راهنمایی در امر خرید موبایل

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,833
نام
مهراد
رفقا این تبلیغات Gorilla Glass و اینکه ضد ضربه هست تا چه حدی صحت دارد؟حقیقتش من خودم یک Mi 9 Lite دارم که خیلی وقت هست گرفتم و هیچ وقت هم گلس ننداختم و چندین بار هم ضربه خورده و هنوز هم سالم هست.حتی اخیرا یک بار وسط یک کار مهم خاموش شد و بنده هم عصبانی شدم و محکم زدم به دیوار تا بشکند و بروم یکی دیگه بخرم ولی فقط قاب دورش یه کم خش افتاد!تجربه ای که من خودم داشتم انگار Gorilla Glass واقعا تا حد خوبی ضد ضربه هست،ولی آیا به صورت کلی هم این موضوع صدق می کند؟
منم Mi 9T Pro دارم که گوریلا گلس 5 هست، از زمانی هم که خریدم چهار ساله، هیچ گلسی روش نیست فقط یه گارد داره. بار ها از دستم افتاده یا حتی ناخداگاه مستقیم پرت شده به سمت جلو ولی خب اتفاقی براش نیوفتاده. شاید بشه با دقت زیاد خش های مختلفی روی صفحه پیدا کرد که البته تو استفاده عادی اصلا به چشم نمیاد ولی خب بعد از 4 سال طبیعیه!

دلیل اینکه گارد میزارم اینه که گوشی پشتش خیلی لیزه و سر میخوره اگر گارد نباشه. وگرنه همونم نمیزاشتم. کورنینگ و بقیه شرکتا دهنشون صاف میشه که گلس بسازن مقاومت گوشی بره بالا، بعد ما یک میلیون بدیم گلس بندازیم رو گلس؟!

bardia mohseni

کاربر سایت
Oct 13, 2023
62
ارتقا که داشته
پردازنده کیفیت ساخت دوربین صفحه همه بهتر شدن
ولی تفاوت قیمتی فروش اس ۲۱ و خرید اس ۲۳ یکم زیاد میشه فکرکنم
آنچنان توی باتری تغییر نکردن متاسفانه
اصلا علت اصلی که میخوام s21 fe رو رد کنم همین باتری اشغال‌ش هست

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
دوستان تجربه خودمو بهتون بگم
سعی کنید گوشی‌های شیائومی نخرید

گوشی‌های زیبایی هستن ، نسبت به پولی که میدی سخت افزار خیلی خوبی و بالاتری دارن و ...
ولی در عمل و دراز مدت اذیت میکنن
بخصوص نرم افزاری شدیدا ضعیفه

هنگی داشتن و قفل کردن
گوشی دیگه میکروفونش از کار میفته ، یعنی حتی صدای طرف میاد تو مکالمه ولی صدای ما نمیره باید روشن خاموش کنم تا درست شه
یهو ریست میشه رگباری ریست میشه ، میاد روی لگو همون ثانیه دوباره ریست میشه همینطوری پشت هم
یعنی حتی نمی‌تونی هارد ریست کنی
یهو می‌بینی اینترنت کار نمی‌کنه ، گوشی ریست می‌کنی درست میشه
و ....
از اونورم شنیدم که اگر فلش کنی بدتر میشه شیائومی

جدیداً هم چند تا کلیپ دیدم تو فضای مجازی که گوشی شیائومی باتریاشون ترکیده بود یا آتیش گرفته بود گوشی و اینا

هر چی می‌خرید بخرید جز این
حتی اندرویدی سطح پایین نوکیا بهتره تا شیائومی

من تجربه خودمو گفتم حالا اگه دوستی داره این برند و راضیه ، مبارکش باشه
میشه بگی چنتا شیائومی داشتی و چه مدلایی
من چون خودم دنبال خرید گوشی هستم یکی از گزینه هام شیا بوده البته اولویت اصلیم نبوده
ولی یه چیزی که جالبه برام خیلیا میان ازش تعریف میکنن یعنی کلا دو دسته شده ادما یا میگن خوبه یا میگن بد مثل سامسونگ اینا نیست که میانگینی ازش هست و نمیبینی کسی خیلی تعریف بکنه یا بد بگه ولی شیا اینجوری نیست

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,322
دوستان تجربه خودمو بهتون بگم
سعی کنید گوشی‌های شیائومی نخرید

گوشی‌های زیبایی هستن ، نسبت به پولی که میدی سخت افزار خیلی خوبی و بالاتری دارن و ...
ولی در عمل و دراز مدت اذیت میکنن
بخصوص نرم افزاری شدیدا ضعیفه

هنگی داشتن و قفل کردن
گوشی دیگه میکروفونش از کار میفته ، یعنی حتی صدای طرف میاد تو مکالمه ولی صدای ما نمیره باید روشن خاموش کنم تا درست شه
یهو ریست میشه رگباری ریست میشه ، میاد روی لگو همون ثانیه دوباره ریست میشه همینطوری پشت هم
یعنی حتی نمی‌تونی هارد ریست کنی
یهو می‌بینی اینترنت کار نمی‌کنه ، گوشی ریست می‌کنی درست میشه
و ....
از اونورم شنیدم که اگر فلش کنی بدتر میشه شیائومی

جدیداً هم چند تا کلیپ دیدم تو فضای مجازی که گوشی شیائومی باتریاشون ترکیده بود یا آتیش گرفته بود گوشی و اینا

هر چی می‌خرید بخرید جز این
حتی اندرویدی سطح پایین نوکیا بهتره تا شیائومی

من تجربه خودمو گفتم حالا اگه دوستی داره این برند و راضیه ، مبارکش باشه
مدل گوشی شما چیه ؟

GameManiac

کاربر سایت
Aug 14, 2020
69
دوستان ارزش داره s21 fe رو رد کنم به جاش S23 fe بگیرم؟؟
چقدر بهبود داشته که ارزش داشته باشه تعویض کنم؟
چرا حالا که اختلاف قیمت s23 fe و 13t pro در حد نیم میلیون تا یک میلیون شده میخوای s23 fe بخری که تنها مزیتش دوربینشه؟

ویدئوی بررسی سامسونگ گلکسی s23 fe تو یوتیوب که لینکشو این پایین میزارم با دقت و حوصله ببین.
watch?v=fxNSdBkdVus

ارزش خرید 13t pro الان که به قیمت 26.5 میلیون داره بفروش میرسه خیلی بالاست.
اگه خواستی بدونی کدوم سایت ها دارن ارزونتر میفروشن بهم پیام خصوصی بده.

• Like
Reactions: bardia mohseni

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
دوستان اینجا کسی از ایرپاد های طرح اپل ترجیحا رو ایفون استفاده کرده؟ کار راه بنداز هستن یا بدردنمیخورن؟ چون یکی از اطرافیان یکی گرفت همش قطعی داشت و مشکل. داشت کلا افتضاح بود
من ۳-۴ ساله نسل اول ایرپاد دارم ظاهرا دیگه اخرای عمرشه جدیدا هر چند دقیقه قطع میشه باید عوض کنم میخوام ببینم اگه گزینه بصرفه تری پیدا میشه اونو بگیرم الان نیو جن تقریبا ۴-۵ تومنه و دوتا باید بگیرم ده تومن درمیاد با توجه به اینکه عمرشون در بهترین حالت همین ۳-۴ ساله نمیصرفه بنظرم

PouяiД

Blue is the Colour
Gold User
Apr 10, 2009
728
نام
پوریا
دوستان اینجا کسی از ایرپاد های طرح اپل ترجیحا رو ایفون استفاده کرده؟ کار راه بنداز هستن یا بدردنمیخورن؟ چون یکی از اطرافیان یکی گرفت همش قطعی داشت و مشکل. داشت کلا افتضاح بود
من ۳-۴ ساله نسل اول ایرپاد دارم ظاهرا دیگه اخرای عمرشه جدیدا هر چند دقیقه قطع میشه باید عوض کنم میخوام ببینم اگه گزینه بصرفه تری پیدا میشه اونو بگیرم الان نیو جن تقریبا ۴-۵ تومنه و دوتا باید بگیرم ده تومن درمیاد با توجه به اینکه عمرشون در بهترین حالت همین ۳-۴ ساله نمیصرفه بنظرم
ترجیحاً طرح نخرید بهتره اگر هزینه ایرپاد اصلی براتون بالاست برند های دیگه رو مدنظر داشته باشید از انکر بگیر تا جی‌بی‌ال و بیتس و … رو تا ۲-۳ تومن حتی مدل های خوبی داره و پایین ترین مدل برند های اصلی کیفیت و طول عمر به مراتب بیشتری نسبت به ایرپاد های طرح داره

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
طبق تجربه خودم بهترین عملکرد توی اکوسیستم اپل و ios رو همون ایرپاد اپل داره ، ولی اگه خواستی مدل دیگه بگیری حتما ی برندی بگیر ک چیپ اختصاصی برای آیفون داشته باشه ، مثلا من چند سال پیش بیتس فلکس(flex) خریدم پردازنده w1 داره ک سریع با آیفون سینک میشه.
الان قیمتش 3 تومن هست فک کنم ، هندزفری بدی نیست تنها مشکلش اینه ظرفیت باتریش خیلی کمه و واقعا منو اذیت میکرد.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,078
نام
شایان
نه پیشنهاد نمیشه دلیل هم داره
توی چین طرح اپل وجود داره که مو نمیزنه با خود اصلی اما ایرانیا از اون مدل نمیخرن چون سود زیادی نداره برای همین تو بازار کم گیر میاد و اینایی که هست همگی مدل های بی کیفیت هستن
ولی اگر بتونی واقعا های کپی هاش رو گیر بیاری به شدت با کیفیت هستن
منظور من از های کپی واقعی میشه اونی که واقعا active noise canceling رو داره همچنین spatial audio هم ساپورت میکنه

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,833
نام
مهراد
ورود رسمی گوش ریلمی به ایران

گوشی‌های برند Realme به‌صورت رسمی در جریان مراسمی بزرگ با همکاری لیان همراه و رادان پاژ، شرکای ایرانی ریلمی وارد بازار ایران شدند.

ریلمی، برند گوشی مطرح با سریع‌ترین رشد در جهان، به‌طور رسمی سری گوشی‌های realme 11 Pro (ریلمی ۱۱ پرو) را وارد بازار ایران خواهد کرد.

@AMIN-1399

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین

گوشی‌های برند Realme به‌صورت رسمی در جریان مراسمی بزرگ با همکاری لیان همراه و رادان پاژ، شرکای ایرانی ریلمی وارد بازار ایران شدند.

ریلمی، برند گوشی مطرح با سریع‌ترین رشد در جهان، به‌طور رسمی سری گوشی‌های realme 11 Pro (ریلمی ۱۱ پرو) را وارد بازار ایران خواهد کرد.

@AMIN-1399
ممنون
خبر رو خوندم و کلی خوشحال شدم.
امیدوارم خوب بفروشن و قیمت رقابتی خوبی واسه بازار ایران در نظر بگیرن.
از همه مهمتر اینکه سری gt رو بیارن.
realme gt 5pro خیلی خوبه.
البته یه شایعه اومده بود که realme gt 6neo قراره با اسنپ دراگون 8gen2 با قیمت زیر 300 دلار معرفی بشه که عالیه.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
ممنون
خبر رو خوندم و کلی خوشحال شدم.
امیدوارم خوب بفروشن و قیمت رقابتی خوبی واسه بازار ایران در نظر بگیرن.
از همه مهمتر اینکه سری gt رو بیارن.
realme gt 5pro خیلی خوبه.
البته یه شایعه اومده بود که realme gt 6neo قراره با اسنپ دراگون 8gen2 با قیمت زیر 300 دلار معرفی بشه که عالیه.
الان یکی دوتا سایت هست میارن حالا این ورود رسمی که من حس خوبی ندارم چون میتونن قیمتو ببرن بالا الکی
ولی کلا این برندا یه مشکلی دارن و اون رام مسخره و تخمیه چین هست که روشونه و خیلی از مدلای بدردبخورشون نسخه گلوبال نداره

• Like
Reactions: AMIN-1399F and blak

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
الان یکی دوتا سایت هست میارن حالا این ورود رسمی که من حس خوبی ندارم چون میتونن قیمتو ببرن بالا الکی
ولی کلا این برندا یه مشکلی دارن و اون رام مسخره و تخمیه چین هست که روشونه و خیلی از مدلای بدردبخورشون نسخه گلوبال نداره
رم چین که هیچی واقعا عذابه.
ولی ریلمی ورژن گلوبال داره.

ویوو هم جدیدا گوشی های خوبی میزنه خصوصا سری iqoo که خیلی بصرفه و گیمینگ هستند.
البته متاسفانه فقط رم چین داره و گلوبال نداره.
الان سری 12 و 12pro که معرفی شد عالی هستند و با قیمت مفتی هم بفروش میرسن.
اگه نسخه pro تا حدود 30 تومن هم باشه ارزش خرید داره.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,833
نام
مهراد

@AMIN-1399
برای شروع این گوشیو به اکثر بلاگرهای حوزه موبایل دادن تا بررسی کنن

• Like
Reactions: AMIN-1399F

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر