راهنمایی در امر خرید موبایل

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,327
میخوام گوشی جدید بگیرم ولی نمیدونم چرا از هیچ گوشی خوشم نمیاد یعنی کامل نیستن یا یه سری از چیزایی که میخوامو دارن یه سریشو ندارن
از وان پلاس خوشم میومد که اونم خراب کرده راستی میدونستین موسس اصلیش رفته از شرکت و داره رو گوشی ناتینگ فون کار میکنه ؟ این خودش یه دلیل از اینکه از دوران خوبش فاصله گرفته
بقیه هم برا من کامل نیستن :D
موندم چیکار کنم
کلا هیچ گوشی کامل نیست حتی اپل ۱۳ که قیمتش فضاییه این سیاست هر کمپانیه که هر گوشی یجاش باید لنگ بزنه میخواد باطری باشه دوربین یا پردازشگر و...... چون اگه همونو کامل وبدون ایراد بزنه کارش برای مدل های بعدی سخت میشه وانتظار مشتری میره بالا
شما ببین چه پارامتری برات مهمه هرگوشی بیشترینشو داشت بگیر
فقط به نظرم پول برند نده و رو هیچ برندی تعصب نداشته باش

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,895
نام
مهراد
دوستان این ایرپاد پرو با این قیمت ارزش خرید داره ؟
یا با بودجه کمتر میشه چیز خوبی گرفت ؟
اتفاقا همین سوال رو پیج دیجیکالا مگ پرسیده بود و خودش هم جواب داده بود که با 500 بیشتر می تونید سونی WF-1000XM4 بخرید که لقب استاندارد طلایی در نویز کنسلینگ و کیفیت صدا رو داره.
با بودجه پایین تر هم میشه مدل های مختلف گرفت بستگی داره شما از همچین وسیله ای انتظار کیفیت مکالمه بالا داشته باشی یا پخش موسیقی با کیفیت یا شارژ دهی طولانی مدت؟
کلا هیچ گوشی کامل نیست حتی اپل ۱۳ که قیمتش فضاییه این سیاست هر کمپانیه که هر گوشی یجاش باید لنگ بزنه میخواد باطری باشه دوربین یا پردازشگر و...... چون اگه همونو کامل وبدون ایراد بزنه کارش برای مدل های بعدی سخت میشه وانتظار مشتری میره بالا
شما ببین چه پارامتری برات مهمه هرگوشی بیشترینشو داشت بگیر
فقط به نظرم پول برند نده و رو هیچ برندی تعصب نداشته باش
آفرین... دقیقا هیچ گوشی هیچوقت کامل نیست و نخواهد بود. شما باید نگاه کنی ببینی چه گوشی با چه بودجه ای کدوم نیاز شمارو برطرف میکنه. انتخاب ها رو به سه بخش طراحی، دوربین و کارایی تقسیم کنید تا به یک نتیجه درست برسید. مطمئنا برای یک عده طراحی عجق وجق شیائومی 12 اولترا مورد پسند نیست! اما یک نفر اصرار بر دوربین با کیفیت داره پس باید بخرتش. دوربین رو به اعداد کار نگیرید مهم سنسور هست. به IMX دقت کنید سنسور های سونی هستن و بهترین کیفیت عکاسی هم مال همین سنسور هاست، گول 108 و 200 مگاپیکسل رو نخورید؛ نه اینکه دروغ باشه اما چندین نوع مختلف با یک عدد خروجی داریم که کیفیت نهایی همه شون مثل هم نیستن. الان یه 50 مگاپیکسلی IMX766 یا IMX707 بسیار بسیار کیفیت قابل قبولی داره. بعد از اون میرسیم به کارایی. هیچوقت قیمت رو فدای تراشه نکنید. الان تراشه های اسنپدراگون 888 و 8 نسل یک به شدت داغ میکنند و به اصطلاح در تست های throttling گند زدن. پس هنوز هم خرید یک گوشی با تراشه اسنپدراگون 870 به صرفه س و عقلانی. یا در عوض برید سراغ دایمنسیتی های مدیاتک که واقعا گل کاشتن از نسخه 1200 بگیر تا 8000 و 8100 و 9000 که این آخری ها چند ماه دیگه وارد بازار ایران میشن. اگزینوس هم همیشه در رده پایین تر بوده نسبت به اسنپدراگون و مشکل گرما و شارژدهی داشته. در آخر بین میان رده ها برید سراغ اسنپدراگون 778G. اگر اهل گیمینگ هستید حتما به دنبال گوشی های گیمینگ هم نرفتید برای دستگاهتون یک فن بخرید که گرمای زیاد باتری رو به فنا میده. من خودم شخصی ام که هیچوقت روی گوشی بازی نصب نمیکنم و برادرم برعکس من شبانه روز در حال پابجی بازی کردنه. الان گوشی اون که Mi 9 هست باید باتریشو از چین سفارش بده چون در روز چندبار شارژ خالی میکنه و این اثر زیاد بازی کردن هست و منی که Mi 9T Pro دارم همچنان یک بار شارژ در روز کارم رو راه میندازه.

پ.ن: البته داداشم وان پلاس 10 پرو خرید که خب با همون بازی میکنه :)

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,373
نام
بابک
اتفاقا همین سوال رو پیج دیجیکالا مگ پرسیده بود و خودش هم جواب داده بود که با 500 بیشتر می تونید سونی WF-1000XM4 بخرید که لقب استاندارد طلایی در نویز کنسلینگ و کیفیت صدا رو داره.
با بودجه پایین تر هم میشه مدل های مختلف گرفت بستگی داره شما از همچین وسیله ای انتظار کیفیت مکالمه بالا داشته باشی یا پخش موسیقی با کیفیت یا شارژ دهی طولانی مدت؟

آفرین... دقیقا هیچ گوشی هیچوقت کامل نیست و نخواهد بود. شما باید نگاه کنی ببینی چه گوشی با چه بودجه ای کدوم نیاز شمارو برطرف میکنه. انتخاب ها رو به سه بخش طراحی، دوربین و کارایی تقسیم کنید تا به یک نتیجه درست برسید. مطمئنا برای یک عده طراحی عجق وجق شیائومی 12 اولترا مورد پسند نیست! اما یک نفر اصرار بر دوربین با کیفیت داره پس باید بخرتش. دوربین رو به اعداد کار نگیرید مهم سنسور هست. به IMX دقت کنید سنسور های سونی هستن و بهترین کیفیت عکاسی هم مال همین سنسور هاست، گول 108 و 200 مگاپیکسل رو نخورید؛ نه اینکه دروغ باشه اما چندین نوع مختلف با یک عدد خروجی داریم که کیفیت نهایی همه شون مثل هم نیستن. الان یه 50 مگاپیکسلی IMX766 یا IMX707 بسیار بسیار کیفیت قابل قبولی داره. بعد از اون میرسیم به کارایی. هیچوقت قیمت رو فدای تراشه نکنید. الان تراشه های اسنپدراگون 888 و 8 نسل یک به شدت داغ میکنند و به اصطلاح در تست های throttling گند زدن. پس هنوز هم خرید یک گوشی با تراشه اسنپدراگون 870 به صرفه س و عقلانی. یا در عوض برید سراغ دایمنسیتی های مدیاتک که واقعا گل کاشتن از نسخه 1200 بگیر تا 8000 و 8100 و 9000 که این آخری ها چند ماه دیگه وارد بازار ایران میشن. اگزینوس هم همیشه در رده پایین تر بوده نسبت به اسنپدراگون و مشکل گرما و شارژدهی داشته. در آخر بین میان رده ها برید سراغ اسنپدراگون 778G. اگر اهل گیمینگ هستید حتما به دنبال گوشی های گیمینگ هم نرفتید برای دستگاهتون یک فن بخرید که گرمای زیاد باتری رو به فنا میده. من خودم شخصی ام که هیچوقت روی گوشی بازی نصب نمیکنم و برادرم برعکس من شبانه روز در حال پابجی بازی کردنه. الان گوشی اون که Mi 9 هست باید باتریشو از چین سفارش بده چون در روز چندبار شارژ خالی میکنه و این اثر زیاد بازی کردن هست و منی که Mi 9T Pro دارم همچنان یک بار شارژ در روز کارم رو راه میندازه.

پ.ن: البته داداشم وان پلاس 10 پرو خرید که خب با همون بازی میکنه :)
مهمترین مسئله پخش موسیقی برام ولی نه خیلی چیز گرون و خفنی

• Like
Reactions: mqg1387

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,845
نام
حامد
اساتید هندزفری بیسیم در حد 500 تومن چی سراغ دارین؟ :-? qcy t5 و t13 بنظر جالب بودن
انتظار خاصی ازش ندارم گهگاهی واسه فیلم
من یه هایلو gt5 گرفتم. تو رنج 400 500 گزینه خیلی خوبیه. اول دقت کن اونایی که تایپ سی میخورن بهتره. هم جدید ترن و هم الان دیگه اکثر گوشی ها و یا شارژر های تو خونه های تایپ سی شده. و نکته مهم تر اگر بتونی جایی تست کنی خیلی خوبه چون جاگیریش تو گوش خیلی مهمه.
من تو یه فروشگاه که حدود 5 6 تا مدل برام باز کرد و همه رو تست کردم. مدل هایی دیدم که شاید مثلا کیفیتش بهتر بود ولی جا گیریش تو گوشم اصلا خوب نبود. قیمت جنساش از باقی جاها مثلا 10 درصد گرون تر بود ولی ارزشش رو داشت.

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
سلام
راستش یه سوال داشتم که خیلی ذهنم رو درگیر کرده در مورد اینکه چجوری بفهمیم گوشی کارکرده هست یا نو!
موقع خرید وقتی گوشی رو باز میکنیم میتونیم از طریق کد IMEI و وارد کردنش با کد ۷۷۷۷ از گوشی و اصل بودنش استعلام گرفت ولی وقتی این کار رو کردم موقع خرید گوشی قبلیم زیرش نوشت که این گوشی قبلا با یک سیم کارت روشن شده است.
خیلی سرچ کردم و دیدم خیلیا موقع خرید این پیام براشون میاد و بعضی جاها نوشته بودن مهم نیست و این پیام همون سیم کارتی هست که گذاشتید.
موقع خرید میگن نباید از گارانتی گوشی گذشته باشه و اگه گذشته باشه گوشی یعنی دست دوم بوده؟!

چجوری باید بفهمیم گوشی نو بوده یا کارکرده؟ البته به غیر از پلمپ که همشون پلمپ دارن و بوی نو میدن. ممنون

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,895
نام
مهراد
سلام
راستش یه سوال داشتم که خیلی ذهنم رو درگیر کرده در مورد اینکه چجوری بفهمیم گوشی کارکرده هست یا نو!
موقع خرید وقتی گوشی رو باز میکنیم میتونیم از طریق کد IMEI و وارد کردنش با کد ۷۷۷۷ از گوشی و اصل بودنش استعلام گرفت ولی وقتی این کار رو کردم موقع خرید گوشی قبلیم زیرش نوشت که این گوشی قبلا با یک سیم کارت روشن شده است.
خیلی سرچ کردم و دیدم خیلیا موقع خرید این پیام براشون میاد و بعضی جاها نوشته بودن مهم نیست و این پیام همون سیم کارتی هست که گذاشتید.
موقع خرید میگن نباید از گارانتی گوشی گذشته باشه و اگه گذشته باشه گوشی یعنی دست دوم بوده؟!

چجوری باید بفهمیم گوشی نو بوده یا کارکرده؟ البته به غیر از پلمپ که همشون پلمپ دارن و بوی نو میدن. ممنون
بستگی داره تعریف شما از کارکرده چی باشه و به چی بگید کار کرده، اینکه گوشی پشت ویترین رو بخرید اسمش کارکرده نیست چون نو هست ولی خب به مشتری ها نشون داده شده و دستشون گرفتن و باهاش کار کردن. اگر طرف فقط همون یه دونه گوشی رو داشته باشه که خب مجبوری بخری اگر نه از کارتن در میاره میده و اینکه حالا داخل اون کارتن گوشی رو خودش پلمپ کرده یا از اول بوده دیگه بر میگرده به انصاف فروشنده.

گوشی دست دوم تنها راه فهمیدنش اینه که به پورت شارژر نگاه کنید و ببینید رنگش رفته یا نه. این چیزی که میگم برای استفاده مداوم از گوشی هست که این قسمت از بس شارژر وارد و خارج میشه ازش خب طبیعتا رنگش رو از دست میده و میشه فهمید که دست دوم هست. وگرنه شخصی مثل خودم گوشی رو خیلی تمیز نگه میدارم و به جز همین مشخصه و اینکه من گلس نمیندازم یک سری خش های خاص دیده میشه تو زوایای مختلف زیر نور، هیچ مشخصه دیگه ای نداره. اگر گلس رو هم قبل از فروش بکنن که اون خط و خش هم وجود نخواهد داشت.

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
Simin secretاومدم نقل قول کنم نمیاد. هنوزم نمیدونم بعد از زدن کد بخاطر استعلام گوشی اون پیام که مینویسه این گوشی قبلا با یک سیم کارت روشن شده چه معنی ای میده؟!

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,895
نام
مهراد
Simin secretاومدم نقل قول کنم نمیاد. هنوزم نمیدونم بعد از زدن کد بخاطر استعلام گوشی اون پیام که مینویسه این گوشی قبلا با یک سیم کارت روشن شده چه معنی ای میده؟!
این قضیه مشکلی نیست. در واقع گوشی رو شما سیم کارت اگر بزاری برات پیامک میاد که تا فلان روز (معمولا سه هفته یک ماه) فرصت داری ریجسترش کنی وگرنه آنتن دهیش قطع میشه. بنابراین اگر شما همچین پیامکی رو دریافت کنی یعنی گوشی نو هست. این پیامک یعنی شما استعلام IMEI گرفتی و IMEI قانونی بوده همچین پیامکی برات میاد

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
302
من شنبه عازم یه سفر هستم و گوشیم دکمه پاورش قفل میکنه هرزگاهی میره روی ریستارت های چند باره و میترسم منو تو سفر جا بزاره و من فقط فردا رو فرصت تهیه گوشی دارم.

من باتری خیلی مهمه واسم قوی باشه، اینترنت حتما ۴ جی به بالا، دوربین اصلا مهم نیست، لگ نزنه. بازی هم نمیکنم اصلا. برند خاصی تا سقف ۵ تومن اگر میشناسید که مناسب باشه معرفی کنید.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,895
نام
مهراد
من شنبه عازم یه سفر هستم و گوشیم دکمه پاورش قفل میکنه هرزگاهی میره روی ریستارت های چند باره و میترسم منو تو سفر جا بزاره و من فقط فردا رو فرصت تهیه گوشی دارم.

من باتری خیلی مهمه واسم قوی باشه، اینترنت حتما ۴ جی به بالا، دوربین اصلا مهم نیست، لگ نزنه. بازی هم نمیکنم اصلا. برند خاصی تا سقف ۵ تومن اگر میشناسید که مناسب باشه معرفی کنید.
شیائومی Note 11 Global 4G

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,946
نام
MR.1199

شیائومی Redmi Note 11 Global با اختلاف! :D به همین صراحت
(اصلا سراغ نسخه چین هم نرو داستان داره سر آپدیت و ... تفاوت نسخه گلوبال و چین هم تو ظاهر خود گوشی کاملا مشخصه)

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
271
رفقا خرید s22 plus اگزینوس توصیه میشه؟ با قیمت مساوی نسخه ۱۲۸ گیگ‌ اسنپ رو میشه خرید. ولی اگر بنا به خرید باشه ترجیح میدم گارانتی داریاهمراه بخرم. ۲۵۶ اسنپ داریاهمراه ندیدم جایی. اصلا با این قیمت ارزش خرید داره؟
گزینه بعدی poco f2 pro عه. اختلاف قیمت.:)):D یکی خونه داریم و بزنم به تخته عالی بوده تو این ۱ سال و اندی! فقط اینکه آکبندش خیلی خیلی کم پیدا میشه تو بازار و اینکه به احتمال ۹۹ درصد آخرین آپدیتش رو هم دریافت کرده.
22 ultra و 12x صفحه نمایش کرو دارن و خوشم نمیاد.
11T پرو خیلی حاشیه داره صفحه نمایش و خوشم نمیاد.
21Fe طراحی خوبه ولی گویا شارژدهی جالبی نداره و ۱۸‌ تومن بدم، قاب پشتی پلاستیکی رو برنمی‌تابم واقعا.:D
آیفون هم که دیگه با این قیمت‌ها واقعا نمی‌صرفه.
صحبتی مشاوره‌ای؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mqg1387

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر