت barnesandnoble.com رو وارد کنیم.

سوال من اینجاست که ایا کسی Nook داره؟ آیا این مشکلی که من بهش فکر می کنم واقعیه؟ یا که نه نیازی به رجسیتر نیست و خلاصه با این مشکل برخورد نمی کنیم.

سوال دوم راجع به فرمت های پشتیبانیه که فقط Epub و PDF رو پشتیبانی می کنه. ازونجایی که من قصد دارم از ebook هایی که خودم دارم و رایگان تو اینترنت پیدا میشه بیشتر استفاده کنم، و اونها هم بیشترشون pdf و doc هستند، این هم میشه یه مشکل. چون pdf ها اصولا reflowable نیستن و درنتیجه خوندنشون مصیبت میشه، باید تبدیل به فرمت reflowable بشن مثل epub و در نتیجه epub میشه فرمت یگانه این دستگاه برای من. حالا مشکل تبدیل فایل ها به epub هم پیش میاد. سوال اینجاست که آیا درست نتیجه گرفتم تا اینجا و اگه آره، برنامه ی خاصی برای تبدیل به فرمت epub که رایگان هم باشه میشناسین؟

سوال آخر اینکه web browser نداره ولی Kindle Touch داره، اما این glowlight داره که Kindle Touch به جاش از نور خارجی که بالای در جلدش تعبیه شده استفاده می کنه که اصلا به خوبی glowlight نوک نیست. آیا web browser خیلی مهمه؟ در واقع سوالم اینه که web browsing با e-ink آیا راحت و دلنشینه ؟ مثلا توی سایتی می ریم که متنش برامون جالبه و نمی خواد مثلا دیگه یا چشمون در بیاد پشت مونیتور و یا اینکه پرینتش کنیم و کاغذ هم دردسر های خودش رو داره، آیا این ویژگی Kindle Touch درواقع user friendly هست یا نه؟

متشکرم.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
من خودم قصد خرید ereader دارم و از ایده glowlight هم خوشم اومده ولی فعلا تصمیم دارم صبر کنم. یک سری مطالب تو این وبلاگی که فعلا تو امضا هست قرار داره که شاید جوابای شما توش نباشه ولی اطلاعات مفیدی داره.
آدرس freeyab.blogfa.com
این رو هم بگم که نظر من روی 10 اینچی رنگی هست که هنوز درست و حسابی فراگیر نشده.
یک نکته هم بگم شاید کمکتون کنه ، با وجود اینکه تبلت های زیادی تو بازار هستند که از نظر کیفیت تصویر و قدرت پردازش و صفحه لمسی از ایبوک ریدر ها سرترند ، گاهی پاسخ به این پرسش که " چرا می خواهم ایبوک ریدر بخرم " شما را به حواب بعضی سوالاتتان میرساند.

یک تحقیقی هم در مورد روت کردن نوک انجام بدید . شاید با روت کردن بشه وب براوزر نصب کرد.

---------- نوشته در 01:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:37 AM ارسال شده بود ----------

الان تو اینترنت یه مطلبی دیدم در مورد اینکه این ایبوک ریدر یعنی همینی که glowlight داره رو میشه یجوری گولش زد و باهاش رفت تو گوگل سرچ کرد. همین احتمال اضافه شدن بروزر درست و حسابی رو بعد از روت کردن بالا می بره.
روشش هم اینجوری بود که هنگامی که به اینترن وصل شدید ( از طریق وایفای) اونوقت به قسمت setting برید بهدش به قسمت social بعدش گزینه اول رو بزنید سپس به قسمت Link your Google Account برید(گزینه سوم) بعدش Forget Password رو بزنید . تو صفحه ای که باز میشه در قسمت پایین سمت چپ روی HOME کلیک کنید. سپس به صفحه اصلی گوگل میروید و می توانید سرچ کنید. البته این روش نیاز به روت کردن نداره.

آخرین ویرایش:

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
من خودم قصد خرید ereader دارم و از ایده glowlight هم خوشم اومده ولی فعلا تصمیم دارم صبر کنم. یک سری مطالب تو این وبلاگی که فعلا تو امضا هست قرار داره که شاید جوابای شما توش نباشه ولی اطلاعات مفیدی داره.
آدرس freeyab.blogfa.com
این رو هم بگم که نظر من روی 10 اینچی رنگی هست که هنوز درست و حسابی فراگیر نشده.
یک نکته هم بگم شاید کمکتون کنه ، با وجود اینکه تبلت های زیادی تو بازار هستند که از نظر کیفیت تصویر و قدرت پردازش و صفحه لمسی از ایبوک ریدر ها سرترند ، گاهی پاسخ به این پرسش که " چرا می خواهم ایبوک ریدر بخرم " شما را به حواب بعضی سوالاتتان میرساند.

یک تحقیقی هم در مورد روت کردن نوک انجام بدید . شاید با روت کردن بشه وب براوزر نصب کرد.

---------- نوشته در 01:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:37 AM ارسال شده بود ----------

الان تو اینترنت یه مطلبی دیدم در مورد اینکه این ایبوک ریدر یعنی همینی که glowlight داره رو میشه یجوری گولش زد و باهاش رفت تو گوگل سرچ کرد. همین احتمال اضافه شدن بروزر درست و حسابی رو بعد از روت کردن بالا می بره.
روشش هم اینجوری بود که هنگامی که به اینترن وصل شدید ( از طریق وایفای) اونوقت به قسمت setting برید بهدش به قسمت social بعدش گزینه اول رو بزنید سپس به قسمت Link your Google Account برید(گزینه سوم) بعدش Forget Password رو بزنید . تو صفحه ای که باز میشه در قسمت پایین سمت چپ روی HOME کلیک کنید. سپس به صفحه اصلی گوگل میروید و می توانید سرچ کنید. البته این روش نیاز به روت کردن نداره.

ممنونم رفیق،
اون روش رو می دونستم. منتها ازونجا که این دستگاه برای وب گردی ساخته نشده، اون قسمت اصلا user friendly نیست.

من قصد خرید e-reader رنگی ندارم. رنگی که دیگه E-Ink نداره! LCD داره که پرش داره و چشم رو آزار می ده.

مشکل بزرگتر و اصلی من الان اینه که Nook رو نمی خوام از ایران بخرم چون پول خون باباشون رو ازم می گیرن. برای Nook 80$ به من 364000 تومن قیمت دادن! دیگه 140$ یش که بماند. منتها بدیه نوک اینه که فقط تو امریکا پیدا میشه و دیگه هیچ جا دیگه نیست! نمی دونم واقعا باید چیکار کنم. حاضر هم نیستم 3-4 برابر پول بدم. اصلا!

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
منظور من E Ink رنگی بود که الان توی jetbook استفاده شده و قیمتشم حدود 500 دلاره.وگرنه اگر قرار باشه صفحه LCD بگیرم میرم یدونه تبلت میگیرم.
البته فناوری های دیگه هم هستند که فعلا E Ink رنگی هست که جوهر الکترونیکی هست . تو لینک امضام بیشتر بگردی در مورد بعضیاشون توضخاتی هست.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر